Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
brunia86 napisał(a):
jo -aneczka DZIĘKUJĘ 🙂 To mnie troche pocieszyłaś.Bo kurcze martwie sie że jakby co to bedzie zapóźno. Tutaj pierwsze taki dokładne sprawdzenie dziecka jest w 8 tyg . Więc może jakby co to zauważą. A co do neurologa to lekarz pierwszego kontaktu jest od wszystkiego tutaj i to on musi mieć podstawy do skierowania do neurologa.
A tak wogóle to tutaj wogóle jakos dziwnie jest.Np całą ciąże nie widziałam ginekologa tylko połozna słuchała bicia serca i mierzyła ciśnienie. Nawet teraz po porodzie nikt mnie nie sprawdzi a miałam 20 szwów i nie wiem coi jak...Dopiero jak do domu pojade to obskocze chyba wszystkich lekarzy hehe


U mnie jest tak samo. Trzeba najpierw iść do lekarza od wszystkiego (który tak swoją drogą g...wie) i on decyduje czy wysłać do jakiegoś specjalisty. Ja nawet miałam taką sytuację, że po kolejnym plamieniu na początku ciąży lekarz od wszystkiego nie badając mnie powiedział, że poroniłam i mam iść do domu i czekać aż ciało samo się oczyści. Mój m. zrobił wtedy awanturę, że chcemy się widzieć z ginekologiem i mieć zrobione USG. Lekarz z wielkim fochem zadzwonił do szpitala, że przyjadę i dał mi skierowanie. Do szpitala jedzie się godzinę i była to najgorsza godzina w moim życiu. Jak widać nie było to poronienie i powiedziałam ostatnio m. że wezmę Tymka do tego lekarza żeby mu nasikał na biurko i podziękował za ''poronienie'' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
iza1313 napisał(a):
hej dziewczyny moj maly najada sie mocno a potem ulewa, pilnuje aby sie mu odbijalo ale to i tak malo i ulewa mu sie az nosem, karmie go butelka sciagnietym mlekiem

czy ktoras z was ma taki problem ?


Mój mały też pije ściągnięte mleko z butelki. Może to wina butelki? Ja odkąd karmię butelką Dr Browna nie mam problemu z tak częstym ulewaniem.
Ale mój mały tak zachłannie je, że czasami i tak mu się ulewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie zakupiłam butelkę dr browna
A mój aniołek chyba popadł w śpiączkę jak dziś o 15 poszła spać to o 19 ją wybudziłam na kąpiel po czym wyssała jedynie pół cyca i znów zapadła w sen i śpi 😮 nie wiem czy to po długim spacerze czy po tych masażach czy o co chodzi, aż się boję że zaraz się zbudzi i nici będą z mojego spania, no zobaczymy co noc przyniesie.
Dziewczyny mówię Wam dobranoc i spokojnych nocek dla wszystkich dzidziusiów i dla mamuś by się wyspały wszyściutkie.
A i ciekawe jak Oliwka po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas od 16 do 17 kolka , zasnęła Tosia na jakieś 40 min i od przed 18 znowu płacz, po 19 wykąpałam przysypia i się znowu budzi. Teraz nie śpi i marudzi i płacze...jezu mam dosyć, kiedy to się skończy wreszcie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez napisał(a):
Jak widać nie było to poronienie i powiedziałam ostatnio m. że wezmę Tymka do tego lekarza żeby mu nasikał na biurko i podziękował za ''poronienie'' 😉

Inez wiem co czułaś. Znam "tą godzinę".
A z tym lekarzem proponuję porządnie nakarmić Tymka przed wizytą, bo siku to za mało 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Inez napisał(a):
Jak widać nie było to poronienie i powiedziałam ostatnio m. że wezmę Tymka do tego lekarza żeby mu nasikał na biurko i podziękował za ''poronienie'' 😉

Inez wiem co czułaś. Znam "tą godzinę".
A z tym lekarzem proponuję porządnie nakarmić Tymka przed wizytą, bo siku to za mało 🤪 🤪 🤪


A to jest myśl. O drugiej ''stronie'' nie pomyślałam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wpadam na chwilę- w końcu po kąpieli zasnął i śpi już 1,5 godziny, ale zasypianie miał ciężkie.

brunia- ja też jak usłyszałam o napięciu zaczęłam szukać obiawów u małego i dużo mi się zgadzało, ale pediatra powiedziała że jest ok. i że Szymek jest silnym maluchem
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inezja wiem co czułas bo ja pierwsze maleństwo straciłam przez takiego konowała 😞 Plamiłam i nikt nie chciał mi pomóc 😞 A na dodatek nie oczyściłam się i nie chcieli mi nic dać na oczyszczenie i musiałam do Polski leciec. Ach nawet nie lubie o tym myślec bo tutaj do 12 tyg nie jestes dla nich w ciąży i jakby coś to nie ratują.A w Polsce by mi dali coś na podtrzymanie.
Oni się nie znają bo są od wszystkiego.Szłam do nich z plamieniem, z bólem brzucha w drugiej ciąży i zachowywali sie jaby byli ginekologami 😮
U nas NIE MA KOLKI 🙂 Odpukać hehe Kurde dziewczyny to chyba ta butelka bo moja przyjaciołka ma córeczke 3 dni starszą od Olego i kupiłyśmy razem i jej mała też już ma sie lepiej. Owszem mały marudzi bo mu smoczek wypada i co chwile latam wkładac 😁 Ale kolki nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
brunia86 napisał(a):
Inezja wiem co czułas bo ja pierwsze maleństwo straciłam przez takiego konowała 😞 Plamiłam i nikt nie chciał mi pomóc 😞 A na dodatek nie oczyściłam się i nie chcieli mi nic dać na oczyszczenie i musiałam do Polski leciec. Ach nawet nie lubie o tym myślec bo tutaj do 12 tyg nie jestes dla nich w ciąży i jakby coś to nie ratują.A w Polsce by mi dali coś na podtrzymanie.
Oni się nie znają bo są od wszystkiego.Szłam do nich z plamieniem, z bólem brzucha w drugiej ciąży i zachowywali sie jaby byli ginekologami 😮
U nas NIE MA KOLKI 🙂 Odpukać hehe Kurde dziewczyny to chyba ta butelka bo moja przyjaciołka ma córeczke 3 dni starszą od Olego i kupiłyśmy razem i jej mała też już ma sie lepiej. Owszem mały marudzi bo mu smoczek wypada i co chwile latam wkładac 😁 Ale kolki nie ma 🙂


No to możemy sobie podać ręce, bo tu jest IDENTYCZNIE! Aż się boję co to będzie jak malutki zachoruje 😠
Mój mały miewa kolki, ale odpukać nie są tak dokuczliwe. Może faktycznie pomaga ta butelka DR Browna. Tylko, że ja nie za każdym razem jej używam, bo mam też Avent. Może faktycznie jak będę używać tylko Dr Browna to wogóle nie będzie kolek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez ja też mam Aventa ale odstawiłam całkowicie bo moim zdaniem to gorsze są. Moze odstaw na troche i sprawdź? Ja do nich wrócę jak miną te 3 miesiące 🙂
Ja też się boję bo napewno mu paracetamol przepiszą!
Ja mówię DOBRANOC MAMUIEI MALUSZkI SPOKOJNEJ I PRZESPANEJ NICKI ŻYCZĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Inez dziękuję w imieniu swoim i Szymka za tak miłe słowa 🙂 To prawda rośnie w oczach. I jeśli będzie rósł w tak szybkim tempie jak Kuba to mamusia nie długo będzie miała ręce do samiutkiej ziemi 😉 😎

Danielapytałaś jak tam Szymek, dzisiaj podjęłam decyzję, że zapisuję synka do okulisty. Wydaje mi się, że on nie ma typowego kataru tylko to ropa z oczka spływa mu do gardełka. Inaczej ściągała bym gile przez fridę. A tak nic nie udaje mi się wciągnąć. Dlatego dławi się w nocy i nie może dobrze spać. Jakiś czas temu zgłosiłam problem naszej pediatrze, która przepisała kropelki z antybiotykiem. Minimalnie pomogły bo ropy jest mniej ale jednak jeszcze jest. Dlatego chyba będzie czekało nas to przetykanie kanalika.

Kornelka jak tam Rysio?? Mam nadzieje, że chociaż Wy pozbyliście się problemu ropiejących oczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
U nas ładnie przespana noc no i wczesny poranek bo od 5.30 mała nie śpi 🙂
Co do ropiejących oczu to Alicji ropieje jedno, pytałam wczoraj o to pediatrę i kazała mi masować by kanalik się udrożnił i mogę smarować oko moim pokarmem 😮
Wogóle to ja jakoś nie mam zaufania do tej pediatry na wszystko zaleca masaże, co prawda na kolkę pomogły, ale moja Alicja wygina się w łuk do tyłu bardzo mocno więc o tym powiedziałam nawet nie obejrzała małej tylko stwierdziła masaże, nawet skierowania do neurologa nie dała 😞 już się sama zastanawiam czy jakiś ćwiczen na necie nie poszukać bo się martwię że może później być za późno i będą jakieś konsekwencje, a na tej wsi tylko jeden pediatra jest 😞
A jak tam dziś Wasze maleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana jeśli bardzo Cię bardzo niepokoi zachowanie Ali zapisz się do neurologa prywatnie. U nas powiem Ci na wizytę ze skierowaniem i tak czeka się 4 tygodnie najkrócej. Wizyta u neurologa dziecku nie zaszkodzi, on sprawdzi zachowanie i reakcje dziecka na różne bodźce, a ty będziesz pewna i spokojniejsza.
Pamiętaj że większość "dziwnych" zachowań dzieci jednak okazuje się byc normalnymi, więc nie stresuj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

U nas i wieczór i noc masakra 😞 Tosia płakała, wyginała się. Jak udało jej się puścić bączka to darła się w wniebogłosy 😞 Teraz okropnie marudzi widać że ją boli 😞 a ja na prawdę nie wiem jak jej pomóc bo i termofor i przyginanie nózek do brzuszka i leżenie na brzuszku nic nie pomaga 😞

Madzia faktycznie Szymuś duży chłopczyk 🙂i bardzo podobny do Ciebie moim zdaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak właśnie zrobię, bo po co mam się stresować, a jakby co to można szybko zadziałać, jakaś ostatnio przewrażliwona się stałam, przez miesiąc mała spała sama w łóżeczku bez problemu a teraz to kupiłam i monitor oddechu i nianię i poduszkę klinik, coś mi oststnio odbija chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Tak właśnie zrobię, bo po co mam się stresować, a jakby co to można szybko zadziałać, jakaś ostatnio przewrażliwona się stałam, przez miesiąc mała spała sama w łóżeczku bez problemu a teraz to kupiłam i monitor oddechu i nianię i poduszkę klinik, coś mi oststnio odbija chyba.
A ja właśnie zrezygnowałam z "klina".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...