Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

inez , bo Puma to moje pierwsze dziecko - moja córeczka 🙂

co do nawału mleka, to ja spie w staniku,,, ale u mnie nie ma problemu z wyciekiem, bo przewaznie ksawier o tych samych porach je, wiec moje cycuchy się przystosowały 😉

dzwonili własnie z weterynarii, przyszły wyniki, puma ma podwyzszony cukier i coś tam jeszcze - ze stresu juz sama nie pamiętam co... moze miec cukrzyce 😮 w kazdym razie jutro mam przyjsc z nią na wizyte i będzie dalej leczona - oby skutecznie - jestem dobrej myśli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Inez napisał(a):
Dzień dobry 🙂
U nas nocka spokojna. Malutki jak zasnął o 23 to obudził się o 4 🙂 Potem wstał po 8 i dopiero około 13 zasnął. Coś go męczyło 😞

iza ja również mam butelkę Dr Browna i mogę polecić. Mały nie męczy się jak pije z tej butelki. Dla porównania mam butelki Aventu, ale nie są tak dobre jak ta.

existence ja mam ten sam laktator co Marta i naprawdę jest świetny. W szpitalu używałam ręcznego Medeli ale trochę się męczyłam. Ten jest naprawdę rewelacyjny i mleko ''sika'' jak szalone 🙂

aniołek powodzenia na wizycie. Mój synek również ma dziurkę w serduszku, ale ja mam wizytę w grudniu. Również mam nadzieję, że samo się zrośnie.

siehankowa współczuję. Czuć Twoją wielką miłość do kocurka i wierzę, że ona pomoże.


Dziewczyny a jak radzicie sobie z napływem mleka w nocy? Bo ja mimo tego, że karmię synka co 3 godz to zawsze mam mokro na prześcieradle, a koszulek to niedługo mi zbraknie 😞 Jak wstaję to szybko muszę łapać za jakąś pieluszkę, bo aż mi cieknie po brzuchu.
Śpicie w stanikach? Bo ja nie, bo strasznie mi niewygodnie.


Inez ja mam zawsze włożone wkładki laktacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
daniela napisał(a):
Siehankowa wiem co czujesz bo mój kocurek już chyba na wykończeniu, ma problem z sikaniem a niestety wet konował i na niczym się nie zna. U ciebie przynajmniej krew zbadają, wyniki będą....Trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło i żeby kotka wyzdrowiała

Daniela, jak mój pies miał kłopoty z sikaniem okazało się że ma kamienie w przewodzie moczowym i pęcherzu. Operowany był przed samą wigilią, ale weterynarz mówił, ze to był ostatni moment, bo już miał pęknięty pęcherz i sączyło mu sie do otrzewnej. Ale wyszedł z tego i nawet za bardzo blizn nie widać.
Siehankowa bądź dobrej myśli, mówi się, że zwierzaczki szybko się wylizują. Trzymam kciuki za Pumę


Existence mój kocur miał robione usg i nic nie wyszło,później ten nasz konował go otwierał bo podejrzewał kamienie mimo tego że z miesiąc wcześniej robiłam kotu usg i nic nie wyszło. No i go otworzył i oczywiście kamieni nie było 😠 😮 cewnikował go też, dał jakieś zastrzyki i na jakiś czas przeszło ale znowu wróciło dziadostwo 😞 i to tak mu mija i wraca, mija i wraca. Męczy się kot i my bo mi chodzi i posikuje, wszystko muszę chować ostatnio naszczał mi do fotelika samoch. Tosi 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po wizycie Ala zaczęła przybierać 🙂 waży już 3850 🙂 co prawda przed ważeniem była najedzona i niewysikana, bo dopiero po ważeniu zrobiła u lekarza na przewijaku kupię i siusiu 😉 więc pewnie waży mniej ale przekroczyłyśmy w końcu po miesiącu wagę urodzeniową i zaczęła przybierać 🙂
Siehankowa trzymam kciuki za Pumę, mam nadzieję że ją wyleczą, ja też ciągle czuję że zaniedbuję kota, już nawet do mnie nie przychodzi tylko do m. strasznie się łasi więc on się z nim bawi i go przytula a kot wtedy taki szczęśliwy
Mam nadzieję że inne wizyty też pójdą pomyślnie cały czas trzymam kciuki za Oliwkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marnie mi idzie doczytywanie i jedzenie posiłków w spokoju. Dziś wszystko biegiem tzn jak się za coś wezmę to żucam bo mały wrzeszczy zamiast spac a jak zasnął mi na piersiach to troszkę poczytałam, położyłam smyka do wózeczka i pospał troszkę tylko, że ja gapa nie zauważyłam że zrobił kupę........ i spał tak z godzinę........ aż się obudził i mokro było pod plecami nawet. Teraz śpi oczywiście jak zdążyłam w biegu zjeśc. Pokrzyczał i sam zasnął. Może teraz poczytam, może pozwoli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Pati, poklaskałam ci za link. Widzę, że ta firma ma więcej modeli bielizny wyszczuplającej.
A jak u nich jest z rozmiarami. Można wierzyć ich tabeli rozmiarowej czy jest zaniżona albo zawyżona?
Jeśli dobrze zrozumiałam to ten gorset z ramiączkami to bez biustonosza jest, tak? Ramiączka tylko przytrzymują, żeby majtasy się nie obsunęły w dół?
Hi, Hi, niech no jeszcze Kornelka sobie ten link zapisze 😁 😁 😁
Śmiała się, jak jej napisałam, że moje majtasy mają walory antykoncepcyjne, więc teraz będzie mogła sobie kupić... z dziurką 😁


jo-aneczka w niedzielę zamówiłam pas poporodowy......... a ten gorset byłby lepszy 😁 Linka zapisałam. Jak się mojemu nie wyda seksowny to poproszę o ten zestaw, mi się podoba. Dodac trochę wyobrazni i znów.....forum na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana jaka ślicznotka w avatarku 🙂
Kornelka a Tobie się marzy następne?? 😉 😜

Tosia zrobiła taką kupkę że szok i myślałam że będzie Ok a ona teraz płacze i się wygina, kurde o co chodzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję 🙂
A pytałam pediatry co z kolkami i napięciem mięśniowym i na jedno i na drugie zaleciła masaż dziecka, mam kłaść małą na brzuszku i masować plecki tzn głaskać jak kota, tak mi powiedziała pani i przed karmieniem tak zrobiłam i teraz smacznie śpi i bączki puszcza ale się nie budzi więc moze to masowanie działa i mam tak 5 razy dziennie może Wam się też przyda zawsze warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Diviana jaka ślicznotka w avatarku 🙂
Kornelka a Tobie się marzy następne?? 😉 😜

Tosia zrobiła taką kupkę że szok i myślałam że będzie Ok a ona teraz płacze i się wygina, kurde o co chodzi??


daniela no co Ty??????? 😉 Mi nie, to mojemu się w głowie poprzestawiało 😉 na starośc zamiast laski to mi wózki dzieciece chce prezentowac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poczytałam w biegu.
Magda. aniołek, siehankowa,marta waszym maluszkom w szczególności życzę zdrowia. Jejku mam wrażenie że o kimś zapomniałam....kogoś chyba pominęłam. Przepraszam więc ale spieszę się żeby cokolwiek napisac i zaległości żeby nie miec.
Widzę że kolki dokuczają. O matko ja Wam dziewczyny współczuję ale trzymam za Was kciuki.
Wiem...
Diviana! super, że malutka już nie taka malutka, że ładnie na wadze przybiera 🙂 A w avatarku widzę Twoje śliczne cudeńko, modelka normalnie 🙂
Kobitki ja się już ewakuuję. Zlew czeka i mały się budzi a nie za bardzo wiem co on teraz będzie chciał bo jakiś nienajedzony. Co chwila butla albo cycuś.
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecię najmłodsze złapało wirusówkę 😞 - nocka na czuwaniu i dziś u lekarza...mamy przepisaną inhalację i mam nadzieję że szybko Tosia dojdzie do zdrowia
oczywiście szczepienie przesunięte o 2 tygodnie
spróbuję trochę podczytać co u Was a tymczasem miłego popołudnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was Dziewczyny 🙂 Dawno mnie nie bylo, ale ciezko pogodzic Role matki ze szkola i obowiazkami domowymi.. ehh.. znalazlam chwilke 🙂 Elenka jest bardzo grzeczna rosnie jak na drozdzach 🙂 ma lekkie problemy z brzuszkiem ,,, nadmierne zbieranie sie gazow ... kupkami ochrzcila juz wszystkich domownikow 🙂 Mam nadzieje ze u waszych malenstw wszystko dobrze pozdrawiam was serdecznie ..Buziaki :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paninka Norbert nie ma jeszcze jakis stalych godz karmienia.Czasami zje w nocy co 2 czasami co 3,5 godz.Teraz probuje jakos kontrolowac pory karmienia ale z jego spustem to ciezko 😜 😉
Diviana jaka śliczna Alicja w awatarku 🙂 super ze juz tak przybrala na wadze 🙂ja wczoraj malemu brzuszek masowalam to pierwszy raz mi w nocy 4 godz przespal
moniczek duzo duzo zdrowka dla Tosienki od cioc 😘 😘 😘 😘 😘
kornelka widze ze nie proznujesz 😁 😁 😁 brawo 😁
trzymam kciuki za wizyty 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
podczytałam trochę....widzę że jesienne chłody dały się we znaki szkrabom - wszystkim życzę duuuużo zdrówka 🙂
Diviana Ala ładnie przybrała - super dziewczynka
Siehankowa i Aniołek powodzenia na wizytach - i czekamy na dobre wieści
no i w awatarkach maluszki ślicznie wyglądają 🤪
a ja dzisiaj kupiłam "katarek" ten do odkurzacza - aż ciekawa jestem jak to działa - któraś z Was zdaje się go chwaliła...
idę nakarmić Tosiulka
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nawały mleka w nocy to ja nie mam ego problemu moja Nadia je o stałych porach 🙂
Siehankowa współczuję przejść z ktką 😞
Divianko cieszę się,że córeczka przybiera 🙂
Moniczek trzymam kciuki, aby Tosiulek szybo wyzdrowiałą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny- nie poczytałam co u was, bo nie mam czasu- szymek ma dziś ciężki dzień. Przy cycu zasypia, a tylko położę go do łóżeczka to marudzi. Jedynie na spacerze pospał godzinkę. Mam nadzieję, że to przejściowe, i że jutro wszystko wróci do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela trzymaj się. Jeszcze tylko trochę....
Lydziaa mój też ma dzisiaj dzień marudzenia. Nie chce spać a jak już zaśnie to na 20 min 🤢
Ale jedyne pocieszenie to to że cały dzień kolki nie było 🙂 i mam nadzieje że tak zostanie 🙂 Pręży się troszke ale nawet nie piśnie 🙂 Może to te butelki albo espumisan zaczął działać.
Crazzzy zakupiłam te kropelki ale narazie nie daje bo JEST LEPIEJ 🙂 jak się nie daj Boże pogorszy to zaczne kuracje 🙂
Marta ja tak cały dzien obserwuje tego swojego szkraba i normalnie się boje że ma to napięcie :/ A nie mam jak tego sprawdzić tutaj :/ A do Polski dopiero w listopadzie to nie będzie za późno?? A czym grozi nie rozpoznanie tego i nie leczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunia, ja odpowiem póki Marta zajęta jest obowiązkami domowymi 😉
Miałam podobny problem z pierwszą córką, więc coś na ten temat wiem. U mojej córki rozpoznali asymetrię napięcia mięśniowego dopiero jak mała miała 3 miesiące więc dość późno.
Oczywiście najlepiej by było gdyby jakiś specjalista obejrzał Oliwierka jak najszybciej, ale na wizytę i ewentualną rehabilitację nigdy nie jest za późno.
Co najwyżej ćwiczenia mogą potrwać dłużej.
A co do konsekwencji to hmmm, trudno przewidzieć. Asymetria może minąć sama i nie pozostawić żadnych śladów. Najpoważniejsze problemy to skolioza i inne wady postawy.
Bądź dobrej myśli, mimo twoich niepochlebnych opinii na temat miejscowych lekarzy, gdyby był jakiś problem to pewnie by ci zwrócili na to uwagę.
Ale jeśli spędza ci to sen z powiek to polecam konsultację z fizjoterapeutą lub neurologiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo -aneczka DZIĘKUJĘ 🙂 To mnie troche pocieszyłaś.Bo kurcze martwie sie że jakby co to bedzie zapóźno. Tutaj pierwsze taki dokładne sprawdzenie dziecka jest w 8 tyg . Więc może jakby co to zauważą. A co do neurologa to lekarz pierwszego kontaktu jest od wszystkiego tutaj i to on musi mieć podstawy do skierowania do neurologa.
A tak wogóle to tutaj wogóle jakos dziwnie jest.Np całą ciąże nie widziałam ginekologa tylko połozna słuchała bicia serca i mierzyła ciśnienie. Nawet teraz po porodzie nikt mnie nie sprawdzi a miałam 20 szwów i nie wiem coi jak...Dopiero jak do domu pojade to obskocze chyba wszystkich lekarzy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
jezu u nas znowu kolki 😞


biedne te kolkowe dzieciaczki - pamiętam jak moja starsza córka miała kolki - serce pęka i nie wiadomo jak pomóc 😮
brunia ja Ci powiem że sama to bym nie zauważyła u Tosi nieprawidłowości - dopiero jak terapeuta mi zwróciła uwagę to się przyjrzałam,co prawda malutka nie potrzebuje fachowej rehabilitacji ale mamy zalecone ćwiczenie ułożenia główki i masaże twarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka i Brunia ale ja odpowiedziałam już na to pytanie hihi wczoraj 😁 😁 😁



Marta rzeczywiście pisałaś ☺️ Dziękuję również 🙂

Kurcze dziewczyny Wam też tak szybko dzień leci?? Bo ja wstaje rano i już wieczór... Mamusie pewnie kąpiel szykują a tutaj dopiero 18 więc jeszcze czas 🙂
I aż ciarki przechodzą na myśl o wieczorze bo u nas najczęściej po kąpieli się wszystko zaczyna 😞 I wtedy sobie myśle więcej dzieci mieć nie będę pierwsze i ostatnie a jak słodko się uśmiecha to sobie myśle kurcze tak szybko rośnie chcę mieć kiedyś jeszcze jedno hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...