Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Meganja mam to samo, tylko cyc i nic innego 😞 z domu mogę się wyrwać na max 2 godziny a i już tak płacze... bardzo często chce jeść przez dzień, ale przynajmniej w nocy to prześpi tak od 21 do 2, a potem do 5 i już kwęka i spać nie chce 🙂
a na butelkę muszę ją jakoś nauczyć bo od pażdziernika studia 😞 ale na szczęście ostatni rok więc zajęć chyba nie będzie dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A ja miałam dzisiaj wizytę koleżanek no i nie wiele zrobiłam w domu, a poza tym wróciłam do pracy i zamiast gotować obiad to jak mała śpi robię projekty 🤢 dobre to że mogę pracować w domu 😉

Kochane śliczne te wasze dzieciaczki 😁

Moja siostra miała to samo tylko cyc i nic więcej wiec ona robiła tak karmiła piersią i w miedzy czasie podawała butle mała na początku wypluwała ale siostra robiła tak przy każdym karmieniu aż wreszcie złapała smoczka od butli zaczęła ssać 😜 no to taka mała rada mam nadzieję że Wam się uda co byście mogły wyjść na dłużej niż 2 godziny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle dajecie Mamuśki ^^ ale zazwyczaj tak jest że te drobniejsze urodzeniowo Maluchy gonią właśnie w pierwszym miesiącu te grubsiejsze , w końcu się zrównać muszą tak przynajmniej pi razy drzwi 😉 no ja się dowiem 15stego ile waży Maksio dokładnie, strasznie mnie to ciekawi, choć on ustalił rytm jedzenia 5 posiłków na dobę ,więcej nie chce, choć np przed chwilą wciągnął 200ml i poszedł spać bez marudzenia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Złotka! 🙃
I ja czasu znalazłam chwilkę 🙂 Była u mnie koleżanka na plotach 😉

Olka znów wysypało na czole 😮 Byliśmy u dermatologa na kontroli 🥴 Podejrzenie,że to taka wysypka kontaktowa... 🤨 Od mojej tapety ☺️ Ewentualnie balsamu,którego używam 🤢 Szlag mnie trafi niedługo 😠

Kochaniutkie u nas dopiero jazdy 😁 Mały urodził się z wagą 3550g, przy wypisie 3420g, a waży 6045g 🤪 2.5kg w niecałe 6 tyg.! 🤪 Pediatra w szoku 🙂 Jak nic w cycach mam 3,2% 😁 😉
Mój chłopisko... Dla porównania 😁



Koks płynie mi z piersi 🙂


Majaaa bardzo się cieszę! 😘 Obstaję za Tobą murem! Jakby co, strasz męża mafiozami z forum Mamusiek 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio emiliaeemty chyba malemu drozdze dajesz ja jestem ciekawa ile tne moj glodomorra przybral tylko ze on od 2 tyg jedzie na mieszance i juz cyca malo chce bo mama ma malo i mu nie wystracza 😞walcze przystawiam ale zwykle konczy sie to podaniem jeszcze 130 ml sztucznego bo on szuka i sie domaga 😞

Moj mial przy urodzeniu 2450g przy wypisie 2570 a po 6 tyg jak bylam na szczepnieniu bylo 4100g a to bylo juz 4 tyg temu to az sie boje ile teraz bedzie ale chyba Oliego nie pobije ja drozdzy w cyckach nie mam 🙂choc osttanio ciasto drozdzowe jadlam

Kinia to moj wytrabil 200 ml przy czym juz mial oczka zamkniete jak pil butle a przy koncowke jak czul ze malo otwarl tak oczy jak 2 zyle i usno dopiero po jakiejs godz jak mama wziela na raczki odbilo sie mu 3 raz i jak polozylam dtoz pieluszka usnol(bo ja go daje zwykle na brzuszke po jedzeniu by mu sie odbilo tka go przyzywczjam by usypial sam bo mu sie czasem tak usnie)

Dobranoc mamuski:* jutro moja mama ma popoludniowa zmiane wiec torche sie chlopcme zajmie odrobine nio i szlak mnie trafia o 19 mam nauki przedchrzcielne i musze zostawic go z moim tata to bedzie tragedia jeszcze z nim nie zostawal a 19to jego pora ze on glodny i kapac sie chyba juz go wole zabrac ze soba niz zostawic z moim tata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam rankiem 🙂


Niech ten skok rozwojowy się skończy bo zwariuję 🙃 , wczoraj poniosły mnie nerwy i się rozwyłam 😞 , no ale usypiałam mała od 20 do 24 😮 już nie dawałam rady noszenie bujanie tulenie a ona oczy szeroko otwarte nie zanosi się na spanie i po chwili marudzenie 🤢 jak zasnęła o 24 to pospała raptem 3 godz a później do rana standard co godzinkę.Moja niunia chyba za dużo je bo coraz częściej ulewa i przy odbiciu rzyga 😲 🥴, ale jak nie dam jej cyca to wtedy darcie na całą krtań 🤪


Waga urodzeniowa 3,720 przy wypisie 3,620 a teraz 5 ,700 🙂 2 kg w 6 tyg 🙂


emiliaeem Olek to przystojniacha i jaki odszczelony w niebieskim mu ślicznie a i na galowo super 🙂


mcda Paulinka śliczna a ten napis na śpiochach rewelacja 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczęta 🙂

u nas też dzisiaj właśnie stukły dwa miechy 🤪

a Martynka rośnie i z dnia na dzień fajniejsza 🙂 coraz więcej się uśmiecha, gaworzy i w ogóle 🙂
chociaż przez ostatnie dwa dni (chyba przez tą pogodę) strasznie senna była.. po jedzonku chwilkę się pośmiała i zaraz oczka senne, zmęczona jakaś taka. Zobaczymy jak się będzie dzisiaj zachowywała...póki co to od godziny próbuje ponownie usnąć...ja tylko ciągle podchodze do łóżeczka i podaje jej smoka jak go wypluje 😜

werciu moja łobuziareczka też jeszcze nie chce łapać zabawek, rączki niby otwarte ale jak jej włoże zabawke to ich nie zamyka, niby coś zaczyna przysłuchiwać się grzechotkom i przyglądać misiom ale o jakimś większym zainteresowaniu to jeszcze nie ma mowy.

Dziewczyny waga Waszych dzieciaczków imponująca 🙂 nasza gwiazda po 6 tygodniach od urodzenia przytyła 1800g.

a i mam do Was pytanko.......kiedy idzie się na drugie szczepienie dziecka ? bo ja nie zrozumiałam pielęgniarki na ostatnim szczepieniu...niby powiedziała, że za 6 tygodni ale nie wcześniej niż 5 września...i w książeczce zdrowia przy dacie najbliższego szczepienia wpisała mi datę 5 września..pogubiłam się....i już sama nie wiem jak to ma być.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane,

u mnie już siostra jest 🙂 Wczoraj z mężem "porządzili" przy piwku 🙂 A ja jako wierny towarzysz siedziałam i patrzyłam 🤪
Lenka jak zwykle ma wieczór marudzenia, ale kochana jest. Teraz jak zjadła o 6:30 tak śpi i śpi. A ja już wszystko naszykowałam i siebie też. Oby dziś była lepsza pogoda na spacer.

Mój Bąbel ważył 2 tyg. temu 4380 czyli od porodu 1680g, a od wyjścia ze szpitala 1830g. Przybiera Mały Bobas 🙂

majaa supera, że się dogadujecie w końcu. Oby tak zawsze 🙂 A emiliaeem ma talent do pisania i ciętą ripostę 😁 Kochana nasza! 😘

emiliaeem Oluś to prawdziwy "byku", no ale jak się ma takie "tłuściochy" to co się dziwić 🙂

McDa, megan ja przechodzę na butlę. Mam jeszcze pokarm więc go daję ale już nie co karmienie a max. 2 razy na dobę. Mała się wkurza przy cycku, bo z butli leci jak nie wiem. Szkoda mi ale nie chce denerwować jej a przy tym siebie.

wercia moja złapie czasem, ale też jeszcze nie trafnie. Za to lewa rączka ląduje często w buzi 🙂

ania drugie szczepienie miedzy 3/4 msc. My mamy iść po 21.09. Także Lenka będzie miałą skończone 3.

Co do zielonych kupek. Ja daje też Enfamil i Lenka robi czasem zielone. Lekarz powiedział, że to nic niepokojącego. Można się zacząć martwić jak w kupce będzie śluz lub krew.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie

U nas ciąg dalszy brzydkiej pogody 🤨 no ale weekend zapowiada się ładnie 😁

Mała spałą od 21 do 5.30 a potem do 8 😆 a teraz po jedzonku przysnęła ale jak jej smoczek wypada to się kręci i muszę jej go wkładać 😉

ania_1988 wszystkiego dobrego dla twojej 2 miesięcznej córci 😘

tedit26 u mnie to samo mała już nie chce ssać cyca bo z butli lepiej leci i zostaje mi ściąganie choć ja staram się ściągać 3-4 razy o ile mała mi na to pozwoli 😉

a od trzech dni po wieczornej kąpieli mała strasznie marudzi i płacze mimo ze jest najedzona , przewinięta już sama nie wiem co jej jest wcześniej tak nie było marudziła ale nie aż tak 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana u mnie nocka znow tragiczna zanim ja poszlam spac przespalam sie 2h i maly juz sie oubdzil dostal cycka i poszedl spac i za 3h sie obudzil i juz tka latwo nie bylo po 1 kupka jak pil cycka to tka cisl az wkoncu wycisl przebrlam i chlopiec jak zwykle wybudzony wiec dalam herbatki i jakos do 7:30 pocisagnelsmy

Teraz jest z babcia i go usypia w wozeczku w sumie jego pora na jedzenie ale ja sie ciesze ze spi 🙂

wszystkiego najlepszego dla ani_1988 i jej coreczki

Chyba ja mam nadal najmniejszego chlopczyka bo bedzie cud jak on za 2 tyg dobije do 5 musze go zwazyc na naszej wadze to bede wiedziala pi razy drzwi czy ma te 5

Dzisiaj nauki przedchrzcielne a zamowilam sobie w necie swiecie z imieniem i data oraz szatke zrobilam przysluge chrzestnym nie musza juz kupywac

Pranie nastawione nomrlanie pelna pralka ja mam to samo z ulewaniem i rzyganiem po kazdym posilku wiec no stop chlopec jest przebierany a pogoda zimno jest ale sloneczko przyswieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia moja ma to samo, ulewa, przebiera z każdej strony, wymiotuje i zaś chce jeśc, ja nie wiem gdzie ona to mieści... ale czasem mam wrażenie że wszystko co zjadła to wypluła 🙂
i czasem widzę, że jest najedzona bo stęka, chyba jej jest źle z przejedzenia a wrzeszczy o cycka, dostanie i się cieszy, ale jak zaczyna lecieć to się denerwuje 🙂 chce tylko possać.... wtedy wyciągam i szybko wkładam cumla żeby nie zauważyła, ale po chwili się zorientuje i znów to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Ładnie przybierają te nasze dzieciaczki...moja mała po urodzeniu ważyła 3800 g, przy wyjściu ze szpitala 3620 g a tydzień temu 4900 g 🙂, a teraz pewnie już 5 kg jest. Nie wiem tylko ile urosła na długość, bo u nas w przychodni niestety lekarka nie mierzyła mi jej...Zaczyna mi już wyrastać ze wszystkich ubranek rozmiaru 56 ( albo za krótkie, albo strasznie ciężko założyć zwłaszcza rączki wsadzić...więc powoli zaczynam segregować ubranka )
Dzisiaj także pierwszy raz ubrałam małej śpiochy, do tej pory w domku zakładałam tylko body z krótkim rękawkiem i skarpetki, ale ochłodziło się...
Moja mała dzisiaj ma 7 tyg i skok rozwojowy przed nami...i powiem wam, że jak w to nie wierzyłam, to jednak coś w tym musi być...mała od tygodnia jest pogodna, mniej płacze i w ogóle jakaś taka fajniejsza...( na schemacie skoków rozwojowych " słoneczko " u nas się sprawdza ), nawet mi w tym tygodniu wreszcie załapała smoka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do ulewania to u nas nadal trwa...a wygląda to tak: po odbiciu jak kładę małą strasznie się kręci, kopie nóżkami i wypluwa trochę mleka, nawet czasami po 2/3 h po jedzeniu jak ją wezmę na rączki to jej się uleje śliną z strawionym mlekiem...Lekarka ostatnio mnie pocieszyła, że u większości dzieci problem kończy się ok 3 miesiąca ( ale jak wiadomo nie ma reguły, podręcznikowo ok 9 miesiąca problemy powinny całkowicie ustąpić )

Miłego dnia kobitki i buziaczki dla waszych dzieciaczków, wszystkie są urocze...:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisałam i pisałam bateria mi padła i poszło wszystko; u nad 61cm długości od urodzenia +12cm waga ledwo czyli od uroczenia+1320 PRAWIE ,ale to przez alergia a propo alergii, wiec u nas białka krowie ,sojowe, laktoza, sacharoza i glukoza prawdopodobnie. Na wszystkie inne mleka ha oprócz nutramingenu wysypka , biegunka ze śluzem i ulewania - to dla nas trochę porażka bo to mleko 40euro kosztuje 😞 😞 😞, a dwie puszki 800g tygodniowo schodzą, no ale jak trzeba to trzeba, mama na zakupy nie będzie chodzić 🙂 . Po skończonych dwóch msc będziemy musieli zrobić alergeny z krwi czyli wszystkie te co teraz były robione metoda eliminacji i obserwacji na moim króliczku doświadczalnym plus jeszcze gluten; za ciekawie się nie zapowiada 😞 😞
Za to ze szczepieniami coś mi się popiep....lo bo to na 16 wrz miałam być, wiec za tydzień znowu idziemy.
majka fajnie ze sie dogadujecie z mężem , oby tak dalej, tylko wiesz nie popuszczaj, lejce trzymaj w dłoni 😉 😉 😉
emilieem no Olek big boy, niedlugo to nie KOKSOWNIK bedzie a zowodnik sumo 😉 😉 😉
niezły przystojniak z niego

ania
u nas też dzisiaj właśnie stukły dwa miechy

szybko minelo-prawda, najlepszego !!!

LILA u nas w dzień marudna,po przyjeździe z polski strasznie ,teraz mniej, spala nam po 5 minut, wiecznie na raczkach życzenie miała żeby ja nosić, teraz się trochę to unormowało, ale lekko nie było, chociaż z tego co wiem niektóre z Was maja miały jeszcze gorzej, Aleza to noce jak do 22 zasnęła tak do 6H30 7H00 spala .Mam tak już od trzech nocy; zapomniałam się zapytać pediatry czy to normalne u takich malutkich dzieci, zreszto zobaczymy jak bedzie dalej

a tu fotka z wczoraj jak niunia szczesliwa po wczorajszej kapieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamuśki,
czy u was też (tych, które karmią piersią ) są takie wrażliwe sutki? mała ostatnio ciągle domaga sie cycusia, pije 2 minutki i za chwile znowu i normalnie jak lekko dotykam nawet bluzki to mnie sutki lekko bolą - tez tak macie?
aha noi jak ciągnie to na początku trochę też bolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja też tak czasami mam, szczególnie jak ma takie dni, że cały czas chce pić to pierwsze pociągniecie mnie boli, ale potem ok.... dziś znów co godzine chce jeść, chwile popije i zasypia 🙂
idę dziś na zakupy 🙂 oczywiście z malą, bo bez niej nie mogłabym poszaleć dłużej, a tak będę ją karmić w aucie ale w pokoju dla matek z dzieckiem 🙂 biorę ze sobą mamę i będziemy szalały we trójkę 🙂 choć znając mnie pewnie nic nie kupię dla siebie, tylko wszystko dla małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...