Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Gosiaczek mój mały terrorysta je co 3-4 h...dziś o 4tej, 8ej od wtedy śpi ... czekam sądzę,że w przeciągu godziny będzie pobudka, ale średnia to 3-4 h, dziennie wychodzi 5 posiłków po 180-200 ml .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ale ze mnie matka 😞 Lenka głodna a ja kurczowo trzymałam się słów lekarza i dawałam jej 120 ml...a ona biedna nienajedzona 😞

Dałam jej 150 ml i mam nadzieje, że teraz będzie inaczej.
Zobaczymy czy prześpi teraz więcej niż 20 - 30 min.

Eh aż się poryczałam 😞 Masakra...tak mi brakuje mamy i męża...ale wiem, że ktoś musi pracować na nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko dla Leny jesteś całym światem i największym skarbem, nie jesteś zła!!! głowa do góry patrz jak Ci cudownie dzieciątko rośnie 😉 ja myślę ,że póki dziecko nie je "podwójnej" dawki jednorazowo to nie ma mowy o przekarmieniu, jeśli jadła 120 a dałaś 150 i dzieciątko zadowolone to dawaj po 150 ,najwyżej jak coś to Ci nie doje , ja zazwyczaj staram się nie przekraczać 180 ale jeśli młodzian ma gest i chce te 190 to proszę bardzo 😉 czasem zdarza się że i po 150 wymięka 😉

Z tym spaniem ...ja nie przeczę,że od początku stosuję metode wyczytaną w książce po każdym karmieniu bądź po pojeniu ale przed karmieniem bawię się z młodym około 40 minut do godziny, tak intensywnie, staram się go zainteresować rozbawić, aż zacznie ziewać, prędzej czy później zaczyna, wtedy Go odkładam, czasem marudzi albo się po prostu drze 10-15 minut i zasypia mi na kilka ładnych godzin...ten schemat u mnie się sprawdza ( co prawda Maksik drze się zawsze przed zaśnięciem, taka norma 🥴 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek tez bym chciała żeby jadła przynajmniej co 3 godz. ale tak się tylko dzieje gdy śpi od 3 do 4 godzin ale to w dzień rzadko się zdarza, myślałam że za mało jej szykuje ale jak jej naszykuje tak 120ml to zostawia tak 30ml 🤢 nie martwię się ze je za mało bo dobrze przybiera na wadze.

tedit26 mama z ciebie super i pamiętaj że lepiej naszykować jej wiec najwyżej zostawi tak jak moja to robi, i to dziecko decyduje kiedy porcja mleka się zwiększa a nie lekarz. Moja powinna jeść 120ml a je po 70-90ml no ale co 2 godz. a słyszałam ze sztucznym powinno się karmić co 3-4 godz. a co ja mam zrobic jak bidulka głodna i płacze 😉 Może jej się to unormuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witma kochaniutkie

My juz po "spacerku" autme w miescie do sądu trzeba bylo jechac teraz czekac jak to w polsce bywa miesiac na rozprawe a potme odwiedzilam moje liceum poszlam do pani psycholog troche sie wyzalic nio i pochwalic sie malenstwme wszyscy nim normlanie zauroczeni hehe ale musielismy szybko zmykac bo nie wzielam pampersa jak na zlosc i mi przelal po herbatce

Dzis rano rozmawialam z doradce laktacyjnym podejmuje 3 i ostatnia probe przywrocenia pokarmu poradzil by przed kazdym karmieniem butelka dac mu piersi a ze ja karmie co 4h to w miedzy czasie lektatorme pobudzic jestem dobrej mysli bo naprawde nie chce stracic tego pokarmu

Tedi jestes swietna mama i nie przejmuj sie ze glodzisz lenke ja tez myslalam ze glodze malego bo mu z piersi nie wystaczalo a butelke to on chetnie je ile w niej jest tyle zje on czuje kiedy jest koniec i dopoki calej nie wytrabi to nie przestanie bedzie tka dluga ciagnol wiec ja mu z marszu daje 150 ml wody to mi wychodzi 170 ml ale jak karmie piersia to daje mu po prostu mniej gora 150 ml wraz z mlekiem a wieczorme to on wypije cala butle 200 ml ja mam dziecko zarlok a nie dziecko i co ja mam powiedziec ze mi z piersi nie starczy i trzeba dokarmiac ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majaaa moja córa też miała świetną przemianę materii i zjadała w sumie podwójnie więcej jak powinna, a wagowo zawsze ledwo ledwo w normie, tak to było, z czasem się unormowało zwłaszcza jak weszły zupki z warzywami hehe , a młody teraz je tak jak Twoja a wagowo dziś się okaże ,na domowej wyszło 6,3 kg zobaczymy jak na ichszej dokładniejszej 😉

Gosiaczek ładnie napisała, to dzieciątko decyduje ile i jak często, póki przybierają na wadze i się wypróżniają wszystko gra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za wsparcie....ryczałam dziś jak bóbr....

Kiniek, ja tak robię jak Ty. Tylko, że ona zasypia na 25-30 minut i budzi się z płaczem niedospana. Tylko na spacerze śpi, nawet jak wrócimy do domu to śpi jeszcze z 40-60 min.

Wcześniej spała nawet 2h-2,5h a teraz 😞 Może przez to, że za mało jej dałam jedzonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, unormuje się, wiesz w którymś momencie i Maksio zacznie mniej sypiać, teraz też przebudza się pomiałczy, popłacze, ale nie lecę do niego jeśli płacze krócej niż 10 minut bo zaraz sam zasypia, chyba że nie zaśnie to go biorę pozabawiam trochę i znów próba usypiania i tak nam zlatuje, czasem też sypia krócej między karmieniami, ale jeszcze nie tak jak u Was .
Dasz radę silna kobieta jesteś 😉 niunia może potrzebuje teraz więcej towarzystwa,być może to właśnie skok rozwojowy i teraz zrobiła się bardziej ciekawa świata, a może po prostu tęskni za mamą 😉a jeśli na spacerku śpi to korzystaj ile pogoda pozwala. Zrelaxuj się bo niunia to czuje i może to też mieć wpływ na jej humorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedit nic sie nie przejmuj, dawaj wiecej jak pisaly dziewczyny najwyzej nie zje. Napewno nie zje wiecej niz zmiesci brzuszek, ja moja corcie karmie pol na pol, ale w sumie nie wiem ile mam pokarmu w piersiach bo juz dlugo nie sciagam. Napewno nie jest go za duzo.....a mleczka dostaje 90-100ml z czego czasem wypija tylko 60 a czasem 100, po ktorej zasypia natychmiast hehe - na 20-30 minut 🙂 jak pisalam, tylko w nocy dluzej spi i po kapieli z 5h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedit26 ja do Lenki dużo mówię, ona wydaje fajne dźwięki więc i ja wydaję podobne 😉uśmiecham się do niej, łapię ja za rączki i nóżki ona to bardzo lubi bo robi takie słodkie minki, niestety jeszcze nie interesują ją grzechotki, dobrze że chociaż interesuje się karuzelą 😜 a i obecnie jej nie śpiewam bo tak męczy mnie kaszel że nie jestem wstanie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malej gadam gadam , i tez wydaje takie dzwieki jak ona agu 🙂 i pokazuje jej kolorowe rzeczy to ja zajmuje, moze okolo 10 minut na jedna zabawke patrzec, czy ksiazke, najlepiej w pomaranczowym, czerwonym lub zoltym kolorze 🙂 i jeszcze lubi boksowac taty buzie jak jest blisko i kopac wszystko co dotyka jej stop:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek no chyba tak jest bo Michalina waży ok 5 kg...ale je tak jak Twój Maksiu a jest o miesiąc młodsza 😮
W zasadzie to sama do końca nie wiem, bo z tym jedzeniem to są problemy :
- ciężko jej z odbiciem
- podczas odbijania często pręży się a nawet zanosi płaczem
- jak ją położę to jeszcze gorsza histeria
- i ulewa za każdym razem, ale butli nie da sobie wyrwać tak ciągnie...
Nawet ostatnio zastanawiam się czy nie jest uczulona na mleko...wiecie może jak się robi jakieś testy aby to sprawdzić ?

Co do zabaw...to moja zabawkami się nie interesuje, dużo się śmieje jak do niej gadam i robimy np. potworka-łaskotka ( powoli zbliżam swoją dłoń machając paluszkami i mówię potworek,potworek a potem dotykam w różne miejsca ), często też kładę na brzuszku i układam się twarzą do niej i puszczam oczka, pokazuje język i robię głupie miny...itp

W związku z tym, że gadam do małej dużo, w zasadzie wszystko co robię to jej opowiadam o tym, jak oglądam coś w tv to komentuje cały czas...i dlatego chyba moja dużo sama zaczyna opowiadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki 🙂

Ale pocieszne te Wasze Maluszki 🙃 I jakie banany mają przylepione do pysiolków! 😘 🙂

Dziewczyny a Wy do noska używacie konkretnie wodnego roztworu soli fizjologicznej?
Pytam, ponieważ poprosiłam o sól fizjologiczną do noska w aptece,a pani farmaceutka poinformowała mnie,że jest na receptę 😮

Olusio dalej ma katarek,ale aspiratorkiem non stop ściągam wydzielinkę... Grucha nie ciągnie takiego towaru ☺️ Jutro mamy wizytę u lekarza, zobaczymy co i jak.

Co do spania u nas też różnie, w dzień jak ptaszek na gałązce, stuknąć głośniej nie wolno. 🙂 Dodatkowo mój Synuś to taki mały skręcony owsik, więc muszę go zabezpieczać,co by piętro niżej, pod łóżkiem nie wylądował... 🙂

Darka bądź silna i walcz nawet o kilka kropli 🙂 Powodzenia 🙂

AnjaP ja męża też wysyłam na szczepionkę, mamusia poczeka na korytarzu 🙂 Olunio też miał krew pobieraną z piętki, ale o dziwo nawet nie kwęknął. To samo przy podcinaniu wędzidełka pod języczkiem, aż położne Go wychwaliły 🙂 Mimo wszystko,póki jest taki malutki, ciężko patrzeć na to wszystko... Utulę i ukoję ból po zabiegu 🙂

A ostatnio byliśmy na USG przedciemiączka o którym kiedyś wspominałam na forum. Otóż okazało się tylko rutynowym badaniem, łącznie z USG jamy brzusznej 🙂 Dzięki Bogu wszystko jest w porządku 🙂 Ufff... ☺️

No i na koniec ja poczęstuję cioteczki uśmiechem Małego Partyzanta 😉




No i Pantera... 😁 Ubranko z czasów jeszcze ,,gdy Oluś miał być dziewczynką" 🤪
Tak się spodobało,że sobie w nim zasnął 😉 A co...



Megan jak tam rzeka mleka? 🙃

Asiulka coś te moje Synowe nie dają Ci z nami pobaraszkować na forum 😉 🙂

Kinia już chyba niecały miesiąc do operacji... Bardzo mocno trzymam za Was kciuki 🙂 Mój Olek tak dopinguje Maksia,że ciśnie z wagą po równo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkryłam, że synuś bardzo lubi pluszowego lwa, ma chude rączki, którymi ja macham chaotycznie jak on i piszcze nim, bo ma piszczałke w brzuszku, Maksio uwielbia się do niej śmiać i gadać po swojemu, "ueee" głównie wtedy ja odpowiadam tak jak on,generalnie jak naśladuje jego dźwięki to powstaje coś jak dialog w języku dziecka 🙂 ewentualnie czasem tak mnie rozbawi miną, że wybucham śmiechem co jak zauważyłam bardzo zaskakuje Maksia i przyciąga jego uwagę, więc się nie powstrzymuje, no i oczywiście jest karuzela, czasem się zagapi na światełka w laptopie, no i oczywiście "dzidzia"w lustrze jest super 😁 mamy też książeczki, które dość go interesują jak odwracam strony szeleszcze nimi, piszcze czy grzechocze ?(te książeczki teraz są niesamowite)

My po ważeniu i nie jest aż tak dobrze jak pokazywała waga domowa, bo ważymy 6 100g pomimo tego, że zjada całkiem sporo, a długość na ile mi się udało Go wymierzyć to 64cm, a więc tylko 2 cm do przodu 🙂 za to łepiszcze mu urosło na 42 xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem a no rzeka mleka ...czasem jak karmię to małemu po oczach wali pod ciśnieniem...odciągam bo mam cycki kwadratowe i zrobiły mi się na lewej 3 rozstępy 😠 mały z butelki nie wypija pokarmu ma focha drze sie aż siny się robi on chce cyca i basta..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczorek 🙂

u nas dzisiaj nowa rzecz 🤪 Martynka pierwszy raz zainteresowała się zabawkami 🤪 pokazywałam jej grzechotkę taką zieloną "pan ptasio" hehe przyglądała jej się z uwagą, potem przyglądała się misiowi z kołysanką...i wodziła za nim wzrokiem...a potem ciągle patrzyła się na misie przy bujaczku i śmiała się do nich...a i jeszcze tę wcześniejszą maskotkę złapała za rączke i do buzi 🙂 hihi .........cieszyłam się z tego jak głupia 🤪 w końcu to jakiś kolejny etap 🤪 też dużo do niej mówie i śpiewam..i razem się śmiejemy 🙂 uśmiech za uśmiech 🙂

emiliaeem panterka boska 🤪

kiniek 6100 to super waga ... powinnaś się cieszyć... już kwalifikuje się przynajmniej do operacji 😉

tedit każda z nas ma czasem chwilę załamania..nic się nie przejmuj, dasz radę 🙂 dawaj jej więcej w butelce...ona i tak sama zadecyduje ile zje.... Ja bym nawet chciała żeby Martynka jadła więcej niż 120 ml...ale ona nigdy nawet tyle nie zje...a jak już uda się z ledwą biedą zjeść całą butelkę 120 to zawsze 1/3 uleje :] takie życie

jeśli chodzi o nosek..to ja też już któryś raz piszę o "katarku" super sprawa....wszystko wyciągnie z noska 🙂 gruszka czy frida niech się skryje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jej jakie te wasze pociechy sa slodkie w ogole nasze czerwcowo-lipcowe dzieciaczki sa cudowne

Ja walcze i jak narazie postepy sa tylko tyle zew jednej piersi mam wiecej

AA i ma moze koras pojecie o mleku Hipp bio combotic? bo sie zalamalam nie bylo humany 1 tylko 3 i musialam kupic jakies mlkeo ktore mozna laczyc zmlekiem matki i bylo tylko hipp a mam probke hippp bio 2 z kartonow ze szpitala ale to dopiero od 6 miesiecy wiec nic na ten temat nie wiem

A mi cholera cycki zmalalay zawsze mialam takie wielkie a teraz buuu 😞nie podoba mi sie to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do noska lekarka powiedziała żeby kropelke wpuścić do noska soli fizjologicznej my mu nakrapiamy na górną część dziurki i sama splywa do noska...emiliaeem panterka rewelacja a Oli będzie rwał laski jak nic...już to widać. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjaP mały wydaje dzikie dzwięki a jak płacze to robi "meee meee" 😮 jak koza dosłownie..mam problem bo strasznie dużo je...tzn przejada się i zwraca wszystko....czasami domaga się co 40 min w dzień a pokarm mam wartościowy i jak trzymam w lodówce to robi się obwódka tłuszczu więc ok...dzisiaj chciałam go oszukać i podałam m pierwszy raz herbatkę rumiankowa od 1 tygodnia zycia zrobił ogromne oczy ale nią też pogardził...w nocy je co 2-3 godz ciekawe kiedy się to już unormuje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...