Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
marta, u nas też cały dzień leje 😠 czekam az choc lekko przestanie to wyjdę z małym na szybki chociaz pół godz. spacer...
No ja tak czy siak będę miała przymusowe wietrzenie, bo na 16 na te ćwiczenia jedziemy.
Majka zadowolona, bo dostała kalosze i nową parasolkę 😁 😁 😁 to przy okazji z tatusiem pospaceruje 😁 😁 😁

kaaalooosze 🤪 uwielbiałam je jak byłam mała 😜
a gdzie na rehabilitacje jezdzicie?

Do Kłodzka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Pati, u nas to nie była krostka tylko biała plamka. To była pleśniawka. Ja początkowo podałam Aphtin, ale nie zadziałał. Co więcej, wkrótce plamek na języczku przybyło 😞
Te plamki mogą się oczywiście pojawić wszędzie: na języku, podniebieniu i dziąsełkach.
Po konsultacji z pediatrą zwalczyłam je bardzo szybko, ale potrzebny był lek na receptę - syrop Fluconazin i Dicoflor w proszku.
Zarówno syrop jak i Dicoflor podawałam na smoczku. Maczałam go w syropie a potem obtaczałam w Dicoflorze.
Pati, wrzuć mi proszę link do gorsetu - majtasów wyszczuplających. To co napisałaś brzmi obiecująco 😉
A co do przybierania dziecka na wadze - dla dzieci w naszym wieku, norma to 150-200 gram tygodniowo.


jo aneczka linki 🙂
http://www.sklep.medicorpol.com.pl/product_info.php?products_id=361
http://www.sklep.medicorpol.com.pl/product_info.php?cPath=2_39&products_id=244
Proszę bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ DZIEWCZYNY>>
Witaj BRUNIA 🙂

brunia86 napisał(a):
czesć dziewczyny 🙂 Podczytuje Was od czasów ciąży regularnie i podbieram Wasze sposoby na różne problemy wcześniej ciążowe teraz z maluszkami. Dajecie mi wsparcie nawet o tym nie wiedząc 🙂 Czytam jak Wam ciężko i wiem że nie tylko ja płacze i nie tylko moje dziecko ma problemy.A mieszkam w Anglii i jestem daleko od rodziny.Mama była tylko 2 tyg a ja sama zmagam się ze wszystkim.Mój partner pracuje od rana do wieczora.A ja wczesniej byłam straszną pedantką a teraz dzięki Wam mam w nosie to że dom jest nie do poznania w negatywnym tego słowa znaczeniu 🤔 Ja też urodziłam w sierpniu kochanego syneczka.Jest cudowny ale często ma problemy z brzuszkiem.Próbowałam już Infacolu herbatek hippa plantexu.Mama przysłała mi espumisan ale nic nie działa. Nie karmię piersią( przez co dzieki Wam nie robie sobie już wyrzutów 🙂)wiec tto nie wina jedzenia. Nie wiem już co robić.Wiem że Magdalena ma namiary na sprzedawcę Sab simplexu i bardzo bym prosiła jeśli jest taka możliwość o podanie mi ich. Boje się zamówić od nieznanego sprzedawcy bo to chodzi o moją dzidzię a jak podam mu coś co mu zaszkodzi? Boże wiedziałam że będzie ciężko ale że aż tak to nie 😞 Pomóżcie mi dziewczyny proszę. I jeśli sie zgodzicie to się do Was przyłączę 🙂 Chciałam już jakiś czas ale jakos tak byłyście zrzyte że się wstydziłam ☺️

Kochana ja mieszkam w Irlandii ...A próbowałaś kropelek Colief??? To nie jest jak w przypadku Infacolu czy Sab Simplex preparat na Simeticonie a laktaza która pomaga rozłożyć laktozę sa skuteczne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kup, nie pamiętam kto pytał ☺️ bo czytam mamusie z przerwami to na karmienie to na spacer to u nas w każdej pieluszce jest i robi tak mniej więcej co pół godziny aż.
Co do ubierania to u nas jest 23 stopnie, w salonie trochę cieplej bo słońce nagrzewa i mała jest w body na krótki rękaw i pajacu. Śpi w rożku przykryta kocykiem i pomimo że w rożku to potrafi się rozkopać 😮 a jak ją położyłam pod kołderkę to się wtoczyła pod nią cala 😮 więc teraz to rożek praktykuję, bo ona strasznie ruchliwa jest nawet podczas snu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jagoda śpi nawet już 1,5 godzinki.. wystawiłam ją na balkon, bo na dwór nie ma kto nam pomóc się znieść...

Diviana, a jak ty słyszysz, że Ala kwili , bo ty chyba w osobnym pokoju śpisz?? Ja durna nie potrafię Jagody do łóżeczka w tym samym pokoju włożyć, bo wydaje mi sie,że nie usłysze, jak np. krztusi się lub coś.... śpi ze mną....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my po krótkim spacerku, przyszli goście w niespodziewane odwiedziny jakieś urozmaicenie kurcze bo tak to wiecznie sama.....
No i mam ten Lefax wypróbuję dzisiaj po kąpanku zobaczymy czy pomoże.
Tosię położyłam na mate nawet wykazuje zainteresowanie i grzecznie leży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga ja Ci strasznie współczuję. Ty tylko dajesz cyca?? czy mm też? bo to dziwne żeby mała tak non stop przy cycu siedziała, może jest tak samo jak u Paninki?? mała się nie najada??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny u lekarza dowiedziałam się że Oli ma przeziębienie i że to jest oczywiscie NORMALNE! Kurde ta baba to nawet zła była że przyszłam bo już na obiad powinna wychodzic.A to było spotkanie umówione rano tylko że tu trzeba się umawiać na dzien lub kilka dni wczesniej.Tylko skąd ja mam wiedzieć że akurat jutro lub pojutrze mój synek zacznie kaszleć??? Boże idzie się wykończyć. NO i sie pytam tej wrednej baby to co mam teraz zrobić? Co dac na ten katarek? Bo kaszel to chyba nie był bo czysto wszędzie. A ona mówi nic a jak juz bardzo chce to jakies kropelki! A ja na to jakie? A ona no takie co mozna od urodzenia dawać. TO ja na to ok dziekuje i wyszłam bo bym jej chyba przywaliła!! Taka zła byłam Co to za lekarz??


[/Crazzzy ] nawet nie wiedziałam że takie kropelki istnieją. Ale dziękuje Ci jutro pójdę do apteki i zakupie. 🙂
A tak wogóle to używam tych nowych butelek co wczoraj kupiłam Dr Browns i jakby lepiej jest! W dzień już nie płakał dzisiaj. Delikatnie postękuje ale to nie to co było. Boże jakby tak pomogły to ozłoce tego Brownsa hehe A może dziewczyny które walczą z kolką powinny zakupć?? Bo nawet jak trochę pomogą to już cos. Można kupić takl jak ja dwie na sprubowanie. Bo wczesniej Avent taki niby wysławiony nie sprawdził sie.I przy karmieniu taki szum słyszałam.

A co do temperatury to ja mam 22 i Oli ma bodziaka na krótki rękaw i pajaca a jak śpi to kocyk. W nocy tak samo 🙂

Daniela ja słyszałam że ten Lefax to nie jest taki bezpieczny jak inne krople. Uważaj jak dawkujesz 🙂 ale słysząłam też że skuteczny 🙂

A kropelki Sab simplex już zamówiłam i do Anglii mi przyślą 🙂
Ok ja idę dokończyc obiad bo młody niby spi a jednym okiem spogląda co jakis czas 🙂 Oszukista jeden 🙂 Buziaki i miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja karmie tez tylko piersia i pyatalam dziewczyn ile taki maluch zjada bo musieliesmy isc na chrzciny a mala zostala z odzicami. Pislyscie ze 90-120. To moja panienka zjadla 160 po czym krzyczala ze malo wiec dostala jeszcze herbtaki 40 i dalej krzyczala uspokoila sie dopiero jak przyjechalam i do tego oproznila mi pol cycusia. Ja nie wiem ona jest jak smok chyba ma ze 3 zoladki.Po czym poprzeciagala sie i spala 7 godzin w nocy 🙂 Potem juz sie budzila czesciej bo musiala nadrobic to co starciala spaic i nie jedzac.
Ja tez uzywam do herbatki hippa na lepsze trawienie tej butelki dr brownsa.Mala ma bole brzuszka czasami pomaga suszarka i masaze. Ale wymioty ustapily na szczescie po tych probiotykach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie mam czasu przez ten mężowy urlop do Was zajrzeć i poczytać 😞 😞 😞 - a tu jeszcze tydzień wrrr

dzień dobry! Witam nową mamusię 🤪
u nas w porządku 😆 , Tosia zaczęła coraz więcej głużyć i coraz częściej nie śpi...rozgląda się po pokoju i uśmiecha się jak do niej mówię 🙃 🤪 🙃 - z dnia na dzień coraz fajniejsza
w środę idziemy na szczepienie - ciekawe jak zniesie
mam nadzieję że u Was i szkrabików wszystko dobrze,już nie mogę się doczekać kiedy będę na bieżąco bo tak czegoś mi brak jak nie mogę byc na forum - cóż - UZALEŻNIENIE 😜
buziaki dla wszystkich i milego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunia - będę pamiętać o tej butelce dr Brownsa i jak zacznę częściej podawać młodej butlę to być może ją kupię. Ja do tej pory byłam wierna Avent-owi, ale moja Hania też miewa wzdęcia brzuszka. Trochę się obawiam, że jak zacznę karmić butelką to bóle mogą się nasilić.
Jak już dłużej będziesz używać tych butelek to napisz czy rzeczywiście się sprawdzają.
A to jest jakiś szczególny "model" butelek tej firmy czy oni mają tylko butelkę w jednym kształcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, poklaskałam ci za link. Widzę, że ta firma ma więcej modeli bielizny wyszczuplającej.
A jak u nich jest z rozmiarami. Można wierzyć ich tabeli rozmiarowej czy jest zaniżona albo zawyżona?
Jeśli dobrze zrozumiałam to ten gorset z ramiączkami to bez biustonosza jest, tak? Ramiączka tylko przytrzymują, żeby majtasy się nie obsunęły w dół?
Hi, Hi, niech no jeszcze Kornelka sobie ten link zapisze 😁 😁 😁
Śmiała się, jak jej napisałam, że moje majtasy mają walory antykoncepcyjne, więc teraz będzie mogła sobie kupić... z dziurką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A to jest jakiś szczególny "model" butelek tej firmy czy oni mają tylko butelkę w jednym kształcie?
Mają chyba kilka kształtów tych butelek bo były grubsze i normalne małe i duze. Ja wzięłam normalną 240ml bo mała niedługo się nie przyda.


A tak wogóle dziewczyny czytam książkę ZAKLINACZKA DZIECI i kurcze niektóre jej rady mądrze brzmią. Mozecie sobie ściągnąć e booka na chomikuj.pl Polecam bo fajna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga my mieszkamy teraz na takiej wiosce gdzie jest cisza jak makiem zasiał, więc słyszę małą pomimo drzwi, w dodatku mój mąż ma tak wyczulony słuch że ona ledwo zaszlocha już mi mnie trąca bym do niej szła, no a dodatkowo Alicja ma głosik bardzo donośny że trudno byłoby jej nie usłyszeć, ale że oststnio tak myślałam że mogłabym nie usłyszeć maluszka chce kupić monitor oddachu może właśnie z nianią elektroniczną.
U nas dzień kolkowy, teraz po kąpieli ją ululałam i znów się zbudziła prężąc się, ale chyba chwilowo przeszło zaaplikowałam smoka i zostawiłam samą w pokoju może uśnie a jak nie zaraz będe do niej biegła. Jeśli noc będzie taka jak dzień to będzie się budziła co 15 min starając się zrobić kupę 😞 oby usnęła i oby jej ta kolka przeszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Pati, poklaskałam ci za link. Widzę, że ta firma ma więcej modeli bielizny wyszczuplającej.
A jak u nich jest z rozmiarami. Można wierzyć ich tabeli rozmiarowej czy jest zaniżona albo zawyżona?
Jeśli dobrze zrozumiałam to ten gorset z ramiączkami to bez biustonosza jest, tak? Ramiączka tylko przytrzymują, żeby majtasy się nie obsunęły w dół?
Hi, Hi, niech no jeszcze Kornelka sobie ten link zapisze 😁 😁 😁
Śmiała się, jak jej napisałam, że moje majtasy mają walory antykoncepcyjne, więc teraz będzie mogła sobie kupić... z dziurką 😁


tabela rozmiarów jak dla mnie oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evelina to ja Ci pisałam, że mój mały wsuwa od 90-120ml. Oj szybko to się zmieniło. Teraz potrafi wypić 150 a standard to 120ml. Nosz taki mały głodomorek z niego, że ho ho 😁

jo-aneczka ja również mam butelkę Dr Browna. Ja mam większą jak bruni i ma w środku taką rurkę do odprowadzania powietrza, dzięki temu mały go nie łyka.

Mój maluszek po południu był niespokojny i jadł, jadł i jadł. Ale jak się najadł to zasnął jak aniołek. Przed chwilą obalił 130ml i śpi dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...