Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

byłam u ginekologa...wszystko jest u mnie ok...pytałam się o przyszłość itd i z góry mam już przesądzoną cesarkę 😞 chyba że będę rodziła w specjalnej klinice bo to zagrożenie życia matki i dziecka jest bo macica może pęknąć ale mi odradzała...przepisane mam tabletki AZALIA mam je brać bez przerw do tego ze względu na niski poziom hormonów nie mogę się spóżnić dłużej niż 2 godz i mam tego kategorycznie przestrzegać jakby się tak stało to mam znów czekać tydzień bez współżycia żeby mieć pełną ochronę. Nie mogę sobie darować tych cesarek 😞 nie dość że 23 h porodu to jeszcze cesarka i nastepna też...czuje się do niczego poważnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Megan nie jesteś do niczego...ja też bardzo wzbraniałam się przed cesarką, ale dzisiaj patrząc z perspektywy czasu, nie jest aż tak źle...jak już byłam z małą na sali i słyszałam te wszystkie kobitki, które próbowały siłami natury i ich okropne krzyki, to raz cieszyłam się, że ja już po, a dwa naprawdę cieszyłam się z tej cesarki...a dodatkowo na pocieszenie ja też muszę mieć drugą cesarkę, bo mi szwu nie udało się wyciągnąć i bardzo prawdopodobne, że przy jakiejś poważniejszej chorobie organizm będzie odrzucał ciało obce i muszę go usunąć...a przecież nie pójdę do chirurga tylko po to żeby się ucierpieć jeszcze dodatkowo przy 2 miesięcznej córeczce, więc to chyba będzie najlepsze rozwiązanie załatwić to przy najbliższym porodzie...
Gosiaczek no to mamy chrzciny w ten sam dzień...Michasia też 16 października 🙂 Ja już się powoli zaczynam stresować...hihi

A my znowu same, dzisiaj tatuś pojechał do Niemiec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana 🙂 🙂 🙂


muszę się pochwalić ☺️ mała śpi od kilku dni w łóżeczku i wczoraj przeprowadził się do mnie z pokoju syna mąż 🙂 pobaraszkowaliśmy troszkę ☺️


Megan ja też biorę te tabletki co prawda lekarz powiedział ,że mam je brać o stałej porze ,ale nie wiedziałam że w granicy do 2 godz 🤪 No to budzik ustawiony na 8 🙃


Emiluś dużo zdrówka życzę 😘 😘 😘


Naprawdę pogoda strasznie zmienna , moja niuńka jak pisałam wczoraj też coraz częściej kicha i zdarza jej się kaszlnąć, no ale dziś szczepienie to będzie badana to się okaże 🤔 mój syn też mówi że jest przeziębiony , daję mu co dziennie cerutin 😉


A czy my karmiąc piersią możemy brać cerutin, bo wiem że w ciąży można bo brałam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

anjaP no powiem Ci ze z miła chęcią 😉 a ja właśnie chce taki brzuszek mieć jak ty na tym zdjęciu 🙃 czyli brak brzuszka 😜

majaaa no to imprezujemy 16 😜 ja narazie się nie stresuje ale napewno będę bliżej chrzcin 😉

megan85 głowa do góry ja rodziłam SN i powiem szczerze wolałabym cesarkę, bo przynajmniej nie musiałabym tak się drzeć z tego bólu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski 😘

Nocka koszmarna bo mnie glowa bolala i zasnęłam przed kompem obudzialm sie o 1:30 wylaczylam budlo a za 2h maly wstal, dalam jesc i o 6 znowu ale potme spal do 8:30 i teraz lezy na lezaczku prubuje sie uspokoic i zaraz idziemy spac bo ja chce sobie glowe umyc

Nie wiem co do cerutinu ale jesli w ciazy mozna bylo tzn ze tez i karmiac piersia to tabletka oslonowa nie zaszkodzi malenstwu

A ja uchron panie boze od cesarki nie meczylam sie SN nawet sie nie darlam nio moze raz 🙂a slyszac jakie powiklania ma moja kolezanka po cesarce dziekuje bardzo za takie cos szczescie maja te co "zyja"

Ok idziemy klasc malego spac dosyc tego dobrego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam kochane!

Lenka nie długo kończy 3 miesiące. Ale zleciało. Dziś idziemy na USG bioderek i już się denerwuję 🤨

ania dziękuję za komplement 🙂

anjaP też miałam taki brzusio, teraz musze zacząć ćwiczyć ale po CC nie wiem kiedy mogę zacząć.

megan nie smuć się. CC to nie koniec świata, też chciałam naturalnie ale nie dało rady. Głowa do góry Kochana!

gosiaczek , majaa na pewno wszystko się uda 🙂

emilia zazdroszczę baraszkowania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewuszki, podgladam sobie Was znow 😉
tedit ja tez mialam cesarke mniej wiecej w tym samym czasie co Ty i cwicze juz srednio intensywnie i wszystko jest pod kontrola, nawet robilam juz 6 Weidera dwa razy , mysle,ze mozesz poprobowac delikatne rozciaganie itd. w sumie dzieki cwiczeniom polecialo mi juz z 8kg, bo bylo i tak,ze waga stanela wczesniej dlatego zaczelam cwiczyc. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry dziewczęta 🙂

Ja znowu wymęczyłam Martynkę na parogodzinnych zakupach i załatwianiu różnych spraw... ale już jesteśmy w domku..najedzone i moja misia właśnie odpoczywa w leżaczku 🙂
Dzisiaj spała od 20 do 6 rano 🙂 bez żadnej pobudki na karmienie 🙂 normalnie jestem w szoku...coraz dłużej śpi... mam nadzieje, że tak już zostanie 🤪 jedno co mnie denerwuje to jej ulewanie przez dzień... zawsze zjada prawie całą butle 120 ml..ale co z tego..jak po beku przynajmniej ze 40 ml ..(jeśli nie więcej) zwróci. Przy pierwszym karmieniu rano nigdy nie zwraca, wieczorem przy ostatnim też rzadko.. a przez pozostałe trzy karmienia w dzień zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!

Ja tak na szybko
Widzę ze razem z emilią walczymy z przeziębieniem a żeby jeszcze było bardziej podobnie to ja się również zaraziłam od Małego i od wczoraj mnie też złapało 🥴
Mały powiedzmy że mniej już kaszle ale zagłuciały strasznie i jeszcze mu oczko prawe ropieje 😞 i to zaczęło mu ropieć jak wróciliśmy od lekarza wiec mu tym nie powiedziałam

Patryk w czasie wizyty "wskoczył" na wagę - w poniedziałek miał 5,66 kg 🙂

Poza tym mąż ma już końcówkę urlopu, dużo pomaga a ja przerażona się coraz bardziej robię jak dam radę bez niego bo dużoooo mnie odciąża

Dziękujemy za miłe słówka

Dla Emilki i Oluśka dużo zdrówkaaaaa i dla Całej Reszty również!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
wercia a co podajesz malemu na przeziebienie? oczko ropieje od przewiania pewnie,czesto tak jest, przemywaj sola fizjologiczna na patyczku i przejdzie po kilku dniach, zdrówka zycze 😉

majach Witaj na forum
sol jest super ale proponuje wacik lub gazik, patyczkiem to raczej nosek ale ja i tez stosuje skręcony wacik a oko patyczkiem przecież to można dziobnąć albo i gorzej.
8 kg to sporo, trzymaj tak dalej !!!
tedit mozesz juz spokojnie cwiczyc , to co dołączasz do mnie i Gosi , w grupie raźniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Dziewczyny,
długo mnie nie było, każdy dzień mieliśmy teraz gości, już mam dosyć, a w sobotę będziemy mieli 19 dorosłych i 9 dzieci, masakra, ale zamawiam jedzenie, tylko sałatki zrobię....
i potem jeszcze trochę znajomych i koniec odwiedzin 🙂 24 września zaczynają mi się studia 😞 na szczęście ostatni rok ale nie wyobrażam sobie zostawić moją Perełkę 😞 aż się pobeczałam jak zobaczyłam plan.... najczęściej mam po 6 godzin zajęć, plus dojazd godzinę w jedną stronę (do Katowic 😞 ) czyli na ponad 8 godzin będę musiała ją zostawić 😞 od poniedziałku zacznę odciągać pokarm i będę ją uczyła pić z butelki, bo przez weekendy będą bawić i karmić tatuś i babcia....
któraś też jeszcze studiuje czy tylko ja opuszczę moje dzieciątko???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wkoncu po godzinnych podbojach udalo mu sie zasnac

Ja malego juz powoli przestawiam by jadl co 4h

Wy macie 16 pazdzienrika a te ktore maja jeszcze we wrzesniu to dopiero maja stresa ja mam 1 pazdziernika tylko i wylacznie dlatego ze chrzestna ma wszystkie weekendy zajete we wrzesniu nioi drugi chrzestny ma bierzmowanie 14 pazdzienrika dopiero ale ksiadz na to przymknol oko

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/zdjcia00275.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/7843/zdjcia00275.jpg[/IMG][/URL]

Trocvhe sie poznilam ze zdjeciem bo juz sie denerwowal bo jak na zlosc tel mialam padniety w aparacie bateire do dzisija nie sa naladowane ehh ta mama roztrzepana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już po szczepieniu, wybrałam szczepionkę bezpłatną 3 wkucia 🙂 Natalka była dzielna 🙂


Oskarek z dnia na dzień coraz śliczniejszy , ślicznie główkę podnosi 🙂 🙂

    Jak wasze maleństwa leżą na brzusku to trzymają główkę prosto , bo moja Natalka ma przekręconą na lewą stronę i tak samo jak trzymam ją w pionie to główkę przechyla na lewą stroną 🤔
Wkleję zdjęcie i pokarzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia być może Natalka tak robi, bo układasz ją tylko na jedną stronę, albo jakieś zabawki ma zawsze po lewej stronie...moja miała tak samo i aby uniknąć rehabilitacji pediatra kazała mi podchodzić, karmić, układać i pokazywać zabawki raz z jednej, raz z drugiej strony...ponadto moja miała tendencje do wyginania ciałka jak literka S i też obserwowałam i ją poprawiałam na prosto...

Moja dzisiaj wybitnie marudna...dopiero o 14 udało mi się umyć...boli bidulkę brzuszek bo bąki głośne fest a i beka się jej jak staremu pijakowi...no i cały dzień na rękach teraz też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaaa dzięki za odpowiedz.Teraz staram się ją układać na przemian , ale jak miała złamany obojczyk to do ok 3 tyg kładłam ja właśnie na ten jeden bok bo inaczej nie mogłam i teraz nie mogę jej odzwyczaić , tzn jak leży na pleckach to potrafi obracać główka w prawo i prosto tez, śpi tez na prawym i na lewym na przemian tylko właśnie na brzuszku nie potrafi jak jej położę na prosto główkę to zawsze obróci tylko na lewo 🤨 no i w pionie ale próbujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia moja Paulinka po urodzeniu układała tylko głowę na lewą stronę i położna kazała mi dawać obok główki kg cukru zawinięty w pieluchę żeby nie mogła w lewą stronę przekręcać główki, strasznie się denerwowała na początku ale poskutkowało bo nauczyła się obracać główkę na różne strony i teraz trzyma różnie....

Mamuśki oglądałam Wasze albumy na aguagu, są cudne!!! i natchnęło mnie, żeby też założyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 nie martw się, nie jesteś sama....ja też zaczynam szkołę 24 września..też ostatni rok 🙂 ale to magisterka..więc mam nadzieje, że już będzie zdecydowanie mniej zjazdów niż w zeszłym roku. Z tym, że mój mężuś zostanie sam na sam z małą...i nikt mu nie pomoże..hehe... ale wierze w niego..i wiem, że sobie poradzi 🙂 aa..i ja jade do szkoły na caly weekend...i w jedną stronę dojeżdżam 170 km

aa i moja Martynka też układa się na jedną stronę...ale ja staram się ją zawsze przekładać i w łóżeczku z różnych stron śpi..no i nie wiem..mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku...na początku października wybieramy się do przychodni rehabilitacyjnej żeby sprawdzić ogólny rozwój dziecka...(tak profilaktycznie..wolę od razu wiedzieć, gdyby coś było nie tak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja też na szczęście kończę magisterkę, plan mam średni, tylko 5 weekendów całych, a tak to albo sobota, albo niedziela... i u mnie też tatuś będzie zostawał, czasem w sobotę moja mama ja on będzie w pracy.... bo teściowej nie dam 😉 ale jak patrze na nią to aż mnie serce boli, że będę musiała ją zostawić 😞 nie wiem jak wytrzymam, chyba mi będzie gorzej niż córeczce 🙂 i mam nadzieje, że tatuś da radę z karmieniem a Paulinka zaakceptuje butelkę w zastępstwie cycka, od poniedziałku będziemy się uczyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja też na szczęście kończę magisterkę, plan mam średni, tylko 5 weekendów całych, a tak to albo sobota, albo niedziela... i u mnie też tatuś będzie zostawał, czasem w sobotę moja mama ja on będzie w pracy.... bo teściowej nie dam 😉 ale jak patrze na nią to aż mnie serce boli, że będę musiała ją zostawić 😞 nie wiem jak wytrzymam, chyba mi będzie gorzej niż córeczce 🙂 i mam nadzieje, że tatuś da radę z karmieniem a Paulinka zaakceptuje butelkę w zastępstwie cycka, od poniedziałku będziemy się uczyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane.

Dzięki serdeczne za miłe słówka 😘
Olusiowi temperaturka spadła, ale wstrętna flegma gdzieś zalega 🥴 Siedzę cały dzień i odciągam mu fluczki 😉 Jest bardzo dzielny i nawet nie płacze 🙂
Werciu jakie lekarstwa dostaliście? My syrop Pulneo, Cebion i Nasivin do noska...

Emiluś możesz spokojnie brać Cerutin, Rutinoscorbin, Rutinacea. A jak zaczyna łamać w kościach- Paracetamol. Mi tak wczoraj poradziła Olcia doktor 🙂

Zajrzę wieczorkiem, bo Malutki się obudził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...