Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a czy po ciąży wasze okresy wyglądały i były w takich samych odstepach jak przed? bo u mnie wszystko było tak samo, trwał tyle samo, żadnych nowych objawów. teraz siętylko zastanawoam czy nadal bedę miaał okres po 35 dniach. Jak u was było ? miałyście tak samo jak przed?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia668775 ojej !! doczytałam suuuper!! gratulacje 🙂 nie zapomnij o nas jak zaczniesz na brzuszku buszować 😉

A ostatnio znów mam brak czasu nawarstwiło mi się spraw trochę i próbuję ogarnąć 🤨

W każdym razie u nas po staremu, zmiany tylko takie że Maksik za rączki zasuwa po całym mieszkaniu, całkiem sprawnie stawia kroki już,ale nadal z leżącego nawet nie drgnie co najwyżej się poobkręca wokół osi swojej ,czy na brzuchol się przekręci. Z gadaniem jest śmiesznie jak widzi swoje zdjęcie to woła "hej" 🤪 a tak to tylko kochane "nie, nie, nie" czasem probuje naśladować jakieś krótkie słowa ale do mama, tata, czy baba się nie kwapi ,za to "bubu" -to butla ^^
No to tyle ,zmykam bo mam szał zabawek za plecami ,
miłego dnia Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo halo!!!

Od razu palę buraka, racja to monia66.... jest w ciąży, hehe cyferki mi sie pomylily ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

monia321
- co do okresow to pierwszy mialam malo bolesny i juz sie cieszylam ze taki "bonus" po porodzie bede miala ale nastepne znowu bolesne i obfite 🥴
co do dlugosci to jak na razie mnie sie skrocily cykle, nie liczac tych pierwszych po porodzie bo mialam co 28-33 dni
teraz srednio co 33 dni
przed ciąża mialam cykle 40 dniowe - koszmarnie sie czulam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka zasnęła ale myślałam że będzie ciężko bo sąsiad wierci w ścianie z żelbetonu a to się niesie strasznie 🤢

monia321 ja biorę tab. anty wiec u mnie okres tylko po ostawieniu 😉

emilia to udanego spacerku my też dzisiaj idziemy bo w domu zwariować można ale dopiero koło 13 😜

Miłego dnia zajrzę wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde 🙂 i ja dolaczam do gratulacji!!! ale bedziesz miala wesolo!
Monia a co do okresu to tak wygladal jak przed u mnie a dostalam pierwszy po 6 miesiacach po porodzie, w sumie jednak byl mniej intensywny, a kolejne juz ok, teraz po tej spirali tez normalny. Czekam az zniknie calkiem 🤪
Dziecko mnie obudzilo o 7mej a teraz trze oczy,ze spiaca 😁 ide zaraz do tego lekarza, juz sie nie stresuje bo wyczytalam co i jak 😉
milego dnia!!! ja bede dzis ogrod nawiedzac bo mam full kwiatow do przesadzenia w ziemie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mialam pisac, dzisiaj w nocy Rozbojnik byl niespokojny, budzil sie i beczal,
przeszkadzaly mu chyba gluty w nosie, ktorych za nic sobie nie daje odciagnac, we dwoch go trzymamy, troche odciaglismy ale reszta siedziala gleboko
potem sie rozbudzil, smial sie i siedzial w wyrku ale w koncu go zmoglo

apropo okresu to ja dostalam po 2 m-cach od porodu mimo że dawałam małemu swoje odciągnięte mleko i cyca ssał
6 tyg krwawilam po porodzie, potem aż 2 tyg spokoju i okres 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

U nas nocka ok. Lenka wstała o 6:20. Teraz ma drzemkę.

jejku Ona wszędzie wchodzi i wszystko ją ciekawi. Zmienia się z dnia na dzień 🤪 Lenka Łobuz 🙂
Oto jedna z zabaw 😜



Dziś na obiad roladki, właśnie się pichcą 🙂
A potem na spacerek bo u nas słoneczko, tylko wieje. Ale nie jest źle.
Hmm macie jakieś pomysła na prezent dla dziecka na roczek - dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe tedit Lenka szaleje 🙂

Dziewczyny które gotują dzieciom obiadki - pytanka do Was 🙃 ☺️
Mam zamiar coś ugotowac Rozbojnikowi zeby sie nauczyl powoli "domowego" jedzonka, ciekawe czy zje 😉
I tu pytanko do Was - jak dodajecie kaszę manna to jaką? taka zwykła?
I co lepiej dodawac? masło czy oliwe z oliwek? wydaje mi sie ze oliwe moze mniej lubic...
Czy mrozicie jedzonko dla Waszych dzieci?
Aha i czy zamiast kaszki mannej moge dodac np kleiku kukurydzianego? ☺️ ☺️ ☺️

Jestem maniaczką Allegro 🙂
Ale wkurzam sie bo juz kilka razy tak mialam - ludzie pisza ze ciuchy są w b. dobrym stanie a przychodzą sprane wrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po 1,5 godzinnym spacerku, Lenka spała 1h, u nas ciepło ale wieje aż mi suszarkę z ciuchami przewróciło na balkonie 🤢

tedit najważniejsze że Lenka zadowolona co do prezentu to tak moja siostrzenica dostała: szczeniaczka uczniaczka, konika na biegunach, arkę ze zwierzątkami grająca, takiego ogromnego miska reszty nie pamiętam 😜 ale są jeszcze takie fotele dla dzieci np fotek misio czy fotel pszczółka nie wiem czy będziesz wiedziała o co chodzi ja to widziałam w sklepie za 130zł 😉

wercia
a za ile te ciuchy kupujesz że sprane bo ja jak kupuję tak za 8 do 18zł to nie trafił mi się jeszcze żaden ciuszek sprany no oczywiście nie wygląda jak nowy bo używany ale nadaje sie do chodzenia a niektóre wyglądają świetnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no Gosiaczek zaszalałam z pisaniem 😉 😁

Cześć Kobietki! 🙂

Z racji,że mąż ma urlop czasu brakuje- remontujemy i rozbudowujemy naszą chałupkę na wsi 🙂
Sajgon jak ta la la, cały czas u rodziców 🙂
Poza tym rehabilitacja i solarium, i jeszcze przygotowania do wesela, bo w sobotę lecimy 😜

Olek zdrowy, nerwowy i doprowadza Mamę do szału 😮 Piszczy, krzyczy, bałagani ☺️ Poza tym powiedział MAMA! 😁 Tak pięknie,że aż się popłakałam ☺️ 🙂
No i podciąga się do góry rączkami 🙃 Tylko pupa ciąży 🙂

Po świętach spokojnie, nie obżerałam się kosmicznie,więc powtórka z rozrywki się nie przytrafiła... Bo rok temu rzygałam jak kot 🤪 Zresztą biegam cały czas,więc kg nie przybyło 🙃 Za to Olek podjadał co się dało 😮 Pokroiłam Mu filecik z indyka na małe kawałeczki, łapał sam w rączki, do buzi trafiał,ale mięsko opadało na kolanka a On udawał,że je żuje 😁 A później jak piesek zjadał ze stolika 😁 Ale frajdy miał niemało...

Monia66... Gratulacje 🤪 No i rośnijcie zdrowo 😜

Takie Dzieciorki wystrojone,że aż miło zdjęcia oglądać 🙃

Edytka się rozumie- zabawa Lenki w koło fortuny? 😁 Olek też ma takie ekozabawki 😁 Miski, czerpaki, klapki Mamusi 😎

Wercia ja wylicytowałam fotelik do karmienia i co? W opisie idealny,a w rzeczywistości tapicerka pęknięta, naklejki pościerane, hamulec zepsuty 😠 Nigdy więcej!!! 😠 Nie wiem który raz tak przysięgam... ☺️

Zmykam troszkę odpocząć póki Łolo śpi 😉 Miłego popołudnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia ja daje zwykła kasze manna na wodzie, dosypuje mm i daje np łyżeczkę dżemu eko 🙂
daję też płatki owsiane, no i powoli kasze -jęczmienną i jaglaną.
Używam masło, bo sama nie lubię oliwy z oliwek ☺️ , jedzenia nie mrożę -robie na max 2 dni . Jak na mój gust mozesz dodać kleiku, ale kasze sa wartościowsze ,dlatego warto je podawać 🙂

Emiliaeem jak będzie domek gotowy to się pochwal, fotami z wesela też możesz :P
z allegro to różnie bywa, niektórzy naciągają ,inni tak widzą właśnie "stan bardzo dobry" zawsze można wprost wysłać przez allegro zapytanie o przedmiot "rozumiem, że tapicerka jest w stanie idealnym, wszelkie nadruki nie starte itd" ,w najgorszym wypadku wyjdziesz na upierdliwca ale możesz oszczędzić sobie nietrafionego zakupu 🙂

Wyjasniła się sprawa rozdrażnienia Maksia bo mamy drugi ząbek i lada moment będą kolejne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po spacerku, a nawet po dwóch 🙂


monia321 ja przed ciążą miałam co 25-28 dni , a teraz biorę tabletki 😉


Maja to miłej zabawy w ogrodzie 😉


tedi kolczyki , łańcuszek z literką 😉


emiliaeem gratuluje postępów Olka 🙂


gosiaczek dzięki, jak Natalia mi pozwoli to zobaczę jak wygląda 😉 bo teraz mam ja na kolanach 😉


Kiniek gratuluje ząbka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek no no drugi ząbek gratulacje dla Maksia 🙂

a mi przyszły dzisiaj ciuszki i wszystkie są śliczne a leginsy połączone ze spódniczka jak nowe 😁 a ta kozula http://allegro.pl/show_item.php?item=2234697097 w rzeczywistości jaśniejsza i naprawdę ładna warta więcej kasy 😉

jej ale jakaś zmulona jestem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Wercia ja tez maselka dodaje ale jak cos sama robie z oliwa to daje malej sprobowac. Nie mroze bo i tak nie zawsze zjada co jej przygotuje. A kaszke tak jak Kinia na wodzie normalna i tez polecam kaszki najlepiej chyba jaglana bo jest drobniutka... i przynam sie ,ze daje miniminimum wegety do smaku... ☺️ i jej smakuje ale nie duzo naprawde..
A tak poza tym wlysypka schodzi powoli 🙂 mialam badanie z rana i za 2 tyg wyniki ale jestem dobrej mysli bo to tylko kontrolne jest 😉 przy okazji sprawdzila mi babka spirale jest ok.
Ogrodek juz posadzony na miejsce hehe,kto to widzial,zeby takie "przemeblowania " ogrodowe robic 🤪 i to krzaki przestawialam ,przesadzalam i kwiatki kolorowe latam jak wariat nie mohe sie zdecydowac gdzie maja wisiec 😜
i spacerek 2.5 h zaliczony pogoda swietna bylysmy na placu zabaw z kolezanka i jej synkiem i bujalysmy sie a mala zasnela mi z tego bujania na kolanach 🙂 slodkie 🙂 tata wrocil w tym czasie zrobil obiad i tak nam mija fajnie popoludnie,sasiad byl bo teraz on remontuje lazienke i moj maz mu pomaga 🙂 no nic jeszcze jazde mam za godzine i moge odpoczywac do gory pepkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek ja to jestem zamulona 🤪 Kinia napisala ,ze drugi zabek jest a jaczytalam i nie zauwazylam tego ☺️ gratulacje teraz bedzie nimi straszyc jak moja mala 😁 a wiecie co ona robi??? nowosc, jak tatus ja straczy" jestem mis jestem mis" jak w teletubisiach to ona ucieka i chowa glowe buzia do ziemi hehehehe i mysli,ze jej nie widac, a ja myslalam,ze ona gryzie puzzle a M. powiedzial,ze przeciez jak stus robi hahahah i rzeczywiscie jakie to jest smieszne !!!!!!!
Gosiaczek a koszulka piekna ale wiesz ja preferuje od jakiegos czasu takie ubrania ,ktore sa uciagliwe bo Zuzia bardzo sie denerwuje jak cos jest ze "sztywnego " materialu...a mam takie piekne wlasnie koszulki we fiolki itd......a zalozyc to pol biedy jak jej sciagam to ona sie tak wierci.......ahhh i czy Wasze maluchy juz uciekaja dupka jak przebieracie pampka??? bo na tak 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh moja Natalia juz od dłuższego czasu chowa tak głowę, a najlepiej jej to wychodzi w łóżeczku jak niby chce uciekać i w kołderkę nurkuje 🙂 śmieszne to jest 😁 😁 a dwa dni temu jak ją kapałam i siedziała w wanience to tak się nachyliła i zrobiła nura do wody hehehe jakie było jej zdziwienie jak podniosła głowę hehehe ,a my się śmialiśmy 😁 😁 Natomiast to uciekanie jak przebieram pampersa i jak dupka obsrana to doprowadza mnie do szalu 😠 już 2x maż mnie wyzwał ,żebym się na nią nie wydzierała ☺️


gosiaczek śliczna koszula i cena też 😉


Natalia i mąż już śpią , a ja przy świątecznej lampce wina siedzę i tez śpiąca się robię 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My byłyśmy 3h na spacerze, nogi wchodzą mi w dup... 🤪 Ale super bylo. Pogoda typowo wiosenna.

Kinia gratki dla Maksia 😘

emilia ja też przy winku 🙂

Mi się nie zdarzyło, że kupiłam`coś spranego na allegro. Ale znam przypadki, ze ludzie "szmaty wysyłają".

wercia
ponoć trzeba zmieniać i dawać i masło i oliwę lub olej. Ja gotuję też tak na 2 dni.

monia gratulację 😘 ciekawe kto tam siedzi w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek pisałam do ciebie i skasowałam 😠 😠 to przez wino 😁 😁 wózek lekki ,ale jak dla mnie za zwykły, bardziej podoba mi się ten http://allegro.pl/wozek-spacerowy-spacerowka-flash-coneco-bonusy-24h-i2242749664.html chyba to ten ma darka 😉 A co do opinii to ja nie czytam, bo to każdy wie ,że lekki wózek każda dziurę czuje, a te 3w1 stabilne ale ciężkie 😉


tedi no to zdrówko hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja po "gotowaniu" dla Rozbojnika
Cos marna ze mnie kucharka pod tym względem, chociaz moze praktyka czyni mistrza 😜
Z kartofli po wrzuceniu do blendera zrobił mi się jeden wielki g l u t - tylko mąki dodac i kluchy robic 😠 😠 😠
rozdrobnilam reszte kartofli widelcem
po "odglutowaniu" blendera kurczak poszedł w ruch i wygladal jak mielone 😉
zmieszalam to i jutro dam, chyba sie nic przez ten czas nie stanie z jedzonkiem
dodam tylko oliwy, ciekawe czy zje

No i stos garów został 😜
Wolę słoiczki ale chcę żeby "domowego" jedzenia się nauczył jesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ale tu cisza 🤢

Lenka zasnęła o 20 od razu po mleczku a ja padnięta na maxa nawet między 18.00 a 18.30 przysnęłam na 10 minut 😮

MajaCh ale ta koszula nie jest sztywna 😉 ale musi być to fajny widok jak Zuzia chowa główkę, co do uciekania dupcią to moja nie tylko ucieka, ale od razu chce się przekręca na plecki wiec tak sobie walczymy podczas przewijania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...