Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Aniołku może to i lepiej,że taki zabieg jest szybko, mała nie będzie pamiętała a to dla niej na pewno lepsze.InDiviana ma rację organizm im młodszy tym większe właściwości kompensacyjne.
DIvianko trzymam kciuki o szybkie nabieranie ciałka Alicji 🙂

My byłyśmy na dwugodzinnym spacerku i małych zakupach 🙂 tworzyli u nas Pepco i na moje nieszczęście bo co przechodze to musze zajść i coś kupić...obok jest biedronka, którą odwiedzamy z Nadią regularnie i mało tego zakupocholiczką internetową się stałam bo bez przerwy coś zamawiam bo wszystko mi się przyda 😲 😲 😲 😲 Muszę iść na jakiś odwyk bo inaczej to masakra jakaś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my po spacerku...a ja cosik nie tak zjadłam chyba bo Tosia cały czas marudzi i sie pręży 😞
pisałyście o kupkach ( 😆 ) moja Tosia też robiła takie śluzowate kupki i pediatra powiedziała że to z powodu zbyt dużej ilości nabiału w mojej diecie 🤔 więc sie ograniczam a kupki są ok...śluzotwórcze są też słodycze - tak wiec przyjrzyjcie się co zajadacie 😉
no niedługo szykujemy się do kąpieli,mam nadzieję że brzuszek przestanie ja boleć

Diviana, dobrze ze juz jestescie w domu z Alicją,
Aniołek, trzymam kciuki żebyś sie nie denerwowała a Oliwka spokojnie przeszła zabieg i żeby wszystko było w porządku
Martuś a Tobie cierpliwości w ćwiczeniach - my z Tosią mamy też do skorygowania układanie główki i w ramach ćwiczeń mam ją sobie kłaść na kolanach żeby główkę trzymała prosto a nie na boki...

dobrej nocki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorową porą.
Diviana cieszę się, że jesteście już w domu. Duuuużo zdrówka Wam życzę.
Aniołek za Wasze zdrowie też trzymam kciuki.
Dziewczyny które maja cwiczyc maluszki-za was także trzymam kciuki tzn za powodzenie i pozytywne rezultaty.
Jeśli chodzi o główkę to od 2 dni zauważyłam, że Rysio częściej przechyla i kładzie ją na lewą stronę. Zastanawiałam się w czym przyczyna i nie wiem czy też nie będę musiała z nim cwiczyc.
U nas niemal dzień jak codzień. Zastanawiałam się dzisiaj czy nie przestawic małego na butlę z dokarmianiem piersią bo jak było mleko to było ale jakos go znowu mało a Rysio zjada dużo i go brakuje....
Już się obudził więc biegnę do syreny.
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Tosia już wykąpana śpi ale przed chwilą tak chlusnęła przez sen mlekiem że ochraniacz i ściana 😮 😲 obrzygane 🤢 a po jedzeniu jej się odbiło więc nie wiem czemu tak.....
Idę do Gabi bo ją też trzeba położyć już spać jutro rano musi wstać.
Moniq ćwicz te mięśnie Kegla powinno pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniq1984 napisał(a):
kurcze pytam o to trzymanie moczu bo u mnie niby ok ale wczoraj zauważyłam, że podczas zdrowego śmiechu mam problem z przytrzymaniem i muszę szybko lecieć do łazienki ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ 😠 😠 😠 😠
Ćwicz mięśnie i będzie oki. Napinaj i puszczaj w każdej wolnej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniołku, z Oliwką na pewno już wszystko będzie dobrze
Divana, Alicja też na pewno zacznie ładnie przybierać na wadze

...z resztą wszystkie forumowe ciocie trzymają kciuki!

Tak patrząc na nas z boku - fajna sprawa, że potrafimy sobie pomagać, doradzać, wymieniać doświadczenia, podnosić się na duchu. W większości znamy się tylko z forum, ale piszemy regularnie (chociaż u mnie z tym bywa różnie) i wiemy, że możemy na siebie liczyć. Jednym słowem fajne z nas "sierpniowe" mamusie.

U mnie (odpukać) zapowiada się na razie spokojnie. Dałam Ani po 15 trochę herbatki rumiankowej - pusciła kilka solidnych bączków przed kąpielą i teraz śpi jak aniołek. Nawet nie płakała przy pudrowaniu i ubieraniu. Szybciutko opróżniła cyca i śpi. Sobie kupiłam herbatkę na laktację z Herbapolu - 4 zioła - podobno też działa na kolki u maluszków. Na wszelki wypadek mąż zaopatrzył nas w wodę koperkową, bo ciotka dawała ją cały czas kuzynce i miała spokój z kolkami, ale podaje sie ją od 1 miesiąca, więc troszkę jeszcze poczeka. Mam nadzieję, że spokojny sen Ani to nie cisza przed nocną burzą...

Życzę Wszystkim mamusiom i maluszkom spokojnej, przespanej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamusie, które karmią piersią dajecie pić swoim pociechą herbatki??czy tylko wyłącznie cyc?? bo zastanawiam się czy wprowadzać małej herbatkę na trwienie z hipp 🤨 🤨 🤨położna mi odradza mówi aby przez czas jaki będę karmić piersią nie dawać nie więcej...i szczerze nie wiem już sam co robić aby małej ulżyć z tym brzuszkiem 🤢 🤢 dziś też moje babcia mi powiedziała, że jej najmłodsza córka też miała problemy a tylko skończyła 3 miesiąc życia problemy z kupkami przeszły jak ręką odiął 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po kompanku 🙂 pierwszy raz bez (wielkiego) placzu 😉 ale zawsze po kompieli marudny bardzo jest 🤔 wczoraj bylismy w drodze caly czas,od dziadkow do dziadkow,poza domem 7 godz 🙂
daniela nie przejmuj sie wymiotami..moja mlodsza siostra jako noworodek/niemowle wymiotowala bardzoooo czesto.Czy jej sie odbilo czy nie...takim twarozkiem 🥴 codziennie musielismy zmieniac posciel w lozeczku. Z czasem jej przeszlo.Co do pepka to mojemu po odpadnieciu kikuta tez leciala krewka.Ale zaschla po kilku dniach i wszystko juz ladnie jest 🙂 nie martw sie.Ja podwijalam tylko pampersa zeby pepek mial przewiew.
pati ja ci zazdroszcze tego Pepco 🙃 przynajmniej cenowo nie puszcza czlowieka z torbami 🤢
Nocke mielismy fantastyczna dzisiaj 🙂 chociaz troche zirytowana bylam na sibie bo wypilam kawe wieczorem pewna ze w nocy maly da mi popalic.Efekt-Norbert lulal a ja nie moglam usnac 😁
co do becikowego to jest troche tej papierologii.Na szczescie juz malo zalatwiania nam zostalo.
siehankowa ja tez jako niemowle mialam przepukline pepkowa 🙂 nic strasznego poprostu pepek jest bardziej widoczny(a w ciazy to mi wyszedl caly i jak guzik wygladal 😁 )
Diviana super ze jestescie juz w domku.
Nie chcialam cie juz dreczyc tymi smsami ☺️ ale myslami bylam caly czas przy was 😘 😘 😘
aniolek bedzie dobrze 😘 Oliwka to silna kobitka szybko do siebie dojdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez napisał(a):
Pati ja mam identycznie ja Ty. Jak malutki zaśnie przy piersi, biorę go żeby mu się odbiło i tak leży sobie na brzuszku na mnie lub na mężu. Wtedy śpi jak aniołek. A jak go odkładamy, to wierci się, stęka. Właśnie z tym mamy największy problem 😞.

to mozemy sobie podac łapki - Ksawier też często tak ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
mausie, które karmią piersią dajecie pić swoim pociechą herbatki??


ja nie daje nic do picia oprocz cyca 😉 😉 😉

ja tak samo jak Paninka sam cyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek, a ty daj jutro znac co wam lekarka powie z tym pępuszkiem 🙂
a tak w ogóle to dzwonili do ciebie z przychodni? bo do mnie tak - i kardiolog będzie we wtorek 20.09. my mamy być tak koło 19.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Dziewczynki,
Chciałam tylko napisać, że jutro u nas położna i mam do niej wiele pytań... I o zieloną kupkę, i o lekko łzawiące oczko, i o kikut, i o te pryszczyki...
A od jutra nie mam netu, więc nie będę mogła Was podczytywać 😞
Ale będę trzymać kciuki za Aniołka i Divianę i ich maleństwa! I w ogóle za Was wszystkie! 😘
Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry wszystkim,
herbatka rumiankowa działa 🤪 🤪 🤪 Ania budziła się tylko kilka razy na karmienie, opróżniała szybko cyca i spała dalej. Moja położna też mówiła, żeby nie podawać maleństwu nic do picia, że sam cyc wystarcza, ale czy ja wiem, czy odrobina herbatki w celach leczniczych może zaszkodzić? U mnie pomogło, przynajmniej tą noc.
Ja pomału zbieram się z Anią do lekarza - musimy odbębnić tą wizytę i poszukać prywatnie dobrego specjalisty. Zejdziemy jeszcze zanieść papiery na becikowe i podać małą do mojego ubezpieczenia.
Życzę miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Moniq pytałaś o herbatkę. Kurcze wg mnie to sprawa indywidualna, są przeciwnicy zwolennicy. Moja Emilka piła herbatkę Hipp ułatwiającą trawienie odkąd skończyła miesiąc, ja wtedy tylko na to czekałam. Ona nie ssała smoczka, piła cyca non stop. A czasem chciała pić, albo dostałą czkawki i nie było opcji, cyca wypluwała a pić się chciało. I wtedy podałam jej herbatkę. Ona bardzo dużo piła, hehe do dziś jej zostało.
Majka natomiast nie dostała, a też nie chciała herbatki do końca 8 miesiąca życia. Jadła już zupki, kaszki, deserki, ale herbatki nie ruszyła, tylko cyc.
Jak będzie z Julką nie wiem. Na razie dostaje cyca. I jej wystarcza w zupełności. Smoka nie używamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 😘
Norbert mi pokaslywal rano 😞 ja sie juz trzese zeby nie zalapal jakiegos wirusa bo na miescie bylismy z nim pozalatwiac reszte do becikowego 😞 jak tak bedzie dalej to jutro z nim do pediatry pojade 😞
ps.teraz juz wiem co znaczy martwic sie o swoje dziecko ☺️ 😞 😞
milego dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

U nas nocka taka sobie, Tosia budziła się o 22,1,4 i godzinkę buszowała brzusio ją bolał bo się prężyła zasnęła ok.5 i o 7 znowu pobudka. Dopiero usnęła.....coś ją ten brzusio męczy ostatnio coraz częściej.... 😞 Do Niemiec nie mam jak wyskoczyć, szukam kogoś kto jedzie i kupię chyba Lefax...właśnie Foga działa on na Twoją Jagódkę??
Do nas dzisiaj ma babcia w odwiedziny przyjechać.
Foga co Ty takiego wczoraj robiłaś....?? też jestem ciekawa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...