Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

karolina napisał(a):
jolajola kochana twoja rada bardzo pomogla moj maluszek przybiera ladnie i juz mozemy zapomniec o propozycji dokarmiania. Cycus ktory tak bardzo kocha syneczek wystarczy :-):-) pije ok.1,5litra plynow i jest smietankowo. Dziekuje :-)
Uciekam do maluszka 🙂


A jaka to rada?
Bo u nas karmienie to największa zmora 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dziewczyny-zupełnie nie mam kiedy Was czytać, a już zupełnie nie mam czasu czegokolwiek napisać 😞
Mi dla odmiany Szymon marudzi od kilku dni od rana, cały czas by pił, aż potem ma taki napięty brzuszek... 😞 ...ale chyba go nie boli, bo nie bierze nóżek do brzuszka i kupy normalnie wychodzą... Krzywi się raczej, jak ma puścić bąka albo ma mu się ulać...
Zupełnie nie wiem, co mu dolega, że tak marudzi i chce non stop cyca - raczej nie jest głodny... 😞 Aż dzisiaj mu mierzyłam temperaturę, bo nawet przewijać go nie mogłam spokojnie... 😞 ale miał 37,7 st. Po południu przyjeżdża moja mama i idziemy na spacer i wtedy śpi. A dzisiaj to poszła sama i chodzą już ponad 3 godziny... A ja mam totalnego baby bluesa... Jestem w mega rozsypce 😞 Moje dziecko chyba mnie nie lubi 😞 i nie lubi ze mną zostawać samą... 😞 Pewnie myśli "ale mi się matka trafiła beznadziejna" 😞 🥴
Wiem, że macie dużo większe zmartwienia, ale chciałam się chociaż wyżalić 😞
Jeszcze moja mama palnęła mi tekst, że się uspokoił, jak przyszła, bo poczuł się bezpiecznie...
To przy mamie nie czuje się bezpiecznie, bo płacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn staram się Was podczytywać, jak mam chwilę i bardzo trzymam kciuki za dziewczyny i ich maleństwa! I mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! Tak, jak u moniczka się okazało, ze nie ma potrzeby rehabilitacji.
Jak karmię, to czasem biorę laptopa, ale Szymon chyba wyczuwa, że zajmuję się czymś innym i od razu się wierci i marudzi...
Ogólnie to naprawdę dzielny chłopak - on chce tylko jeść. 🙂 Mógłby leżeć z kupą i zasikaną pieluchą, ale zjeść musi 🙂 A jak ma czkawkę, to cierpliwie chce ją przeczekać. I nawet jak się krzywi do bąka albo przed ulewaniem, to nie krzyczy.
Tylko cyca musi mieć natychmiast. 🙂 I żadnego mojego tulenia ani kołysania nie chce... Tylko cyca...
Paloma - a jak Ty z tą chustą? widziałam post, że mąż kupił, ale nie widziałam już później, czy coś pisałaś. Nosicie? Jakiej firmy kupił i jeśli można wiedzieć to za ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak- niemów tak- na pewno jesteś świetną mamą 🙂 A te Szymony to chyba tak mają z tym cycem- mój dziś znów ma fazę, że chce być tylko na rękach. Na zakupach było ok, ale jak wróciliśmy to jak zaśnie i go odłożę to zaraz się budzi 😮
Powiem Ci, że też zastanawiałam się nad chustą, bo są dni, że nic w domu nie mogę zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam Oilatum, co do efektów hmmm. Nie wiem Lydzia, ale ja jakoś uwielbiam Balneum. To Oilatum nie jest złe, czy bardzo działa nie wiem, Julka ma skórę ok fajniutką.

Agusiak ty oszalałaś. Napiszę jeszcze raz
GDYBYŚCIE SIĘ NIE NADAWAŁY NA MATKI, NIE MIAŁYBYSCIE DZIŚ DZIECI 😉,
DLA SWOICH MALUSZKÓW JESTEŚCIE NAJLEPSZYMI MAMAMI NA ŚWIECIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZESC DZIEWCZYNY SORY ZA TO JAK NAPISANE ALE PISZ LEWA REKA BO PRAWA TRZYMAM MALA SPI MI NA BRZUCH BO CO WSADZE DO LOZECZKA TO KZYK I PLACZ A JA Z NIA!!!MIALYSMY ISC NA ZAKUPY-OCZYWISCIE NIE POSZLYSMY-TATUS POJECHAL NA GARAZ ROBIC COS Z AUTEM I JESZCZE NAPISAL PRZED CHWILA ZE NA KAPIEL MALEJ NIE ZDARZY PRZYJECHAC 😠 😠 😠LEZE PISZE DO WAS I RYCZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
KOCHAM MOJE SLONECZKO I NIE NAZEKAM ZE 24 NA DOBE Z NIA JESTEM ALE MA TATE TYLKO CO Z TEGO JAK ALBO JEST W PRACY ALBO SIEDZI NA KOMPIE BADZ TELEFONIE ALBO SPI BO NOC PRZESYPIA................
PANIKA JAK TAM TESCIOWA??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
CZESC DZIEWCZYNY SORY ZA TO JAK NAPISANE ALE PISZ LEWA REKA BO PRAWA TRZYMAM MALA SPI MI NA BRZUCH BO CO WSADZE DO LOZECZKA TO KZYK I PLACZ A JA Z NIA!!!MIALYSMY ISC NA ZAKUPY-OCZYWISCIE NIE POSZLYSMY-TATUS POJECHAL NA GARAZ ROBIC COS Z AUTEM I JESZCZE NAPISAL PRZED CHWILA ZE NA KAPIEL MALEJ NIE ZDARZY PRZYJECHAC 😠 😠 😠LEZE PISZE DO WAS I RYCZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
KOCHAM MOJE SLONECZKO I NIE NAZEKAM ZE 24 NA DOBE Z NIA JESTEM ALE MA TATE TYLKO CO Z TEGO JAK ALBO JEST W PRACY ALBO SIEDZI NA KOMPIE BADZ TELEFONIE ALBO SPI BO NOC PRZESYPIA................
PANIKA JAK TAM TESCIOWA??


moniq ja tez cały czas sama 😞 mąż od rana do wieczora w pracy......był tylko 2 razy podczas kąpieli malej wiec cie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Dzięki jo-aneczka, oklask dla ciebie 😉 a co fo tych dawek, to np rano przed jedzeniem, południe i wieczór mogą być??? hmm a to jajko do szpinaku.. to my możemy jajo??? bo ja to już głupia jestem...


Mogą być - jak najbardziej 🙂 Przed jedzeniem.
A co do jaja - hmmm, ja jadam, bo mi położna "pozwoliła". Ale tylko na miękko i na twardo, bo sadzone i jajecznica są smażone więc nie wskazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
karolina napisał(a):
jolajola kochana twoja rada bardzo pomogla moj maluszek przybiera ladnie i juz mozemy zapomniec o propozycji dokarmiania. Cycus ktory tak bardzo kocha syneczek wystarczy :-):-) pije ok.1,5litra plynow i jest smietankowo. Dziekuje :-)
Uciekam do maluszka 🙂


A jaka to rada?
Bo u nas karmienie to największa zmora 😞


Mapa, Jola radziła Karolci co zrobić, żeby mleko było bardziej treściwe i kaloryczne.
Wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć, ale Karolcia miała za dużo pokarmu 🙂 i Wiktor zanim przeszedł do bardziej treściwego posiłku, opijał się "cienkim" mleczkiem z pierwszej fazy 😁
Jola - jeśli Karolina wywiąże się z obietnicy, to jeszcze przed końcem roku będziesz miała SWÓJ WŁASNY POMNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq trzymaj sie kochana 😘 😘 tez mam czasami wrazenie ze jestem sama ze wszystkim chociaz maz mi pomaga.Nie we wszystkim ale stara sie.Jestem w domu z malym 24 h na dobe jak ty,ale wozka nie mamy jeszcze nawet na dwor nie wychodze.Ost raz na powietrzu bylam w niedziele :/ i to na szybko.Praktycznie w jednym pokoju spedzam czas.Mezowi pozwalam wychodzic do znajomych,na piwo itp zeby ojcostwo nie kojarzylo mu sie z przykuciem do lozeczka malego.I czasami wyc mi sie chce jak on gdzies wychodzi a ja zostaje.
agusiak co ty wygadujesz? jakby twoj maluszek potrafil juz mowic to bys sie nasluchala 😉 jestes cudowna mama jestem tego pewna.Poprostu jestes zmeczona.Pomysl ze to nie bedzie trwalo wiecznie.Dzieci szybko rosna i zanim sie obejrzysz Szymon bedzie samodzielny.Nie zmarnuj tych trwajacych chwil na wmawianiu sobie ze jestes zla matka.Szukaj pozytywow-chociazby jaki jest w ciebie wpatrzony przy karmieniu.Niech widzi usmiechnieta mamusie a juz nie dlugo odwdzieczy sie takim samym usmiechem 🙂 ja sobie to powtarzam gdy padam juz z sil 🙂
Diviana i Alicja nie dadza rady dzisiaj wyjsc ze szpitala ale mala przybiera na wadze i wszystko zmierza w dobrym kierunku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agusia popieram dziewczyny! nic nie mozesz sobie zarzucic ja ciagle sobie to powtarzam...chociaz rozumiem Cie ja tez jakos nie moge sie ogarnac...niby Lila przesypia mi w nocy 6-7 godzin bez przerwy ale ja i tak cale dnie chodze jakas niewyspana, zmaczona i roztargniona...cala energie wkladam w opieke nad coreczka ze nie mam sil na sprztanie gotowanie itp. i podziwiam dziewczyny ktore maja kolejnego bobasa! motywujecie mnie bo skoro radzicie sobie z domem, dwojka, trojka czy czworka dzieciekow to czemu ja mam sobie z jednym nie poradzic!

moniq tesciowa sie obrazila ( wiem to od szwagierki) przychodzila po kilka razy dziennie a od pewnego momentu przestala wogole 😮 nawet jak z mala w wozku na podworku jestem to nie podchodzi chyba ze poprosze zeby powozila ja jak np. chce isc do lazienki czy ubrac sie...i okazalo sie ze jak po raz kolejny przyszla z rada to m. jej powiedzial ze znowu przylazla...i teraz nie przychodzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
Paninka cos czuje ze obrazenie tesciowej ci zbytnio nie przeszkadza hehe 😁 😁


troche mi glupio jak ide przez podworko i nawet slowem sie do mnie nie odezwie ale przynajmniej nie slysze ze mam glowy nie myc bo mi wlosy wypadna, jakie majtki nosic zeby mi miejsca po cesarce nie obcieraly itp. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
marta-lion- a te balneum jest chyba wydajne- tam się chyba tylko 5ml leje?
No fakt wydajne. Nio chyba masz rację 5ml. Jednak Oillan chyba tak samo wydajny a fakt różnica w cenie jest znacząca. Ja miałam Balneum, ale teraz mąż był na zakupach i w aptece nie mieli więc kupił Oillan.
Jak na razie nie widzę po skórze Julki by mniej nawilżał niż Balneum. Ja poprostu jakoś bardziej Balneum lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko dzielna jesteś 🙂 Trzymam kciuki za Was 🙂
Existence moja Nadia robi dokłdnie to samo przy karmieniu piersią, ale ona sama się "ocuca" 🙂
Agusiak nie możesz tak myśleć Twoje dziecko ma dopiero 2 tygodnie, jescze trochę minie zanim je poznasz na dobre, ale na pewno jesteś jedyną osobą która jest dlamalucha najważniejsza i nikt nie wie lepiej od Ciebie co dla dziecka najlepsze, a wiadomo,że maluszek płacze bo to jego jedyny sposób komunikacji z Tobą przecieżnie nie umie Ci powiedzieć mamo mam rudną pieluszkę czy jestem głodny itp.
Moniq ja jak wychoziłam ze szpitala położna mipowiedizła,że najgorsze co może być to płakać razem z dzieckiem. ono czuje Twoje emocje i nie powinnaś być zdenerwowana...A niektórzy tatusie tak mają,że muszą do rodzicielstwa dojrzeć, a pracować wiadomo większość tatusiów pracuje,a pomyśl,że niektóre z nas będą musiały wracać do pracy po macierzyńskim i wtedy dziecko będzie miało rodziców tylko popołudniami i to tak na prawdę na kilka chwil bo zazwyczaj pracuje się do 16-19 więc wracając do domu będzie się tylko tak na prawdę na kąpiel, a tak to dziecko będą wychowywać żłobki, nianie, przedszkola,a w najlepszm wypadku babcie i dziadkowie, ale nie my 😞 Więc ciesz się każdą chwilą z maleństwem i nie płacz proszę 🙂
CO do jajek ja niestety nie jem kiedyś zjadłam dwa na kanapki to mała miałą rewolucje w brzusiu z bączkami więc na razie nie jem może za jakiś czas spróbuje ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...