Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam


monia668775 ja już pisałam wcześniej ,co do leżenia na brzuszku i w pionie to moja Natalka ma główkę tylko w lewo 🙂 jak jej przekręcę to jej nie pasi i zaraz przekręca na lewo, ale inne dziewczyny pisały ,że też tak maja widocznie maluszki są jeszcze za małe i wszystko w swoim czasie . Najważniejsze ,że jak leży na wznak to kręci w obie strony i śpi na obu bokach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie nocka tragedia 😞 Natalia zasnęła o 21 obudziła się o 23 na cyca i już do 2 nie spała 😮, jak do niej wstała o tej 23 to mi się w głowie zakołowało i musiałam się położyć a mąż ja bawił 😲o 4 znów cyc i nad ranem a teraz śpi w leżaczku jak aniołek 🤪 Po takich nockach to mam ochotę przejść na butle 😉 Jestem nie wyspana , mam kręciołka a najgorsze jest to ,że nie chce mi się teraz spać 😮Pogoda też robi swoje, aż deprecha przychodzi 🤪 nienawidzę jesieni 🙂 Dziś jest tak pochmurno i pada brrrrrrrrr 😮


monia daj znać co na to lekarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darka spóznione zyczenia..byam na wsi i nie miałam neta
_____████████████
______████████████
██████████████████████
___▒███░░░░░░░░░░░▒▒
__ █ ▒▒▒█░░ ███░░░░░▒▒
__█▒█▒▒█░█▒▒▒ █░░░░▒▒
__█▒▒▒▒██ ▒█▒▒ ███████
_▒░████░ █▒▒▒ █░░░░▒▒
▒▒░░░░▒░░████░░▒░▒▒
▒▒░░▓░░░░░░░░░░▒▒▒
_▒▒▒▒▓▓▓▓░░░░░▒▒▒
___▒▒▒▒▒░░░▒▒▒▒▒
_____█▄▀▄▀▄▀█
______▓▓▓▓▓▓▓
_____▓▓▓▓▓▓▓▓▓
____▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓
__ ▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓ (▒)(▒)
__▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓ (▒)(▓)(▒)
__[|]▒▒▒▒▒ ▓▓▓▓▓_ (▒)(▒)
__███████ ▓▓▓▓▓ (║/)
__████████ ▓▓▓▓ (║/)
__██████████ ░░░ ║/)
___███████████_ (║
___███████████_ (║
____███████████
_____██████████
______█████████
_______███▒▓▓▒▓▓
___ ▓▓▓▓▒▒▒▓▓▓▒▓▓
__ ▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▒▓▓
____▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
███████████████████

wszystkiego najlepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a mój mały strasznie marudny od 3 dni to jakaś masakra..od rana ma focha płacze marudzi tylko na ręce a jak go ne wezme to siny sie aż robi a przeciez nie nosiłam go na rekach ooo zaczyna sie znów spadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan85 napisał(a):
dziewczyny a mój mały strasznie marudny od 3 dni to jakaś masakra..od rana ma focha płacze marudzi tylko na ręce a jak go ne wezme to siny sie aż robi a przeciez nie nosiłam go na rekach ooo zaczyna sie znów spadam...


przechodziliśmy przez to samo w tamtym tygodniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Mam chwilkę więc nadrabiam zaległości.

Darka - trochę spóźnione ale szczere -> Wszystkiego Najlepszego!!![color=purple][/color] Ależ młoda z Ciebie kobitka 🙂 Zazdroszczę
Mnie w przyszłym roku stuknie 30-tka więc na razie cieszę się z ostatniego "dzieścia"...

Wszystkie zdjęcia super!!!

Urlop męża dobiegł końca ale chociaż udało się Nam trochę porobić w domku


My już czujemy się lepiej, Patryk lepiej ode mnie, ja chrypię i mam jeszcze katar
Oczko już dobre, przemywałam mu rumiankiem, płatkiem kosmetycznym
Przekonałam się też że jednak Frida najlepsza do noska a gruszka o d... roszczaśc

Się człowiek musi wkurzyć od poniedziałku- czekam i czekam na becikowe aż łaskawie skapnie na konto, miało być do końca sierpnia a tu już dzisiaj 19-ty września
Maż pojechał do mopsu a oni że się im wniosek zgubił - popaprańcy jedni, ale ja znam osóbki które tam pracują i wiem jak się tam znaleźli i mnie to
nie dziwi że "tak" pracują...

My byliśmy na wizycie u Pani rehabilitantki - super babka i ma fajne sprzecicho ale prywatnie niestety - bierze 60 zł za wizytę.
Mały mój uwielbił sobie lewą stronę, nawet podobno główkę ma już bardziej spłaszczoną na tej stronie 😞, do tego jest wiotki w środkowej części ciała - musimy go wzmacniać
przez zabawę i ćwiczenia odpowiednie no i z leżeniem na brzuszku ma problemy - nie cierpi tego 😞
Pani rehabilitantka pokazała Nam jak go trzymac, nosic i pozycje do karmienia butlą, a nawiązując do artykułu o leżaczkach itp to powiedziała że bardzooo wymuszają one konkretną pozycję

Kazała kupic puzzle piankowe - i na tym dziecko ma leżec, bawic się i poznawac świat, rzadne kanapy, łóżka, fotele, poduchy itp
No i małemu liczy się miesiąc do tyłu - czyli jakby miał teraz 2

Oczywiście wypytałam o te "cyrki" które moja teściowa wyprawia z nim i okazało się że to ja mam rację, tzn. główkę trzymac nadal, nie miętolic ciągle, rzadne kanapy,poduchy itp i nie
stawiac na nóżki, jeszcze tylko o wyperfumowanie nie zapytalam ;p

emilia
widzę że tak jak ja i darka też macie taki sam leżaczek

McDa87 - no i pozostałe Mamy - u Nas to samo, maruder się włacza wieczorem, wyje Nam i się drze, oczka zaspane, zapłakane a ten marudzi i marudzi

Noce w miarę ok ale teraz to już się budzi o 6-tej i wierci

Gosiaczek
- mój zjada teraz tak ok 100-130 co 3-4 godz., często cycem go dobijam ale on przy nim więcej fantazjuje niż zje, czasem dorobię 30-tkę = 160 ml wychodzi, przybiera
więc chyba tyle mu starcza

Tydzień temu miał 5,66 kg

Patryk nosi rozmiar - 56, 62 - ciągle już odkładam ciuchy za małe

Mój jak płacze to "laaaaalaaaalaaaa" 🙂

Patryk teraz po tym przeziębieniu przestał interesować się smoczkiem

Mój "wielkolud" wyrósł w końcu z... Pampersów nr 1 i teraz 2-ki używamy i Dady też nr 2

Piąstki też u Nas odchodzą w buźce już, woli piąstki od smoka

Okres dostałam już drugi i to po 28 dniach a przedtem cykle miałam po 40 dni

majaaa - długo krwawisz, idź do lekarza, ja myślałam że długo krwawię bo 6 tyg a potem 2 tyg przerwy i okres ale tym masz długo to, zwłaszcza po cesarce...

Ufff to na razie tyle, dzisiaj mam nadzieję że popiszę więcej na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek Skarby!

Lenka spała od 20:30 do5, potem do 9 i teraz znowu śpi ale z przerwami jak zwykle...chociaż jak sie przebudzi podaje jej smoczka i sie ulatniam. Zobaczymy co z tego będzie. Wczoraj podziałało.

monia szybko do lekarza...za długo to trwa!

U nas też pochmurno i pada. Chyba na balkon wystawie Lenkę...a jak przestanie padać to pójdę na spacer. Niech się hartuje Maluch 🙂

Buziole 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej jak mnei to bawi, jak piszecie "pogoda piękna, aż chce się siedzieć na dworze " u mnie za oknem burza i deszcz, dziś "jesienna pogoda" a ja za oknem słońce i ciepełko , ah ten Szczecin tu zawsze na odwrót 🙃

wercia jak ładnie napisałaś. Więc mówisz,że łóżko złe? a jak materac twardy nie wychodzi na to samo co te piankowe puzzle? bo rozumiem że chodzi o warunki "jak na karimacie " ? napisz coś więcej o ćwiczeniach, może coś fajnego i bezpiecznego masz, zawsze można by wzmocnić malucha, choć Maksio tylko na brzuchu ,nie cierpi innych pozycji, w ciągu dnia jak się bawimy to poleży na pleckach ale to w sumie niewiele .

Ja czekam z niecierpliwością na etap "bawię się rączkami" i próbuje się przewrócić na boczek i na plecki (tak jak mówię głównie na brzuszku leżymy ), dziś chwycił mi okulary z nosa 🙂 córa non stop mnie ciągała za włosy , za nos za okulary, co prawda Maksio ma jeszcze czas na tego typu rozrywki ale już by mógł zacząć pomału 😁 😁

Ha,ha zapomniałam powiedzieć ,tatuśkowi tak odwaliło że kupił młodemu zestaw do jedzenia i z 10 słoiczków na "po 4 miechu" xD ale to chyba moja wina sama się doczekać nie mogę i wciąż o tym ględze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uśmieszki dla Forumowych Cioć 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9ae02a9cdcb88e94][IMG]http://images49.fotosik.pl/1078/9ae02a9cdcb88e94m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=19d2029e96a71b97][IMG]http://images41.fotosik.pl/1071/19d2029e96a71b97m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
werciaboski uśmiech.

Kinia ja tam się nie dziwie..szama już zaczynam coraz częściej spoglądać w kierunku zupek, deserków itp. 🙂
Za miesiąc będziemy testować 🙂

Lenka robi ciagle twardą kupkę...chyba zmienię jej mleko...Enfamil jej chyba nie służy...dawałam już Biogaię i Lacidofil...tylko na jakie zmienić. I jak się zmienia to trzeba stopniowo, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 twarde kupki i ich brak to był dla mnie wcześniej jedyny największy problem ale odkąd daje małej Bebilon 1 problemu nie ma robi kupkę codziennie ewentualnie co drugi dzień taka akurat czyli luźną zółtą, a dziś taką dużą zrobiła że jeszcze trochę i bokami by wyszła 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy 🙂

no właśnie - kupki - mój to jak Debridat - zawiesina na kolki nie jest dawana codziennie to od razu rzadziej robi kupy

Dziewczyny które karmią mieszanką lub stosują karmienie mieszane, czy też czasem macie takie "mieszane" 😉 odczucia że nie karmicie piersią tylko??? bo ja mam tak co jakiś czas... no ale trudno idealnie nie jest i ważne żeby dziecko przybierało...
jeszcze te gazetki gdzie ciągle że karmienie piersią najlepsze, no i rodzinka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia Ja też daję Debrinat.
Co do karmienia piersią. Trudno czasami się nie da. Ja też Małą karmiłam mieszanie przez 12 tyg. a teraz już nie karmię bo ona się tylko wkurzała przy piersi. Nie bierz do głowy. 😘

Moze zmienie na Bebilon i wtedy zobacze. Bo już słyszłam nie raz, ze to mleko jest równie dobre jak Enfamil ale więcej dzieci je toleruje. Ile kosztuje gosiaczek? Ty dawałaś też Enfamil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki! 🙂

Megan
mój Olo też marudny ☺️ Zasnął mi na rękach pół godz. temu, budzi się jak chcę Go odłożyć na łóżko, a mi się chce do toalety... 😮 Dodam,że sama z nim jestem 😮

Wercia fajnie,że wracacie już do zdrówka 🙂 Buziaki dla Małego Śmieszka 😘 I żółwik od Olka 😉
My mamy takie puzzle, fajna sprawa 🙂 Dziś w Pytaniu na śniadanie dziewczynka na takowych leżała 🙃
Podtrzymuję prośbę Kini podsuń pomysły na ćwiczonka wzmacniające 🙂

Kinia mój mąż nie może się doczekać nie tyle dań w słoiczkach, co zabrania Małego na frytki 🙂
Wogóle to Olcio bardzo lubi patrzeć jak mamusia sobie je 🙂 A ja wtedy dotykam łyżeczką jego ustek 🙂 Fajnie reaguje na zimno i ciepło 🤪

Gosiaczek najlepiej to podpytać kogoś z parafii... Każdy ksiądz inny 🙂 U nas utarła się tradycja,że za mszę płaci ojciec chrzestny.
Ale ogólnie bierze sporo, za ślub płaciliśmy 1200zł.

Mam problem z pazurkami Małego 🥴 Nie mogę króciutko obcinać, bo paznokietki wrastają i ropka się zbiera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia a u rąk czy stópek, bo ja obcinam u rąk jak śpi i tymi nożyczkami małymi ale nie zaokrąglonymi bo wydaja mi się za grube tylko takimi co ja używam .Obcinam jak śpi to wiem ,że krzywdy nie zrobię , a u nóg to jeszcze jej nie obcinałam ☺️


gosiaczek ja za chrzest dam też 50 zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiluś u mnie też sajgon 😁 Mąż wczoraj obiad gotował i stos garów w zlewie 😮
Niech czekają na pana, o 14 wraca z pracy!

Wercia nie wbijaj takich myśli do głowy 😉 Ja gdybym miała pokarm ściągać, zapewne bym odpuściła... A że z cycków leci jak z kranu, karmię 🙂 Nawet nie widzę,żeby laktacja się stabilizowała, piersi jak kamienie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...