Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Taaaak... Chyba Mamusię w psychiatryku 🤪

A jeszcze gdyby się trafił drugi Synek, i apetyt miał po bracie!
Cycki na plecy bym zarzuciła i udawała wielbłąda ☺️

A tak odbiegając zupełnie od tematu- Biedronka ma zajefajną reklamę pekińskiej i węgierki 😁
Olo lubi robić z mamą ,,HELOOOŁ" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey 🙂
MajaCh fajna ta pościel , mam taką jako drugi komplet -tylko w dinusie zielono - żółte 😉
właśnie dzis po praniu poprzednie 1 raz załozyłam tą i wygląda cudnie , niunia wciaż sie śmiała bo widzi te dinusie na baldachimie i kropeczki wewnątrz zagłowka .
Wczoraj byłam u pani dr z niunia w sprawie tego podnoszewnia głowki i powiedziała, ze wszystko ok ( Wiki oczywiście u dr wszystko przykładnie robiła) a w domku opory 😜, ale nic mam ja kłaść nawet kilka razy dziennie na brzusio i nauczy sie sama. Dziś podniosła do pionu 8 razy głowkę i na parę sekund 🤪 , ale najśmieszniejsze jest to , ze jak ja nosimy czy trzymam na brzuszku na swoich kolanach to śmiało podnosi i kręci8 głowka a na podłożu cieżka ta głowka i tyle wysiłku musi wkładać.
emilia1 ja polecam mleczko początkowe ENFAMIL PREMIUM - od momentu kiedy przestałam karmić piersia położna i u mnie w przychodni poleciły mi to i jest super 🤪, mała nie wierci sie , nie stęka , nie ma bóli brzuszka - polecam . KOsztuje 24 zł za puszkę ale to jest tylko w aptekach. Najtaniej jest na ul. Magazynowej ( tylko słyszałam) bo ja kupuje na Rabinie obok mojej przychodzi - w aptece rodzinnej na ul. Dmowskiego.
Nasza Wiktorynka wczorajszą nockę przespała rewelacyjnie bo od 22.30-7.30 😜 - bez jedzonka , potem jedzonko i lulu razem do 9.30 🙂
no nic , spadam bo spać trzeba , buziaczki dla wszystkich 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek z tym, że u nas zawsze Martynka zasypia zaraz po kąpaniu, beż żadnych ceregieli..pieluszka, smoczek i dziecko samo zasypia 🙂 i budzi się tak jak np dzisiaj po 4 rano... a wczoraj pierwszą pobudke miała o północy...i to było dla mnie strasznie dziwne 😮

Teraz obudziła się drugi raz, zjadła i śpi dalej 🙂 ide spać z nią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam


Dziękuję wam wszystkim za dobre rady 😘


monia668775 no patrz jaka różnica w cenie mleka ja patrzyłam w jednej aptece i 36 zł i zrezygnowałam, a jak dzwoniłam do mnie na magazynową to powiedziała ,że nie ma żadnego mleka 😠 tylko na receptę .Mieszkam przy , a tak w ogóle to mieszkam przy tej aptece tylko tam zawsze ludzi FUL ,że wolę zadzwonić 🙂 No i kupiłam już BEBILON


EMILIA nie jest łatwo przejść na butlę 😠 Natalia woli ciągnąć cyca , ale będę próbowała do skutku, tylko szkoda ,że tyle kasy wyleję do zlewu 🤪


A co do tabletek to nie biorę już ich , od wczoraj krwawię mało ale jednak to już drugi dzień 😞 Zmykam na inkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U mnie pogoda dużo lepsza, wreszcie jest słoneczko 😎 a nocka też ok Lenka zasnęła po 21 obudziła się o 4 a potem po 7

emilia1 w ulotce Azali pisze że można krwawić ale nie należy przerywać brania chyba że krwawienie utrzymuje eis długo (mogli chociaż napisać ile to jest długo) jeśli ja też dostanę okresu to od razu zadzwonię do swojego ginekologa 😉

emiliaeem dzięki za odpowiedz ja też mam Nikona ale dopiero co go kupiliśmy i jeszcze go nie ogarnęłam ☺️ a możesz mi tylko napisać w jakiej zakładce masz zmianę kontrastu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z rana troche niewyspana 🙂

Ale naszkrobalyscie wieczorem dzis ja mialam niespodzianke jak maly obudzil sie o1:30 a potem bogu dzieki po 5 i spal do 7 eh ale potme tak plakal tak yl glodny bo go potraktowalam o 5 z cycami wiec liczylam sie z tym ze za godzine wstanie dostal flache chwile polezal na lezaczku ja uszykowalam sobie sniadanko i widzialam ze spiacy to wzielam go do lozeczka

U mnie nie ma zmiluj sie on spi w lozeczku i koniec przez pierwsze 2 tyg spal ze mna ja nie wiedzialam jak sie nazywam bo sie nie wysypialam a teraz mam cale lozko dla siebie maly tez sie wyspi bo go nie budzi moje przewracanie sie, sam zasypia choc wczoraj jeszcze z racji tego ze w dzien byla jedna kupka to jak go polozylam na brzuszke to taki spokojny za 5 min podchodze i juz bomba w czystym pampersie a ze mam lozewczko w swoim pokoju to sie nie martwie

Wczoraj mama mi powiedziala zebym tka dlugo nie przetrzymywala malego jak kwinka bo bedzie nerwowy a niedawno mi mowila ze nie mam byc na kazde jego kwinkniecie on czasem cos pokwinka i idzie spac

Ja juz tyle mlek wyprubowalam 40 zl za puszke nanu poszlo do kosza bo maly mial po tmy biegunke, bebilon comfort przy koncowce zaczol mniec sluzowate kupki to mi zostala Humana jedna z najtanszych mlek po Bebiko Bebiko kosztuje u nas w Auchanie 11 zl z groszami a Humana 13,99 zl. ale sa tylko pudelka 350 g ale mam wielka puszke po Nanie to przesypuje

Mam do was pytanko uzywacie zasypki do pupci dla maluszkow?

I od wczoraj ucze malego smoczka Avent-u ale juz ten od 3-6 bo tne z Nuk-a juz taki wyciumkany a mam dwa z aventu bo mama kupila na wszelki wypadek kupie jak bede z Nuk-a ten od 3-6 bo jak go nie uspokoje aventme to bedzie jazda

Wiecie co ja juz kapituluje maly skonczy rowno 3 miesiace i odstawiam go od piersi ja nie mam juz sily niby mam pokarm ale co to jest skoro glodomorra rzadzi

aaa prawie bym zapomniala bo maly rano budzi sie z tak pelnym nosem oddychac nie umie czy to moze byc katarek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie witam 🙂
darka ten przytkany nosek to moze byc osad , kurz itd. moja mala tez z rana troszke harczy jakby byl zatkany, kilka razy jej zakroplilam sola i sciagnelam frida ale nic nie bylo tylko ta sol 🙂
ale nawilzaj pokoj na wszelki wypadek w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dzis konkretna bojke z moim dzieckiem zaczynam ,zeby glowke podnosila jak lezy na brzuszku, bo tak samo. Jak ja trzymam do odbicia to glowa sztywno,jak siedzi na kolanach tez i w prawo i w lewo kreci oglada wszystko ale jak lezy.........to kara jakas dla niej i zaczyna podnosic kiedy sie zdenerwuje i placze to w zlosci podnosi.... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam pytanie udało mi się nakarmić mała butelką , ale z ciężkim trudem na przemian ze smoczkiem no ale to początki i wypiła 70 ml , i dostała czkawkę więc dałam jej jeszcze troszkę cycusia, i odnośnie mojego pytania ile powinno dawać się picia jak się karmi butelka i co dawać, bo ja daję herbatkę koperkową , ale tam pisze ,że można tylko 100ml , a moja mała wypije to na raz 🤔


darka ja nie zasypuje i nie oliwię małej , tylko sudocrem i od czasu do czasu nawilżam ciałko kremem 🙂 A co do noska to mam spray soli fizjologicznej i psikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z rana 🙂

u nas nocka cudowna 🙂 Weronika jak usnęła o 20 obudziła się dopiero o 7:30, zjadła mleczko, porozmawiałyśmy i o 9 zasnęła 🙂

u nas pogoda dalej fatalna, ciemno, szaro, zimno, brrrr..........a zapowiadali słońce, ehhh

Emilia
możesz dopajać samą wodą

Darka ja też nie zasypuję, a do noska dwa razy dziennie sól fizjologiczna i oczyszczamy nosek bo kozuchy straszne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darka wlasnie...ja tez nie zasypuje bo nie ma takiej potrzeby, czasem uzywam bepanten ale to baaardzo zadko.Oliwka....czasem wieczorem do masazu jak jej sie chce nie plakac :P

Emilia moja mala jje max 90ml 😮 czasem z tego tylko 60 zjada, a dosysa sie w miedzyczasie cycem, ale w tych cycach jest malo pokarmu wiec powinna wiecej...... 😮 chyba musze czesciej sciagac,zeby zobaczyc ile naprawde go mam,bo wychodzi na to,ze wiecej niz mysle...
A herbatki.....sprobuj ja lepiej woda przepajac, herbatki sa slodzone to nieodpowiednie dla malucha...chociaz wiem wiem,chetniej slodzona herbacie wypije niz wode...wody mozesz do woli, alllbo herbatke rozcienczaj, zeby miala mniejsze stezenie, a wiecej do wypicia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙂

Mnie troszkę w kościach połamało 😮 Bark sobie przyspałam 🤢 Poza tym nocka miarowa 🙂

Olunio próbuje zasnąć, niestety przytulony do cycusia ☺️ Nie ssie go,ale sutek dotyka noska... Jak próbuję zabrać i oszukać pieluszką- podkówka smutna i ryk 🙃 Nawet mlekiem swoim zwilżam pielusię,żeby czuł zapach...

Po śniadanku położyłam Niuńka w leżaczek. Gugał dobre 40 min. 🤪

Z zazdrością czytam o Waszych nockach ☺️ U mnie pobudka 3-4 razy 🥴
Z niewyspania nawet jeść nie mam siły... O baraszkowaniu z mężem nie wspomnę ☺️
Wogóle coś się ze mną dzieje. Została dziwna trauma po porodzie, w czasie igraszek wszystko się przypomina, spinam się cholernie i zbiera mnie na wymioty! Dosłownie! Czy to normalna reakcja? Poza tym lekarz stwierdził,że wszystko ładnie się zagoiło, a ja czuję wewnątrz dyskomfort, i boli... Porażka!

Gosiaczek
w ustawieniach szpera mój mąż, więc jego musiałabym podpytać... Narazie jest w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 ja niczym nie zasypuję pupci tylko czasem smaruje parafiną, a jeśli chodzi o nosek też psikam jej solą fizjologiczną i wyciągam glutki 😉

tedit26 to koniecznie idź do lekarza widocznie Benilon jej nie służy, ja tak samo jak ty sama zmieniłam kiedyś jej mleko na NAN Pro i mała nie robiła kupek i strasznie chlustała a po Bebilonie wszystko ustało 😜 no dla każdego dziecka coś innego 😉

MajaCh u mnie to samo na rączkach ładnie główkę trzyma a jak leży na brzuszku to gorzej jej to wychodzi 🥴 no ale nie poddajemy się 😁

emiliaeem oj kochana to współczuje tych nieprzespanych nocy, i jak wróci mąż to się zapytaj gdzie to zmieniał ☺️ a co do sexu to mnie też tam wszystko boli pewnie dlatego że za bardzo się spinam 🤢
Staraj się mimo wszystko go oszukiwać przy zasypianiu bo moja siostra zawsze usypiała córkę przy cycku i do 9 miesiąca się tak męczyła, ja z kolei usypiałam mała w wózku i bujałam, zdarzało się czasem że bujałam i bujałam a jak przestałam to mała się budziła wiec teraz odkładam ja do wózka wkładam smoczek, pieluszka na buzię i mała zasypia choć czasem wypluje smoczka i płacze wiec ja znowu smoczek itd. i właśnie teraz śpi. Doszłam do wniosku że jak zmęczona to zaśnie jedynie wieczorem ją usypiam inaczej bo ma kolkę 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam piąte przez dziesiąte ☺️ ☺️ tak się rozpisałyście

Tatuś koszmarnie chorował, wymioty prawie codziennie, stan podgorączkowy i uporczywy suchy kaszel, córa na 99%znów zapalenie płuc i jak zwykle jedyny objaw to kaszel,ale ogólnie czuje się świetnie (na nieszczęście, zawsze bagatelizuje i szaleje w najlepsze). Dlatego się nie udzielałam 🤨

Zdjęcia maluchów zamieściłyście super !!!!

Co do rozmiarówki ja już jadę na 68 i niekiedy nawet 74 wrzucam młodemu, te jego długaśne nóżki a on się tak wpienia jak ma na styk ehhh
Poza tym ostatnio w dużym stresie jestem bo mamy 2 i pół tygodnia do operacji... mały musi być super zdrowy, czeka nas też pobieranie krwi i badania przed, pominę fakt że siwieje ze strachu na samą myśl o narkozie u takiego maleństwa ale co zrobić ....

Lece może zdążę się zdrzemnąć prze 13 , młody dziś od 6 rano stwierdził,że chce się bawić nie spać usnął po 10, fakt że zająć się sobą potrafi sam, ale jednak mamusia musi czuwać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniek, az mnie ciary przeszly, nie wyobrazam sobie takiej sytuacji wiec trzymam kciuki,zeby wszystko poszlo dobrze......
a seks.......moglby dla mnie nie istniec i tak jestem szczesliwa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...