Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej Mamuśki
Długo nie zaglądałam, bo remont szykuje, meble, farby i w ogóle takie takie...ale tak dla odmiany dużo nie pisałyście...
Megan ja mam identycznie jak Ty...tyle że ważyłam 60 kg przy wzroście 170 a teraz 72 😞
Ale mój mąż stwierdził, żebym się nie forsowała...bo od nowego roku tj styczeń 2012 podejmujemy próby stworzenia rodzeństwa Michasi...W ogóle od " tamtego czas " kiedy to pisałam, że nie interesuje się córką wiele się zmieniło...nie wiem tylko czy to nie taka gra, abym się zgodziła na drugie dziecko, czy naprawdę dotarło do niego, że musi mi pomagać ?

W ogóle byłam u ginekologa, niby po pierwszym okresie...a tu 3 dni później następny okres i już głupia jestem...niby zaczęłam brać globulki bo coś tam się przyplątało i musiałam przerwać...już nie mówiąc o tabletkach anty...nie wiem kiedy mam zacząć brać 😮 😮 😮

Moja mała super...ale chyba ma skok rozwojowy i niepohamowany apetyt, a potem ulewa 😞 już nie wiem czy i ile dawać...gdzieś czytałam o tym, że na przełomie 2 miesiąca wzrasta apetyt i dzieci domagają się piersi nawet do 10 razy na dobę, ale moja jest na sztucznym ( i kurde nic nie znalazłam co robić w takiej sytuacji ) 😞 Wiecie coś może na ten temat ?

Wszystkie zdjęcia cudne...i super wszystkie wyglądacie...Widzę, że tylko my z Megan takie tłuścioszki 🙂 Nic może się uda jeszcze coś zrzucić...chociaż waga jak na razie ani drgnie...

Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A moja księżniczka pospać to sobie lubi...codziennie zasypia ok 20 i budzi mi się dokładnie o 6:30 rano 🙂 ale za to w dzień nic nie śpi...i chyba już tak zostanie bo taki stan utrzymuje się już regularnie od jakiegoś czasu...trochę się martwię, że w dzień nic nie śpi...ale i jednocześnie cieszą, że przesypia noce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z rana 🙂


deyzee ja tez karmię piersią i z tego co wiem to okresu nie powinno być 🙂 ja byłam po 6 tyg u GIN I dał mi tabletki anty dla kobiet karmiących piersią o nazwie AZALIA i je się bierze bez przerwy 🙂

    Edytko ślicznie wszyscy wyglądaliście, i cieszę się ,że wszystko się udało 😘
monia tak ja należę do Józefa i proboszcz jest tam nowy i jest super , pytałam się go ile płacę za chrzest a on że nie ma cennika i to jest ofiara ile dam to moja sprawa 🙂 Ja mam chrzest w sobotę bez mszy sam sakrament i tak myślałam ,że 50 zł wystarczy 🙂


Niestety jak chrzciłam syna 12 lat temu to też dałam 50 zł i ksiądz zajrzał do koperty i powiedziała ,żeby było ładniej to jeszcze z 20 zł dajcie 🤪 i było tak ładnie ,że mój syn po chrzcinach na zaszczykach wylądował, tak było zimno w kościele 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z ranca

Nocka nie zbyt ciekawa bo o 2 pobudka dostal cyca tzn 2 i potme jeszze 90 ml mleka i usnol a mama zapierniczala do kuchni by przegotowac wode by miec na rano bo sie skonczyla w termosie wieczorme zapomnialam zrobic nio i przespal do 6:30 potem flacha godzine polzezal na lezaczku i zauwazylam ze usypia to wzielam go do lozeczka dalam smoka i usnol

Mam pytanko do mam doswiadczonych czy biegunka moze byc reakcja na zmiane pokarmu bo tak sie teraz zastanawiam czy te biegunki po nanie byly objawem nie alergi a wlasnie przystosowywania sie do nowego rodzaju posilku jak pojde do pediatry to sie zapytam

Ktoras pytala czy w 7 tyg po porodzie moze byc okres ja dostalam gdzies ok 8 tyg i jesli beda regularne w miare co 30 dni to spodziewam sie w przyszlym tyg kolejnego wrr a dopiero co ochlonelam po krwawieniu po tabletkach

Majaaa ciesze sie ze z mezem juz sie uklada oby tak dalej ja bym sie zastanawila jeszcze do stycznia masz czas by sprawdzic czy to nie jest zagrywka by naciagnac na drugie dziecko i znowu skulic sie. Moj maly tez ostatnio wcina ile fabryka dala chyba musze powoli mu ograniczac to jedzenie bo upase tego mojego klopsika i dawac mu co 4h niech porzadnei zglodnieje

Dzis znow wyruszany na miasto tym razem po karte z NFZ-tu do sadu zaniesc wniosek i zarejestrowac malego na USG bo sie dodzownic nie moge

Edytko pieknie Lenka sie prezentuje laleczka jak sie patrzy a takie skormne pytanko chrzestna to twoja siostra?bo strasznie podobna

Wy to normlanie jestescie modelki w porownaniu do mnie ja przed porodem mialam 73 kg a na porodowke szlam z 83 kg a teraz mam 70 kg przy wzroscie 165 to i tka duzo mimo ze wszystko z porodu zeszlo pozostalosci to szerokie biodra;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaaa to super ,że mała tak ci przesypia noc 🤪 a w dzień jak nie śpi to co robi jest grzeczna sama się zabawi czy ją nosisz, a karmisz sztucznie tak 😉


Moja mała obudziła się dziś o 3 i do 5 nie spała , co prawda nie płakała tylko troszkę pod koniec marudziła ,aż zasnęła przy cycu 🙂 a ja była strasznie zła 😠


Dziś popołudniu idziemy na szczepienie, mam nadzieję ,że mała jest zdrowa bo coś zaczęła częściej kichać i od czasu do czasu kaszlnie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia co do dnia bywa różnie, po każdym karmieniu daje jej smoka i sobie memla i tak leży ok 2h raz oczka otwarte, raz zamknięte...jak jej smok wypadnie podchodzę do niej to się trochę pouśmiecha i dalej jej wkładam smoka, ale muszę szybko uciekać z jej pola widzenia, bo jak mnie widzi to wypluwa smoczek i chce się nosić. Po tych 2 h muszę nosić ok 1 h, bo zaczyna marudzić i już do czasu karmienia 1/2h na rękach spokojnie a potem 1/2 h płaczu, bo już głodna...
Mała też reaguje na kupkę...jeśli zrobi to też marudzi i od razu muszę przebrać...po zabiegu dalej smok i zadowolona !
I takie to moje dziecko....
Darka masz rację do stycznia daleko...pożyjemy zobaczymy, na razie to tylko plany i to męża a nie wspólne...Z jednej strony fajnie aby mała miała rodzeństwo ( ja jedynaczka, zawsze sama i nawet dzisiaj brak kogoś bliskiego ) a drugiej to ogromna odpowiedzialność 2 dzieci- jedno ledwo chodzące, a drugie malutkie...dlatego naprawdę duże gratulacje dla Asiuli, że daje radę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaaa no to ty naprawdę nie masz co narzekać , moja Natalka w dzień dużo śpi nawet próbuję ją zabawić żeby nie spała , ale ona wtedy marudzi i smoka dostanie i odlot 😁 no i zaś w nocy tak jak dziś 2 godz leżała i myślała że to dzień zabawy jej się chciało a mamuśka śpiąca hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuje Kochane,

asiula zaproszenie przyjęte 🙂

darka tak, chrzestna to moja siostra 🙂

Goście już pojechali i znowu sama, ale dam radę 🙂
Lenka dziś drugi raz wstała po 4. Ciekawe czy już jej się czas snu nocnego wydłuży czy nie.
Jutro USG bioderek, oby wszystko było ok.

U nas jakieś dziwne chmury ale i tak pójdziemy na spacer...boje się tej jesieni.

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

noc po szczepieniu idealna 🙂 spanie od 20 do 6, wtedy mleczko i jeszcze drzemanie do 8 🙂
mimo to przez ten okres nie czuję się dzisiaj najlepiej 😞
a krwawię bardziej niż po porodzie, ehhhhh

Emilia powodzenia na szczepieniu 😘

majaaa
bardzo się cieszę że między Tobą a mężem lepiej 🙂 i oby już tak zostało
a dwa Maluszki......no cóż łatwo nie jest, ale da się ogarnąć, trzeba mieć oczy dookoła głowy 😉
co do spania to u nas w nocy też super ale za to w dzień prawie w ogóle spania nie ma, mi taka opcja odpowiada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek napisał(a):
AsiulkaZG83 generalnie avent jest bardzo popularny ze względu na dość przystępną cenę ale Medela w mojej opinii jest marką lepiej wyspecjalizowaną w laktatorach ,electric zbiera mnóstwo pochwał, sama korzystałam przy obu ciążach z medeli więc polecam 😉

Wercia no to ogrom zdrówka dla Patryczka,oby jak najszybciej minęło, no i popatrz na to z dobrej strony, ciałko powalczy i troszkę swoich przeciwciał zdobędzie 😉

A co do ilości jedzenia, córcia urodzona 2 650g i jadła praktycznie po 220 ml w wieku 2 miesięcy,lekarka się za głowę złapała jak usłyszała, po czym skwitowała że przemiana materii po mamusi, coś w tym jest, kruszynki urodzeniowe często jedzą dużo 🙂 chociaż Maks też wsuwa ale tak około 180ml x5 na dobę, a od 4 dni wmuszam regularnie picie, koniec laby, nie może nie pić i powiem, że już nie płacze przy cherbatce choć przewala ją językiem nim połknie i minę ma nietęgą ,ale jakoś idzie.

dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
deyzee napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂
Niestety nie mam czasu czytać dokładnie wszystkich waszych postów i nie wiem, czy temat ten już się pojawił. Czy któraś z was dostała już okres? Wygląda na to, że ja dziś go dostałam, a to dopiero minęło 7tygodni od porodu. Czy to możliwe? Nadmienię, że regularnie karmię piersią.
Pozdrawiam 🙂
przepraszam,ze wtrace sie w rozmowe,ale ja przy pierwszej corce mialam okres normalnie ,co miesiac mimo ,ze karmilam piersia 8mcy ..Myslalam,ze ze mnie jakies dziwadlo,ale widze,ze nie jestem sama 🙂pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

tedit26 super fotki wszyscy świetnie wyglądaliście 😉

majaaa tabletki anty zaczyna się brać z pierwszym dniem krwawienia, ja mam przepisane takie dla karmiących piersią bo ja cały czas podaje jej moje mleko tak 3-4 razy dziennie wiec zaczęłam brać tabletki nie czekając na okres i mam je brav bez robienia przerw. A co do drugiego dziecka to podziwiam ja za jakieś 3 lata 😜

deyzee ja u gina była po 8 tyg i tez do tej pory nie dostałam okresu mimo ze piersia tylko dokarmiałam a przepisał mi te same tabletki co Emilii

emilia to trzymajcie się dzielnie 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czujecie to: stac w kolejce ponad pol godz z dzieckiem na reku gdzie duszno bez klimatyzacji inni ludzie sie wpychaja a jak juz jestes przy konvu i przed toba stoi jedna osoba to wychodzi baba za drzwi i mowi ze kobiety w ciazy i z niemowletami wchodza bez kolejki a 4 odoby za mnsa stala kobieta w ciazy mogla juz wejsc wczenisej bo jej proponowano by weszla bez kolejki ale ona widac 3 tyg do porodu to jej sie zachcialo stac i w efekcie weszla po mnie to jest nasza slaska sluzba zdrowia bo wymyslila debilne karty KUZ po ktore czeka sie godzinami w kolejce;/ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit fotki super, chrzciny macie zaliczone , no i udane a u nas w grudniu.
RAMONKA rozkoszne te twoje dziewczyny i piesio fajny, a ten piesek to ta rasa z włosami zamiast sierści? Jak to ten to mi powiedz czy te losy to nie ściema i nie wypadają jak sierść, myślimy kupić takiego za rok, tylko jaka to rasa?
ania_1988 matynka nam tez sie chwali języczkiem 😉
ASIA i ja oblukalam tez twoje dziewczyny na agugu, super!!!
Gosiaczek fakt miejsce na spacery piękne, brzuszka i mi trochę zostało tez walczę , wiec się nie przejmuj nie ty jedna,a i tak moim zdaniem super laska z ciebie


ja jestem uratowana, dziwnym paradoksem świata,
Otóż wchodzę do polskiego sklepu patrze a na polce stoi sobie puszka mleka nutramingen co ważne MOŻNA JA KUPIĆ W TYM Sklepie BEZ RECEPTY co w Polsce było wręcz niemożliwe 400g za 10 euro . BELGIJSKA CENA to 18euo za 400g puszkę, 40euro za 800g,


asia a to juz malo na brzuszka , mamusiek, aguagu, teraz Facebooku się poodnajdujemy 😉

ja juz dwa msc. po porodzie, od 6tyg nie karmie piersią i na razie cisza okresu nie ma, po synu nie maiłam okresu prawie 2 lata, ale jak mnie potem wizelo to myślałam ze zejdę z tego świata, bolało gorzej niz poród chyba, wiec może to lepiej ze tak szybko dostajecie bo może mniej boleśnie są wtedy odczuwalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek spoko nie martw się ja czasami też coś przeczytam a zrozumie inaczej... 🙂

Emilia ja miałam podobnie tyle, że u mnie nie dali mi znać, że pielęgniarka poszła sobie na urlop...

W ogóle Emilia i Darka nasza służba zdrowia to jakieś nieporozumienie Qurwa !!!
Becikowe to marne grosze, z wózkiem przejechać masakra, kolejki wszędzie i każdego gówno obchodzi, że w ciąży możesz się źle czuć a stojąc z dzieckiem, może być ono głodne...bo zanim nakarmisz, ubierzesz i dotrzesz na miejsce już znowu przychodzi pora karmienia...

Dobra kończę bo na samą myśl o tym wszystkim wqurwiam się fest !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny.

U mnie ogólna lipa, Oluś ma katar i kaszel 😞 Temperatura niby 37, ale dostał leki. Mnie też wirus jakiś łapie, więc kurujemy się oboje 😞
Bardzo się o Niego boję, aż wyć się chce! Także Werciu nie jesteś sama z Patryczkiem 😘

A na domiar złego przyksztusił się syropkiem, myślałam,że zawału dostanę! 😞 Przez to non stop kontroluję jego oddech 🥴
Nadchodzi tragiczna pora roku, chyba wolę już te upały...

Edyta ładnie wyglądałaś 🙂 Oczywiście Lenka i tak Cię pobiła z kreacją 😜
Ja też na chrzest zakupiłam czarną kiecę, ale w białe kropki 🙂 A do tego chyba pyknę czerwone czółenka 🙂

Będę zaglądać w miarę możliwości, trzymajcie za nas kciuki ☺️

Zdrówka 😘

Ps. Ramonka ja cały czas używam tego pasa, jak dla mnie jest rewelacyjny 🙂 Biegałam w nim przed ciążą, a teraz chodzę na co dzień, chociażby gdy sprzątam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczęta 🙂

dzisiejszy dzionek mogę zaliczyć do tych udanych 🙂 prawie cały dzień poza domkiem z Martynką 🙂 odwiedziłyśmy koleżankę...parę sklepów, wreszcie zrobiłam jakieś zakupki ciuszkowe dla siebie (dla Martynki oczywiście też coś się znalazło ) hehe ... troszke procentów i mamusia od razu weselsza 🙂 hihi

Asiulke to ja też podziwiam, tak rok po roku to rzeczywiście wyzwanie dla mamusi....a tak w ogóle to ja też chciałabym mieć dzidziusia niedługo....ale tak chciałabym żeby nowe dzidzi urodziło się jak Martynka będzie miała 2 latka (no góra 3) hehe..taki plan na razie...nie wiem jeszcze co mężuś na to 🙂

tedit jaka z Ciebie lasencja 😉mmmm..kto by pomyślał, że niedawno w ciąży byłaś.,...a Lenka taka śliczna kruszynaaa..mmm 🙂 super że wszystko się udało, sama wiem jakim stresem są chrzciny...ehh dobrze to mieć za sobą..

Asiu napisałam Ci meila z nr telefonu 🙂 odezwij się do mnie, żebyśmy mogły się telefonicznie na spacerek umówić 🤪

emiliaeem trzymajcie się zdrowo z Olusiem....wirusom mówimy zdecydowane NIE... nie dajcie się.. !!!!

Maja ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się ze staraniem o kolejne dziecko..... poczekaj jak Michalinka jeszcze podrośnie, bo nie wiadomo co ma w głowie Twój mąż... poczekaj...to zobaczysz o co tak na prawdę mu chodzi....żebyś nie została sama w domku z dwójką dzieci...

Ja dzisiaj byłam w firmie..i ostatecznie dogadałam się z szefem że od grudnia wracam do pracy...ehh ciężko będzie..ale cóż...tak być musi

buziaki :* dla wszystkich :*:*:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP właśnie oglądałam Twój album na aguagu...jejku świetne masz te zdjęcia...po prostu rewelacja...jakby je zrobił zawodowy fotograf...ekstra...mmm... jak ja bym chciała umieć takie zrobić..ehhh... piękne 🙂 🙂 🙂 a Twój synek to wypisz wymaluj Ty 😉 córcia też po części 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP dzięki za komplement 😉 a za brzuszek biorę się od jutra bo do 16 września musi być płaski, robimy wtedy chrzciny wiec muszę jakoś wyglądać 😜

emilia wcale ci się nie dziwię każdy by się wkurzył 😠

emiliaeem życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a mnie i męża męczy kaszel od paru dni mam tylko nadzieję ze Lenka się nie zarazi 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek wiec może jakąś rywalizacje zaproponuje co by motywacje podbudować? 😉

ja z tamtych wakacji
ANIU alez mnie wychwaliłaś a większości to mojego meza , Llia ma super pamiatke, ale czekam az maz zrobi malej rusunek olowkiem , narazie ciezko mu znalesc czas 😞 praca praca praca
ciesze się ze się podobają, dziękujemy
wercia emiliaeem dużo antywirusów dla Patryczka i Olusia, niech szybko wracają
do zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju Emiliaeem buziak dla was...będzie dobrze...wiem że się boisz myszko ja też się panicznie bałam jak mały miał problem z oddychaniem i zaraz u lekarza byłam :-( do tej pory wydzieline z nosa na żółtawą ale oczywiście żaden lekarz nie powie co i jak 😠 a to nie jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...