Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Marta tekst strasznie poruszający i niestety jak zauważyła Ann jakże prawdziwy. Czytałam a łzy same leciały 😞 kurcze człowiek w tym zabieganiu zapomina o najważniejszym niestety.
Aniołku trzymamy z Tosią za Was kciuki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam do was dziewczyny pytanie 🙂
Właśnie dostałam pismo z wyliczeniem czasu trwania urlopu macierzyńskiego. Wyliczono mi go do 1 stycznia - czas trwania 20 tygodni. Trochę mnie to zdziwiło, bo gdzie są te dwa dodatkowe? Wiem, że o dwa muszę pisać pismo, ale w kalendarzu urlopów macierzyńskich przeczytałam, ze jeżeli urlop przechodzi na 2012 to powinnam dostać nie 20, ale 22 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
A u nas nad ranem skończyło się spanie.... po trzeciej maleństwo się obudziło - po raz kolejny i marudziła przy cycu oczywiście.... kwiliła, mruczała i co jedzenie to kupy... czy nie uważacie, że za dużo ich robi?? Co jedzenie kupka a czasami nawet pomiędzy....
ech Jak czytam, że wasze dzieciątka śpią po tyle godzin, to zastanawiam się, co u nas jest nie tak.... No trzy godzinki pod rząd to mała spała chyba tylko zaraz po urodzeniu a teraz po maksymalnie dwie i to nie za często.... Ciekawe, czy dziś uda mi się coś zrobić w domu, lub chociaż śniadanie zjeść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann, mi księgowa wyliczyła początkowo do 19 stycznia ale coś dzwoniła, że chyba jeszcze załapię się na jakieś dodatkowe dwa tygodnie....

A ja z kolei mam pytanie odnośnie wypłaty na macierzyńskim.... którego każdego miesiąca ją wypłacają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Ann, mi księgowa wyliczyła początkowo do 19 stycznia ale coś dzwoniła, że chyba jeszcze załapię się na jakieś dodatkowe dwa tygodnie....

A ja z kolei mam pytanie odnośnie wypłaty na macierzyńskim.... którego każdego miesiąca ją wypłacają??

U mnie tak jak pensja -10 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry 🙂
u nas nocka standardowo spokojna, Ksawier budził się na jedzenie średnio co 2,5 - 3 godz. Koło 5 rano jak zwykle stękanie, prężenie się i problem z wyciśnięciem kupki, ale masowanie brzuszka i przyciskanie nózek do brzusia pomogło...
a my dziś podobnie jak Aniołek, wizyta u kardiologa, troche pozno, bo na 19.30 i obawiam się, ze przez to dzisiejsza noc moze nie byc łatwa, bo wizyta zaburzy codzienny rytm dnia Ksawiera. O 19.30 to on już albo ciągnie cyca po kąpieli albo już ładnie leży w łóżeczku i zasypia... no ale cóż, najważniejsze zeby po wizycie były same pozytywne wieści...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Ann, mi księgowa wyliczyła początkowo do 19 stycznia ale coś dzwoniła, że chyba jeszcze załapię się na jakieś dodatkowe dwa tygodnie....

A ja z kolei mam pytanie odnośnie wypłaty na macierzyńskim.... którego każdego miesiąca ją wypłacają??

u mnie tak jak wypłata - 1-go 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann, z tego co ja się orientuję to o te 2 lub 4 tyg. dodatkowe to trzeba napisać nowy wniosek... o 2 tyg. jezeli podstawowy macierzynski trwa do 2011 i o 4 tyg. jezeli podstawowy wchodzi na 2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to u mnie nie wiem kiedy ta wypłata, bo miałam 10tego a teraz cisza... a już 20 mamy.... no ja to jakiś ten oddział zusu mam inny niż wszystkie... wiecznie mają problem z wypłaceniem kasy 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Aniołku mocno trzymam kciuki za wizyte
U nas noc nie taka straszna jak sie wydawało, ale od rana znów prężenie sie i bąki ale bez wiekszego lamentu, wczoraj zjadłam blachę pieczonych jabłek, bo to ponoć u maluchów reguluję kupy i może jest trochę lepiej, dziś chyba też jabłka zakupię i znów będzie jabłkowy dzień.
U nas była położna, która się tak speiszyła że jej wizyta trwała może 3 minuty, nawet dziecka nie rozebrała podwinęła nogawkę i spojrzała na nogę jedynie 🤔 mówiła że jak dziecko nie może zrobić kupki to termometr zamoczyć w oliwce i delikatnie włożyć w pupę wtedy na pewno zrobi tylko by nie praktykować tego zbyt często bo organizm się przyzwyczaja do takich rozwiązań. No i tyle z jej wizyty bo ona nawet wagi ze sobą nie ma, więc na 12.00 pójdziemy do lekarza, zważymy małą i zobaczymy czy może już przybiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga,
a tobie to chyba pracodawca powinien wypłacać macierzyński a nie ZUS. Wtedy powinien wypłacać w terminie takim jak wynagrodzenie.
Mi wypłaca ZUS i... nadal czekam na zasiłek zarówno za sierpień jak i za wrzesień.
Nasz ZUS wypłaca między 25 a 30 dniem danego miesiąca.
Daniela - a czy ty dostałaś już kasę? Bo my na tym samym wózku jedziemy 😉
Kurcze, co to z tymi kupkami naszych maluszków - dziś to chyba wszystkie sierpnióweczkowe dzieciaczki zastrajkowały 😞
Jak moja pierwsza córka była maleńka to jakoś nie miała problemów z kolkami i kupkami. A teraz jak was czytam, to niemal wszystkie mamy ten sam problem.
Hmmm, kto by pomyślał, że naszym głównym tematem rozmów na forum będą... gazy jelitowe i g... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!
u nas nocka spokojna, butla o 23 potem 4 i 9...tatus zostal z mala a ja moglam jechac na zakupy 🙂 🙂 🙂wlasnie wrocilam i oboje spia 🙂 🙂

justyna i inne mamy karmiace tylko mm.budzicie dzieci w nocy na butelke? macie juz stale godziny karmienia? u nas w ciagu dnia mala domaga sie jedzonka mniej wiecej co 3 godziny, w nocy co 4-5 roznie i przez to nie moge wprowadzic stalych por karmienia...jak u was to wyglada...macie jakis sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ty pewnie będziesz wiedziała bo w końcu belfer z ciebie 😁
Kiedy jest dzień nauczyciela i czy jest to dzień wolny od szkoły?
Latka lecą i ja już zapomniałam jak to było ☺️. Ale chyba mam prawo nie pamiętać, w końcu szkołę kończyłam w ubiegłym stuleciu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...