Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
agusiak wiem, że jesteś podłamana. Myślę, że każda z pierworódek troszkę inaczej wyobrażała sobie te początki. Ja też mam chwile kiedy ze zmęczenia chce mi się płakać. Raz sobie na to pozwoliłam, a tak staram się być silna dla synka. Wiem, że on zasługuje na to co najlepsze, a zwłaszcza na szczęśliwą mamę a nie płaczącą nad nim.
Mąż na szczęście mi pomaga. Ja w nocy karmię a on bierze żeby się odbiło, przebiera, przygotowuje butelkę na dokarmienie. Kochany jest, ale są chwile kiedy mnie wkurza. Jak mówi z uśmiechem ''oho...syneczek znowu głodny'' a ja karmiłam go 1.5h temu i chcę mieć chwilę spokoju. Kiedy raz powiedział ''mój kochany syneczek da bobu matce w nocy'' i faktycznie tak było. Wtedy właśnie płakałam. Mąż przepraszał, ale do końca nie potrafi zrozumieć. Myślę, że to duża wina hormonów, że jestem trochę rozdrażniona i czasami zaciskam zęby żeby nie powiedzieć czegoś uszczypliwego.
Na szczęście w większości czasu cieszę się z posiadania tak cudownego synka, który raczej jest spokojny i uwielbia kąpiele 😁 Kocham go ponad życie tak jak Wy swoje dzieciaczki a to najważniejsze 🙂 🙂 🙂

No i muszę się pochwalić, że dziś po kąpieli Tymkowi odpadł kikut pępowinowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Paninka napisał(a):
Dziewczynki! czy wasze maluszki tez maja chlodne raczki? Lilka jakby nie byla ubrana i opatulona to zawsze ma chlodne lapki...karczek nosek i buzke przy tym cieplutka 🤨


Moja mała dłonie ma zimne a czasami wręcz mam wrażenie że lodowate 😮 i też o to miałam Was pytać czy tak ma być ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
Dziewczynki! czy wasze maluszki tez maja chlodne raczki? Lilka jakby nie byla ubrana i opatulona to zawsze ma chlodne lapki...karczek nosek i buzke przy tym cieplutka 🤨
Moja Julka tak ma. Ale ja specjalnie się tym nie przejmuję. W szpitalu mi powiedzieli, ze to przez to że brałam leki w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
Dziewczynki! czy wasze maluszki tez maja chlodne raczki? Lilka jakby nie byla ubrana i opatulona to zawsze ma chlodne lapki...karczek nosek i buzke przy tym cieplutka 🤨


Tymek ma często zimne rączki i nosek. A reszta ciałka cieplutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Wam mówię już Dobranoc
Szymek coś niespokojny dzisiaj cały dzień i teraz też trudno mu zasnąć 😞 Ja już zmęczona, plecy bolą, oczy same się zamykają. Do jutra, trzymajcie się, kolorowych snów no i przespanej nocki oczywiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Dziewczyny! 😘 jesteście niezastąpione!
Ja też się staram być uśmiechnięta i optymistycznie na wszystko patrzeć... ale zdarza się taki dzień, jak dzisiaj i jakoś wszystko wewnątrz puszcza i tylko ryczeć się chce.
Ale dzięki Wam za wszystkie słowa otuchy! Od razu mi lepiej! 😘
Oczywiście Szymon na spacerze spał grzeczniutko babci. Potem troszkę pojadł i dalej śpi. W sumie nie ma co się dziwić, jak od rana do 15 wcale nie spał! Widocznie taki dzień miał...
A z zimnymi rączkami to faktycznie - mi też położna powiedziała, że nawet w upał mogą być zimne. Ważne by sprawdzać kark i stópki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy Oillan. Szymuś miał bardzo suchą skórkę, aż mu się łuszczyła. To położna powiedziała, żeby dalej używać Oillana (albo innego emolienta), a do tego Alantanu z witaminami A+E i tak robimy, i teraz skórka jest już nawilżona, i się nie łuszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie powiedziałam dziś dzień dobry ale powiem dobranoc. Troszkę poczytałam i powiem wam że Ryszard jest jak Szymki. Tylko cyc. Agusia mam to samo i rozumiem Cię doskonale. Tylko nie wolno nam tak myślec kochana. Już za chwilę nasze dzieci zaczną się do nas uśmiechac świadomie a to będzie najpiękniejszy prezent od takiego maluszka. Życzę Ci żeby to jak najszybciej nastąpiło.
Dobranoc dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak i dobrze żę juz u Ciebie lepiej z samopoczuciem bo juz miałam magdzie-lion nagabywać zeby przyjecała do Ciebie i zrobiła z Toba porządek 😉 Jestes najlepszą mamą dla swojej dzidzi! Zobaczysz już niedługo to małe stworzonko uśmiechnie sie do Ciebie tak bezzębnie i wtedy poczujesz ciepelko w swoim serduszku 🙂 wszystkie smutki miną
moniq Ty tez się nie przejmuj faceci to proste istoty nie ma czasami się co dziwić ze pewnych spraw nie pojmują u nich to tylko czarne lub białe niestety kwestia genów 😉
Co do chusty to super sprawa dziewczyny..kiedyś czytałam że dzieci dawniej tak nie płakały bo dzieci były właśnie w chustach z mamusiami teraz są łóżeczka, bujaczki..dziwaczki a maluszki biedne odseparowane 😞 To dało mi do myślenia bo ja nie chcicłam rozpieścic małęgo braniem na ręce czy do łóżka ale teraz wiem ze takie "zimne wychowanie" też nie jest dobre...A wy dziewczyny na każdy płacz reagujecie braniem na rączki? Bo ja czasami jak wiem że ma sucho jest najedzony wykąpany to daję mu się wypałkać choć serce mi pęka 😞
I kolejne pytania 😉
*czy Wy dziewczyny czyścicie dzieciaczkom noski codziennie? Bo ja mojemu raz dziennie musze ...
*czy wasze pociechy tez śnią tak że wzdychają i oczkami przewracają?
I co do tego spania na boczku to ja podkładam poduszke bo wydaje mi się ze jakoś wtedy ta głowa prościej leży 🥴
DOBRANOC KOCHANE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy Ja już teraz jak zobaczę taki spontaniczny uśmiech, to czuję to ciepełko 🙂
Ja czasami też, jak wiem, że Szymon najedzony i pielucha czysta, a słyszę, że zaczyna popłakiwać, to przeczekuję. Tak mi powiedziała położna w szpitalu - żeby poczekać, czy to się rozkręci, czy nie. Bo czasami takie noworodaski potrzebują chwilkę pojęczeć sobie.
Ja wcale nie czyszczę noska Szymkowi, tylko wpuszczam mu raz dziennie sól fizjologiczną. Ona rozpuszcza zalegające pyły itd i nosek przy kichaniu sam się oczyszcza podobno.
A z tym wzdychaniem i przewracaniem oczkami to też tak czasem Szymek ma. Zresztą mój mąż tak samo 😉 ...więc to raczej normalne - po prostu coś mu się śni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Dziewczynki! czy wasze maluszki tez maja chlodne raczki? Lilka jakby nie byla ubrana i opatulona to zawsze ma chlodne lapki...karczek nosek i buzke przy tym cieplutka 🤨

Paninka, Ksawier tez tak ma - po mamusi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela- a moją złapała kolka od ok 19stej i do niedawna trzymała.. mam nadzieję, że noc będzie spokojna, choć teraz śpi i pojękuje oraz stęka... ech.... w dodatku jakoś zimno u mnie w mieszkaniu i mała kicha... mam nadzieję, że to oczyszczanie noska a nie coś innego... Biedne te nasze dzieciaczki z tymi kolkami....jak widzę te oczka pelne łez to normalnie serce się kraja..

No nic, idę pospać, może chociaz do 24 uda nam sie nie wstawać..

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy moja Nadia też tak śni że wzdycha i przewraca oczkami, a na dodatekczasami jak nie śpi robi zeza, ale to normalne 🙂 Ten zez nazywa się syndrom zchodzącego słońca - mówiła mi położna 🙂 i mija po około miesiącu 🙂 więc jeżeli któryś bobas to ma a mama się martwi to proszę się nie martwić 🙂 Ja noseczek czyszczę co dzień po kąpieli, niekiedy rano jak niunia kicha, ale fridy na prawdę Nadia nienawidzi nie wiem czy robię to za mocno czy co ale za każdym razem jest darcie na całego...co do spania to dziecko raczej słyszałam o spaniu na prostym, ale nie jestem pewna co do podusi więc może mamusie doświadczone coś powiedzą 🙂a i jeszcze apropo otwierania i przewracania oczu to u nas mój mąż tak ma...
Paninka Nadia też ma zimne rączki, przy ciełej całej reszcie ciała... ale to dlatego,że układ krwionośnyjeszcze nie do końca wykształcony..

DZIEŃ DOBRY 🙂
My dziś pobódka o 6 na jedzonko 15 min ssania i dziecko dalej śpi a rodzice na nogach 😎
Dziś sprątanie i sobotnie obowiąki, ale i mąż w domu więc jak tylko ogarnę domek zapewne zajrzę jeszcze do Was 🙂
Wszystkim życzę udanego bezkolkowego i przespanego wekendu, oraz dużo radości z pociech i może wekendowo to i mężów w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Mój maluszek śpi więc mam troszkę czasu. Jego dzisiejszy sen jest na 6+ 🙂 Co prawda po kąpieli zasypiał i budził się co jakiś czas ale w końcu po 23 zasnął i obudził się dopiero przed 5, dostał cycka i śpi do teraz 😁
Ssie mi ładnie ale mam wrażenie, że mój pokarm jest mało treściwy i tu mam pytanie w jaki sposób można go zagęścić???
Widziałam posta, że któraś z Was dziękowała jolijoli ale niestety posta z porada nie udało mi się odszukać, także proszę ładnie o napisanie jeszcze raz co tam trzeba czynić 🙂 jak jeść?
I jeszcze jedno pytanko 🙂
Kąpiel mały ładnie znosi, używamy Oilatum ale skóra na zgięciach się łuszczy, tzn bardziej odstaje jedna warstewka. Położna poradziła zastosować miejscowo jakaś oliwke ale jak byłam w Rossmannie to tam tylko Bambino i Jonhson i jakoś nie kupiłam. Mamusie może polecicie mi jakąś dobrą dla takiego maleństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala napisał(a):
Dzień dobry
Mój maluszek śpi więc mam troszkę czasu. Jego dzisiejszy sen jest na 6+ 🙂 Co prawda po kąpieli zasypiał i budził się co jakiś czas ale w końcu po 23 zasnął i obudził się dopiero przed 5, dostał cycka i śpi do teraz 😁
Ssie mi ładnie ale mam wrażenie, że mój pokarm jest mało treściwy i tu mam pytanie w jaki sposób można go zagęścić???
Widziałam posta, że któraś z Was dziękowała jolijoli ale niestety posta z porada nie udało mi się odszukać, także proszę ładnie o napisanie jeszcze raz co tam trzeba czynić 🙂 jak jeść?
I jeszcze jedno pytanko 🙂
Kąpiel mały ładnie znosi, używamy Oilatum ale skóra na zgięciach się łuszczy, tzn bardziej odstaje jedna warstewka. Położna poradziła zastosować miejscowo jakaś oliwke ale jak byłam w Rossmannie to tam tylko Bambino i Jonhson i jakoś nie kupiłam. Mamusie może polecicie mi jakąś dobrą dla takiego maleństwa

Ja smarowałam parafiną ona najmniej podobno uczula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala napisał(a):
Dzień dobry
Mój maluszek śpi więc mam troszkę czasu. Jego dzisiejszy sen jest na 6+ 🙂 Co prawda po kąpieli zasypiał i budził się co jakiś czas ale w końcu po 23 zasnął i obudził się dopiero przed 5, dostał cycka i śpi do teraz 😁
Ssie mi ładnie ale mam wrażenie, że mój pokarm jest mało treściwy i tu mam pytanie w jaki sposób można go zagęścić???
Widziałam posta, że któraś z Was dziękowała jolijoli ale niestety posta z porada nie udało mi się odszukać, także proszę ładnie o napisanie jeszcze raz co tam trzeba czynić 🙂 jak jeść?
I jeszcze jedno pytanko 🙂
Kąpiel mały ładnie znosi, używamy Oilatum ale skóra na zgięciach się łuszczy, tzn bardziej odstaje jedna warstewka. Położna poradziła zastosować miejscowo jakaś oliwke ale jak byłam w Rossmannie to tam tylko Bambino i Jonhson i jakoś nie kupiłam. Mamusie może polecicie mi jakąś dobrą dla takiego maleństwa

Ja smarowałam parafiną ona najmniej podobno uczula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJCIE 🙂
bo dzień dobry nie mogę pwiedzieć bo nie jest 😠 😠kolejny dzień nie po mojej myśli 😞 miałam nadz, że dziś pojadę na zakupy..... wiadomo nadzieja matką głupich 😠 😠 😠 😠 😠
mam jednak nadz, że chociaż spacer do mamy mi się uda!!!
MIŁEGO DNIA WAM ŻYCZĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🤪
już nie mogę się doczekać końca urlopu męża hihi,bo nie mam czasu żeby z Wami porozmawiać a tu jeszcze 2 tygodnie 😮
u nas w porządku,Tosia ładnie w nocy śpi,a w dzień bardzo absorbuje czas 🤪
dzisiaj czeka mnie prasowanie 🤔 ciekawe ile mi zajmie 😜
pozdrawiam serdecznie i życzę udanego,miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 😘
moniq ja juz nawet nie probuje nic planowac bo wiem ze nic z tego nie wyjdzie.Od godziny wybieram sie do fryzjera i nic-maly wisial 45 min na butli 😮
moze teraz mi sie uda wyskoczyc. Nocka nawet nawet Norbert dwa razy tylko wstal.
Milego dnia kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...