Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edyta, Paulinka budziła się według mnie długo bo gdzieś do 14 miesiąca, musiała dostać butlę jak się przebudziła i zasypiała od razu, ale stwierdziliśmy z mężulem że ta butla do niczego jej nie jest potrzebna tak na prawdę a poza tym butelka już w tym wieku jak są ząbki to nie najlepsza sprawa bo może powodować próchnice.
I dostała dwa razy do butelki zamiast mleczka wodę i się oduczyła, bez żadnych awantur, krzyków.
I teraz nawet już smoczka nie potrzebujemy bo jest fuj 😉 tylko najgorzej jak zobaczy u Weroniki to wtedy chce jej wyciągnąć bo jak fuj to po co siostra ma się męczyć 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Oskarek całuśny..śliczny uśmiech ...dziewczyny wspominałam wam o tym że mały ma problemy z buźką...ma szorstką i zaognioną....szorstkie zrobiły się też nóżki i przeszłam na dietę eliminacyjną...masakra...jem tylko wołowinę duszoną z buraczkami lub marchewką mini i tak przez 4 dni nie moge nawet masła...twarz zrobiła się ładna po tych 4 dniach mam wprowadziać jogurty po jednym na dzień przez 4 dni jak nic nie wyjdzie to później ryba drób itd żeby wyeliminować to na co ma alergę...prawdoodobnie na drób indyka jajka nabiał i ryby muszę wybrać czy piersią karmić czy przejsc na modyfikowane...ale jak mam pokarm i ładnie rośnie na nim to aż serce mi się kroi jak mam go odstawić poza tym to silna więź się utworzyła karmiąc persią...i choćbym miała jeść suchy chleb i ciągle wołowinę to i tak pociągnę do grudnia taką mam nadzieję
mały usnął ...w nocy przespał od 21-3 i aż się wytraszyłam co jest nie halo bo zasze się budził co 2 godz. pozniej wstał o 6 zobaczymy co będzie dzisiaj...lekarka mówiła że dziecko na piersi dłużej się normuje z jedzeniem i żebym nie liczyła zbytnio na to do 3 miesiąca nie dokarmiając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z wieczorka 🙂
No ciekawostke napisałasMcda z tym krazkiem 🙂Ale czy ten krazek napewno zaszwe wyjdzie,czy nie zaczyma sie gdzie tam?Myslalam tez o tym zasztrzyku,aleKinia rozwiala moje watpliwosci,czyli musi byc tam dzua dawka hormonu.. zed mialas tak dlugo okres.Asiulaja dokladnie tak samo oduczylam Ramonke pic mleczko w nocy,czyli wod jej dawalismy i po sprawie bylo bo do wody budzic juz jej sie nie chcialo 🤪
Asiulaja tez dzis dostalam w kosc,bo meza nie ma a moje dwie cory w domu bo starsza chora i urwanie glowy 🤪Zabawki dzis byly wszedzie.
Emilia Twoja córeczka jest sliczna,naprawde ma te policzka takie jak chomik 🙂
DarkaJestem w szoku jak Twoj Oskar daje głowke wysoko 🤪slicznie.A moja leniuszka Blaneczka nie chce dawac głowki do gory jak na brzuszku 🤢
Uciekam na serie brzuszkow i spac.Dobranoc ciocie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana 🙂


Asiu i Edytko nic ,z tego żadnego szaleństwa nie było 🙂 Cały czas krew widoczna 😮 a po drugie jak poszłam do pokoju to Natalce zachciało się gadać z tatą , a po dwóch godz czyli o 22 znów głodna i wypiła 90 ml 🤪


U mnie jak na razie to nie ma reguły czy cyc czy butla bo i tak je co około 3 godz,a nawet 2 🤔.Ale to się chyba unormuje 😉 Jedyny postęp to spała od 22 do 3 czyli około 5 godz nasz rekord 🙂


I mleczko się przyjęło 🤪 Nie ma uczulenia i pije je ze smakiem 🤪 . Teraz mam wyrzuty ,że odstawiam ją od piersi taka głupia jestem ☺️, bo miałam ją tylko wieczorem dokarmiać , ale jak widzę jak ładnie pije z butli , to wolę jej dać i butle zamiast cyca.


McDc super jest ten link 🙂


Maluda marudzi , śpiąca się zrobiła lecę dać jej smoczek i wezmę się za mycie głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey
U nas OK znowu pobudka z rana, tym razem maż musiał wcześnie do pracy, i o 5 budziki zaczęły tarabanić,a jeden jest taki uparty ze co piec minut dzwoni i wyłączyć go można inaczej jak baterie z niego wyjąc, ale ja nim kiedyś o ścianę pi...ne już nigdy nie zadzwoni. 😠 😠
Potem to już nie próbowałam zasnąć bo mala smerfetka wstała, nakarmiłam, przewinęłam, I czas do szkoły młodzież budzić 😉 jak zwykle.
Powiem ze nawet wyspano się czuje, przyzwyczajam się w expresowym tempie, może jutro wstanę jeszcze szybciej 😉 😉 😉

Zawsze do was rano pisze, bo później to jakoś mi czasu brak, a po 15 to już całkiem minutki nie mam dla siebie

CO do podawania butelki, kiedyś z synem miałam armagedon , tak jak ciężko było go odstawić od cycka bo 1,5 roku ciągał, tak potem bym cyrk z butelka, noce szybko zaczął mi przesypiać cale, ale bez cyca na noc a potem butelki nie zasnął, miał już prawie 3 lata kiedy wygrałam wojnę o butelkę. I do tego miał swój rytuał , przy zasypianiu drapał mnie po policzku, nie muszę Wam mówić ze nie dam sie już nikomu innemu podrapać bo żadnym policzku


Emilko no widzisz a ty się martwiłaś ze to alergia, a Natalii smakuje mleko. TY już trochę mala pokarmiłaś, 2 msc prawie, Nie wpędzaj się w poczucie winy, tak jak ja, chociaż ja wiem ze mleczka sztuczne mało się różnią od tego z cycusia.
Kiniek dzięki za słówka ja to wiem , mala rośnie już super, ale trochę się wycierpiała, przez ta alergie, biegunki ,krostki, zmiany mleka, przez to kolki miała. Jednak mam straszny zal do siebie ze mogłam mala spróbować dłużej kamic . Moze można by było jakoś tego uniknąć.
I pamiętam ta bliskość jak to jeszcze syna karmiłam ,brakuje trochę tego, tylko tata by ni mógł jej wtedy karmić, a tak to ma taka możliwość, a to tez uroczy widok, coś za coś!

McDa no pierwsze słyszę o takiej wkładce, i ze się sprawdza. Ja nie wiem czy będę coś stosować, muszę się zastanowić, no ja to bym chciała jeszcze jedno, tylko mąż głową kreci i mówi basta 🙂
A macie jakieś doświadczenia z plastrami antykoncepcyjnymi , takie ja niquitin?

Z bekaniem u mojej malej jest w kratkę, czasem jej się odbije w trakcie jedzenia ,czasem jak ja nosze to po, rożnie raz po minucie innym razem po pięciu minutach, a czasem ja nosze i klepie i nic ,kładę ja spać a ona beknie dopiero jak się obudzi


ASIA współczuje wczorajszego dnia, jestem sobie wstanie wyobrazić twoje zmęczenie, jedno marudne maleństwo umęczy a co dopiero dwa, u mnie podobnie ale tylko mala marudzi a starsze potrzebuje mamy i pomocy w lekcjach, a je się dwoje a monetami i troje.

majaCh to ty totalnie uwiązana cycus musi byc, skąd ja to znam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
muszę się pochwalić, moja mała wczoraj o 22 dostała ostatni raz cyca, o 23 zasnęła i obudziła się dopiero przed 6!!!!!! w szoku byłam!!! zjadła cyca, pouśmiechała się trochę i znów zasnęła do 8:30 i teraz znów śpi 🙂 tylko szkoda że to pewnie tylko jeden jedyny raz i jutro wroci do normy ale zobaczymy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP dzięki za miłe słowa. Faktycznie nie ma znaczenia czym się karmi , najważniejsze żeby dziecku smakowało, a Natalka bardzo polubiła BEBILIN, bardzo ładnie pije nawet się nie zapowietrzy , a przy cycku rożnie to było : leciało jak z kranu i się zachłysnęła i krzyk, albo mało co leciało i wtedy nerwy a teraz to przynajmniej wiem ile wypija.No i 2 miechy karmiłam samym cycusiem, syna to raptem niecały miesiąc , a teraz chłop jak dąb i zdrów jak ryba 🤪


McDa87 no to gratuluję przespanej nocki, oby tak dalej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam potem was doczytam co naszkrobalyscie

A moj maly wkoncu wklada raczke do buzi ale tylko na lezaczku jakos na lozku iw lozeczku ma za daleko a wscieka sie jak wlozy ja do oka albo w nos sobie walnie hehe upragniony widok 🙂

Nocka super o 4 wstawanie a potem do 8:30 🤪 jestem taka wyspana w sumie pobudka byla o 7 ale go tylko z brzuszka dalam na plecki i usnol natychmiast i mu bombe przebralam bo czuc na caly pokoj bylo hehe

Dzis na miasto sloneckzo wychodzi super 🙂

Nio i wkoncu zalapal smoczka z aventu ale na noc za chiny ludowe go nie chce i musze leciec kupic z Nuk-a

Emilia1tylko pamietaj mi to powiedzial doradca ze laktacja kierujete mozg i nasza podswiadomosc dawaj malej raz dziennie butle bo im wiecej tym mniej bedzie ci sie produkowac pokarmu bo mozg dostaje wiadomosc ze juz zmiana mleka jest ja na poczatku dawlama raz potem zrobilo sie dwa i juz byl problem z laktacja i coraz wiecej az do 1 razu co dostaje cycka

Lece sniadanko sie zrobilo a dzis sprubujemy cos innego na obiadek placki ziemniaczane zobaczymy reakcje malego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńboberek 🙂

Lenka dziś obudziła się o 3, miała zapchany nosek 😞 Musieliśmy po nocach z Fridą latać. Potem o 7 wstała, a teraz tnie komara od 8:44. Zobaczymy jak długo.
Ja się coś coraz gorzej czuje...kręci mi się w głowie strasznie 😞 Boję się sama z Małą zostawać 😞.

McDa87
darka gratuluje przespanej nocki 🙂

anjaP podziwiam wszystkie mamuśki, które mają dwójkę dzieciaczków. Ja się chyba nie zdecyduję...jestem za bardzo roztrzęsiona nad Lenką...nie wiem jak się zachować gdy płacze...masakra...ciężko mi jest i jeszcze na dodatek sama ciągle w domu 🤨

Dziś mam dzień do płaczu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedi26nie tylko ty ja jestem caly dzien tez sama z malym moja mama wraca z pracy ok 16-17 a potem jest zajeta na placu robi albo cos sobie wymysli by tylko nie byc z malym i malego dopiero wezmie na pol godziny przed kapaniem w nocy ja musze sama wstawac nikt mi do niego nie wstanie tez mam czasem chwile zwatpienia np wczoraj juz tak przeklinalam dzien bo mialam sterte prania do prasowania w domu brudno bo wszyscy nanosza ale nie sprztna ale juz nie mialam sily sprzatac dzisiaj to zrobie a jeszcze maly spac mi nie chcial byl tez nieznosny a jestem o wiele mlodsza moglam teraz latac po dyskotekach albo sie wyszalec a ja zamieniam sie w kure domowa. Edytko ja sobie tlumacze to moje dziecko i ja wiem najlepiej co dla niego jest dobre i czego potrzebuje tez czasme nie wiem vzmeu on placze przychodzi godz 18 mu wlacza sie syrena i tylko butelka go uspokoi

Ale na drugie dziecko zdecyduje sie napewno ale to dopiero jak w moim zyciu pojawi sie jakas osoba i maly bedzie mial co najmniej 5 lat predzje naprawde nie chce tez bym nie dala rady chyba ze ktos mi pomoze i sie jakos ustatkuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

A dziś w Dzień Dobry TVN był ciekawy temat Kariera czy dziecko? czy urlop macierzyński nie jest za długi? no wg mnie za krótki ale to moje zdanie 😉

McDa87 skąd wiesz a może i dzisiaj też Cię zaskoczy 😉

emilia nie przejmuj się ty przynajmniej karmiłaś 2 miesiące tylko piersią a ja przez 2,5 miesiąca dokarmiałam piersią 😞

tedit26 a zrobiłaś te badania? Kochana głowa do góry ja też siedzę sama w domu z małą a jak mój ma sobotę pracującą to aż płakać mi się chce. A to że nie zdecydujesz się na drugie...to nigdy nie wiadomo ja po porodzie stwierdziłam ze jedno mi wystarczy a przed porodem mówiłam ze chcę mieć dwójkę wiec zobaczymy jak to będzie może za 3 lata 😜
Mój ma teraz sezon wiec zapierdziela i często później wraca z pracy a jeszcze dwa razy w tygodniu na siłownie chodzi 🤨 no ale coś za coś. Ale jak już jest to pomoże wykąpie czy położy spać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


Gosiaczek u nas macierzyński 6 tygodni tylko, i liczą od dnia kiedy musisz iść na przymusowe dwa tyg przed data porodu, cale gOOOOwno, a jak pójdziesz jeszcze wcześniej to tez odciągną.
Ja jestem zwolenniczka pracy na pełny etat w domu jak najdłużej!!


ps, ciekawe kiedy zmienię zdanie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko wielki buziak dla Leny to już 3 miesiące 😘 :P

A ja dziś zamęczyłam synka 2h się z nim bawiłam to jak Go do łóżeczka odłożyłam po sekundzie spał ,muahahah podła ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie :*:*:*

troszke mnie nie było i znowu dużo stron do nadrobienia 😉 🙃

Kiniek wszystkiego naj dla Maksia z okazji 3go miesiąca 🙂 jutro trzeci miesiąc Lenki Edytki 😉 a Maksiu taki kochany,....mmm 🙂 mały dzielny aniołek 😘

Hmm tak piszecie o tych tabsach, spiralach itp itd... a my dalej na spontana 🙂 tak jak u anjiP... przez tyle lat nic się nie stało 🙂 moja misia planowana 😉 więc co tam 🙂
a tak ogólnie to na początku po porodzie też myślałam, że nie chciałabym mieć drugiego dziecka...ale teraz jak tak patrze na Martynke to sobie myśle, że za 2-3 lata chciałabym żeby się drugie urodziło 🙂 (gorzej tylko bo póki co mój M. nie wyraża takiej samem chęci) hehe

Kiniek jeszcze raz wielki oklask dla Ciebie za "wymęczenie dziecka zabawą" żeby mu się lepiej usnęło....działa jak nic 😉 moja co prawda nie potrzebuje zbyt dużo snu przez dzień...ale zawsze to pół godzinki do godzinki po karmieniu i oczywiście po zabawie śpi 😉 🤪 a ja mogę coś zrobić 🤪 i w dodatku dzięki tej metodzie przez dzień też śpi w łóżeczku 🤪

Tedit nie smutaj nam tutaj...Martynka nie pozwala forumowej cioci być smutną !!!!!!! Nie tylko Ty siedzisz sama w domku... my z Martynką też...i jakoś to jest.... Martynka też czasem z byle powodu płacze ale nie ma co się za bardzo przejmować... mi lekarz powiedział, że dziecko też musi sobie troszke popłakać .... pomyśl co przeżywają dziewczyny, których dzieci mają kolki 😮 to jest ból jak nie można dziecku pomóc.... zdarzyło nam się to raptem kilka razy i dziękuje Bogu, że się nie powtarza..ufff . Nic się nie martw.. Lenka już prawie 3 miechy ma... i już coraz fajniejsza na pewno...lepsza do zabawy i w ogóle... już niedługo będziesz się śmiała ze swoich smutków wcześniejszych 😉

ja zmykam dalej sprzątać 😉 korzystam ze sposobności, że moje Martini śpi 😎 buziolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedit nie martw się, ja też cały dzień sama z małą, mąż wraca ok 19.... i w nocy zawsze ja wstaję.... a teraz i mąż i mała chorzy więc mam dwójkę dzieci, jeden w jednym pokoju, drugi w drugim 🙂 i tylko chodzę z jedzeniem i herbatką do męża i na zmianę do malej.... ale daję radę! musze ich szybko wykurować! szczególnie męża bo jutro idę do szkoły i sam z nią zostaje 😞 na szczęście już z nim coraz lepiej.... i jeszcze muszę mleko odciągać, teraz żałuję że nie kupiłam elektrycznego laktatora 😞 ale już mam zamrożone 250 ml, jeszcze przez dzień trochę odciagnę i w nocy 🙂

a i zostałam dziś ciocią 🙂 moja bratowa urodziła Oskarka więc Paulinka ma pierwszego kuzyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh kochane moje!

Zawsze na duchu podniesiecie...
Martwię sie tylko moim stanem zdrowie...ale w środę szczepienie Lenki, pójdę krew pobrać bo Gosiaczku jeszcze tego nie zrobiłam 🥴

McDa gratulację dla Ciebie i bratowej 🙂

Kiniek w końcu zobaczyłam jaki Maksio jest śliczny a jak pięknie nosek łapie. Szkrabek Kochany!

Lenka ma dziś dzień do spania. Spała z przebudzeniem bo smok wypadł od 8:44 do 11 potem zjadła, zrobiła kupkę, pobawiłyśmy się i zaczeła marudzić to ja hop do kołyski a ona bez protestu tnie znowu komara. Chyba wyczuła, że mama źle się czuje...

Jutro już 3 miechy...ale ten czas leci...szok! Patrzcie jak się bawi grzechotką, jeszcze nie świadomie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej my już po spacerku, słoneczko świeci , ale coś zimny wiatr dziś u nas 🙂


kinga ale Maksiu urósł, śliczny chłopczyk i te cudne oczka 🙂


darka ja chyyyyyyyyyyyyba chcę stracić pokarm i zostać już na butli 🙃


Edytko doskonale Cię rozumiem , nie jesteś sam , my tu prawie wszystkie jesteśmy całymi dniami same z dziećmi 🙂takie życie trzeba pracować 😉 Żebyś tylko nam w depresję kochaniutka nie wpadła , ja wiem coś na ten temat bo niestety miałam nerwicę lękową 😉 teraz tez czasem tak się czuję jak ty ale muszę być silna ,żeby znów depresja nie wróciła. A jak boję się być sama z mała to wychodzę na spacer , wtedy troszkę ochłonę, i pamiętaj są telefony zawsze możesz zadzwonić do męża czy mamy tak porostu pogadać 😉 no i oczywiście na Forum się wyżalić to pomaga 😉 Cieszmy się z ładnej w miarę pogody, bo jak przyjdzie prawdziwa jesień i będzie już zimno i ciemno o 16 brrrrrrrrrrr to wszystkie powpadamy w depresję hehehehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...