Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Szukałam odpowiedzi na pytanie czy można podać sab simplex przy szczepionce na rotawirusy i zobaczcie co znalazłam. Ja tam z farmacji slaba jestem, ale może Magda się wypowie:
Informacja dla wszystkich, którzy sprowadzają dla swoich cierpiących na kolkę
maluszków niedostępny u nas Lefax z Niemiec i Czech. Otóż wiedziona
ciekawością jako osoba o wyższym wykształceniu medycznym porównałam skład
chemiczny preparatu Lefax z polskim lekiem Infacol. TO DOKŁADNIE TO SAMO!
Infacol jest w postaci zawiesiny w ilości 50 ml i zawiera 40 mg
simetikonu czyli ma dokładnie tą samą ilość,postać czyli zawiesiny oraz skład
chemiczny co Lefax-on ma 41,2 mg simeticonu. Różnica dokładnie 1,2 mg
praktycznie z punktu widzenia działania farmakologicznego (czyli mówiąc
prościej skuteczności w leczeniu kolki) jest IDENTYCZNA. Infacol można bez
problemu i bez recepty dostać w każdej polskiej aptece...
Podobna sprawa jest z SubSimplex-chemiczny odpowiednik to polski Bobotic...Ten
sam skład chemiczny-to też jest simetikon, ale w większej dawce niż
Infacol (zawiera 66,66 mg simetikonu).


Martuś nie wiem jak sprawa się ma z Lefaxem i Infacolem bo nie stosowałam.
Ale jeśli chodzi o Bobotic to on ma 66,66 mg/ml simeticonum a Sab Simplex ma 69,19 mg/ml i wg mnie jest najlepszy z tych wszystkich specyfików dostępnych na kolkę. Bo miałam porównanie gdyż wcześniej stosowałam wspomniany Bobotic. 🙂
Chodź szczerze powiedziawszy to chyba jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stosować Delicol, który pomaga trawić maluszkowi tą laktozę. I starać się, żeby maluszkowi odbijało się po jedzeniu szczególnie wtedy gdy niespokojnie i łapczywie je. Do tego wszystkiego rozsądna dieta matki karmiącej. I wtedy wilk syty i owca cała.
Hehe ja tam to wogóle nie wiem Magda. Napisałam tylko co znalazłam 🙂 A z ulotką to bym miała problem bo po czesku do mnie piszą 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Jo Aneczka nie odzywalam się bo jakos tak głupio mi było, Wy już się dobrze znałyscie 🙂 I troszke sie wstydziłam ☺️
Siehankowa Lydzia Justyna Piękne macie dzieciaczki 🙂))
Daniela Jeśli wg lekarza Tosia waży za dużo tomój Oliwier waży 5100 wiec pewnie jest otyły :P a przepajam i to często bo ma problemy z kupkami i mleka mało je. hmmm może na diete go 🤪 chyba że dzieci na mm mimo że mało jedzą szybko przybierają??
U nas spokojnie jak narazie 😉 😉
A co chrztu to u nas sie duza impreza szykuje bo mój m ma 8 rodzeństwa i mimo ze wiekszosc po swiecie rozjechanych na święta wszyscy do domu wracają plus partnerzy i dzieci plusmoja rodzinka będzie ze 40 osób bo p 🤪rzeciez nie moge nikogo pominąć hmmm kosztowne te chrzciny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jola to trzymamy kciuki za Emilke zeby w nocy tez byla grzeczna 🙂
u nas na chrzcinach bedzie +- 20 osob. I tak mi sie wydaje duzo ale jak moja bratowa sobie ost zrobila urodziny na tyle osob to stwierdzialam a co 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela mi położna mówiła żeby kąpać co 2 dzień, ale ja i tak kąpie codziennie ale jak raz spała to sobie odpuściłam i też było dobrze 🙂
U mnie Alicja zjadła cyca wypiła jeszcze ponad 60 z butli po czym zwymiotowała i znów krzyczała jeść 😞 ponosiłam ją trochę ale spać nie chciała więc znów dokarmiłam, mam nadzieję że to jednorazowe wymioty 🤨
Ehhh musze się zwlec pod prysznic, jakoś nic mi się nie chce nawet ruszać, a jak widze podłogę w mojej łazience i stan prysznica to mi się coś robi, chyba niedługo będę oczy zamykać jak tam będe wchodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion 😘

Mamusie stosujące mm mam pytanie 🙂
Rozumiem, że używacie mleczek takich w proszku do rozrobienia?
Ja do tej pory malutko dokarmiałam i kupowałam takie mleczko gotowe w słoiczkach.
Jednak teraz te posiłki robią się coraz większe i na wszelki wypadek kupiłam puszkę.
I tak czytam instrukcję rozrobienia tego mleczka i mam wrażenie, że to strasznie długo trwa.
Zagotować wodę, gotować dalej 5 minut, wystudzić... 😮
Macie jakieś sposoby by to sprawnie szło?
Bo mój Niuniu jak jest głodny to hmmm...i bardzo głośny 😁
Aha i czy można takie mleczko rozrobić i np zabrać na wyjście?
Bo niby jest napisane, żeby zużyć tuż po rozrobieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa ja gotuje wode (tylko pamietaj nie z kranu 🙂 ) wlewam do termosika i mam na cala noc.A w innej butelce trzymam tez przegotowana ale chlodna wode.I rozrabiam pozniej w butelce po na pol do karmienia zeby byla w sam raz do jedzonka 🙂
na wyjscie tez mozesz zabrac wystarczy przygotowac mleczko i wlozyc do termoopakowania 🙂 kupisz w kazdym sklepie z artukulami dla dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa jakie Maciuś ma superowe body 🙂
Justyna jak u Was? Norbert śpi??
Diviana no ja też ostatnio odszczurzałam łazienkę bo już nie mogłam patrzeć a przez koty to w sumie codziennie muszę sprzątać bo jak 2dni nie sprzątam to jest syf straszny, pełno kudłów, żwirku i jedzenia poroznoszone po Łazience.
Ja już wykąpana leżakuję. A od jutra postanowiłam że będę zapisywać co zjadłam i co piłam przez tydzień i zobaczę jak się Tosia będzie zachowywać, może te jej kolki to faktycznie przez nabiał??
Foga ciekawe co u Ciebie i jak Jagódka? czy dalej męczą Was kolki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa o takich prostych rzeczach warto przypomniec.Mielibyscie problemy z brzuszkiem 😞 my kupujemy primawere 6litrow.Wychodzi taniej i jest dobra 🙂 Zwlaszcza jesli tylko dokarmiasz to starczy na troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, ja karmię na razie tylko cyckiem (za wyjątkiem jak dotąd jednego razu, kiedy to zabrakło mi mleka dla głodomorry), ale nie podaję wody.
Moja Hanka przybierała po 400 g tygodniowo, dopiero w ostatnim tygodniu spadło do 200 g. Ostatnio ważyła 5.700g.
Do pediatry idziemy za tydzień - zobaczymy co powie 😉. Jak dotąd to nie słyszałam, żeby zalecano podawanie wody dzieciom karmionym wyłącznie piersią, wręcz odwrotnie, mówiono, że nie ma takiej potrzeby.
Ksawier Siehankowej ma podobną wagę co Hanka, ale nie kojarzę żeby Siehankowa pisała, że lekarz miał jakieś obiekcje co do wagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka no ja też się zdziwiłam jak powiedziała o tym dopajaniu zresztą ja nie zamierzam jej poić wodą póki mogę karmię cycorkiem 😉 i nic poza tym
Justyna trzymam kciuki żeby Norbertowi przeszło szybciutko i żeby poszedł lulu a ja to chyba Karmi bym się napiła.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):

jo aneczka co to ten kręcz szyjny??? i gdzie kupowałąś kiecuszkę dla niuni? Ja chrzciny planuje w grudniu w święta, Jednak czekam na odpowiedź w sprawie sali dokońca października się wyjaśni czy mój trermin- świeta bożego narodzenia będzie ta sala wolna a jak nie to wtedy chyba na początku stycznia.


Pati, kiecuszkę kupiłam w sklepie Wójcika, sklep internetowy też mają. Jeśli chciałabyś coś u nich kupować to uwaga - mają kiepską numerację - trzeba kupować średnio o rozmiar mniejsze bo baaardzo wielgachne wychodzą.
A kręcz szyjny - to sytuacja gdy dziecko trzyma główkę zwróconą tylko na jedną stronę bo ma źle rozwinięty mięsień (chyba za krótki). Wtedy konieczna jest rehabilitacja a jeśli to nie przynosi efektu to zabieg chirurgiczny. Jestem całkowitym laikiem w tej kwestii, ale kiedyś czytałam, że ten zabieg polega na nacięciu tego "przykurczonego" mięśnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):

mamusie jak często wasze pociechy robią kupki? Bo mój mały robi raz dziennie a czasem nawet raz na dwa dni 🤢 nie wiem czy to normalne 😮


Anya - moja córka robi kupkę co dwa - trzy dni. To normalne tak samo jak i kilka kupek dziennie.
Ważne jedynie jest, żeby były to kupki regularne. Na pewno warto skonsultować z pediatrą sytuację gdy normalnie jest kilka kupek dziennie a nagle przez dwa dni nie ma w ogóle, i odwrotnie.

Ja pamiętam, że ty kiedyś pisałaś o tym, że wyjeżdżasz do Turawy, ale nie myślałam, że aż na tak długo ☺️ A w Turawie to jakaś woda jest, prawda??? Coś kiepska jestem z geografii ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Jo-aneczka no ja też się zdziwiłam jak powiedziała o tym dopajaniu zresztą ja nie zamierzam jej poić wodą póki mogę karmię cycorkiem 😉 i nic poza tym


A jednak napiszę jeszcze jednego 😉
Daniela, ja też nie będę dopajać, nawet jeśli mi tak zalecą. Moja Hania dość rzadko jada, w nocy prawie w ogóle, więc ja się obawiam o moją laktację.
I tak mam już przerwy nocne, co przy karmieniu na przemian jednym i drugim cyckiem powoduje, że mam prawie 12 godzin przerwy 🤔
Gdybym jeszcze w ciągu dnia zastępowała cycka wodą to prawdopodobnie szybko przestałabym karmić piersią.
Ja już zauważyłam, że mleka mam mniej niż kiedyś, więc mam przeczucie, że niedługo będziemy musiały ratować się mm.
Teraz już naprawdę zmykam.
Ostatnia gasi światło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...