Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
anya a co z twoja nadzerka? bo chyba ty mialas.ja sie zastanawiam co moj lekarz wymysli

wiesz co ja o niej zapomniałam ☺️ a jak byłam u gin to ona nic nie wspominała by coś z nią robić 🤢 więc dobrze że mi przypomniałaś i jak będę na następnej wizycie to się jej spytam. A ty kiedy masz wizytę u gina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
madalena - spokojnie 🙂

jola - a dlaczego twój m się nie zgadza na tabsy (jeśli mogę spytać) w końcu to dla przyjemności obojga 🤪

On wogóle nie jest za faszerowaniem się hormonami, w sumie powiedział, że to moja decyzja, ale jak on chce sie zabezpieczac przynajmniej 2 lata to niech to robi- zobaczymy teraz tak gada.

A co do spania to musisz swoja malutka najpierw zmęczyc patrzeniem na rózne rzeczy, lub zabawą nakarmić porzadnie, aż z wrazeń zaśnie 😆 u mnie czasem śpi raz dziennie 3 godziny a czasem dwa razy a reszte dnia to drzemki krótkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
anya a co z twoja nadzerka? bo chyba ty mialas.ja sie zastanawiam co moj lekarz wymysli

wiesz co ja o niej zapomniałam ☺️ a jak byłam u gin to ona nic nie wspominała by coś z nią robić 🤢 więc dobrze że mi przypomniałaś i jak będę na następnej wizycie to się jej spytam. A ty kiedy masz wizytę u gina?

haha widzisz jak pamietalam 😁 jeszcze sie nie zapisywalam na wizyte.Moze w przyszlym tygodniu pojde.Moze juz jej nie masz bo siostra cos wspominala ze czasami podczas porodu sie same usuwaja..czy jakos tak 🤨 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my bylismy załatwić ostatnie sprawy związane z chrztem.
Filipek dopiero nie dawno zasnął,cos mu sie spać nie chciało.
jo-aneczkaDzieki za odpowiedź, a jaki ten krem z Ziaji chcesz kupić.Bo ja zakupiłam masło ujedrniajace ,ale cudów nie ma.
siehankowa dobrze,że jestescie juz w domku 🙂
lydzia co do żelu z durexu to ja mam ten nawilżający,ale jestem srednio zadowolona 🥴
foga ja tak samo jak ty,ubieram Filipka na noc.
A co do rożków to mój mały tylko raz w nim leżał i u mnie sie nie sprawdził.
Oki,dziewczynki,ja też uciekam.Przespanych nocy wam i sobie życze.
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczkare - właśnie to masło ujędrniające o którym piszesz chciałam kupić, ale co, mówisz, że lipa?
No to kurde czym mam przewalcować te moje zwały na brzuchu 😠? 😠?
Foga- ja też ubieram Hankę do spania tak jak ty - body z krótkim rękawem i pajac ewentualnie body z długim rękawem + śpiochy/półśpiochy. U mnie jest około 22 stopni.
Mapa - co do noszenia to hmmm... dużo jest tych pozycji, ale wszystkie przodem do świata:
- na "siedząco" z pleckami opartymi o mój brzuch (pozycja skonsultowana z rehabilitantem) w różnych odmianach w zależności która ręka mi cierpnie i czy muszę w międzyczasie coś robić 😉,
- na boku (plecki Hani oparte o mój brzuch),
- na brzuchu (podtrzymuję Hanię "od spodu" a ona sobie zwisa)
- klasycznie brzuchem do góry (ale to tylko jak zaśnie)
No i nie zdarza mi się nosić Hanki w rożku ani tym podobnym. Wyje jak pies sąsiada jeśli tylko ktoś próbuje ją zapakować do rożka 😉 Rożek leży w łóżeczku i jest używany wyłącznie w nocy i do karmienia (ja lubię karmić w pozycji spod pachy więc wygodniej mi jest gdy bąbelek jest usztywniony)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Siehankowa super że już w domku i trzymam kciuki by wszystko było dobrze.
Pati Alicja na wadze przybiera ładnie odkąd ją dokarmiam mm waży już 5 kg, a pamiętam jak moim marzeniem było by na swój miesiąc osiągnęła wagę urodzeniową a tu proszę jak ładnie i urosła 5 cm 🙂
Daniela ja też myślę że to biszkopty mogą być winowajcą bo kaszki ryżowe przecież dzieciom w 4 miesiącu życia się daje te co ja je jem
Mapa ja trochę odnośnie Twego pytania jak nosić maluchy ja noszę najczęściej pionowo lub tak na leżąco na ręce by główkę miała wyżej bo mi tak wygodnie, jednak jak byłam u ortopedy (pieluchujemy profilaktycznie) to kazał mi ją pionowo nosić na biodrze by nóżki miała jedną z jednej a drugą z drugiej strony lub na piersiach jak żabkę też pionowo i mówił że dobrze kupić nosidełko takie co się sobie z przodu zakłada ale to za 4 tyg bo jak byliśmy malusia 6 miała bo ponoć te nosidełka też są dobre na bioderka (swoją drogą ciekawe jak na kręgosłup no ale lekarz polecił)
Inez co do ulubionych rzeczy typu czytanie książek to ja czytam karmiąc małą, tak samo karmiąc malą korzystam z Internetu i mogę z Wami popisać, co prawda często z powodu pisania jedną ręką brak polskich znaków ale mam nadzieję że wiecie o co chodzi. Do biblioteki też z małą chodzę ku ogólnej radości pań bibliotekarek które kojarzą mnie bo z brzuchem tam na początku chodziłam 🙂 Nie mamy telewizora ale filmy na kompie czasem oglądamy to też z małą na rękach, więc pewne przyjemności można z maluchem wykonywać.
Foga ja na noc zakładam tak jak Ty bawełniane body na krótki rękaw i pajac, ale śpi w rożku i pod kocykiem jak było cieplej i teraz gdy troszkę dogrzewamy mamy 21 stopni, a jak mieliśmy 19 to w rożku i pod kołderką, ale ona lubi ciepło po mamie.
Lydziaa po 3 orzechach laskowych mi Alicję wysypało więc to zależy od dziecka
Foga jak pieje się za dużo zwykłej herbaty to maluszek też może mieć problemy ze snem tak słyszałam ja piję tylko ziołowe
Dziewczyny wiem czemu Paninki Lilka tyle śpi po prostu jej teściowa znająca wszelkie przesądy ją uświadomiła w ciąży czego nie należy robić i proszę złote dziecko a myśmy czytały jadły przełaziły pod praniem i nosiły korale i proszę płaczą.
Lydziaa sąsiadka moich rodziców starowinka mówiła że ona kompot z maku dla swego dziecka gotowała i 3 dni spał ha ha ha
Anya ale masz stróża, Michałek niczego nie musi się obawiać 🙂
Ponieważ zawsze Was doczytuje i chce tyle napisać ale zapominam to dziś pisałam na bieżąco w wordzie i proszę ile się tego nazbierało 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
My już po ćwiczeniach z Julką, czekamy aż Majka wstanie.
Co do noszenia jeszcze to podobnie jak jo-aneczka mam kilka pozycji zaleconych, bądź podpowiedzianych przez rehabilitantkę. O większości Asia napisała.
Ok laseczki idę robic kawkę.

PS1. U Eleezy i Lwci juz lepiej. Leki i inhalacje przynoszą efekty. Ale jeszcze w szpitalu są.

PS2. A co do masła Ziajki. Ja używam krótko, ale jest nawet fajne, skóra na brzuchu robi się gładka. No cudów może nie ma (wałki nie znikają) ale też cudów się nie spodziewałam. Myslę, że na jakiekolwiek efekty ujędrniania trzeba jeszcze poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

u Nas nocka bardzo dobra, Tosia jak usnęła na dobre koło22 tak pobudka o 3 i 5 po 6 już marudzonko i trochę pierdziochów. O 7.30cycuś, pospała z 30min i się zbudziła radosna 🙂 znowu pierdzioszki tym razem bez marudzenia, przebrana i śpi 🙂
Ja idę jakieś śniadanko zjeść. Pranie wstawione tylko ciekawa jestem czy padać nie będzie bo chciałam na dwór powiesić.....
Diviana ale ty przezorna.....z wordem....a kaszki na wodzie robisz?? ja też je jem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a wy mówicie o takich pajacach?? http://allegro.pl/dk-minymo-pajacyk-w-kwiatki-68-74-1003w-a-i1855027096.html i pod spód jeszcze body na krótki rękaw zakładacie?? bo ja na gołe ciało i teraz zdurniałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 😁
pisałam wczoraj z Eleezą i mam przekazać Wam pozdrowienia 😘 i widzę że Marta mnie ubiegła z wieściami co u niej 😉 😜
my już też po ćwiczeniach,Bartek ogląda bajki a Tosia domaga się zabawy 😆
i dołączam do kawki
ja na noc też na gołe ciałko zakładam pajaca takiego jak Ty Daniela i Tosia śpi pod kołderką
dzisiaj przywiozą mi szafę więc czeka mnie przemeblowanie i może uda mi się powiesić zasłony ozdobne - może doczekam zamocowania uchwytów 😮 🙃 😮
miłego dnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
dzień dobry 😁
pisałam wczoraj z Eleezą i mam przekazać Wam pozdrowienia 😘 i widzę że Marta mnie ubiegła z wieściami co u niej 😉 😜
my już też po ćwiczeniach,Bartek ogląda bajki a Tosia domaga się zabawy 😆
i dołączam do kawki
ja na noc też na gołe ciałko zakładam pajaca takiego jak Ty Daniela i Tosia śpi pod kołderką
dzisiaj przywiozą mi szafę więc czeka mnie przemeblowanie i może uda mi się powiesić zasłony ozdobne - może doczekam zamocowania uchwytów 😮 🙃 😮
miłego dnia 🤪


Ha ha Moniczek nie możesz się doczekać uchwytów 😁 weszła byś do mnie mój mąż pozaczynał i tak pozostawiał i brał się za coś innego....i tak listwy w przedpokoju pół jest , pół nie ma...wanna obudowana do połowy....i jeszcze by wymieniać....... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny a wy mówicie o takich pajacach?? http://allegro.pl/dk-minymo-pajacyk-w-kwiatki-68-74-1003w-a-i1855027096.html i pod spód jeszcze body na krótki rękaw zakładacie?? bo ja na gołe ciało i teraz zdurniałam 😮
Daniela ja zakładam albo taki pajacyk na gołe ciałko, albo body + półśpiochy. I kołderka, a w sypialni mamy chłodno ok.22 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta 22st to nie chłodno moim zdaniem tylko w sam raz 🙂 my też tyle mamy czasami do 24 dojdziemy ale to już mi się za dużo wydaje....Ja mam teraz bzika na punkcie tego żeby nie było za gorąco bo Gabi tak grzaliśmy że hej....aż w pewnym momencie ją ostro przegrzaliśmy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie i dzidziusie 🙂
Tak wczoraj pisałyście na forum o spaniu i mój młody też duzo śpi Ja to sie nawet czasami martwie jak ma dzien na spanie jedzonko spannie bo mi sie wydaje że już nie powinien tyle spać.
Pod koniec listopada lece do POlski i umówiłam sie do ginekologa na sprawdzenie i młodego do pediatry. Bo wiecie kobity po porodzie mają wizyte u lekarza rodzinnego i sprawdzenie polega na tym że zmierzył mi cisnienie zapytał sie jak sie czuje i jaką antykoncepcje chcę stosować 🤪 to wszystko.
nie biore rzadnej bo jak miałam 20 lat wycielli mi woreczek żółciowy i jak byłam w Polsce ginekolog nie kazał mi tabletek brac. Ale ja mysle o tym implancie na 3 lata ale najpierw muszze z ginem w Polsce pogadac bo tu dadzą Ci co chcesz ) ale nie pytają czy mozesz to brac. ale o tyle dobrze że własnie tabletki, wkładka implanty zastrzyki wszystko za darmo.
A Wy co stosujecie? Ja to Wam powiem że jutro 8 tyg po porodzie i nic nie było bo boje sie sexu hehe No bo miałam TAM 20 szwów i jakos tak mam niechęć do zblizen. A jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...