Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anya napisał(a):
Kornelka w sumie o łyżeczce nie pomyślałam bo michałowi podaje żelazo przez strzykawke dlatego to przyszło mi na myśl. Ale w sumie fakt szybciej będzie łyt,żeczką 🙂 dziękuje

Anya a czemu odajesz Michałkowi żelazo? pytam bo ja też przez strzykawkę podaję bo ma za niski poziom żelaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

madzia, zdrówka dla m.
marta, czekam zniecierpliwością na efekty z sesji 🤪
anya, ja SS podawałam łyżeczką, a pozostałe leki (tabletki) które ksawier musi brac, krusze, rozrabiam z moim mlekiem i podaje w kieliszku.
inez, mój nick wziął się od ksywki mojego m. (siehan) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki
Przepraszam,że tak długo się nie odzywałam i niestety nie jestem na bieżąco 😞Mnie dopadła jakaś chandra i to chyba przez to.Doczytałam tylko,że z magdy męzem coś nie tak.A co się stało??
My byliśmy we wtorek u lekarza z tym uczuleniem,i jesteśmy na kropelkach na zyrtecie.I odpukać jest dobrze 🙂Filip waży 6300 🙂?Więc bardzo się cieszę.Ale ostatnio non stop by jadł:ure: Co trzy godziny zjada 150 a nawet 180 ml,nie wiem czy to nie za duzo??
W nocy też częściej się budzi.Od piątku dałam mu troszkę kleiku ryżowego i zaczynam go uczyć jeść deserki-najpierw jabłuszko 🙂Mały trochę się kwasi.
Czy wy też już zaczynacie wprowadzać kaszki i deserki,i obiadki??
andżelika czy małemu nadal dajesz zagęstnik??Ile mu wsypujesz??Bo my na razie przeszlismy na taki syrop przeciw ulewaniu,ale nie jestem z niego zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka T siedzi na łóżku, oparty o szafkę, nogi ma podwinięte...
czyli Maciuś opiera się o jego uda.
Może ciężko to zobaczyć bo na nogach T leży koc 😉

Dziękuję za namiary rajstopkowe 😘
W Biedronce już nie ma...przynajmniej u nas, także zamówiłam ze stronki Marty 😉
Brawa dla Was!!!

Madziu już teraz wszystko dobrze?
Najważniejsze, że to nie ten zły scenariusz.

aneczkare
a jak objawiło się to uczulenie?
Jakie Filipek miała objawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda trzymam kciuki za męża by szybko wrócił do zdrowia 🙂
Kornelka podaje żelazo bo też ma za niski poziom i lekarka najpierw stwierdziła że to przyczyna że nie przybiera Michał na wadze ale po tygodniu podawania żelaza nie przytył ani grama więc chyba to wina mojego pokarmu 🤢 Pamiętasz może jaki poziom chyba hemoglobiny ma Rysiu? Bo Michał ma 3.8. I czy Rysiu normalnie przybiera na wadze?
aneczkare ja jeszcze nie podaje żadnych słoiczków. Sama nie wiem kiedy moge zacząć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
Magda trzymam kciuki za męża by szybko wrócił do zdrowia 🙂
Kornelka podaje żelazo bo też ma za niski poziom i lekarka najpierw stwierdziła że to przyczyna że nie przybiera Michał na wadze ale po tygodniu podawania żelaza nie przytył ani grama więc chyba to wina mojego pokarmu 🤢 Pamiętasz może jaki poziom chyba hemoglobiny ma Rysiu? Bo Michał ma 3.8. I czy Rysiu normalnie przybiera na wadze?
aneczkare ja jeszcze nie podaje żadnych słoiczków. Sama nie wiem kiedy moge zacząć 🤢

Anya Ryś ma tak Hb 9,6 Ht 31 żelazo 77,6 ( norma 59,0-158,0) więc jest w dolnej granicy normy. Lekarka mi powiedziała, że jeżeli nie podniesie mu się Hb to bedzie brał zastrzyki. Na wadze przybiera ładnie choc według mnie delikatnie przystopował. Anya Rys waży 7 kg ale jego waga urodzeniowa to 4kg i pod uwagę trzeba wziąc, ze każde dziecko jest inne. Mozemy porównac ale niech nie bedzie to wyznacznikiem. Nie martw sie na zapas. Ja to zelazo podaje dopiero od poniedziałku a wy? i czy robiłaś kolejną morfologie Michałkowi by sprawdzic efekty kuracji? ja mam na następnym szczepieniu wziąc skierowanie ale jeśli mi się uda zrobię tak by na szczepienie miec już najnowsze wyniki morfologii. A i jeszcze kwas foliowy podaję, pół tabletki dziennie. Anya mówiłą Ci może lekarka skąd ten niski poziom żelaza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
marta ile razy dokarmiasz Julie?
Hmmm.... Wiesz róznie, jak widzę ze jest nienajedzona, niespokojna i nie może usnąć a widać że zmęczona. Średnio teraz 4 razy dziennie dojada po 80-100ml. Ale widzę że coraz częściej zaczyna traktować cyca jak "herbatę" tzn żeby się napić a nie najeść. Co pewnie wpłynie na moją laktację niezbyt pozytywnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kornelka7 napisał(a):
Anya napisał(a):
Magda trzymam kciuki za męża by szybko wrócił do zdrowia 🙂
Kornelka podaje żelazo bo też ma za niski poziom i lekarka najpierw stwierdziła że to przyczyna że nie przybiera Michał na wadze ale po tygodniu podawania żelaza nie przytył ani grama więc chyba to wina mojego pokarmu 🤢 Pamiętasz może jaki poziom chyba hemoglobiny ma Rysiu? Bo Michał ma 3.8. I czy Rysiu normalnie przybiera na wadze?
aneczkare ja jeszcze nie podaje żadnych słoiczków. Sama nie wiem kiedy moge zacząć 🤢

Anya Ryś ma tak Hb 9,6 Ht 31 żelazo 77,6 ( norma 59,0-158,0) więc jest w dolnej granicy normy. Lekarka mi powiedziała, że jeżeli nie podniesie mu się Hb to bedzie brał zastrzyki. Na wadze przybiera ładnie choc według mnie delikatnie przystopował. Anya Rys waży 7 kg ale jego waga urodzeniowa to 4kg i pod uwagę trzeba wziąc, ze każde dziecko jest inne. Mozemy porównac ale niech nie bedzie to wyznacznikiem. Nie martw sie na zapas. Ja to zelazo podaje dopiero od poniedziałku a wy? i czy robiłaś kolejną morfologie Michałkowi by sprawdzic efekty kuracji? ja mam na następnym szczepieniu wziąc skierowanie ale jeśli mi się uda zrobię tak by na szczepienie miec już najnowsze wyniki morfologii. A i jeszcze kwas foliowy podaję, pół tabletki dziennie. Anya mówiłą Ci może lekarka skąd ten niski poziom żelaza?

lekarka mi powiedziała że ma niski poziom żelaza bo (nie pamiętam skrótów 🤢) cos miał poniżej 10,6 i poniżej 3,8 ale czego to nie wiem. Zelazo bierzemy już 2 tyg. a lekarka powiedziała że min 6 tyg. się bierze. A czemu podajesz kwas foliowy?? Mój michał ważył przy porodzie 2980 a teraz waży 5200 więc mało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Anya napisał(a):
marta ile razy dokarmiasz Julie?
Hmmm.... Wiesz róznie, jak widzę ze jest nienajedzona, niespokojna i nie może usnąć a widać że zmęczona. Średnio teraz 4 razy dziennie dojada po 80-100ml. Ale widzę że coraz częściej zaczyna traktować cyca jak "herbatę" tzn żeby się napić a nie najeść. Co pewnie wpłynie na moją laktację niezbyt pozytywnie 😞

a wiesz czemu masz mniej wartościowy pokarm? Kurcze ja dokarmiam narazie raz dziennie 150 ml przed snem. najgorsze jest to że Michał po zjedzeniu piersi nie domaga się jedzenia potrafi nawet 3-4 godziny bez piersi wytrzymać a jak chce mu dać za szybko to się denerwuje i stęka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa u nas to uczulenie objawiło sie takimi placami czerwonymi,które pojawiały sie i po chwili znikały.Pani doktor powiedziała,że to coś alergicznego,ale Filip jest za mały na testy,i przez trzy miesiace mamy być na kropelkach
marta karmisz mlekiem modyfikowanym??A dlaczego chcesz dopiero podawać małej pod koniec czwartego miesiąca coś innego niż mleko??
I jak wasze maleństwa śpia w nocy,często się budzą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aneczkare22 napisał(a):
marta karmisz mlekiem modyfikowanym??A dlaczego chcesz dopiero podawać małej pod koniec czwartego miesiąca coś innego niż mleko??
I jak wasze maleństwa śpia w nocy,często się budzą??
Dlatego, że taki jest schemat, tak wprowadzałam pokarmy starszym córeczkom też i dlatego, że nie widzę sensu robić tego wcześniej. Karmię Julkę mieszanie, cycem +mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Anya napisał(a):
marta ile razy dokarmiasz Julie?
Hmmm.... Wiesz róznie, jak widzę ze jest nienajedzona, niespokojna i nie może usnąć a widać że zmęczona. Średnio teraz 4 razy dziennie dojada po 80-100ml. Ale widzę że coraz częściej zaczyna traktować cyca jak "herbatę" tzn żeby się napić a nie najeść. Co pewnie wpłynie na moją laktację niezbyt pozytywnie 😞

a wiesz czemu masz mniej wartościowy pokarm? Kurcze ja dokarmiam narazie raz dziennie 150 ml przed snem. najgorsze jest to że Michał po zjedzeniu piersi nie domaga się jedzenia potrafi nawet 3-4 godziny bez piersi wytrzymać a jak chce mu dać za szybko to się denerwuje i stęka.
Hmmm.... Tego nie wiem i na to chyba nikt mi nie odpowie. Wiesz mogłabym gdybać. Mała przerwa między ciążami, branie leków w ciąży, teraz duży stres, bo lekarze, rehabilitacja itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aneczkare22 napisał(a):
marta a myślisz,że za wcześnie małemu podałam deserek??Ja daję mu po kilka łyżeczek.Bo widziałam że jo-aneczka też pisała,że powoli wprowadza marchewkę i jabłuszko.
Nie robisz mu żadnej krzywdy. Ale nie prawda jest że róznica jest w tym czy karmi się piersią czy mm, ja już tu cytowałam system żywienia niemowląt >>>zdrowy start.
Jak widać nie ma wielkiej różnicy czy karmimy piersią czy mm. W jednym i w drugim przypadku nowowści są wprowadzane po ukończeniu czwartego miesiaca.
Ale jeśli robisz to teraz to nie jest żaden błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już w domu po obiedzie. 🙂 🙂

kornelka z tego co wiem to kwas foliowy jest również na anemię. Ja w ciąży też brałam żelazo z kwasem foliowym.

Aneczka ja dalej zagęszczam i jestem zadowolona. Daję 2 takie większe miareczki na 150 ml.
Co do spania to Julek śpi od 21 do 6/7 rano bez pobudek.

A dziś go mierzyłam i ma 70 cm. waży 6,5 kg. 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
My już w domu po obiedzie. 🙂 🙂

kornelka z tego co wiem to kwas foliowy jest również na anemię. Ja w ciąży też brałam żelazo z kwasem foliowym.

Aneczka ja dalej zagęszczam i jestem zadowolona. Daję 2 takie większe miareczki na 150 ml.
Co do spania to Julek śpi od 21 do 6/7 rano bez pobudek.

A dziś go mierzyłam i ma 70 cm. waży 6,5 kg. 🤪 😁 😁 😁

Andzelika ja sie domyślam ze włąśnie z powodu anemii ten kwas tylko ta lekarka tak się spieszyła, że ja nie zdążyłam jej zapytac. Ubierałam Rysia bo juz zmarzł troszkę a ona mówi, że receptę wypisze i poszła za chwilę z receptą przyszła, powiedziała jak co dawkowac i zanim złapałam powietrze, już jej nie było. Kolejka była duża do niej a ja tak ,,po znajomości" bez kolejki weszłam do gabinetu zabiegowego i nie czekaliśmy na naszą kolej w kolejce. Dzięki kochana 🙂 ja żelaza w ciąży nie barałam ale kwas foliowy prawie do końca ciąży bo lekarz pozwolił mi wcześniej odstawic.
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...