Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

oj ten katarek nas wykończy- mały co zaśnie to się budzi, bo mu w nosku charczy. A ogólnie muszę przyznać, że jest mega cierpliwy- już nawet aspirator mu tak bardzo nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
siehankowa świetna ta fotka w awatarze 🙂 Buzia aż sama się śmieje. Mały przystojniaczek Ci rośnie 🙂

dzięki madzia 🙂 przystojniaczek po tatusiu 😁

Hehe a charakterek po mamusi 🙂
To już wiem skąd to zdjęcie w kubraczku "devil" 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
oj ten katarek nas wykończy- mały co zaśnie to się budzi, bo mu w nosku charczy. A ogólnie muszę przyznać, że jest mega cierpliwy- już nawet aspirator mu tak bardzo nie przeszkadza.


lydziaa84 a byłaś u lekarza z Szymonkiem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
oj ten katarek nas wykończy- mały co zaśnie to się budzi, bo mu w nosku charczy. A ogólnie muszę przyznać, że jest mega cierpliwy- już nawet aspirator mu tak bardzo nie przeszkadza.


lydziaa84 a byłaś u lekarza z Szymonkiem??


Jutro idę- niech go lepiej sprawdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
oj ten katarek nas wykończy- mały co zaśnie to się budzi, bo mu w nosku charczy. A ogólnie muszę przyznać, że jest mega cierpliwy- już nawet aspirator mu tak bardzo nie przeszkadza.


lydziaa84 a byłaś u lekarza z Szymonkiem??


Jutro idę- niech go lepiej sprawdzi


aha to pewnie zaleci Ci witaminkę C w kropelkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Mam pytanko dziewczyny,jakie owoce i warzywa mogę jeść karmiąc ,bo już zgłupiałam 🥴 🥴 Wszędzie piszą że można jabłka surowe (a ja je gotuję żeby nie zaszkodziły takie surowe )i zawsze gdy zjem to ja mam rozwolnienie 🤢 🤢 🤢 tak się boję zjeść coś co mogłoby Franiowi zaszkodzić,ale z drugiej strony chciałabym jeść wartościowe rzeczy żeby nie mieć żadnych niedoborów bo to też źle.
Na przykład ja jem codziennie po 2 jabłka. Do tego jadłam już i śliwki, i brzoskwinie, i banany, i gruszki - tylko w małych ilościach po prostu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!!!

Inez, malstep - no to witam w klubie. Moja mała też w nocy budzi się dość często.. je, przebieram ją, czekam aż się uleje, a później znowu chce cyca i tak z godzinkę lub 1,5 mamy przerwy w spaniu...
Ja dziś sobie popłakałam, bo mała co chwila robi kupki... nawet dzwoniłam do szpitala zapytać czy to nie biegunka, lecz pani doktor powiedziala, że to normalne i że mam jej podawać przegotowaną wode żywiec do popicia 😮 Nie wiem już co robic... do tgo co chwila - dosłownie - chce cyca a gdy juz go dostanie to ssie parę minut i zaczyna się tak denerwować, że aż krzyczy... nie wiem..może jakiś jałowy pokarm mam?? No bo to chyba nie jest norma że dziecko 10 minut po opróżnieniu obu piersi budzi sie i dalej chce jeść?? Kochane jakie są symptomy tego, że dziecko niedojada z tych piesi... no mi już jej dziś tak było szkoda, że rozrobiłam 30 ml mleka Nan i chciałam ją dokarmić ale mała nie chciała... moja mam twierdzi że mała jest głodna a ja ryczę bo nie wiem co robić...

ech smutno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa ja wczoraj pokusiłam się i zjadłam sos pomidorowy i dzis Julka miała rano wysyspaną buźkę 😞
A pomidory uczulają? Ja jem normalnie pomodory... tylko w małych ilościach... Dzisiaj zjadłam pomidorówkę - czy po tym może coś być? Hm...
Mój malutki ma krostki na buzi od kilku dni, wyglądają jak pryszcze. Znajoma powiedziała, że to trądzik niemowlęcy... Nawet by się zgadzało z opisem na wikipedii - ale pewności nie mam 😞 Nie wiem, czy iść do lekarza jutro, czy poczekać do wtorku do wizyty położnej środowiskowej... Przed pojawieniem się tych pryszczyków nie jadłam nic podejrzanego... Ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga Najlepiej to na wizycie u lekarza się zapytać. Ja czytałam, ze jeśli dziecko normalnie przybiera na wadze, a do tego jak ssie aktywnie, rozluźnione, bez zaciśniętych piąstek, to na pewno się najada i pokarm jest ok. Po prostu czasem niemowlaczki mają okres wzmożonego apetytu i potrafią jeść bardzo, bardzo często. Jeśli maluch krótko ssie, to lepiej nie zmieniać piersi podczas tego karmienia.
Mój Szymon w tym tygodniu rankami ma tak samo, jak Ty opisujesz. Najchętniej ssałby non stop. Czasami się denerwuje. Moja mama i babcia też mi gadają, że może mleko slabe albo nie mam - i to mnie strasznie wkurza. Za każdym razem im mówię, że mam pokarm i na pewno jest ok, bo widać po Szymku, ze nabrał ciałka.
Wydaje mi się, że tak po prostu bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam tylko na chwilkę, bo padam... 😞 to był ciężki weekend... aż nie chce mi się opisywać i znów smędzić...
Dobranoc, Kochane i również życzę spokojnych nocy dla wszystkich maluszków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 🙂
Inez ja też nieraz pokłóce się z mężem ja nie tyle o uciążliwe wiszenie a cycku jak to określiłaś a o to,że niekiedy zapierdzielam jak motorek po to by móc w spokoj odpocząć jak wszystko sobie podgarnę, a niekiedy jak chcę by mąż coś zrobił pomógł to wtedy jest,że sobie nie radzę,a mi chodzi tylko o dobrą organizację czasu i jest kłótnia, ale ogólnie nie narzekam nie mam na co Nadia na razie jest grzeczna 🙂Co do mleka ja nie dokarmiam i nie wiem jak to jest...Ja z kolei ściągnęłam pokarm wieczorem i nakarmiłam buteleczką przed snem wczoraj bo chciałam sprawdzić ile jest w stanie zjeść moje dziecko.Myślałąm ościąganiu pokarmu łaśnie po to aby w nocy zamast dłuższych posiedzin przy piersi po prostu podgrzać moje mleko...ale boję się,że jak zacznę kombinować tak co dzień to może doprowadzić to do rozchwiania i albo pokarm zaniknie, albo będzie go zbyt dużoi sobie nie poradzę i tylko pracy dołożę, więc na razie zgłupiałam na maksa...wiem,że od czsu d czasu jak takzrobię bo będę chciała gdzieś wyjść czy coś zrobić to nie zaszkodzi, ale regularnie codziennie obawiam się 😞 Może mamy które nie są pierworódkami coś w tym temacie poradzą???
Malsep może jednak Twój Franio nie był najedzony, ja zauważyłam,że Nadia jak się najje to od razu zasypia nie ma opcji,żeby najedzona i przewinięta nie usnęła...Nie wiem czy tylko ona tak ma, ale zapewne za jakiś czas i Ty nauczysz się czytać komunikaty Twojego syneczka 🙂może było niedojedzone i mu troszkę brakowało do sytości???
A Magda i Marta nawet podobne awatarki 🙂 Oj chyba was przechrzczę i będę mówić syjamskie siosty lub co najmniej bliźniaczki 🙂 😉
Marta ja też kure przedwczoraj coś zjadłam nie wiem czy t nie herbatniki z biedronki? czy może ta paskudna skaza białkowa bo Nadie na czole wysypało 😞 Dlatego postanowiłam ograniczyć nabiał i zobaczymy... Dziewczyny zauważyłam,że ta wysypka tylko na czole i posmarowałam ją po jednym dniu sudokremem nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy tak można, ale jak w szpitalu małą miałą rumień to po sudokremie od razu zeszło...
Foga może jej na przykład od Ciebie za ciepło? Ja zauważyłam,ze niekiedy jak małą jest najedzona to jak jej się odbije tatuś ją kładzie na swojej klatce i tak się przytulają, zazwyczaj bardo to lubi,a wczoraj np była najedzona przewinięta, a jednak nie chciała się przytulać bo było jej za ciepło, jak ją położyliśmy w łóżeczku od razu usnęła 🙂 A inna opcja to może to,że np się przejadła i brzusio ją boli , może to to tak mi wpadło do głowy jak napisałaś,że robi co chwilkę kupkę..Nie wiem bo nie jestem na tyle doświadczona i nie wiem czy takie dzieci mogą się przejeść bo tak jak pisałam wcześniej moja Nadia jak ma dość usypia i puszcza cycka.

A ja jak zwylke z rana po na form 🙂
Wieczorem po kąpieli małej już z kompa raczej nie korzystam. Zawsze mam chwilkę dla siebie na kąpiel i wsmarowywanie różnych dobrodziejstw żeby zmniejszyć brzusio po porodzie i pozbyć się celulitu i zmniejszyć rozstępy 🤢 🤢 W tym czasie tatuś niunia naszą córeczkę, a potem karmienie małej i jakaś godzinka na TV i spanko 🙂 Wolę iść wcześniej spać i raniej wstać 🙂 Ja raczej słowikiem nie sową jestem 🙂

Kochane właśnie jak tam wasze ciałą i brzuszki po porodach wróciły już co nieco? Mi się trochę zmniejszył i nie mam już takiego flaczka, ale jeszcze trochę zostało 😞 i jak mój braciszek powiedział,że wyglądam jak bym dalej w ciąży była 🤢 😮 trochę mnie to zdołowało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
siehankowa świetna ta fotka w awatarze 🙂 Buzia aż sama się śmieje. Mały przystojniaczek Ci rośnie 🙂

dzięki madzia 🙂 przystojniaczek po tatusiu 😁

Hehe a charakterek po mamusi 🙂
To już wiem skąd to zdjęcie w kubraczku "devil" 🤪 🤪 🤪

hehe, coś w tym jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry kochane.

Trzymajcie kciuki za Martę jest w drodze do neurologa w sprawie podejrzenia wzmożonego napięcia mięśni grzbietu Juleczki. Oby okazało się, że to fałszywy alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati przy karmieniu piersią wszystkie regularne manewry związane z dokarmianiem butelką mogą spowodować zachwianie laktacją. Dlatego konsultantki laktacyjne nie polecają nawet korzystanie ze smoczka czy nakładek na piersi. Ale to nie zawsze jest reguła. Dużo zależy od dziecka i od tego na jakim etapie jest nasza laktacja czy to początek jej drogi czy już zaawansowany etap. No i psychika kobiety karmiącej też jest ważna. Dużo się mówi, że proces ten wychodzi z naszej głowy. Ty sama powinnaś zaufać swojej intuicji. I obserwować potrzeby swojej córeczki. Karmienie nie powinno przysparzać Wam stresu tylko kojarzyć się z ciepłem, bliskością i więzią matki z dzieckiem. To takie moje skromne zdanie. Mam nadzieje, że trochę cię uspokoiłam.
Jeśli chodzi o krosteczki na buźce to owszem możesz smarować je sudocremem tylko uważaj na oczka, żeby krem nie dostał się do nich. Najlepiej smaruj na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...