Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

AnjaP szczęściaro że Ci dzieciątko tyle śpi nic tylko pozazdrościć, miałam tak z córką, nie masz się co pytać, tylko dzieci z bardzo niską masą urodzeniową trzeba w nocy koniecznie dokarmiać przez pierwsze miesiące 🙂 Podobno 80% dzieci przesypia całe noce od 5 miesiąca życia, niedługo mam nadzieje poszerzy się grono szczęśliwie śpiących ^^

Ania ze szczepionkami to jest tak że musi być minimum 6 tygodnie przerwy niektóre można w wyjątkowych przypadkach robić już po 4,ale ot pediatra decyduje, dowiadywałam się u producentów szczepionek bo ja z Maksiem miałam kłopot bo szczepienia nie mogę zrobić do 4 tygodni przed operacją a mieliśmy ustalone na 20 września a teraz się przesunie na 10 tygodni od ostatniego, na końcówkę października, generalnie zasada jest taka... lepiej wydłużyć przerwę jak ją skrócić.

A tu info przypadkiem trafione może Was zaciekawi
http://www.mamazone.pl/artykuly/mamy-glos/newsy/201109/szczepionki-sa-bezpieczne-nowy-raport.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

monia321 napisał(a):
Witam mamuśki,
czy u was też (tych, które karmią piersią ) są takie wrażliwe sutki? mała ostatnio ciągle domaga sie cycusia, pije 2 minutki i za chwile znowu i normalnie jak lekko dotykam nawet bluzki to mnie sutki lekko bolą - tez tak macie?
aha noi jak ciągnie to na początku trochę też bolą.


też tak mam posmaruj swoim mlekiem i poczekaj aż wyschnie to najlepsze na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobitki! 🙂

Mnie od rana ząb boli 🤢 Czuję,że ropa się zbiera 😮
Dziś znów zaliczyłam solarium... ☺️ Mam nadzieję,że nic się nie stanie...

AnjaP gdzie tam sumo 😁 Nie dołuj mnie 😉 Na szczęście Olcio jest długi (ubranka na 68 zakładam) 🙃 Mąż się śmieje,że waga idzie Małemu ,,w korzeń" 😁 Daj Boże... 😉

Monia
dla mnie na pieczenie sutków niezawodny jest Maltan, naprawdę pomaga i nie jest drogi. Z kolei,żeby nie odczuwać bólu przy przystawianiu do piersi najpierw robię ciepły okład na cyca, a później ręką spuszczam troszkę mleka. Dopiero po tym podaję pierś, naprawdę ból o niebo lżejszy 🙂 Polecam...
No i co ważne sprawdzaj czy w buzi siedzi część otoczki, nie daj gryźć samego sutka.

Megan u mnie jeszcze troszkę i nastąpi przemiana... W fioletową Krowę Milkę 😁

Dziś mam zamiar upichcić szarlotkę 🙃 Mam niepohamowany apetyt na jabłka i cynamon 🤪
Mój Big Boy właśnie się stołuje więc zmykam. Do później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hallo kobitki 🙂

Smoczek to genialne urządzenie...mała cały dzień leży ze smokiem i jest święty spokój...nie śpi ( tylko pół godzinną drzemkę sobie ucięła ) i mama ma wreszcie czas na dom...Raz na jakiś czas tylko małej wypadnie to pomogę ...

Zaraz się zbieramy na weekend...zatem i wam życzę miłego weekendu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


majaaa to tylko pozazdrościć że tak sobie leży moja też ale z 15 minut a potem marudzi 🤢
A i udanego weekendu bo ja mimo zapowiadającej się ładnej pogody to będę siedział w domu jedyna atrakcja to spacer z Lenką 😉 niestety maż pracuje 🤨 i będzie dopiero koło 20 😞 jedyne pocieszenie to niedziele wspólnie spędzona 🙃

emiliaeem oj współczuję ale jeśli zbiera ci się ropa to nie wiem czy solarium to dobry pomysł oby nic się nie stało 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczorek 🙂

Martynka już śpi 🙂 dziękuje wszystkim za życzonka 🙂 anjaP rzeczywiście szybko to minęło 🙂 ja się czuję jakby ona tydzień temu się urodziła...a już taka duża 🙃

Martynka też jeszcze ulewa.. ale już nie tak dużo jak kiedyś...za to już od bardzo bardzo dawna nie rzygnęło się jej 🙂

kiniek tak właśnie mi się zdawało, że przynajmniej 6 tygodni musi minąć... może kobietce coś się pokręciło i zamiast 6 września powinna była wpisać 6 października 🙃
Na razie nie wybieramy się do pediatry, bo nic się nie dzieje 🙂 wszystko ok....

Dziewczyny nie przejmujcie się tymi różnymi problemami z dzieckiem...u nas było bardzo ropiejące oczko, wysypka na twarzy i potem na całym ciałku, pleśniawka, sapka, marudzenie...ale powolutku i wszystko jakoś minęło..dużo cierpliwości to wymaga od matki i systematyczności ale ze wszystkim można sobie jakoś poradzić 🙂

ok ide coś koło siebie zrobić 🙂 buziaCZKI :* DOBRANOC:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuski 🙂
Moje dwa serduszka juz spia,a ja zaraz ide na rowerek cwiczyc tylek i uda.Bo juz mam dosc tego ze nie wchodze w swoje ukochane dzinsy 😠Moja córcia to chyba jest tu najmniejsza z całego forum bo wazy dopiero okolo 4800.Tez niebawem bedzie tez tylko butla,bo wkrótce do pracy 🙂 🙂
Teditnapisz czy bola Cie piersi skoro juz przechodzisz na butle.Robisz cos wogule z piersiami?
Tak sie zastanawiam co slychac u Meteorycznejnic nie daje znaku odkad urodziła.
EmiliaeemOli ma wage imponujaca.Chyba karmisz go drozdzami 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 mojemu oskarkowi ropieje oczko od urodzenia i kazali mi isc z tym do okulisty sprawdzic i to sa zapchane kanaliki lzowe i musza sie odetkac a jak nie to jest sposob na odetkanie ale nie chciejscie wiedziec jaki bo mnie na tmy krzesle o az skrecalo jak mi to okulistka omowila wiec zapisala cholernie drogie krople jak to ona zwykle zapisuje drogie krople ale skutkuja juz mu tak nie ropieje ale lazwi i teraz nie wiem czy to juz sie odetkalo czy to prawdziwe lzy i badz tu madra teraz ale nadal kropie zobaczymy co powie pediatra na wizycie za ok 2 tyg

Po nakach boze 1,5h ksiadz gadal o tym chrzcie a chyba ze 4 razy zbaczla z tematu jak to nasz ksiadz proboszcz

My juz wykopaniu i oskarek zasypia 🙂

Ramonka twoja jest chyba o 2 dni starsza jak sie nie myle i nie wiem czy czasem i nie beda wazyc tyle samo bo jak moj mial 4100 w 6 tyg teraz ma 10 wiec w 4tyg mogl przybrac ok 800g chyba ze ta butla go tak futruje

Mnie piersi nie bola a tez karmie tylko 2 razy w nocy jesli mi sie obudzi a jak nie to nad ranem i potme w ciagu dnia raz i nie odczuwam jakiegos strasznego bolu moze przez to ze tego pokarmu tam tyle nie ma nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

ostatnio nie mam czasu żeby zaglądać
cały dzień jest coś do roboty, to jedna kupkę to druga, to jedna jeść to druga, to obiad, sprzątanie, pranie i tak na okrągło więc wieczorem padam
a i Paulinka zaczyna nam się robić zazdrosna, więc łatwo nie jest, ale staram się jakoś nie dać jej odczuć że mam dla niej teraz troszkę mniej czasu
ale dzisiaj z racji tego że piątek drineczka sobie zafundowałam z mężulem i relaksujemy się 🙂
a co należy się po całym tygodniu 😉
weekend planujemy spędzić aktywnie, jutro spacerek na jeden z krakowskich kopców, a w niedzielę wybieramy się na Jurę

a i byliśmy na usg bioderek i wszystko w porządku, pan doktor powiedział że dawno nie widział tak dobrze rozwiniętych stawów w takim okresie jak teraz jest Weronika 🙂

ania_1988 za tydzień w weekend będziemy w Sączu więc jakbyś miała ochotę na sobotni spacerek z nami to byłoby super 🙂 🙂 🙂

emiliaeem
przepraszam, że dopiero dzisiaj
my mamy nosidełko z firmy Infantino www.infantino.pl. generalnie jestem z niego zadowolona 🙂

co do wagi to ja dowiem się w poniedziałek bo idziemy na szczepienie 🙂 ale czuję że Weronika przypakowała 😁 😁 😁

i wszystkie dzieciaczki nasze śliczne, oglądałam właśnie albumy na agu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie robię fasolkę po bretońsku na którą mogę sobie tylko popatrzeć 🤢 co do solarium byłam 1,5 tyg temu i poparzyłam się masakrycxznie ponieważ lampy były stare nie poszłam do swojego zaufanego i miałam nauczkę...mąż mnie pantenolem psikał chodziłam cała biała ale to miałam masakre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedit nie odciagaj laktatorem bo pobudzasz laktację... jak leci to nachyl sie nad zlewem masuj je niech pokarm sam zleci ..mośesz delikatnie ugniatać sutki żeby pokarm leciał ale bron boże laktator..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze weszlam na brzuszek ....ale super powspominać te nasze narzekania- emiliaeem i emilia1 hehehe oj bylo ostro...i te fotki naszych dzieciaczków...i posty...że już wychodzimy ze szpitala aż mi się coś normalnie robi jak to czytam... o mało co łezka się nie zakręciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorowa pora 🙂 my wczoraj mieliśmy sczepienie i mała dobrze je przeszła , popłakała tylko troszke przy samych zastrzykach ale potem tuli tuli i ok. Dziś tez spokojna i nie narzekamy jak na razie 🙂 co do wagi , o której pislayscie to nasze cudownosci wazy dokładnie 5090 gram 🙂 i ma 58 cm, wczoraj przebrałam ciuszki na 56 i powoli zakładam niuni 62 ( za duże ) ale śmiesznie to wyglada a w 56 stópki juz wychodzą ze śpioszków 😜
pozdrawiam , miłego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA tak z rańca bo mala znowu noc cala przespała , wstała z budzikiem meza , pewnie żeby nie budzik spala by nadal . Dalam jej butle i śpi dalej, syn tez śpi wiec jest czas popisać

Ania a co robiłaś jak z ropiejącym oczkiem? moja ma opuchniętą powiekę i na oczku taką ropkę, taki jakby skrzep i nie potrafię jej tego wyciągnąć
ja wiem ze to do innej ani ale ja:
MGDA87 ja przemywam profilaktycznie codziennie po kąpieli sola fizjologiczna, od zewnętrznej strony oka do wewnętrznej -na każde oko nowy gazik ,żeby nie przenosić ewentualnych bakterii, Sola czyszczę tez nosek skręcam wacik , polewam sola i do noska, mal ma po tym sobie psiknąć, bo po tym rozpoznaje czy nosek czysty.
Emilaeem żeby cie postraszyć to powinnam zeskanować i wkleić zdjęcie mojego zapaśnika jak był mały, tak go na piersi upasłam . Ale na pocieszenie ci powiem ze wyrośl mi z tego 😉 😉 😉 śladu nie ma 😁. A Olo niech Wam rośnie jak to mówią -JAK DAB- zdrowo
megan85 ja tez wczoraj na brzuszku; siedziałam i tez chciałam zauważyć ze meteorycznej u nas brak. Ach ten brzuszek , wczoraj doszłam do wniosku ze będę za nim tęsknic, a mam na myli i ten forumowy i ten mój prywatny 🙂 ,może jeszcze kiedyś jeszcze raz .... zobaczymy?
Gosiaczek ja tez wysysamy cala energie z męża w niedziele 😉 bo tylko wtedy go mam przy sobie, w tygodniu pracuje do 18h cale szczęście blisko domu wiec w domu jest o 18h15 wiec troche wieczoru mamy dla siebie ale kiedyś tez wracał na 20 wiec znam ten ból teraz to nawet czasem w południe wpadnie na przerwę

Wczoraj dzwonili do mnie z biura, 28 września kończy mi sie macierzyński, aż sam szef cholera ze mną rozmawiał i kazał mi do pracy wracać, bo podobno klienci dzwonią i się pytają kiedy ja będę. Ja im ze ja mam wychowawcze 2msc na syna i na córkę do wykorzystania, i planowałam z tego skorzystać zresztą nie wyobrażam sobie żeby dwu msc dziecko zostawiać w domu z obca osoba lub oddawać do żłobka. Po wychowawczym płatnym tez myślałam o tym żeby przedłożyć go na bezpłatny. No nie był zachwycony, ale po wymianie kilku zdań powiedziałam ze będę brała tylko te najważniejsze zlecania u najważniejszych klientów, ale to ja mam o tym decydować ile będę pracowała. Ale o wychowawczym bezpłatnym mam zapomnieć-akurat!! 😎


miałam dziś bułkę drożdżowa robić ale się właśnie dojrzałam ze rodzynków nie ma, ktoś wyjadł, a wczoraj na zakupach bylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Lenka ładnie spała w nocy obudziła się tylko o 4 a potem koło 7 ale ja i tak jakaś niewyspana, pewnie przez pogodę bo miało być ładnie a jest pochmurno 😠 a poza tym coś mnie bierze gardło mnie boli i męczy mnie suchy kaszel z racji tego że dokarmiam ja piersią to piję tylko mleko z masłem i miodem, może napiszecie mi co mogłabym jeszcze brać?

asiula83 dzięki od razu człowiek spokojniejszy 😁

anjaP no co zrobić ktoś musi zarabiać, ale jak mąż tylko wraca do domu to zajmuje się mała 😉 ja co prawda wróciłam do pracy 😉 ale pracuje w domu i jak narazie nie mam dużo zleceń (dzięki Bogu) no ale dla mnie najważniejsza jest Lenka i też nie wyobrażałabym sobie zostawić takie małe dziecko z kimkolwiek, wiec wykorzystam urlop macierzyński a potem może pójdę na urlop bezpłatny 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Mój Olcio miał wczoraj kryzysowy wieczór 😞 Biedactwo nie mógł zrobić kupki, spinał się strasznie, prukał małymi, zielonymi kleksami 🥴 Umęczył się potwornie, aż zasnął z tego wszystkiego... A kupsko nadeszła dopiero w nocy 🤢 😠
A co najgorsze nie zjadłam nic nowego... Ani ciężkostrawnego 🤨

Megan ja na Brzuszku często buszuję 🙃 Lubię to! 😁 😉
No i mam smaka na te Twoje placki po węgiersku ☺️ A wczorajsza szarlotka- rewelacja! 😜
Nawpyrałam się jej jak dziki osioł 🙂

Asiulka dzięki za info! 🙂

AnjaP a czemu tak szybko u Ciebie kończy się macierzyński???
Mi jakoś chyba w połowie grudnia zlatuje, później jeszcze zaległy urlop biorę (8 miesięcy na zwolnieniu siedziałam 😮 ), no a dalej czas pokaże... ☺️
W każdym bądź razie nie wiem skąd ja zorganizuję w sobie tyle siły, co by wszystkiemu podołać...

Dziś już raczej nie zajrzę, bo wybywamy do moich Staruszków na weekend 🙃
A wieczorem Adamek vs. Kliczko!!! Będzie dym 😉

Udanego dzionka życzę 😘 Do jutra 🙂

Ps. Edytko trzymamy kciukaski za Lenkę i jej wieli dzień 🙂 Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilioeem otóż Belgii jest tylko 3 msc macierzyńskiego 😞 do tego liczy sie go nie od momentu urodzenia ale od momentu zaprzestania pracy, nawet jak sa wskazania bo ciąża zagrożona, za trzy msc placa resztę leżysz sobie za darmo, no i tylko 2msc płatnego wychowawczego jest
a jeszcze urop moge wykorzystać - bym zapomniała, dzięki emiliaeem!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


Emilia i inne mamusie karmiące piersią bierzecie tabletki antykoncepcyjne ?????? , ja dziś byłam na wizycie kontrolnej i dostałam tabletki dla kobiet karmiących o nazwie AZALIA CENA U MNIE 27 ZŁ 🙂


Szczepienie mamy we wtorek 🙂


Dobra teraz troszkę nadrobię zaległości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Ja dopieor teraz bo dzisija nie mam humory maly wkoncu spi jak wstanie nakarmie go i jade z nim w swiat do gliwic do forum na zakupy to mi tylko moze poprawic humor bo dzis jest sobota a ja z nim sama siedze w domu czy poniedzialek czy sobota ja z nim sama idzie oglupiec do nikogo sie odezwac
rodzice zapewne beda popoludniu to ja ich mam gdzies i zabierma ze soba malego co mi tam

emilia1 ja dostalam takie tabletki i u mnie w aptece cena 33 zl wiec zaplacilam za 3 opakowania bo tyle mialam na recepcie 100 i powiem ci ze wzielam ich prawie caly listek i juz ich nie biore bo po:
1. przez te tabletki tracilam pokarm
2. dwa dni nie bralam by sprawdzic czy faktycznie przez to nie mam pokarmu i to faktycznie aprzez tabletki to dotslaam okres ale bralam je nadal jak mi sie skonczyl okres po jakims tyg brania znowu zaczelam krwawic ale to bylo masakra tak krwawilam jak 4 dni po porodzie co 3h latalam zmieniac podpaske;/trwa to juz tydz przeszlo i powoli sie konczy a ja juz tabletek nie biore i nie wezme ich a czytalam ze u wiekszosci skutki brania tych tabletek sa ciagle krwawienia
wybacz emilia ze cie strasze ale dla mnie one tylko szkodza ale kazdy jest inny

kurcze zastanawiam sie czy malego nie wsadzic w bet do chrztu wkoncu to pazdziernik bedzie zimo a w tym kombinezonie zielonym ma byc jak to bedzie wygladac hehe tego nie grali chyba jeszcze

I jakies butki do malego by sie przydaly tylko jak wy mierzycie rozmiar normanie miara?? dlugosc stopki?

To tyle ide dopoki maly spi bo potmer karmienie i te zakupy jujz wole sie z malym pomeczyc niz siedziec sama w tych 4 scianach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...