Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kobiety, czy Wasze maluszki też często mają czkawkę? Moja Ania ma kilka razy dziennie, jakieś 20-30 min po jedzeniu i nieraz kończy się to małym ulewaniem. Staram się, żeby jej się odbiło po każdym posiłku, ale jak pisała chyba Justyna nie zawsze się jej odbija i dopiero jak ją kładę i widzę, że "coś sie szykuje" biorę ją i wtedy się odbija. Nie wiem, czy ta czkawka spowodowana jest brakiem "odbicia", czy taka Ani uroda... Widzę, że przy czkawce się nie stresuje, ale szkoda mi maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Anya napisał(a):
magdalena20 dziekuję bardzo za stronkę i za zainteresowanie w czasie mojej nieobecności 🙂 oklask dla Ciebie


Cieszę się również 🙂 I super, że do nas wróciłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa my mamy byc za 6 misiecy w celu skontrolowania tego otworu, nie zamyka sie ale niby tez w niczym nie przeszkadza, czyli oliwka moze byc smialo operowana 🤨
Jesli chodzi o czkawke to moja ma pare razy dziennie ale w brzuszku bylo to samo wiec chyba juz przywykla 😉 😉 😉 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence Norberta tez czesto czkawka meczy i denerwuje jak mu nie pozwala usnac 😉 czytalam gdzies o zaletach butelki antykolkowej ze redukuje ilosc gazow i zmniejsza ilosc czkawki wiec cos jest z tym odbijaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Dzień Dobry 🙂

Inez dziękuję w imieniu swoim i Szymka za tak miłe słowa 🙂 To prawda rośnie w oczach. I jeśli będzie rósł w tak szybkim tempie jak Kuba to mamusia nie długo będzie miała ręce do samiutkiej ziemi 😉 😎

Danielapytałaś jak tam Szymek, dzisiaj podjęłam decyzję, że zapisuję synka do okulisty. Wydaje mi się, że on nie ma typowego kataru tylko to ropa z oczka spływa mu do gardełka. Inaczej ściągała bym gile przez fridę. A tak nic nie udaje mi się wciągnąć. Dlatego dławi się w nocy i nie może dobrze spać. Jakiś czas temu zgłosiłam problem naszej pediatrze, która przepisała kropelki z antybiotykiem. Minimalnie pomogły bo ropy jest mniej ale jednak jeszcze jest. Dlatego chyba będzie czekało nas to przetykanie kanalika.

Kornelka jak tam Rysio?? Mam nadzieje, że chociaż Wy pozbyliście się problemu ropiejących oczu.


Dzień dobry 🙂 U nas atak much 😠 Zołzy nie wiadomo skąd się biorą i tylko z packą latam 😠
madalena dziękuję za zainteresowanie 🙂 oczko prawe sie naprawiło ale nie na tyle jakbym chciała. Troszkę lewe zaczęło ropiec ale ja myśle że to od płaczu. Jak Rysio nie płacze to i ropki nie ma. Na noc smaruję maścią obydwa ale jak pójdziemy teraz na szczepienie to powiem o tych oczkach. Trzymam za Szymonka kciuki, za Ciebie też żeby się Wam problemy zdrowotne wreszcie zakończyły. Poczytam jeszcze póki Rysio śpi a potem na pocztę pojedziemy i jeszcze w pare miejsc jak np, fryzjer, bo muszę wizytę zamówic na 1 pazdziernika bo wesele siostry mamy to trzeba wyglądac jak człowiek cywilizowany 😜
Wszystkim życzę zdrówka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde poszłam na chwilę na dwór okręcić pranie wracam a mój 6cio kilowy kocur leżał w łóżeczku Tosi w jej nogach 😲 😮 kurcze dobrze że jej nic nie zrobił i dziwię się że wlazł do tego łożeczka bo od początku nie przejawiał takowych chęci a Tosią nie był wcale zainteresowany...
My na 13.20 do lekarza więc niedługo się będziemy z Tosiulkiem szykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/683/1000963k.jpg/][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/3196/1000963k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



mój przystojniak 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela u kotow to normalne chyba..jak moja siostra byla mala to mielismy 3 kocury ktore nachalnie pchaly sie do lozeczka tylko po to zeby tam polezec.Uwazaj zeby mu nie przyszlo do glowy oznaczyc swoj teren na lozeczku. Powodzenia na wizycie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamusie,
Siehankowa - bardzo mi przykro z powodu twojej Pumki, moja kocica też jest naszym "dzieckiem" więc domyślam się co możesz teraz czuć. Ale tak jak napisała Diviana - koty żyją 9 razy, więc głowa do góry 😉
Madalena - twój Szymuś świetnie wygląda na tym zdjęciu - i rzeczywiście - taaaki duży i dorosły chłopak z niego.
Anya - fajnie, że znów jesteś. A dlaczego tak długo nie było od ciebie wiadomości???

A co do główki dziecka - dziewczyny - nie stresujcie się tym, że dziecko preferuje prawą czy lewą stronę. Chyba troszkę nastraszyły was te posty o asymetrii napięcia mięśniowego - ale tak jak napisała Marta - większość "nienormalnych" zachowań okazuje się być całkowicie normalna.
A układanie główki w jedną stronę jest całkowicie normalne - dzieci z reguły przybierają pozycję podobną do tej, którą miały mieszkając w brzuszku.
Oczywiście trzeba nad tym czuwać i stymulować dziecko do odwracania główki również w drugą stronę (pokazywanie atrakcyjnych przedmiotów, odpowiednie ustawienie łóżeczka itp). Dopiero gdyby tego zaniedbać, może się okazać, że dziecko utrwali sobie tą, wygodniejszą dla siebie, pozycję i wtedy może się pojawić tzw. asymetria nabyta.
Dużo poważniejszą sprawą jest tzw kręcz szyjny (chyba tak to się nazywa), bo wymaga on rehabilitacji a czasem nawet zabiegu chirurgicznego. Takie nieprawidłowości zdarzają się jednak rzadko i są łatwe do wykrycia przez pediatrów (z reguły są wykrywane już w szpitalu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Hania jeszcze nie roni krokodylich łez 😉
Czytałam, że zawsze pierwsze łzy pojawiają się później niż pierwszy uśmiech, potwierdzacie to dziewczyny?
Młoda już rozdaje bezzębne uśmiechy, ale łez na razie nie ma. Jaki czas upływa pomiędzy uśmiechem a łezkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna super przystojniacha 🙂 i jak ma Ładnie zielono 🙂
Diviana chyba przegapiłaś mój post jakiej firmy kupowałaś nianie?
No ja lecę się szykować... a co do łez to ja zauważyłam że jak Tosię męczą bardzo kolki i ona tak płacze długo to ma mokro w kącikach oczu ale łez lecących nie widziałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Siehankowa, Ksawierek jest boski 😘 😘 😘 I chyba do ciebie podobny, prawda???

jo-aneczka, zdania są podzielone 😜 jedni mówią, że cały tatuś, inni że mamusia 😜 na pewno ma identyczne uszka jak tatuś i wielkie oczyska 😁 noi duuuuże stopy - tez po tatusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Siehankowa współczuję.
Anya witaj 🙂
Moniczek to ja polecałam Katarek i też jestem zadowolona 🙂
Ksawier i Norbert to małe przystojniachy 🙂 W sam raz dla mojej Hani 😁
A my po dużych zakupach 🙂 I wreszcie mam sukienkę na chrzest - dla siebie 🙂 🙂 🙂
A co do cen Jolu to u nas masakra, więc wyobrażam sobie co musi być w Warszawce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):

A my po dużych zakupach 🙂 I wreszcie mam sukienkę na chrzest - dla siebie 🙂 🙂 🙂


Ann, a ja myślałam, że wy już ochrzciliście Hanusię ☺️ Wydawało mi się, ze mieliście wtedy co Madalenka.
A ja kupiłam mojej księżniczce na chrzest taką sukienusię:
http://www.wojcikonline.com/wojcik/foto.php?id=33321
Jest mięciutka i cieplutka - będzie jak znalazł, bo my się szykujemy do chrztu dopiero na koniec października
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...