Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Czyżby wszyscy spali o tej porze? dzieci też? 🙂
Jadę dzisiaj z Rysiem na pobranie krwi bo jest blady. Wczoraj zasnąc nie mogłam i mimo iż mogłam spac od 22,30 to udało mi się to około 1 w nocy, tuż przed postem Inez 🙂
Oj tak mi się chce do łóżeczka ale jak się walnę to wstanę za pózno i nici z badań bo do 9 muszę tam byc.
Miłego dnia dziewczyny 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I dalej nie ma nikogo 🙂 Wszyscy smacznie śpią 🙂
Siehankowa wczoraj jak czytałam że Ksawierek w szpitalu się rozpłakał to mi sie go tak żal zrobiło 😞 taki malutki jeszcze a już odróżni przyjemne miejsce od niefajnego i zapamiętał co przeżył w szpitalu. Dobrze że już jesteście w domku i że te badania nie wyszły tak żle jak się tego ta doktorowa spodziewała. Trzymam za Was dalej kciuki.
Ja już gotowa do wyjazdu, czekam aż mój królewicz się obudzi. Kręci się, wydaje jakieś dzwięki ale dalej śpi a czas ucieka ale i tak nie mam sumienia żeby go obudzic. Tydzień zajęło mi psychiczne przygotowanie sie na to badanie i chcę już miec to za sobą. Pewnie będzie płakał a ja będę musiała mu rączkę trzymac i to jest dla mnie bardzo trudne. Już sie zastanawiam czy może byłaby opcja żeby jakaś druga pani laborantka to zrobiła a ja wyjdę ale znowu zostawic dziecko jak wyrodna matka.. No ale jak to piszę to mi ciarki po plecach przeszły. Matko, no muszę dac radę potrzymac tą rączkę i się nie rozpłakac. Oj zaczyna kwilic to idę do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też już jestem. Poćwiczyliśmy z Julką, jak zwykle czekamy aż Majka wstanie.
Kornelka u nas jak pobierali krew mojej Julce same mnie wyprosiły z gabinetu (były dwie). Bo stwierdziły że przy mnie będą miały większy stres przy pobieraniu a i tak trafić nie mogły. U nas jednak takim maluszkom nie pobierają krwi w laboratorium zwykłym, trzeba jechać do szpitala i czekać na pielęgniarki z noworodkowego.

A tak wogóle Dzień Dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
U mnie dziś mała marydna i słysze że ma przytkany nosek 😞 chyba musze sie udać do apteki po fride, obby ja mieli na tej wsi, tak myslałam ze po tym wymarznięciu na szczepieniu tak sie to może skończyć.
Kornelka trzymam kciuki, Ala w szpitalu wiele razy miała pobierana krew ja wychodziłam bo nie mogłam znieść jak płacze albo odwracałam wzrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Doberek

U nas nocka fajna, Tosia zjadła o 21 i budziła się o 1.30 i 4.30 niestety się wybudziła, przepięknie pouśmiechała, troszkę pomarudziła i jakoś koło 5.30 zasnęła o 6.30karmienie i śpi do teraz 🙂

Ja już panie wstawiłam, jejku non stop coś do prania jest....ja nie wiem ....jak macie po 3jkę dzieci to pralka chodzi chyba non stop 😁 😁 😉

Kornelka powodzenia na krwi.
Pati efekt przegrzania to wysypka, u nas objawiła się na głowie i to takie bąble okropne...jezu jak sobie przypomnę to aż mi się płakać chce co myśmy narobili 😞 pamiętam że smarowaliśmy maścią bactroban......oj przy drugim dziecku człowiek mądrzejszy,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela u nas kot nie ma prawa wchodzić do sypialni małej więc w nocy na pewno z nią nie śpi za to uwielbia jej kołyskę która stoi w salonie. Ogólnie małą wącha i nic jej nie robi, bardziej jest zainteresowany miejscem noclegowym 😁 Jak mała leży w kołysce to nie włazi sam bo nie ma miejsca za bardzo, za to jak jest po kąpieli i po karmieniu małą zanosze do sypialni to on włazi do kołyski i jest przeszczesliwy a ja mu pozwalam Czasem jak w dzień zajmie kołyske to mu kłade małą to leży i sie nie rusza albo wyskakuje uznając że za mało miejsca jest. Ogólnie doradziła mi tak koleżanka która ma kota że mu pozwalazła z dziecmi spać i ponoc po 3 miesiacach stracił zainteresowanie, bo wiadomo to czego nie mozna najbardziej interesujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry 🙂
u nas noc ok, ksawier poszedł spac o 19.30, i budził się na cyca o 0.15, następnie o 3.15 i pozniej o 6.30. teraz lezy u mnie na rekach i przysypia 😉
anya, ksawier tez miał pobieraną krew 2 razy, ale to teraz w szpitalu... wbijali mu się w obie dłonie, w zgięciu łokcia i w główke 😮 a najgorsze ze jeszcze w przyszłym tygodniu znów bedzie musiał miec pobieraną krew, bo musimy powtórzyc badania... 😞

ps. a w avatarze mój mały budda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któraś z dziewczyn (przepraszam, nie pamietam juz która ☺️ ) pisała wczoraj , że mało widzi się ze swoim m. Na pocieszenie powiem, że ja niestety też - mój mariusz jedzie do pracy ok 5.30 a wraca 18./19 🤢 tak więc tak naprawde to nawet nie ma kiedy Ksawierem się nacieszyc, bo mały o 19. jest kapany, a pózniej idzie spać... w soboty tez duzo wczesniej nie wraca, bo tak koło 16. wiec zostaje nam tylko niedziela...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂)
My dzisiaj mamy pierwsze szczepienie 😞 Boje sie baaardzo 😞 Jestem głupia bo poczytałam o szczepionkach i o skutkach ubocznych i teraz sie boje.
A to bedzie kilka szczepionek w jednym zastrzyku w jedno udko i na pnemokoki w drugie udko.
A wogóle chyba mlody znowu ma katar.
Tesciowa stwierdziła ze od tego ze go na mate kłade bez kocyka... Kurde przeciez 23 stopnie to ciepło nie?? A jak ma katar to można go szczepić? I jestem pewnie przewrażliwiona ale wydawało mi sie że kilka razy kaszlał wczoraj. No on tak wcześniej już pokasływał ale teraz to już moja wyobraźnia działa i wszystko widze w czarnych barwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!
u nas nocka rewelacja, Lila zasnela o 19.30 obudzila sie o 24 ,4 i po 8.teraz buja sie w lezaczku i szczerzy dziaselka 🤪 🤪 🤪

Pati po szczepieniach super tak sie balam a obylo sie bez goraczki i innych skutkow ubocznych,

kiedy dziciom zmienia sie kolor oczu? lilka calyu czas ma bardzo ciemne niebieskie a ja caly czas mam nadzieje ze zrobia jej sie brazowe po tatusiu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!!

zabieram się za czytanie tego, co było wczoraj..
Ale najpierw ważna sprawa... chyba w nocy dopadł Jagodę katar, bo coś jej chrobocze w nosie, frida nie pomaga i jak wyciągałam jej wydzielinkę to kaszlała... czy wg was mam jechać dziś do lekarza, czy wy katar leczyłyście same?? Jeżeli tak, to co robić by pomóc maleństwu...

a w ogóle to dziś idę już nie na rozmowę tylko na wojnę z prezesem wspólnoty.. no pajac nie grzeje nadal.. wczoraj puścił ciepło w grzejniki ok 21 a o 1.00 były już zimne, do teraz oczywiście, bo w dzień w ogóle nie grzeją... kretyn jakich mało... a w nocy było 3 stopnie..w mieszkaniu 17... i za co tu płacić??
Podziękuję dziadowi za katar Jagódki... ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga ja do lekarza z katarem Lilki poszlam po kilku dniach a tak domowymi sposobami zwalczalam ( zreszta pani doktor przepisala mi nasivin i on wcale ni epomogl) ja zakraplalam sol fizjologiczna, wode morska i odciagalam, smarowalam ja oliwka wymieszana ze spirytusem ( to jej bardzo ulatwialo oddychanie) smarowalam pod noskiem mascia majerankowa, duzo kladlam na brzuszku i kilka godzin na dworze

trzymam kciuki zebyscie szybko uparaly sie z tym katarem 😘 😘

a prezesowi nie odpuszczaj! jak tak czytam to ciesze sie ze mieszkam w domu i tu jak sobie napalisz tak masz i nie trzeba sie uzerac z dziadami 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, gdy niemowlakowi zaczyna kapać z nosa

W przypadku niemowląt lepiej nie korzystać z gumowej gruszki do usuwania kataru. Drażni ona śluzówkę, a to wzmaga produkcję wydzieliny. Aby udrożnić nos dziecka, trzeba opróżnić go za pomocą wacika, wpuścić do każdej dziurki 2-3 krople soli fizjologicznej i ponownie go oczyścić. Można też posmarować skórę pod noskiem malucha maścią majerankową. Warto również zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pokoju dziecka, np. wieszając na poręczy łóżeczka mokrą pieluchę.
Skutecznym, domowym sposobem na katar są inhalacje z naparu szałwi i rumianku. W aptece można też kupić gotowe preparaty do inhalacji z olejku miętowego lub eukaliptusowego, ale uwaga – przeznaczone są one dla starszych dzieci i dorosłych. W wypadku kataru polecamy maść majerankową, która smarujemy skrzydełka nosa. Dziecko, któremu kapie z nosa, powinno wychodzić na codzienne spacery. Chłodne powietrze udrożni jego nos. Ze spacerów powinny korzystać nawet lekko przeziębione niemowlęta. Ubieramy malucha w jedna warstwę ubrań więcej niż samych siebie i wyjeżdżamy wózkiem na dwór. Jedynie złe samopoczucie dziecka (apatia, pokładanie się) i gorączka są przeciwwskazaniem do spacerów.
Jeśli zdecydujesz się sięgnąć po krople, upewnij się, że jest to preparat odpowiedni do wieku dziecka – w wypadku niemowląt np. Otrivin lub Nasivin soft 0, 01. Nie można go stosować dłużej niż 3 dni (maksymalnie 5), ponieważ może dojść do uszkodzenia błony śluzowej nosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...