Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam o Waszych bólach głowy, ja wczoraj to samo, też na prochach jechałam 🙃 także chyba "biometr" niekorzystny ,hehe

U nas nocka, normalnie, choć o 3:40 Maksior się rozkrzyczał, jak zawsze poszłam ,przytuliłam ,odłożyłam i spał dalej. Zły sen pewnie po niemiłych wrażeniach dnia 🤢 Zdecydowanie też ostrożniej wstaje po tym guzie, ale już nie wygląda tak źle 🙂

Emiliaeem dobrze masz z tym swoim mężem 😁 ja też się podpisuję ponownie pod pytanie co z resztą dziewczyn ? ?

Dziś pracowity dzień trzeba ukręcić masę maślaną do tortu, zrobić ozdoby, nasączyć biszkopty , wykończyć całość ,żeby noc odstał (tatusiek wygoniony po barwniki w paście ) 😁 Wszystko byłoby idealnie gdyby nie jutrzejszy dentysta wieczorem, sen z powiek mi to spędza 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Olek tnie drugą drzemkę,więc jeszcze zaglądam 🙂 A co 😜

Kinia mój mąż zaprzecza,że to migrena, bo to ,,królewska choroba", mnie zwyczajnie łeb napier...la 🤪 😉 W dodatku stale mam niskie ciśnienie,więc lekarz zalecił,aby spożywała troszkę więcej soli 🙂 A mnie od soli wzmagają się wymioty 😮 I bądź tu mądry 🤔
A torcicho dla Maksiora sama tworzysz? 🙂

Gosiaczek u nas też pochmurno,a dwa prania już wychechłane 🙃 No i jeszcze spacerówka do wyszorowania 😮 Przynajmniej raz w tygodniu ją piorę, bo Olek tak bardzo świntuszy w niej chrupkami ☺️

MajaCh uwierz,ale ja też mam ochotę przygrzmocić głową o ścianę (gdy boli) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia ja tez bede sama robic torcicho najlepsze najpyszniejsze i wogole 🙂 juz zaczelam skladniki rozne kupowac czekoladowe gwiazdki ,jakies zapachy itd. bedzie czekoladowy i ostro nasaczony. 🙂
Olek super chlopak! 🙂 i jaki upaskudzony heheh, a to,zeniesmaialy az dziwne my mamy takiego kumpla Zuzi to sie rwie do niej az ciezko go utrzymac hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wy same robicie tort super ja zamawiam mam znajomego i robił nam na chrzciny i na roczek siostrzenicy i były pyszne takie jak chciałam no i za pół ceny wiec nie będę robiła sama bo nie wiadomo czy wyjdzie czy nie 😜

emiliaeem super fotki ale na tym zdjęciu drugim o sprawach damsko-męskich to wygląda jakby przysypiał 😁

Lenka zasnęła jej mam nadzieję że pośpi chociaż 1h 😉

No i spała 2h 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziweczyny mam takie nietypowe pytanko do Was: czy Wasze dzieci też się bardzo pocą??
kurcze jak jest troszkę cieplej to Paulinka zaraz ma mokry nosek, czoło i włoski na głowie, a jak jedziemy kawałek autem i nie zdąży się wychłodzić w samochodzie to plecy i włosy ma jakby spod prysznica wyszła.... nie wiem czy to normalnie że dzieci się tak pocą i znów się denerwuję... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mcDa nie wiem co ci odpowiedzieć, bo Ania się az tak nie poci. owszem , jak za ciepło ubiorę to ma w foteliku plecki mokre, ale główkę raczej nie. Może po prostu za ciepło ją ubierasz?

byłam dzisiaj z małą w pracy, głośno było, każdy coś do niej mówił i ...nakrzyczała na moje koleżanki 🙂) ale jak......one coś do niej mówią a ona ....aałałąaałąłlaooao!!!!! i po swojemu, widać, że ją irytowały 🙂) apotem zjadła koleżance bułke 🙂 a co? leżała na stole to wzięła 🙂)

Emiliaem Olek cudo 🙂) co mu dajesz, że ma jeszcze pomarańczowy nosek? moja taki miał, ale jużnie ma. Chyba za mało marchewki.

dziewczyny czy wy wstajecie w nocy, żeby okrywać dziecko? czy śpią odkryte? bo Ania jest praktycznie cały czas odkryta a jak ją przykryje to przy przekręcaniu się dość częstym zakopuje sięw kocyk izaczyna się wkurzać... i rozbudza się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa moja córa miała dokładnie to samo, może taki urok Paulinki? to minie z wiekiem, nic się nie martw , Ewcie kładłam spać ,w domu ze 23 stopnie a ta zaraz cała mokra, tak jak piszesz, ale to się unormowało jak podrosła 🙂

Kasia321 piszesz o pomarańczowym nosku i mi przypomniałaś moją wtopę kiedyś. Chciałam być taką dobrą mamą co to odżywia prawidłowo dziecko i dawałam Ewce soczki z marchewki domowe, papkę marchewkową, mięska z marchewką i tak przedobrzyłam,że ta zrobiła się pomarańczowa na skórze, jak moja pediatrka to zobaczyła ,jak mnie opierniczyła na czym świat stoi, no cóż przesyciłam córę witaminą A (tu beta-karotenem) ,a tak nie można, hehehe teraz mam za swoje, bo Ewka nie cierpi marchwi 🙃 🙃

AA i zapomniałam się pochwalić, Maksik krzyczy "mama" ☺️ ☺️ ☺️

Emiliaeem pytałaś o torcik, ano sama sama, coś w deseń tego co wrzuciłam foty na fb, tamten był dla tatuśka, z masy marshmallowsowej, teraz robię z cukrowej,ale już wiem że będzie ciężko, jedną figurkę kleiłam godzinę, masa mi się zbyt lepi, muszę wziąć inny przepis heh , środek sprawdzony ,więc o smak się nie martwię,o wygląd za to tak 🤢
Olo jest super 😁 aż się doczekać nie mogę jakie będzie numery wykręcał mamie 😁 bo rezolutnie mu z oczek patrzy 😉

Gosiaczek pewnie jak ma Ci kto tort zrobić to korzystaj, ja sama bym skorzystała, ale nie mam kogo męczyć, kupne są dla mnie przeciętne, poza tym lubię się tak upierniczyć, ponarzekać potem na efekty, ale zawsze coś nowego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia321 Olek pije dużo soczków 🙂 I je deserki na bazie marchewki 🙂
Na zdjęciach tego aż tak nie widać,ale na żywo jest cały marchewkowy 🙂

McDa mój Olek też się strasznie poci 🤨 Kiedyś pisałam o tym z Kinią naszą 🙂
Pytałam też pediatrę... W zasadzie można by wykonać morfologię,ale rozwój Olka nie wzbudza podejrzeń, jest duży, grubiutki i ma tendencję do pocenia chyba po mnie ☺️ Ja do okresu dojrzewania wiecznie miałam z tym problemy 🥴 Głowę myłam codziennie!
Zapytaj lekarza, może Wam coś zaleci...

Czuję,że ból głowy nadchodzi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem oby ból głowy jednak nie nadszedł 😉

McDa
widzę że dziewczyny juz Ci odpisały moja się poci ale nie aż tak 😉 jak jest duszno no to normalne że ma spocone plecki albo włoski tym bardziej że ma ich sporo 😜

Kasia Lenka śpi w samym body na ramiączka ale jak idę spać to okrywam jej nóżki ale ona i tak się kręci i się rozkopuje 🙂 no ale najwidoczniej jak ładnie śpi to jej tak dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczyny!

Kasiu nie ubieram za ciepło na pewno, wręcz odwrotnie, wszyscy mi mówią że małą za lekko ubieram 🙂 teraz w upały to chodzi w samej bluzeczce na ramiączkach, takiej szerokiej i przewiewnej najczęściej, w nocy śpi odkryta w samych bodziakach z krótkim rękawkiem, teraz np popołudniu w sypialni było 24 st i obudziła się cała mokra (włosy i plecki) więc może to faktycznie taki jej urok 😞

Emiliaeem Olek jak zwykle boski! oj to będzie (jest!!!) przystojniak!!!!!!! szkoda że tak daleko mieszka od Paulinki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez was pokatuje na szybko zdjęciami . popisze jutro rano z kubkiem kawy



stokrota po upadku





rozmowa przez ala telefon, z futerału po okularach, do ojca dzwoni bo z pracy nie przyjezdza 😉



i ostatni nowy zakup za na starociach , jedyne 15 euro a tyle frajdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj byłyśmy pierwszy raz na wycieczce rowerowej. Sabinka zachwycona, Filip trochę mniej bo musiał się przesiąść z fotelika na rowerek. Ale małej bardzo się podobało. Cały czas się rozglądała dookoła 🙂

Emilia Zdrówka dla Natalki i dobrych wyników badań

Emiliaeem Olek jest po prostu boski 🙂

McDa Sabince bardzo poci się główka, a jak śpi to jeszcze plecki

Kasia Ja przykrywam małą jak się obudzę bo mamy chłodno w sypialni. A jak jest jej gorąco to od razu skopie kołderkę

Ania Piękne zdjęcia i piękna modelka, Sabinka też robi „halo” wszystkim co jej w ręce wpadnie 😉


Wcinam teraz czereśnie, już mnie brzuch boli, ale nadal jem bo są pyszne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka zasnęła o 20.30 ale ile płaczu przy tym było jej nie wiem co się jej stało, gdzie te wieczory co tak ładnie zasypiała?

anjaP a atakuj nas zdjęciami Lily ile chcesz 🙂 słodka mała a warga się wygoi 😘

Tilii narobiłaś mi smaka no ja muszę się truskawkami pocieszyć a przy okresie tobym konia z kopytami zjadła 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uff Paula też zasnęła, a marudna dziś była że szok, przed 19 poszliśmy już ją wykąpać bo wytrzymać z nią nie szło, taka śpiąca była, wypiła 150 ml mleka i prawie przy nim zasnęła, ale jak się skończyło to zaczęła płakać, to poszłam jej zrobić jeszcze 100 i wypiła!! niesamowite! śpiąca ale spać nie będzie, 3 razy już mi spała i po kilku minutach wyciąała smoczek i zaczynała sie nim bawić i się śmieje a mnie cholera brała 🙂 i tak do teraz z nią w sypialni leżałam od 19! oby w nocy spała!

jutro jedziemy z mężulkiem na poszukiwanie płytek do kuchni, jadalni i wiatrołapu 🙂 mam nadzieję że coś wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Wpadam na chwilę bo dzieciarnia w końcu śpi i chwila czasu na mecz 🙂)
dziewczyny kiedys pytałam was o jedzenie i potem temat się rozmył 🙂) co dajecie z owoców, warzyw? a do picia? bo ja nie kupuję żadnych soków, uważam, że maja za dużo cukru. Daję herbatkę owocową lub sok z czarnej porzeczki mojej mamy , rozcieńczony z wodą.
Czytałam, że na tym etapie dziecko na obiad powinno zjadać zupke i drugie danie. U mnie jest to zazwyczaj tylko zupka z mięsem.mięso trochę miksuję a warzywka z zupką rozgniatam widelcem. może to za mało wartościowy obiad? już nie wiem. Nie daję jej tez jakoś osobno warzywek, samych.
Słoiczków juz też od dawna nie kupuję.
Nie wiem, z pierwszym dzieckiem jakoś się nie przejmowałam tak bardzo 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia mój Olek dzisiaj dorwał pęto kiełbasy swojskiej i ciumlał w kącie dopóki nie wyrwałam siłą ☺️ 😮 Zamiata wszystko z michy 🙂 Dziś nawet bigosu zjadł trzy łyżki ☺️ 🤔 Zajada praktycznie wszystko, oczywiście odpowiednio przyrządzone 🙂 Czasami wciągnie osolonej zupki ,,babcinej" roboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa moja to samo no ale po trudach i po mizianiu jej po pleckach zasnęła, tak sobie myślę że to może nie tylko ząbki tylko może taki okres dzieciaczki bardziej bystre i rozumne 🙂

emiliaeem ja to mogę sobie zrobić konfitury z jabłek i gruszek bo na większość owoców Lenka ma uczulenie 🥴 oby jej przeszło 😉 Ja już zjadłam trochę truskawek ptasie mleczko ciastko kokosowe i dwa chipsy i piję blue lagun jak się nie porzygam to będzie cud 😮

Kasia ja nie pomogę bo my jedziemy na słoiczkach które i tak musiałam zredukować bo Lenka kilku owoców i warzyw nie może jeść czasem je rosołek jak zrobię ziemniaczki itd. piję głównie herbatki a soczki czasami zwłaszcza jabłkowy rozcieńczony z wodą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaem jeśli oto chodzi to Ania też wcina wszystko, wczoraj wręcz wymusiła na męzu żeby dał jej kiełbasę i naprawdę jej smakowała bo darła się jak jej zabrałam 🙂) zupy tez je nasze, doprawione, ale bardzo mało (np botwinkę, rosół, ogórkową, krem z brokułów, ostatnio dałąm jej kaszę gryczaną z gulaszem 🙂)) je włąściwie wszystko , ale o to mi chodzi, że właściwie nie wiem czy dostaje to co dziecko powinno, nie wiem czy jest tam dośc warzyw, owoców? nie kupuję jej słoiczków, tylko daję np banana, jabłko, kiwi, to jakąś kanapkę z kiłbaską drobiową, to budyń. No nie wiem, może wtych słoiczkach jest jedzenie bardziej zbilansowane.

Gosiaczek ja przez to euro to w nałóg wpadnę, bo na każdym niemal meczu pijemy coś z mężem,(on piwko) ja drinka. Dziasij wcinam chipsy, piję piwo i d....pa z mojej diety 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja witam wieczorkiem 🙂


Natalia dopiero zasnęła, byłyśmy u lekarza osłuchowo ok więc prawdopodobnie to 3 dniówka 🤢 Oj ciężka noc mnie czeka już umówiłam się z mężem na czuwanie bo gorączka znika na troszkę i znów jest 39 stopni 😞 . ja WRÓCIŁA ZE SZPITALA JUŻ O 10 TEJ , ZREZYGNOWAŁAM Z pobytu 3 dniowego. zdecydowałam że zrobię te badanie prywatnie ( po 9 miesiącach dowiedziałam się ze można prywatnie :woohoo 🙂 za 200 zł jedno pobranie krwi i po 10 dniach wynik 🙂


przepraszam ,że się nie rozpiszę , ale mam nadzieje że rozumiecie , buziaczki DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem Tak mam fotelik na tył roweru

Kasia Ja daję herbatkę owocową, ale bardzo mało herbatki bardzo dużo wody
Jedzeniem się nie przejmuję. Mała je to co my. Wczoraj zjadła pół gołąbka z kapustą i rano pierdziała i miała z tego radochę 😉
Dziecko ok. roku już może jeść wszystko, i chyba nie ma się co przejmować. Jeden dzień jabłko, na drugi banan potem coś innego. A w zupach jest dużo warzyw więc chyba witamin jej nie zabraknie. 🙂
Sabina słoiczków za bardzo nie chce bo nauczyła się już do przyprawionych potraw. Więc słoiczki i tak muszę jeszcze doprawiać, albo coś dodawać. Więc rzadko z nich korzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem chyba te same, przynajmniej w jadalni i kuchni na pewno! a zobacze jakie wybierzemy i czy się będą nadać do wiatrołapu, ale myślę że dam te same 🙂 też nie lubie pstrokato 🙂

Kasiu ja właśnie dziś szukałam coś na necie o jadłospisie rocznego dziecka, co dawać, bo ja daję ciągle to samo, a chcę jej coś urozmaicać... rano je kaszkę, potem najczęściej cyca jak zupka jeszcze nie gotowa, potem zupka z mięskiem, czasem jakiś owoc albo jajecznica lub same jajko (ale jajko co 2 dni), no i na wieczór mleko...

czytałam dziś że można dawać kromeczki z masełkiem i szyneczką lub parówki i chcę jej to wprowadzić..
no i będę zaczynać gotować zupki (dla nas 3 chyba) i potem drugie danie jakieś, zupy pomidorowa, ogórkowa, rosołek z lanym ciastem lub krupnik, czytałam że można je wszystkie dać, a drugie dano: ziemniaczki właśnie nie wiem z czym, mięsko jakieś i może marchewka?? nie wiem... a tu przepisy co znalazłam na gulasz, kapuśniaczek i inne: http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/dania-miesne/76-gulasz-z-krolika-po-10-miesiacu.html
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/zupki/101-zupka-ogorkowa-po-10-miesiacu.html
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/zupki/95-zupa-z-lanymi-kluskami-po-10-miesiacu.html
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/zupki/98-zupka-kapusniak-po-10-miesiacu.html

i czytałam że można robić kisiel, chcę spróbować 🙂 tylko lepiej samemu zrobić niż dać w proszku, no i budyń tak samo, tylko nie wiem czy na krowim czy mm??????

ja też nie daję soczków, robię herbatkę owocową jak Tilii, czasami, bardzo rzadko soczek, ale to może co 2 tyg, częściej nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...