Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
Paninka moja nie. Teraz ma etap na wpychanie rączki do buzi, ale wpycha właśnie tylko prawą, lewej nie dostrzega.
A tak w ogóle to Dzień dobry 🙂



dzieki dziewczynki...Lilka tez prawa do buzi pcha prawa oglada i macha a lewa jakby niezauwazała...jak jej pokaze ze tez ma druga lapke to sie na chwie zainteresuje....zaczynałam sie martwic ze cos nie tak ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
marta jak ja bym chciała umiec tak lilke wychowac...Twje dziewczynki takie ułożone są 🤪 🤪 pgratulowac tylko!oklaski dla Ciebie!!! 😘 😘
Hehe Paninka Maja to normalny 2-latek. Emilka nie ma łatwo jak idziemy na spacer 🤪 🤪 🤪
Ale każdy zna swoje granice i swoje obowiązki. Emilka lubi myć naczynia i prasować, więc myje i prasuje (oczywiście nie codziennie), nawet że już sporo razy trzeba było czyścić żelazko, Maja lubi odkurzać i wycierać kurze, więc jej pozlwalamy. Nawet że odkurzacz ryczy przez 30 minut, a ława pomazana że masakra 🙂 Ale jak nie będą próbować to się nie nauczą.
Staramy się uczyć je dobrych wzorców. Jakoś nam to wychodzi. Myslę że nie najgorzej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
a co do 2latka to ja miałam takiego gościa z soboty na niedzielę...no u Gabi w pokoju sajgon totalny, wszystkie zabawki powywalane....puzzle pomieszane z grami i innymi układankami..... ale strat w sprzętach nie było.... 😁 😁
O matko to ta moja Maja chyba jakaś dziwna jest. Ona uwielbia układać puzzle, takie 60 sztuk zajmuje jej max 30 minut, jeśli zna obrazek. Kocha "czytać" książeczki. Ma już nawet swoją mała biblioteczkę. Ostatnio uczuliśmy się grać w Piotrusia, połowę zakumała hihi, bo jeszcze myśli ze cały czas jej kolejka jest 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w 100 % zgodzę z Martą. Jeśli dziecko zostało wychowane, że wszystko mu wolno to potem nie dziwne, że nie potrafi się zachować i wszystko niszczy. Mój Kuba nie powiem potrafi nieźle rozrabiać jak każdy normalny 2 latek... Kiedyś jak miał skończony roczek to wrzucił mój telefon do Kubka z wodą hihih, no cóż to moja wina, że w zasięgu jego ręki zostawiłam telefon i na dodatek w zestawie z kubkiem do połowy pełnym a on tylko chciał mamusi umyć halo halo 🤪 🤪 Ale to był jednorazowy incydent i jak do tej pory niczego nie swojego nie zniszczył. Zabawki to jego rybka i wie, że jeśli je zepsuje to nie będzie miał się czym bawić. Zwyczajnie tłumaczymy mu, że trzeba szanować i dbać o swoje i rodziców skarby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Divianka a ja jeszcze Ci powiem, że przez to, że Kuba często dosyć głośno daje o sobie znać bo np. zwyczajnie lubi sobie pośpiewać albo naśladuje jadący samochód czy motor, które tak uwielbia to przez to Szymek od początku jest do tego przyzwyczajony i dzięki temu możemy robić w domu wszystko jak on śpi. Łącznie z odkurzaniem, używaniem miksera czy oglądaniem późno w nocy telewizora. A przypomnę,że mieszkamy na 27 m kwadratowych i łóżeczko Szymka stoi w dużym pokoju połączonym z kuchnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Doczytałam was... ale popiszę później, bo teraz Jagoda przysypia mi na rękach "na leniwca" i nie za wygodnie mi jest pisać 🤢
Ogólnie u nas ok.. w sobotę "wynieśliśmy z domku poganina a przynieśliśmy chrześcijanina" - jak to moja mama powiedziała 🙂 uff już po chrzcinach 🤪
Miłego dnia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
U Nas nocka suuper. Oliwka jak zasnęła ok 21.00 tak obudziła się na jedzonko po 3.00 i spała do 8.30 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Na temat 2-letnich urwisów też mogę cos powiedzieć poniewaz znajomi maja takiego szoguna że masakra. Po ich wizycie Oliwka zawsze jest niespokojna i poddenerwowana 😠 😠 😠 😠 😠 A najgorsze jest to ze rodzice wogóle nie zwracają mu uwagi 😲 😲 😲 😲 Ostatnio jak u Nas byli to gówniarz skakał sobie w obloconych butach po naszych fotelach a mama z tatem popijali kawkę, gdyby nie Krzysiek pewnie nic by mu nie powiedzieli 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamusie 🙂

Wychowanie, wbrew pozorom, że takie naturalne dla mnie też wydaje się obecnie sztuką wyższą... 🙃
Także marta jestem pełna podziwu jak czytam o Twoich Dziewczynkach 🙂

U nas noc fajna 🙂
Teraz Maćko po jedzonku śpi...oj On chyba typem sowy będzie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa napisał(a):
Paninka słodka Baletnica i jak Ty ją wymyślnie ubierasz 🙂


Dziekujemy! tego pajacyka dostała w prezencie i dzisiaj miała go na sobie pierwszy i ostatni raz - do zdjec 😁 😁 jak dla mnie mocno za słodki...az mdli 😉 😉 😉 🤪 ale nie mogłam sie powstrzymac ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!!!
U nas nocka oki o 19 Wituś zasnął, pobudka o 2 a potem o 5 i juz niestety nie chciało mu sie spac, dzisiaj mam sporo pracy bo wieczorem goście do nas wpadają, muszę zrobić jakąś sałatkę i ogarnąć chatę.
A mój m też tak sie angażował w opiekę jakby chciał a nie mógł, no a jak złamał nogę to juz w ogóle osiadł na laurach i sie przyzwyczaił ze nic nie robi, ale w koncu postanowiłam ze tak to nie bedzie, i jak mu ściągnęli ten gips to na drugi dzien dałam mu małego i mówie zeby sie zajął, potem on mówi ze chyba kupa jest to mu powiedziałam zeby zmienił pieluche to zmienił z ociągactwem ale mu poszło jakoś, no jakoś sie przyzwyczaja do wstawania nocnego nawet, bo powiedziałam ze z piątku na sobotę on wstaje całą noc bo ja musze sie wyspac tez chociaz jedna noc, a z soboty na niedzielę ja wstaje o 1,2 a on później, troche sie oburzył, ale jakoś to przyjął, tylko ze ja mam tesciową w tym temacie za sobą, bo jak jej powiedziałam ze jej synus to tylko w garazu i najlepiej poza domem zeby czasem nie za długo z dzieckiem to go styrała i na tym sie skonczyło haha. Ale to pewnie przez tą złamaną nogę tak sie rozleniwił, bo wczesniej opiekował sie razem ze mną maluszkiem no i teraz też mamy podzielone obowiązki i sprawa jest w końcu jasna, ale przez ten czas pomyślałam sobie właśnie o Tobie Diviana , masz ode mnie oklaska za dzielność Twoją 🤪 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
Diviana , masz ode mnie oklaska za dzielność Twoją 🤪 😘


oj to prawda, dzielna jesteś Divianka,
nie gniewaj się - ale ja bym nie wytrzymała z takim Chłopem!
Mam nadzieję, że jeszcze zakocha się w e własnej Córeczce 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój tygrysek 🙂 z dziś
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/163/dscf5398w.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/3589/dscf5398w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
I jeszcze jedno zdjęcie 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/507/dscf5411.jpg/][IMG]http://img507.imageshack.us/img507/4114/dscf5411.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Śliczny, a jaka super czapa 🙂


zamówiłam u tego samego sprzedawcy na allegro co Ty dla swojej Haneczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...