Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paloma21 napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):

Dziewczynki,juz pytałam,ale niestety nikt nie odpisał,czy słyszałyście o tym mleku-nutramigen??

my też nie pomożemy, tylko cyc 🤪


ja również karmię piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Paloma21 napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):

Dziewczynki,juz pytałam,ale niestety nikt nie odpisał,czy słyszałyście o tym mleku-nutramigen??

my też nie pomożemy, tylko cyc 🤪


ja również karmię piersią 🙂


ja karmię Bebilon Pepty1, także też nie pomogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ kamień z serca, że mała przestała Wam wymiotować. Wiem co przechodzisz, bo kiedyś Kuba złapał wirusa i zwracał tak mocno i często, że płakałam razem z nim. To było straszne. Dlatego trzymam za Was mocno kciuki, żeby to cholerstwo więcej nie wróciło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam coś takiego:
Nutramigen

Alergia na mleko. Nutramigen.

Nutramigen to proszek zawierający substancje czynne:

- hydrolizat kazeiny krowiej,

- olej kukurydziany,

- hydrolizat skrobiowy,

- skrobię,

- pektynę.

Bogaty jest w witaminy:
A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, H, K, PP, kwas pantotenowy, biotyna, kwas foliowy, cholinę, inozytol, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk.

Jeśli dziecku dokucza alergia na mleko, to nutramigen jest pomocny. Służy on do odżywiania niemowląt cierpiących na nietolerancję mleka krowiego. Trzeba zwrócić uwagę na to, że preparat nie może być podawany zdrowym niemowlętom. Dawkę ustala lekarz, a szczegółowe przepisy przyrządzenia nutramigenu znajdziemy na ulotce producenta. Preparat trzeba przechowywać w szczelnym opakowaniu, najlepiej w lodówce. Nutramigen traci ważność w 15 dni po otwarciu opakowania.

Alergia na nutramigen u dzieci występuje w bardzo rzadkich przypadkach. Trzeba wówczas zastosować inną mieszankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie;-)
Tak mi głupio bo nawet nie mam czasu zajrzeć tu do Was na dłużej i poczytać co u Was słychać.
Wy prawie wszystkie już jakiś czas ze swoimi pociechami w domku ( więc macie już pewnie we wszystkim wprawę 🙂 my z Franie dopiero drugi dzień i tak się staram żeby niczego mu nie zabrakło, żeby wszystkiego dopilnować że nie mam czasu tu nawet do Was zajrzeć 🤢
Mam nadzieję że niedługo się ze wszystkim jakoś ogarnę i doczytam wszystkie posty,bo na razie nie wiem nic 🤢
Dziś była pierwszy raz położna,bardzo miła babka,widać że chce pomóc,odpowiedziała na wiele nurtujących mnie pytań i jestem spokojniejsza;-)
Franio rośnie mam nadzieję zdrowo,ciągnie cyca prawie cały czas,potem śpi,i znowu ciągnie cyca 😁 😁
Tylko w nocy...heh...budzi się często na cyca i powiem szczerze ,że nie wiem czy się jakoś nie przestawił,bo w dzień ładnie śpi a w nocy buszuje 😮 powiedzcie wasze pociechy też dają Wam popalić w nocy?
Kochane mam nadzieję ( bo nie czytałam 🤢 przyznaję,za co bardzo przepraszam ) że u Was i waszych pociech wszystko gra,trzymam za Was wszystkie mocno kciuki;-) i nawet jeśli są jakieś przejściowe kłopoty to pamiętajcie że my sierpnióweczki twarde jesteśmy i ze wszystkim damy radę 🙂 🙂 🙂
Papapa kochane mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Dziewczynki napiszcie mi proszę jak sobie radzicie z bólami brzuszka?
I nazwy tych polecanych kropelek.


Mapa kropelki to sab simplex namiary są na sierpnióweczkach 🙂

A moja Nadia dziś też ma coś z brzusiem pewno to moje wczorajsze skuszenie się na torcik urodzinkowy męża i może wędlina nie taka jak trzeba 😞 No nic poradziłam sobie tak,że oprócz kropelek dodatkowo zastosowałam termofor 🙂 nalałam dość ciepłej wody i po karmieniu położyłam Niuńce na brzusio i przykryłam pieluszką i kocykiem i śpi teraz smacznie, mam nadzieję,że jej szybko przejdzie...Właściwie dziś przez ten brzusio nie byłyśmy jeszcze na spacerku dlategospróbuje ją teraz wybudzić nakarmić i może zanim tatuś wróci my na dwie godzinki wyskoczymy na dworek , choć pogoda nie jest rewelacyjna i raczej w pajacyka welurkowego muszę niuńkę ubrać co by na spacerku nie było jej chłodno...

A co do szczepienia mam mały dylemat 😞 Mojej znajomej dzieci niestety źle zniosły te szczepionki skojarzone jeden ciężko zachorował na autyzm 😞 a jak po 6 latach zaszczepiła córeczkę przestałą gaworzyć 😞 Matko i już nie wiem co robić 😞
Wiem,że większość Was szczepi,czytałam trochę o tych szczepionkach i wiem, jak to działa, ale ja jakoś po tych wiadomościach od tej znajomej ostro zdębiałam i strasznie się boję 😞 😞 😞 😞 Tym bardziej,że ona mnie ostro prosi i namawia,żebym nie powtórzyła jej błędu 😞 Matko poprostu jak o tym myślę to dostaję skrętu kiszek 😞 😞

A teraz jeszcze jedno pytanie czy Wasze dzieciaczki podnoszą już główki do góry? i czy powolutku zaczynają głużyć? Z niecierpliwością czekam na jakieś inne komunikaty mojej Niuńki i chciałąm się zorientować kiedy może to nastąpić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem z powrotem.
Szczepienie przełożone na środę następną ze względu na to ż w domu panował katar z gorączką.
Julka rośnie zdrowo, waży teraz 4190g.
Mamy jednak skierowanie do neurologa 😞, Julia jak na swój wiek za wysoko podnosi główkę. Wygląda to tak jakby była bardzo silna, ale to mylące. Może to wskazywać na wzmożone napiecie mięśni grzbietu i wymagać ćwiczeń. Ech... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):


A teraz jeszcze jedno pytanie czy Wasze dzieciaczki podnoszą już główki do góry? i czy powolutku zaczynają głużyć? Z niecierpliwością czekam na jakieś inne komunikaty mojej Niuńki i chciałąm się zorientować kiedy może to nastąpić?


Pati,
jak położę Hanię na brzuszku to podnosi główkę do góry na kilka - kilkanaście sekund. Potrafi też przekręcić główkę z prawej strony na lewą. I tak robi od mniej więcej dwóch - trzech tygodni.
A co do głużenia - to jeszcze nie. Wydaje już nowe dźwięki (tak gdzieś od tygodnia), ale to chyba nie jest jeszcze głużenie.
No i czekamy jeszcze na pierwszy, w pełni świadomy uśmiech, bo póki co są to takie niby-uśmieszki w ramach treningu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jestem z powrotem.
Szczepienie przełożone na środę następną ze względu na to ż w domu panował katar z gorączką.
Julka rośnie zdrowo, waży teraz 4190g.
Mamy jednak skierowanie do neurologa 😞, Julia jak na swój wiek za wysoko podnosi główkę. Wygląda to tak jakby była bardzo silna, ale to mylące. Może to wskazywać na wzmożone napiecie mięśni grzbietu i wymagać ćwiczeń. Ech... 😞 😞 😞


Marta, moja Emilka też miała ten sam problem z główką. Ćwiczyliśmy z nią kilka miesięcy. Też się początkowo mocno tym stresowałam, ale po ćwiczeniach asymetria napięcia mięśniowego ładnie się skorygowała.
Jak będziesz chciała to napiszę ci w wolnej chwili coś więcej, ale póki co idź do tego neurologa. Być może w przypadku Julki to nie jest żaden problem i wcale nie potrzebne są ćwiczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A teraz jeszcze jedno pytanie czy Wasze dzieciaczki podnoszą już główki do góry? i czy powolutku zaczynają głużyć? Z niecierpliwością czekam na jakieś inne komunikaty mojej Niuńki i chciałąm się zorientować kiedy może to nastąpić?

Pati, Ksawier podnosi główkę do góry i dosyć długo potrafi ją utrzymać. Wydaje też już nowe dzwięki w stylu "aagee" tak gdzieś od około 2 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jestem z powrotem.
Szczepienie przełożone na środę następną ze względu na to ż w domu panował katar z gorączką.
Julka rośnie zdrowo, waży teraz 4190g.
Mamy jednak skierowanie do neurologa 😞, Julia jak na swój wiek za wysoko podnosi główkę. Wygląda to tak jakby była bardzo silna, ale to mylące. Może to wskazywać na wzmożone napiecie mięśni grzbietu i wymagać ćwiczeń. Ech... 😞 😞 😞

nie wiedziałam, ze takie podnoszenie główki może świadczyć o czymś takim... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Jestem z powrotem.
Szczepienie przełożone na środę następną ze względu na to ż w domu panował katar z gorączką.
Julka rośnie zdrowo, waży teraz 4190g.
Mamy jednak skierowanie do neurologa 😞, Julia jak na swój wiek za wysoko podnosi główkę. Wygląda to tak jakby była bardzo silna, ale to mylące. Może to wskazywać na wzmożone napiecie mięśni grzbietu i wymagać ćwiczeń. Ech... 😞 😞 😞

nie wiedziałam, ze takie podnoszenie główki może świadczyć o czymś takim... 🤔

Siehankowa ja to im więcej dzieci to głupsza jestem 🤢 🤢 🤢 🤢
Umówiłam sie na poniedziałek do neurologa właśnie w Dzierżoniowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry
U nas nocka w miare minęła,Filipek budził sie co 3 godziny na jedzonko.Ale dzis znowu się zdenerwowałam,bo znowu zaczął mocniej ulewać.Ja już nie wiem.Przez te dwa dni jak przeszlismy na to mleko było w miarę dobrze,a tu dzis taka nie przyjemna niespodzianka 🥴
Dziękuje dziewczynki za odpowiedzi,ja w necie tez za duzo nie mogłam znaleśc na temat tego mleka.Zazdroszcze wam ,że karmicie piersią.
evelina ciesze,się z twoja maleńką coraz lepiej.
Co do szczepień,ja mam za tydzień.Jestem ciekawa jak mały to zniesie.Tez zastanawiam się sie nad tymi szczepieniami skojarzonymi oraz tymi dodatkowymi.Chociaż wiekszośc moich znajomych korzystała z tych nie skojarzonych szczepień.Normalnie mam już mętlik w głowie.
mapapytałaś co na ból brzuszka,ja zapobiegawczo stosuję taką maśc niemiecką,o której pisałam,nazywa sie WIND selb.Smaruje nia wokół pępka po kapieli.
Mi tez juz minął okres połgu,ale z uwagi na ten zabieg to pewnie jeszcze troche mój mąz bedzie musiał wytrzymac.Chociąz jest juz troszke ciężko 😆Ja za tydzień mam wizyte kontrolną u ginekologa i wtedy zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry- my po szybkim spacerku, bo deszcz nas zaatakował, a teraz Szymek leży koło mnie i pozdrawia e-ciocie 🙂

Marta-lion- u mnie też obeszło się bez nacięć więc myślisz, że nie muszę czekać do wizyty?

Mapa- te kropelki(sab simplex) są też dostępne w Czechach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...