Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry!!
My dziś troszkę zarwaliśmy nockę.. Jagoda wstawała co 1,5-2 godziny, trochę possała cyca, pomarudziła (trwało to ok. godzinki) i spała dalej... w sumie do 10 kimałyśmy... Ech te kolki są straszne.... no i mam poszarpane brodawki, bo mała jak ma kolkę to niby chce cyca a później zaczyna dziąsłami szarpać, płakać i się denerwować... oj ciężko troszkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Foga napisał(a):
Dzień Dobry!!
My dziś troszkę zarwaliśmy nockę.. Jagoda wstawała co 1,5-2 godziny, trochę possała cyca, pomarudziła (trwało to ok. godzinki) i spała dalej... w sumie do 10 kimałyśmy... Ech te kolki są straszne.... no i mam poszarpane brodawki, bo mała jak ma kolkę to niby chce cyca a później zaczyna dziąsłami szarpać, płakać i się denerwować... oj ciężko troszkę...


Foga moja też tak robi i ja staram się jej do cyca nie dostawiać jak widzę że ją męczą kolki bo szarpie wtedy na wszystki strony, daję jej wtedy smoka i ona nad nim się znęca + noszenie na rączkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny madalena ostatnio mi polecila witaminy dla kobiet karmiących PRENATAL DHA i ja tam wyczytałam, że pomagają w depresji poporodowej 🤪
Nie wiem czy działają, ale może warto kupić 😜 😉


Jola ja mam ten Prenatal Dha ale nie wiem czy pomaga bo dzisiaj z rana miałam płaczliwy dzień zresztą pierwszy od powrotu ze szpitala....

No coż... to tez mnie pocieszyłaś a ja myślałam że chodź trochę pomaga.
A co się działo, że płakałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
daniela napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny madalena ostatnio mi polecila witaminy dla kobiet karmiących PRENATAL DHA i ja tam wyczytałam, że pomagają w depresji poporodowej 🤪
Nie wiem czy działają, ale może warto kupić 😜 😉


Jola ja mam ten Prenatal Dha ale nie wiem czy pomaga bo dzisiaj z rana miałam płaczliwy dzień zresztą pierwszy od powrotu ze szpitala....

No coż... to tez mnie pocieszyłaś a ja myślałam że chodź trochę pomaga.
A co się działo, że płakałaś?


Małe spięcie z małżem no i tak jakoś ogólnie mnie wszystko przytłoczyło.... 😞 ale już mi trochę lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Dzień dobry 🙂

U nas wszystko ok, ale jakoś mało czasu na wszystko. Szkoła się zaczęła i trzeba wszystko poukładać.

I ponawiam pytanie z przed paru dni. Czy jak daje małemu 60 ml mleka to mu starcza? Bo mi się wydaje, że tak. Jak dam mu więcej to zazwyczaj dużo zwymiotuje. A teściowa twierdzi, że 60 ml się nie najada i teraz nie wiem.. 🤨

JA jak miał 2 tygodnie dawałam 120 ml na mieszankach jest tak:
3.5kg dziecko 1 tydzien-90ml
4kg 2 tygodznie 120
2 miesiące 5kg 180 na innych 150ml i tak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak i pati dzieki za odpowiedz..o tych oczkach to nie wiedziałąm...bałamm sie tego zezowania 😁
Co do noska to ja te kipki musze tez codziennie wyssysac i mój Igi tez się drze w niebogłosy 😞
Dziewczyny po tej szczepionce to moj maluch nie ma nawet śladu...czy to dobrze???? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry kochane 🙂
U nas nocka w porządku. Malutki budził się co 3,5 godziny. Zauważyłam, że koło 4 nad ranem ma on swoją godzinę marudzenia. Niby najedzony (piersią i butelką), przebrany, odbiło się, czkawka przeszła a i tak pojękuje, kręci się, patrzy tymi swoimi ślicznymi oczkami. I jedyny wtedy sposób na niego, to położenie go między nas i poczekanie aż mocno zaśnie.

Dziś chciałam sobie kupić laktator, ale o zgrozo cena tutaj to jakiś koszmar. Za laktator elektryczny wołają sobie 700zł a za ręczny 350 😮 Będę musiała zamówić z Polski.

existence u mnie w szpitalu nauczyli Tymka smoczka. I to jeszcze same pielęgniarki powiedziały, że małego smoczka nie chce, tylko taki już powyżej 6 miesiąca 😜 Na dodatek upatrzył sobie różowy i go ciomka 😁 Mi to nie przeszkadza jeżeli synkowi z tym dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Ja również jestem za przyjęciem Ulali na sierpnióweczki 🙂 🙂 🙂


ja też, ja też


i ja również 😁

i ja i ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Inez ja się noszę z zamiarem kupienia Aventa 🙂


Ja w szpitalu używałam Medela, ręczny to porażka ale elektryczny był fajny 🙂 W sumie cenowo ta sama półka co Avent, ale przynajmniej sprawdzony 🙂
Wiesz ja zamierzam laktatora uzyć dosłownie kilka razy. A może wcale, więc nie będę inwestować w elektryczny. Magda znalazła ofertę Aventa za 65zł wprawdzie ręczny, ale razem z butelką.Mnie to zadowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez napisał(a):
Mamuśki, które używają laktatorów. Jaką firmę polecacie?


W szpitalu rozmawiałam z położna na temat laktatorów i polecała firmę Medela, podobno jest najlepsza. Co do Aventu to powiedziała, że działa pod warunkiem, że mleko już jest, ale za bardzo nie zwiększa laktacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniczek napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Ja również jestem za przyjęciem Ulali na sierpnióweczki 🙂 🙂 🙂


ja też, ja też


i ja również 😁

i ja i ja 😁


I JA 😁


BARDZO MI BĘDZIE MIŁO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi 😉
U mnie tego pokarmu wciąż za mało więc na razie nie będę ograniczać ilości płynów...

Co do laktatorów mam ręczny Aventu, ale w moim przypadku mnie nie zadawala
i bolą mnie brodawki jak dużo go stosuję 😞
Ale podkreślam-mam za mało pokarmu!
Do stosowania okazjonalnego przy unormowanej laktacji wydaje mi się być w porządku.
W szpitalu korzystałam z elektrycznego z Medeli i był super.
Ulala a wiesz czemu Avent nie pobudza laktacji? Może niepotrzebnie się tak nim katuję... 😞

Też jestem za przyjęciem ulala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...