Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja już zaczynam łapać doła i zastanawiam się co robię nie tak 😞 chciała wprowadzić jedzenie co dwie godz z początku się udało ale od kąpieli wszystko poszło w las.. 😞 😞 😞
uciekam malutka zaczyna stękać zaraz będzie płacz 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dziewczyny nie zazdroszczę wam tych kolek i aż się boję żeby mojego kokołaja nie dopadły.
Marta-lion bardzo się cieszę ze zmiany nastawienia, bo nie wiem jak bym się dowlekła do Ciebie 😉

Dobranoc wszystkim i życzę spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść dziewczynki 🙂

U nas dziś też dzień płaczliwy... Jagoda co przysnęla, to zaraz budziła się z płaczem.. a to karmienie co dwie godziny jest trudniejsze niż myślałam.. mała chce jeśc wcześniej i płacze jak cyca nie ma.. smok oczywiście nie wchodzi w grę, bo płacz jeszcze gorszy 🤢 🤢 🤢 Po kąpieli musiała zaniechać 2 godzinnej przerwy, bo tak się darła, że nie było innej opcji niż tylko cyc...

Daniela - wspieram ciebie całym sercem, bo jak moją złapie, to nie mocnych na uspokojenie... ani ręce ani cyc, ani nic...Musi samo pzrejść.. dziś np. zapakowałam małą i moją siostrę do auta i zrobiłyśmy rundę do miasta, tylko po to by mała się trochę uspokoiła, bo tak strasznie płakała... Masakra... te kolki sa straszne...

A mam kochane pytanie: czy wasze dzieci śpią niespokojnie/? Bo moja mała jak już usnie to co chwila mruczy, zrywa się , macha łapkami lub nóżkami i pręży się - nieraz tak, że aż uleje jej się potęznie 😮 Ogólnie jej sen jest strasznie płytki....??

I jeszcze dziś i jutro m nie ma w nocy.. jej już sie boję, bo czasami go budziłam, by małą ponosił jak nie mogła spać...
a ... i jeszcze jedno.. jak jeździcie autem z dzieciątkami same, to jak je przewozicie, bo ja jeszcze sama z jagódką nie jeździłam, a czasami chciałabym się wyrwać, tylko z przodu nie można, bo poduszka a z tyłu znowu jej nie będę widzieć???

No i po spaniu.. już mruczy... mały głodomor...hmm chyba dwie godziny minęły... no to teraz na pewno z godzinka czuwania będzie 🤢 🤢 🤢

Dobranoc kochane, do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga- Szymon na początku się wierci i marudzi, potem ładnie zaśnie no i przed przebudzeniem często się rusza, czasem takie wybudzenie trwa godzinę 🙂
Teraz już serio dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
... i jeszcze jedno.. jak jeździcie autem z dzieciątkami same, to jak je przewozicie, bo ja jeszcze sama z jagódką nie jeździłam, a czasami chciałabym się wyrwać, tylko z przodu nie można, bo poduszka a z tyłu znowu jej nie będę widzieć???


Foga, w większości samochodów poduszkę z przodu można w prosty sposób wyłączyć (w samochodzie jest przełącznik). Z innymi trzeba jechać do serwisu i tam ci wyłączą.
Jeśli jedziesz sama to według mnie lepiej mieć dziecko z przodu niż z tyłu i ja zawsze tak robię.
Ale tak ogólnie to unikam jazdy sam na sam z dzieckiem - wolę być pasażerem i wtedy zawsze siadamy z tyłu 🙂 Teraz to już mamy dwa foteliki z tyłu a ja w środku 😉

Ciekawe jak sobie radzą z jazdą samochodem Moniczek, Marta i Ann - z gromadką dzieci trudno się zapakować do samochodu osobowego, chyba, że busiki mają 😉

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlam zyczyc wam przespanej nocki.
do tej pory nosilam malego na recach az wkoncu usnal 😞 mam nadzieje ze w nocy nie bedzie powtorki z rozrywki.
siehankowa ja karmie butla wiec ograniczenie nabialu na nic mi sie nie przyda 😉
daniela oby nasze malenstwa daly nam w nocy pospac
Dobranoc 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Foga u mnie też mała śpi niespokojnie rusza się, czasem jakby się zrywała, szczególnie jak ją tylko ululam to każdy szmer ją budzi, np jak kot zamiauczy, jak już się roześpi to nie ma problemu śpi ładnie, ale na samym początku to masakra, mam wtedy problem z odłożeniem jej do łóżeczka bo oczywiście się budzi.
Justyna nawet mleko mm można kupić dla dzieci które mają podejrzenie że są bezbiałkowe, ja właśnie mam takie by dokarmiać małą no i podaje te kropelki bio gaja na noc, tak mi pediatra zaleciła by dzidziusiowi rewolucji nie robić, bo moja mała jest na diecie mieszanej trochę cyca trochę butli.
Ja dziś znów jadę załatwiać sprawy, po wczorajszym zostawieniu i tym że wszyscy dobrze żyją już się tak nie martwię, dziś jadę po wypis małej ze szpitala.
A powiedzcie mi kiedy trzeba iść na kontrolę bioderek?
I jeszcze kiedyś któraś z Was mi podawała co trzeba zalatwić po urodzeniu malucha, zapisałam sobie tego linka ale nie wiem gdzie ☺️ 😞 czy mógłby mi ktoś jeszcze raz go podać? Bo ja już sama nie wiem co dokładnie trzeba a nie chce zaniechać jakieś rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Dziekuje dziewczynki za wsparcie, wiedziałam, ze moge na Was liczyć 😉 😉 😉 😉 Dzisiaj zamierzam przeprowadzic poważna rozmowe z Krzysiem i zobaczymy jaki bedzie tego efekt 🥴
U Nas nocka ciężka, mała spała bardzo niespokojnie, co jej sie przysnęło ja ją do łużeczka a ona w płacz i tez tak jak wasze szkraby prężyła sie, wyciągał i stękała. Dopiero ok 5.00 jej sie przysnęlo i śpi do tej pory 🙂
Kornelka dziękuje za oklasaka i wzajemnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie i dzidziusie
przespałam noc 🤪 🤪 🤪
Już 2 dni podaję Ani po każdym (prawie) jedzeniu trochę wody koperkowej a ja piję herbatkę IV zioła z Herbapolu. Bączki puszcza nieziemskie - słychać ją w drugim pokoju 😉 kupki przez noc prawie wcale nie robi, za to w dzień każdy pampers waży kilogram 😉 Marudzi czasami jak się wyśpi i jej się nudzi, ale przynajmniej nie płacze przeraźliwie i nie podkurcza nóżek. W nocy też zaczęła ładnie jeść. Opróżnia szybko cyca - już nie trwa to 1,5 godziny jak wcześniej. Tylko po ostatnim odbiciu jak ją położe do łóżka muszę jej zaserwować jeszcze cyca do ust - wtedy momentalnie zasypia. Ale nad tym jeszcze popracujemy.
Idę jeść śniadanie, bo mój skarb smacznie śpi.

Życzę miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie 🙂

My już po pierwszej fazie ćwiczeń, ech jak na pierwszy samodzielny raz nie było tak źle. Choc błędy były.

Foga wyobraź sobie, ze Julka załapała smoka. Kiedy już pislaam ze nic z tego, tak po prawdzie to ja nawet nie probowałam, po trzech pierwszych razach. Wczoraj jak jechaliśmy na te cwiczenia dałam jej bo sie denerwowała w foteliku i zassała. Teraz też z nim zasnęła 😉
Nie jestem zwolennikiem smoków, ale teraz przy wyjazdach na te ćwiczenia to jednak dobre rozwiązanie, tam nie zawsze i w każdej chwili mogę wyciągnąć cyca. A ze smokiem to i ona jest spokojniejsza i ja. Czy jej tak zostanie, nie wiem. No i może uda nam się wypracować jakiś sensowny rytm jedzenia.

Jo-aneczka jak tam twój antywirus 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

U nas nocka dobra 🤪 Tosia obudziła się 00.30 , 3.30 jakoś koło 6 zaczęła postękiwać mocniej to dałam jej smoka, obudziła się przed 7 po-marudziła a teraz smacznie śpi 🙂
Justyna a jak u Was??
I teraz jestem pewna że te rewolucje to po tym troszkę sałatki było 😞 no i dupa zostaje pierś z kuraka i marchewka......
Siehankowa ja nabiału jem niewiele, mleko do kawy ewentualnie kromeczka z serkiem wiejskim cienko posmarowana, od czasu do czasu jakiś jogurt lub serek.
Foga ja swoją małą przewożę tyłem do kier jazdy na przednim fotelu tylko mam problem z zapinaniem pasa, jakoś ten fotelik ledwo ledwo udaje mi się zapiąć tym pasem nie wiem za krótki czy co 😮 🤢 I ja już dużo razy brałam Tosię i jechałyśmy same "w świat" 😁 obowiązkowo ze sobą biorę smoka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno mam doła bo chyba muszę uśpić swojego zwierzaka 😞 sama nie wiem co robić. Mamy tu weta imbecyla który się na niczym nie zna i nie umie pomóc mojemu kotu.....a kot ma chyba coś z nerkami bo chodzi i mi posikuje po mieszkaniu..ostatnio posikał mi na fotel, na łóżko,jaki idzie do kuwety to siedzi i siedzi i zrobi 3kropki. Męczy się biedaczek a ja nie wiem jak mu pomóc. Najbliższa klinika to w Szczecinie a kto z nim pojedzie.. no masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Foga- Szymon na początku się wierci i marudzi, potem ładnie zaśnie no i przed przebudzeniem często się rusza, czasem takie wybudzenie trwa godzinę 🙂

Ksawier ma tak samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Wszystkim dziś życzymy spokojnego dnia 🙂

My wczoraj skończyliśmy 3 tygodnie 🙂
I Mały po raz pierwszy dostał smoczek...nie było już innego wyjścia by ocalić moje Bimbołki 🤪
Po kilku minutach go wypluł, ale usnął spokojnie 🙂 Chyba dojrzał do używania tego sprzętu 😮
Walka z laktacją u nas trwa, ale od 2 dni bez mm....
Aż boję się zapeszać...ale wypożyczyliśmy laktator elektryczny
i po każdym karmieniu dodatkowo odciągam
i to co się jeszcze uda pozyskać podaję przy następnym posiłku 🙂
Męcząca sprawa ale widać efekt 🙂
Zobaczymy co dalej...

I dziś pierwszy dzień jesteśmy sami z Niuniem - Mąż skończył urlop 😞
A jego pomoc była nieoceniona 🙂

Zabieram się za czytanie zaległości póki Dziduś śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, a co do przewożenia dziecka, to z przodu można przewozić tyłem do kierunku jazdy jeżeli auto nie ma poduszki lub na ten czas jest wyłączona. Zaleca się jak najdłużej przewozić dzieciaczka tyłem do kierunku jazdy, bo w razie zdarzenia drogowego, ta pozycja jest najbezpieczniejsza dla maleństwa.
Ja jak jezdze sama z Ksawierem, to po prosty biore naszego małego jezdzika na gaz, który nie ma poduszek i wtedy Ksawier jezdzi z przodu - wiadomo, ze tak jest wygodniej, bo mam go cały czas na oku. A jak jezdzimy gdzieś razem z moim m., to bierzemy naszego kombiaka i wtedy ja siadam z tyłu z Ksawisiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki troche mnie nie bylo. Maialam klopoty z netem.
Opanowalismy wymioty te probiotyki ktore dal lekarz pomogly bo syropki antywymiotne nie bardzo.
Mala po wczorajszym kapaniu spala 6 godzin. Niestety ma nieraz bolesci brzuszka i strasznie mnie serduszko bolo jak patrze jak sie meczy. Kupilam herbatke hippa na trawienie mam nadzieje ze pomoze. Tylko boje sie ze przez to picie herbatki butelka nie bedzie potem chciala cyca bo sie przyzwyczai ze butla fajniejsza.
Mam pytanie do mam ktore karmia butelka ile taka dzidzia zjada jednorazowo? Bo w niedziele mam chrzciny u brata i zostawiam mala z tesciami bede musiala odciagnac malej mleko do butelki a do tej pory nigdy tego nie robilam i nie mam pojecia ile ona zjada jednorazowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas nocka może być. Mały budził się co 3 godziny i wydawało mi się, że je bez końca 😮
Teraz smacznie śpi. Tymcio uwielbia spać u nas w salonie gdzie gra tv, wszyscy chodzą, coś stuka a on jest w niebie 😜 W sypialni chyba mu za cicho.

evelina ja ściągam tyle pokarmu ile mogę. Synek zje ile chce a to czego nie zje ma na później. Przeważnie wcina tak 90ml 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...