Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My dzis zaliczylismt dwa spacerki jeden pol godzinny a drugi 1,5h a mam nadzieje ze maly w nocy dzis torche pospi bo w dzien duzo nie spal

He ja nie wiem po kim on ma takie duze oczka chyba po mnie troszeczke ale macie racje co do wygladu to kropka w kropke ja moze jak bede miala czas wrzuce i tu swoje zdjecie jak bylma mala to sie przekonamy ile Oskara jest we mnie

Emilia1 jak widzisz na zdjeciu oskarke jest przechylony na jedna storne i na brzuszku on robi tak zawsze w ta storne nie wiem dlaczego ale jak np jest na rekach to raz patzry sie w jedna raz w druga ze spaniem jest tak samo musze sie spytac pediatry dlaczego on taki wychylony jest na jedna storne choc neonatolog sprawdzlaa u niego jak on sie wychyla czy robi lodeczke ale nie robil jest prosto wiec nie wiem czmeu sie tak wychyla

Ja musze przeprowadzic eksperyment czy maly nie ma uczulenia na orginalne pampersy bo wlasnie mi to kuzynka podsunela bo maly ma czerwone placki an posladkach z takimi kropeczkami czerownymi i to niby jest uczulenie na pampersy tylko pytanie na jaki Dada czy orginalny trzeba to sprawdzic dziwne by bylo gdyby mial na orgnalny bo to sie zadko zdarza u dzieci

Dobra lece kontrolowac jego picie bo pije sam przy pomocy misia

Dobranoc mamuski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Już po wizycie u ortopedy. Bioderka ok. Kolejna kontrola jak Lencia skończy pół roku.

Lenka też przechyla główkę na prawą stronę jak leży na brzuszku. A jak zasypia to ma na lewej.

Mam pytanko...macie problem z usypianiem Maluchów w dzień? Moja śpi pół godz jak już zaśnie a budzi się z płaczem, jakby jej się coś śniło i nie wiem o co chodzi. Tak ma jakoś od 3 tyg.
Dziś mąż ją przewiózł przez minutę w wózku przez dom i zasnęła na godz. Nie wiem czy stosować tą metodę...bo co będzie później...hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/263/marcelu.jpg/][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/2964/marcelu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

szczery uśmiech dla kochanych cioteczek :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit moja Martynka też nie śpi dłużej w dzień jak 30 min do 1godz.. no chyba że jest na spacerku to wtedy ciut dłużej...a tak to tylko takie króciutkie drzemki...i to w dodatku w bujaczku..bo w łóżeczku przez dzień ciężko jej usnąć..........za to wieczorkiem położę ją do łóżeczka po kąpanku .. poleży i uśnie..i śpi do rana 🙂

megan boski uśmieszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 ale Oskarek ładnie główkę trzyma 🙂

emilia1 a pytałaś się lekarza, ja jak kładę moją na brzuszku to kreci główką na lewo i prawo tak samo na rękach, córcia mojej koleżanki tak miął że główka leciała na jedną stronę i to dziecko nosił jakieś plastry na szyjce ale nie wiem czy u ciebie to możne być to samo 🤢

megan85 naprawdę szczery 😁

tedit26 moja też marudna i mało śpi w dzień, ale dopiero wieczorem jest masakra płacze marudzi że nie wiem co mam już robić 🥴


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ja mam z Paulinką to samo, wieczorami jest strasznie marudna i też nie wiem o co chodzi, tylko przy cycku się uspokaja, ale chce co pół godziny i nie chce jeść tylko cmokać.... przez cały dzień jest grzeczniutka, w ogóle nie płacze, ogląda się po pokoju i cieszy się w leżaczku a tak gdzieś od 17-18 się zaczyna marudzenie, dziś nawet przy cycku zapłakała, nie wiem o co jej chodzi, czy chce jeść a nie potrafi czy marudzi z nudów i zmęczenia.... ale w nocy też fajnie śpi...
najgorsze jest to, że zawsze jak goście są to jest marudna, bo przychodzą tak właśnie pod wieczór.... i pewnie każdy se myśli że niegrzeczna dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂


Po wczorajszym szczepieniu Natalia przespała pól dnia 🙂 to w nocy budziła się co 1,5 godz 😮, ale szczepionkę zniosła dobrze , obyło się bez gorączki 🙂


gosiaczek wczoraj na szczepieniu powiedziałam pediatrze ,że tak trzyma główkę to mówiła ,żeby obejść się beż rehabilitacji to mam jej podkładać pieluszkę 🙂 któraś tam pisała ,że kładła kilo cukru w owiniętej pieluszce 🙂 , tylko że ja mam taki problem jak ona leży tylko na brzuszku tzn jak położę ją na prawy bok to zawsze obróci na lewy i tak już zostawia główkę nie chce obrócić zaś na prawy bok ,spróbuję z tym cukrem dziś 😆


McDa może przechodzicie skok rozwojowy ja tak miałam parę dni temu ,że wieczorami była nie do zniesienia 🙃 tylko na cycu wisiała 🙃


megan śliczny uśmiech ma synek , buziaczek od cioci 😘


A co Uśmiech od Natalki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja z rana cześć dziewczyny

u nas wczoraj wieczorem mala miała kolkę, a ja armagedon w domu, 2 godz; darcia az sie zanosiła, serce pękało. W efekcie po herbatce z kopru, suszarce i masażu, zakończyło się bardzo zielona kupka.
Co do układana główki, moja koleżanka, jeździ na rehabilitacje, i mówiła mi ze dziecko układa zawsze główka w kierunku mamy, dlatego trzeba przewracac je np w łóżeczku jakby do góry nogami czyli główka tam gdzie zazwyczaj leżały nóżki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marcelek precelek czy on już się na głos śmieje, bo tak to wygląda 😆 😆 😆 😆 😆

emilia1 fajnie się ze Nati tak dobrze zniosla szczepienia, na nas jutro kolej, przygotowuje się psychicznie; Po pobieraniu krwi z piety przy wypisie ze szpitala, (czy Wy tez byliscie przy tym zabiegu) została mi trauma, nawet prosiłam męża żeby z nią pojechał, ale ona w jeszcze większym strachu niż ja
Nati to sama slodycz, ale ty najlepiej o tym wiesz 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was z rana 🙂
jaka to byla ciezka noc.....widze,ze to chyba taki okres,ze dzieci sa marudne :P
emilia masz sliczne zlotko 🙂 smieszka mala 🙂))
anjaP my po pierwszym szczepieniu nie mielismy tragedii, boje sie jednak kolejnego za 2 tygodnie;( teraz mala jest troszke przeziebiona, kaszle, jutro idziemy do lekarza, poki co daje jej kropelki Cebionu i Paracetamol syrop i dlatego marudzi noca.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek tak wlasnie wypada na te tygodnie wiec pewnie tak......ja tez czyszcze sola fizjologiczna nosek, tylko ,ze mam fride nie gruszke ale to na jedno wychodzi, trzeba zakroplic kilka kropelek do noska ,zeby glutki sie troche rozpuscily i wtedy sciagasz, u mnie dziala ,a sciagam jej od okolo 2 tygodni katarek..w sumie jest i go nie ma i znow jest i znow nie ma. Dziwne to jej chorobsko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam o tym jak maluchy rozrabiają przy gościach, u nas dokładnie to samo, istny cyrk jak ktoś jest, młodzian marudzi, popłakuje, wierci się, pluje mi herbatką , jakby sam nie wiedział czego chce, goście pojechali ,dzicko -anioł, herbatka nagle cacy, uśmieszki, spokój....chyba po prostu obcy zaburzają jego rytm, no cóż akcent własnego zdania musi być ^^

Dziś się dowiem ile Maksio waży i dam znać, umieram z ciekawości.

Emilia1 śliczna ta Twoja Natalka , tak a pocieszna 😉

Megan buziak w stópkę od cioteczek dla Marcelka,uśmiech bomba !

Co do przesypiania, Maksio zazwyczaj ma stały rytm, od 21 do 5 (czasem 4 lub 6), potem je i śpi do 8-9, później się bawimy z godzinkę, chodzimy po mieszkanku ,zaglądamy w lustro (reakcja rewelacyjna !! ) i spać idziemy na jakieś 3-4 h, schemat się powtarza, pijemy, przewijamy ,bawimy się jemy, spać, zazwyczaj nie ma problemu, sypia po te 2-4h w dzień pomiędzy karmieniami, tylko przed samą kąpielą są 2h zabawiania , bo po 19 nie ma mowy o spaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek napisał(a):
Witam

anjaP m am pytanko z tego co pamiętam to ty czyścisz nosek sola fizjologiczna, napisz mi jak to robisz, bo moja ma takie zaschnięte glutki na ściankach i nie mogę ich gruszka wyciągnąć 😠

emilia1 uśmiech przesłodki 🤪

zwiniety wacik w taki waleczek szerokosci dzurki w nosku zamoczony w soli , wkladam do noska i nim krece, czasem starczy sama woda z kranu, dziecko ma potem sobie psiknac, wtedy ma sie pewnosc ze nosek czysty , ale mala coraz rzadziej sobie psika chyba sie przyzwyczaila ja ma jeszcze taka sol w spreyu
http://alejka.pl/physiomer-baby-spray-115-ml.html ( moze jest cos podobnego w pl aptekach)
, i czasami jak sie moge pozbyc wacikiem to tym i potem wyciagam ale ona tego nie lubi jak jej psikam

my kończymy dziś 2msc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczyny za odpowiedz 😁

Kiniek no to fajnie że mała tak Ci śpi w dzień u mnie niestety nie jak przyśnie to na 30 minut i tyle nic nie da się zrobić bo poleży 5 minut i już krzyczy co przeradza się w płacz 🥴 teraz leży w łóżeczku i podziwia karuzele ciekawe jak długo to potrwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Dziewczyny,
na czyszczenie noska polecam sól morską (to jest fizjologiczna tylko droższa bo się psika a nie zakrapla 🙂 ) i KATAREK - podpina się do odkurzacza i ciągnie, rewelacja!! ja używałam cały czas fridy ale nie wszystko wychodziło, a katarek daje rade.... 🙂

Emilia boski usmiech małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...