Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jesli chodzi o karmienie to moja Oliwka głównie jest na butli ze względu na swoja niska masę, do cyca przykładam ją głównie po to by się uspokoiła jak z bardzo płacze 😞 Praktycznie pokarm mi zanika. Przez to wszystko miałam juz pierwszy okres, który podobny był do krwawienia tego po porodzie 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dzien dobry wszystkim 🙂
czekamy na polozna za gora godzinke powinna sie zjawic.Norbecik najedzony przebrany czeka w lozeczku moze uda mu sie przespac do tego czasu.Dzisiaj w nocy ani razu sie nie posikal 😜 cale szczescie bo ubranek mi braklo ☺️
siehankowa nie przejmuj sie 😘 zobaczysz ze to nic powaznego.Nie taki diabel straszny jak go maluja,no chyba ze twoj w awatarku 🙂 swietne to wdzianko
daniela super nocke mialas,oby takich jak najwiecej 😘 😘
ann z tymi iglami mnie przerazilas 🤢 🤢 🤢 😮 moj jak narazie (odpukac) nie ma problemow z oczkami
dziewczyny trzymajmy kciuki za Alicje Diviany byc moze wyjda dzisiaj do domku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki za Alicję i Divinkę 🙂
a ja mam dylemat dzis na dworze straszny wiatr 😞 i zastanawiam sie poważnie nad spacerkiem...Nie chciała bym, aby mojej niuni ten wiatrzysko mógł zaszkodzić 😞 Spacerki w koncu są dla zdrowotności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Siehankowa 🤪 🤪 🤪 🤪 Prześpij sie może jeszcze kobitko 🤪 🤪 🤪 😜
Ja Oliwke tez zarejstrowałam do kardiologa ze względu na ten otwór owalny ale własnie do tej przychodni w Dzierżoniowie i faktycznie jest zapisana ale terminu jeszcze nie ma. Maja do nas dzwonić kiedy bedzie lekarz choc mówili ze będzie to jeszcze we Wrzesniu 🥴
Martusia ja niestety nie wiem nic o tej przychodni na Różanym, takze przykro mi ale nie pomogę 🤔

Aniołek, w Amicus'ie zapisywałaś?
ja jestem umówiona do Wrocławia, moja siostra ze swoją córą tam jezdziła, właśnie z tym otworem na serduszku.


Tak w Amicusie. To jest przychodnia Oliwki i Właśnie pani pediatra poleciła nam tego kardiloga. Przyjeżdża z Wrocławia i ponoc jest bardzo dobry.

my też nalezymy do Amicus'a 🙂 to w takim razie zadzwonie tam dzisiaj i popytam jeszcze raz dokładnie...


😁 😁 😁 😁 Zadzwoń, to też prywatna wizyta ale przynajmniej na miejscu 😉

no wolałabym na miejscu, nawet gdyby wizyta była droższa (we wrocku 150zł). do wrocka na godz. 18.00 jestesmy umówieni 🤨 nim nas przyjmie, nim wrócimy, to przy dobrym wietrze bedzie godz. 21, bo to gdzies na koncu wrocławia jest 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trzymamay kciuki za Danie i Alicje.
Ja pije 3 szklanki tego kopru przez dobe. Po pare lykow nawet w mnocy zeby byl obecny w mleku przy kazdym karmieniu. Do tego pije jedna szklaneke na dobe: ! duza lyzka majeranku zlaczona z mala lyzeczka kminku i zaparzone. Dzila na brzuszek i antykolkowo- smaczne nie jest ale czego sie nie robi dla bobasa. U nas sukces 5 doba bez wymiotow. Moze za dwa dni zaczniemy probowac spac a nie pilnowac 24h na dobe.Bo mala w nocy spala dzis 5 godzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolciK napisał(a):
A dziś rozmawiałam Z Palomą w Warszawie terminy na USG bioderek to koniec października!!!!!!! A prywatnie 100-150zł. Masakra!

Co do pępka to Lenka wciąż ma kikut i nie ma widoków by planował odpaść;( ale polożna mówi że jest OK!

buziaki
W rentgen.pl usg bioderek kosztuje 50 zł. Ja tam chodziłam na różne badania, to może i to usg dobrze robią...
Szymkowi też kikut jeszcze nie odpadł... Ale nie paskudzi się ani nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agusiak napisał(a):
KarolciK napisał(a):
A dziś rozmawiałam Z Palomą w Warszawie terminy na USG bioderek to koniec października!!!!!!! A prywatnie 100-150zł. Masakra!

Co do pępka to Lenka wciąż ma kikut i nie ma widoków by planował odpaść;( ale polożna mówi że jest OK!

buziaki
W rentgen.pl usg bioderek kosztuje 50 zł. Ja tam chodziłam na różne badania, to może i to usg dobrze robią...
Szymkowi też kikut jeszcze nie odpadł... Ale nie paskudzi się ani nic.

U nas na szczęście terminy krótkie i mam na 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniołek, dzwoniłam do Amicusa. powiedzieli mi że możliwe że kardiolog będzie w tym miesiącu, bo maja juz troche dzieci zapisanych... w każdym razie mają dzwonić i informować 🙂
może uda się, że wizyta będzie szybciej niż we wrocku, bo nie dosc że na miejscu to jeszcze taniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
agusiak napisał(a):
KarolciK napisał(a):
A dziś rozmawiałam Z Palomą w Warszawie terminy na USG bioderek to koniec października!!!!!!! A prywatnie 100-150zł. Masakra!

Co do pępka to Lenka wciąż ma kikut i nie ma widoków by planował odpaść;( ale polożna mówi że jest OK!

buziaki
W rentgen.pl usg bioderek kosztuje 50 zł. Ja tam chodziłam na różne badania, to może i to usg dobrze robią...
Szymkowi też kikut jeszcze nie odpadł... Ale nie paskudzi się ani nic.

U nas na szczęście terminy krótkie i mam na 12.
my mamy na 18.10!! wiec juz za późno.. 😞 i chyba nie bedzie wyboru i trzeba bedzie prywatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Jeśli chodzi o ułożenie główki w czasie snu dziecka to musi być ona układana naprzemiennie, ze względu na ryzyko że dojdzie do takiej sytuacji w której mięśnie dziecka tak przyzwyczają się do skręcania główki w jedną stronę, że chcąc aby maleństwo przękręcało ją w drugą trzeba będzie się poddać rechabilitacji.
Mój młodszy syn z kolei miał zatkane kanaliki łzowe w obu oczkach. Rano oczy były całe w ropie tak, że nie mógł ich otworzyć. Był poddany kilkuminutowemu zabiegowi przetkania tych kanalików w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Wcześniej byliśmy u okulisty, ale jak zobaczyłam jak pani doktor za pomocą igły chciała mu te kanaliki przebić to zrezygnowałam z jej usług...


kurcze ann5353 ale mnie teraz nastraszyłaś, naprawdę to tak strasznie wygląda, czy ta doktorka mało kompetentna. Szymonkowi co prawda tylko jedno oczko ropieje, przepisano nam kropelki jak nie pomogą to spróbuję zapuszczać mu moje mleko z piersi a w ostateczności te przetykanie brrr.... już się boję i liczę, że poradzimy sobie bez pomocy okulisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry wszystkim,
uf, ledwo Was doczytałam...
Z lekarzami różnie to bywa. Ja muszę małą zapisać do lekarza rodzinnego i mam zaj...sty wybór u mnie w miejscowości - albo dziadek 70- letni, który podczas wizyty omawia sytuację polityczną w kraju i kazirodztwo we wsi, albo niby pediatra, ale przy każdej wizycie każdą matkę straszy, że dziecko za małe, ciemiączko za duże i że pewnie jak urośnie będzie nienormalne. Miałam sąsiada do niego zapisanego - chłopak miał jakąś chorobę i nie rósł. Nie chodził do niego od 6 roku życia, a jak poszedł w wieku 17 lat to się go zapytał "to ty jeszcze żyjesz?" Paranoja, ale muszę któregoś wybrać ze względu na szczepienia, bilans itp. A prawdziwego pediatrę muszę szukać prywatnie! Wybieram się tam we wtorek, ale mała nie toleruje wózka. Ile razy ją włożę, wpada w histeryczny płacz. NIe wiem jak mi się to uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamusie z doświadczeniem 😉 , a jakich specjalistów z maleństwem warto odwiedzić czy wykonac badania tak profilaktycznie? no wiem, ze okuliste, tak do 3 miesiąca, ale czy coś jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Jeśli chodzi o ułożenie główki w czasie snu dziecka to musi być ona układana naprzemiennie, ze względu na ryzyko że dojdzie do takiej sytuacji w której mięśnie dziecka tak przyzwyczają się do skręcania główki w jedną stronę, że chcąc aby maleństwo przękręcało ją w drugą trzeba będzie się poddać rechabilitacji.
Mój młodszy syn z kolei miał zatkane kanaliki łzowe w obu oczkach. Rano oczy były całe w ropie tak, że nie mógł ich otworzyć. Był poddany kilkuminutowemu zabiegowi przetkania tych kanalików w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Wcześniej byliśmy u okulisty, ale jak zobaczyłam jak pani doktor za pomocą igły chciała mu te kanaliki przebić to zrezygnowałam z jej usług...


kurcze ann5353 ale mnie teraz nastraszyłaś, naprawdę to tak strasznie wygląda, czy ta doktorka mało kompetentna. Szymonkowi co prawda tylko jedno oczko ropieje, przepisano nam kropelki jak nie pomogą to spróbuję zapuszczać mu moje mleko z piersi a w ostateczności te przetykanie brrr.... już się boję i liczę, że poradzimy sobie bez pomocy okulisty.


Życzę Wam, żeby się udało bez okulisty 🙂 Nie chciałam straszyć tylko zasugerować, że jeżeli byłaby konieczność przebijania kanalików to najlepiej udać się do jakiejś profesjonalnej kliniki lub do okulisty, który posiada odpowiedni sprzęt do tego rodzaju zabiegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
mamusie z doświadczeniem 😉 , a jakich specjalistów z maleństwem warto odwiedzić czy wykonac badania tak profilaktycznie? no wiem, ze okuliste, tak do 3 miesiąca, ale czy coś jeszcze?

Siehankowa moja odpowiedź cię pewnie nie zadowoli, ale ja jestem zdania że bez przesady. USG bioder i opieka pediatry jak dla mnie wystarczy. Jeśli pediatra zauważa coś niepokojącego wtedy kieruje Cie do specjalisty i tak to powinno wyglądać.
Ja pierwsze słyszę o obowiązkowej wizycie u okulisty z 3 miesięcznym maluchem. Nie byłam z ani jedną dziewczynka i teraz też się nie wybieram. No chyba że będą do tego jakieś podstawy.
Wszelkie inne badania typu USG główki itp wykonywane są gdy są do tego podstawy np. ciężki poród itp.
No ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
mamusie z doświadczeniem 😉 , a jakich specjalistów z maleństwem warto odwiedzić czy wykonac badania tak profilaktycznie? no wiem, ze okuliste, tak do 3 miesiąca, ale czy coś jeszcze?

Siehankowa moja odpowiedź cię pewnie nie zadowoli, ale ja jestem zdania że bez przesady. USG bioder i opieka pediatry jak dla mnie wystarczy. Jeśli pediatra zauważa coś niepokojącego wtedy kieruje Cie do specjalisty i tak ot powinno wyglądać.
Ja pierwsze słyszę o obowiązkowej wizycie u okulisty z 3 miesięcznym maluchem. Nie byłam z ani jedną dziewczynka i teraz też się nie wybieram. No chyba że będą do tego jakieś podstawy.
Wszelkie inne badania typu USG główki itp wykonywane są gdy są do tego podstawy np. ciężki poród itp.
No ale to moje zdanie.

Zgadzam się w 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Jeśli chodzi o ułożenie główki w czasie snu dziecka to musi być ona układana naprzemiennie, ze względu na ryzyko że dojdzie do takiej sytuacji w której mięśnie dziecka tak przyzwyczają się do skręcania główki w jedną stronę, że chcąc aby maleństwo przękręcało ją w drugą trzeba będzie się poddać rechabilitacji.
Mój młodszy syn z kolei miał zatkane kanaliki łzowe w obu oczkach. Rano oczy były całe w ropie tak, że nie mógł ich otworzyć. Był poddany kilkuminutowemu zabiegowi przetkania tych kanalików w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Wcześniej byliśmy u okulisty, ale jak zobaczyłam jak pani doktor za pomocą igły chciała mu te kanaliki przebić to zrezygnowałam z jej usług...


kurcze ann5353 ale mnie teraz nastraszyłaś, naprawdę to tak strasznie wygląda, czy ta doktorka mało kompetentna. Szymonkowi co prawda tylko jedno oczko ropieje, przepisano nam kropelki jak nie pomogą to spróbuję zapuszczać mu moje mleko z piersi a w ostateczności te przetykanie brrr.... już się boję i liczę, że poradzimy sobie bez pomocy okulisty.


Życzę Wam, żeby się udało bez okulisty 🙂 Nie chciałam straszyć tylko zasugerować, że jeżeli byłaby konieczność przebijania kanalików to najlepiej udać się do jakiejś profesjonalnej kliniki lub do okulisty, który posiada odpowiedni sprzęt do tego rodzaju zabiegów.

A ta okulistka była rzeczywiście mało kompetentna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa ja tak jak dziewczyny pocieszę Cię na zasadzie, nie denerwuj się na zapas. Niech przebadają dobrze Ksawierka może okaże się, że to faktycznie fałszywy alarm czego Ci z całego serduszka życzę 🙂 Twój syneczek ładnie przybiera na wadze co świadczy o tym, że jest zdrowy i silny tak więc głowa do góry 🙂

A za Diviankę i jej córeczkę w dalszym ciągu trzymam kciuki, super wieści jeśli faktycznie dzisiaj wyjdą do domku, tzn kryzys zażegnany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂
Troszkę mnie z wami nie było, ale już dołączam :-)
Urodziłam 1.09.11 o 21.25 SN, mały cały i zdrowy waga 2700 i 52 dł, dostał 10 pkt. Poród szybki bo zaledwie 20 min, no ale gorzej było z łożyskiem bo miałam przyrośnięte i musieli mi je ręcznie wydobyć. Było to na szczęście pod narkozą i nic nie czułam. Doszłam do siebie bardzo szybko i od niedzieli już jesteśmy w domku.
Mateuszek zaczyna wypracowywać swój rytm dnia i nocy. Kąpiel o 19, potem karmienie i tak pierwsza pobudka 1-2 w nocy, kolejne 5-6, także nie jest źle. jak na razie nie czuję się zmęczona :-)
Będę miała kilka pytań do Was ale to jeszcze zdążę napisać.

A i bardzo Wam dziękuję za troskę, bo na brzuszku widziałam, że zastanawiałyście się co tam się ze mną dzieje :-)
Bardzo mi miło !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Szymek polubił leżaczek ale nie dlatego, że jest kolorowy i ma super zabawki wiszące tylko dlatego, że uwielbia się bujać i robić w nim lulu 🙂 Tylko czy to nie zmierza w niedobrym kierunku hmmm..... uzależnić się jest łatwo tym bardziej takiemu maleństwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...