Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
oto link jak trzymac dzieciątka

http://www.maluchy.pl/artykul/151

tedit - ja daje Bebilon Ha - puszka w Rossmanie jak na razie znalazłam najtaniej jest po 29,99
Warto zerkac na Allegro bo czasem są niezłe okazje.


emiliaeem - straszna cena za ślub - masakraaaa
no i jeśli chodzi o ten brudek pod paznokietkami to mój ma - aż wstyd bo wygląda to
jakbym go nie myła... ale ciężko mi to usunąć, nie wiem za bardzo jak, jak obcinam pazurki to
trochę brudku ścinam
próbowałam usunąć paznokciami ale nie za bardzo się da, musiałabym chyba mu paznokcie naderwać 😞

o ćwiczeniach później bo się marudka budzi i pora jeść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia82 ja jak bym miała więcej pokarmu w piersiach to bym karmiła ale co to jest 20ml z obu piersi 😞 wiec też odpuściłam, ale rodzinie nie mówię bo jak ktoś nie miał z tym problemu to nie zrozumie a mi nie chce się tego wszystkiego wysłuchiwać, czy tak ciężko zrozumieć że kobieta może nie mieć pokarmu albo ma go mało. Wiem że mleko matki najlepsze ale ile dzieci od narodzi musi być karmione mlekiem sztucznym i ładnie przybierają na wadze i są okazami zdrowia 😉 a i do dam że na początku nie jedną noc z tego powodu przepłakałam bo nastawiłam się na karmienie piersią.

tedit26 ja teraz kupuje to duże opakowanie(800g) i płacę 38zł ale na początku kupiłam opak. 350g żeby zobaczyć czy jej podpasuje ale nie pamiętam ile kosztuje to małe opakowanie 🤢
Enfamilu jej nie dawałam.
A i oczywiście codziennie przepajam małą wodą którą mieszam z wodą koperkową 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Werciu chłopców trzeba wysłać do kosmetyczki 🙃

A co do ceny za ślub, zapomniałam dodać,że 1200 to tylko dla księdza! Dodatkowo dla organisty 250zł- a śpiewa dosłownie jakby koń na blachę lał, plus kościelny 150zł- za to,że się pokręci przy ołtarzu jak kot z pęcherzem! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas niestety tak to wygląda 😮 Wieśniaki uczą księży dobrobytu. W mieście biorą mniej.

Ach, Werciu ja też jeszcze becikowego nie dostałam! A miało być do końca sierpnia!
Pojadę im po zaworach ostro, tylko mąż narazie ma na rano, więc nie mam jak się dostać.
Czekam już ponad 4 tyg!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc w koncu nadrobilam...... 🙂
Ja tez karmie mieszanie, mam malo pokarmu ale poki mam niech ssie, co jakis czas odsysam pompka zeby sprawdzic ile, no i coraz mniej i mniej.....
Sliczne te zdjecia ,ktore wrzucacie 🙂
a co do kupki, ja mialam problem kolo 1go miesiaca, mala sie nie mogla zalatwiac, probowalam cale mnoostwo roznych rzeczy i espumisam z kropelkach i biogaja i infacol i koperek i rumianek nic. Czopki dzialaly ale wiadomo nie mozna za dlugo, kolezanka polecila mi sprobowac kminek, zaparzac i dac jej do popijania i o dziwo!!!! jedyna rzecz,ktora podzialala, dawalam jej codziennie wieczorem przez kilka dni i codziennie po wypiciu rano byla kupka zilciutka luzna. teraz juz nie daje,nie musze. A no i oczywiscie jak cieplo bylo przepajalam ja woda .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uff widze forum ruszylo

Ja wsciekla bo musialam isc na poczte bo moja mama nie ma zamiaru sobie konta internetowego zalozyc zeby placic przez neta tyulko trzeba 1km cis i jeszcze pada nio i z wozkiem malego ubralam jak na jesien folie przecideszczowo i zapieprzalam teraz lezy od 10 minut i spiewa ale powoli sie denerwuje ide go zaraz zabrac

A znow do laski wrocil balon on woli balon chwycic niz zabawke czy rackze normlanie jestem w 🤪

Wercia dzieki za linka tez skorzystam a co do puzli to tez ogladlama na allegro nie sa takie drogie ale chyba pojade do kslepu i kupie sa po tje samej cenie bez przesylki i zaoszcedze chocby i te 6 zl 🙂ale to myslalam dopiero kupic po chrzicnach jak maly zacnzie sie interesowac zabawkami

Ok lece do niego i obiadke sobie podgrzac buziole ode mnie i Oskarka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
ja niestety walczę z okropnym katarkiem małej 😞 biedactwo w nocy godzinę przespała, ja zresztą też.... taki ma katarek że nie potrafi oddychać, strasznie się dusi i ropa jej buzią wychodzi 😞 a ja cały noc z odkurzaczem i "katarkiem", nie wyobrażam sobie co by było, gdybym tego nie miała... byliśmy dziś u lekarza, dostałam kropelki do noska i do buzi, zobaczymy co będzie, pediatra powiedział, że minimum tydzień 😞
ale biedactwo w końcu zasnęło, idę się też zdrzemnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 współczuję... ☺️ Taki cholerny sezon teraz 🤢
Ale dopilnuj i odciągaj Malutkiej katarek bardzo często... Trzymam za Was kciuki 😘
Ja podkładałam Olkowi jaśka pod główkę, wtedy widziałam poprawę w oddychaniu. A dodatkowo kładłam Go często na brzuszek, klepałam delikatnie w okolicy płucek i zaraz po tym mogłam ładnie odciągnąć fluczki. 😉

Darka
jak uroczo Oskarem śpi... 🙂 Aż miło popatrzeć 😉

A mój Smerf dokazuje... ☺️

Heloł Cioteczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeek tak właśnie robię, leży w leżaczku, jest trochę wyżej i zdecydowanie lepiej oddycha i potrafi zasnąć, jak nie śpi to kładę ją na brzuszek i klepię po płucach 🙂 pediatra też tak zalecił i mówił że bardzo dużo nawilżać pokój gdzie przebywa więc nawilżacz poszedł w ruch 🙂 i często przystawiać do piersi.... biedactwa te nasze dzieciaczki....

heloł Olunio!! jesteś boski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my już po spacerku 😜 u mnie pogoda się poprawiła wyszło słoneczko choć jest trochę parno 😮

darka9118 Oskarek słodko śpi 😁

emiliaeem powiem Ci ze zdjęcie małego z żabą pierwsza klasa no i Heloł!!!

McDa87 dużo zdrówka dla małej, moja to czasami charczy i też pisikam i wyciągam glutki ale zastanawiam się czy u mojej to nie jakaś alergia b o tatuś jest alergikiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcda wspolczuje gleboko, nie spotkalo nas to jeszcze,za to niewiarygodne ale prawdziwe......Zuzi rosnie 1ka na dole..mala biala ostra plamka.bylam dzis u dentysty, powiedzial,zeby masowac i przemywac woda bo na paste jest jeszcze za mala.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaChale szybko ciekawe jak dlugo bedzie sie wybijac 🙂


Ja dzis umieram z nudow gosiaczekzazdroszcze pogody u nas ledwo 10 stopni ponuro szaro a maly caly czas spi 😞 mi sie juz nudzi bylam z nim na tym dworze przynajmniej pozna co to jesien wstapilam tez do osrodka p.Krysia ktora szczepi jest do konca tyg na urlopie wiec dopiero w przyszlym pojdziemy na szczepienie nie wazylam go bo mi sie nie chcialo go rozbierac i ubierac na nowo twn tydz jeszcze potrzymam siebie i was w niepeqnosci

My uzywamy juz pampersow nr 3 orginalne i dada a ubranka 56 danwo poszly w niepamiec a niedawno wsztstko na nim wisialo i 62 tez powoli odchodzi teraz 68 jest na topie ale powoli widze ze niektore juz mu sa ciasne masakra ten kombinezon na 74 t oledwo mi do listopada starczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pogoda się poprawiła, co prawda bez słoneczka, ale nie padało wiaterku też nie było wiec poszłyśmy na spacerek 😎


darka ale słodko Oskarek śpi i widzę też z pieluszka jak Natalka 🙂


Emilia Olek wykapany mama 🤪 Heloł Oluś od Natalki 😘


Wysłałam dziś syna do apteki po Plantex , a oni na to że wycofali go i nie ma w hurtowniach 😲 .Wiec poszłam sama do apteki i dali mi koper włoski w saszetkach 🤔 zaparzyłam i nie smakowało Natalii i musiałam kupić herbatkę z kopru od 1 miesiąca 😁 i szok wypiła całą 100 ml 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Marcel maił katar to lekarz kazał pod nogi łóżeczka podkładać książki żeby łóżeczko było pochyłe...dzisiaj padam na ryjek...syn dał ni w kość masakrycznie ...spał 3 razy po 10 min tak to ciągle na rękach chociaż nie nosiliśmy go więc nie wiem co mu sie ubzdurało chciałam dać mu na przetrzymanie to robił się siny od płaczu aż się raz przyblokował i dostał mocniejszego klapsa i złapał powietrze..nie wiem co robić...co radzicie? jak tylko go odłoże to odrazu wrzask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuski,

darka synuś śliczny. Rośnie jak na drożdzach 🙂 Ponoć rozmiar 68-74 nosi się najdłuzej. 62 nie ma nawet co za dużo kupować. U nas też 56 poszły w zapomnienie a pampersy ost. 2 opakowania nr 2 i przechodzimy na 3 bo Lenka rośnie jak nie wiem.

emiliaeem Oluś to jest ziomek, po mamysi będzie walił riposty.

MajaCh no to jednak ząbek będzie 🙂 Ja też coś wyczuwam u Lenki ale nie wiem czy to ząb. Za tydz mamy szczepienie więc zobaczymy 🙂

Kupiłam Bebilon, dałam jej jedna porcję ale po niej chlusnęła. Pewnie jeszcze potrzebuje AR a ja kupiłam zwykłe 🤢 Ale zobaczymy jak je będzie tolerowała i jakie kupki będą.
A ja dziś pierwszy raz wykąpalam sama Lenkę. Musiałam się przełamać bo za tydz na weekend mąż jedzie na konferencję do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 moja przy zmianie mleka też chlustała a potem było już dobrze, a zdjęcie i minka Lenki ooooooooooo po prostu świetna 🙃

a moja nie spała od 16 i zasnęła o 20 no ale długo to nie trwało bo po 20 min. się obudziła i teraz tatuś próbuje ją położyć spać 😮
Wyskoczyliśmy z mężem na zakupy a Lenka została z moja siostra i była bardzo grzeczna 😁
kupiłam sobie kozaczki na zimę tak mi się spodobały 😜 no a teraz trzeba do nich kupić torebkę ☺️

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/5/lasocki.jpg/][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/3310/lasocki.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

już nie mogę się doczekać kiedy będę w nich chodzić 😁

Zmykam. Dobrej nocy życzę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko bo Olek to Synek Mamusi 😁 Ojca 5 razy sprzedamy a 10- weźmiemy kasę 😉
A Lenka chyba sobie śpiewa 🙃 Must be the music troszkę Wam urządza 🙂?
Fajnie stroicie swoje dziewczynki 🙂 Normalnie zazdroszczę tych różowości... ☺️

Megan pamiętam,że moja siostra też się tak dziwnie ,,zanosiła" podczas płaczu 😮 Mama nie raz musiała ją szarpnąć,żeby powietrza złapała 🤢 W sumie lekarza pytała,ale nie potrafił za bardzo pomóc... Później wyrosła z tego 🤨

Gosiaczek no proszę, zaszalałaś... 🙃
My mieliśmy jechać na zakupy w miniony weekend,ale nie wypaliło, więc ruszamy w przyszły 🙃
Aż się boję pomyśleć, co Mały będzie wyprawiał 🤪
No i podziwiam obcasy 🙂 Ja ich wprost nie trawię! Wesela i imprezy są dla mnie katorgą 🥴 Ze względu na szpilki właśnie...

U nas Papcio też Dziecię uspał,ale coś się zaczyna kręcić 😞 Mały tylko ustkami zamlaska a mnie już cycki strzykają 😮

No nic, zmykam.
Spokojnej nocki. 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...