Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Hey u nas kiepsko. Mała ma zapalenie ucha i znowu antybiotyk bierze 😞(( Śpi bardzo dużo bo ma czopki na gorączkę i uspokojenie. Narazie nawet zaszczepić jej nie mogę i jak przez dwa tygodnie nie zwalczy organizm infekcji to wgl nie będę mogła jej szczepić. 😞 Bardzo mi małej szkoda. Do tego wszystkiego mała ma jeszcze problemy z tarczycą i to od tego te zapalenie ucha. Ehhh.. Tak mi ciężko, że nie mogę jej pomóc. A jak pytam się lekarzy o wszystko to mi każą czekać i czekać.


biedactwo 😞 kużwa jak nie urok to sraczka ... zawsze coś 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
agamu napisał(a):
agata82 napisał(a):
a my tradycyjnie nie śpimy tylko zwiedzamy 😮 Młoda się najadła, ja ściągnełam mleczko i nie powiem, fajnie by było sie kimnąć ale Hrabina ma inny plan na te część nocy 🤢 leży sobie, gada cos pod nosem 🤨
buuuuu 🙃
ma ktos patent na uśpienie dziecka??? 🥴 🥴

Moja zasypia ostatnio tak: biorę ją na ramię, włączam w tv program muzyczny, robię dość głośno,staję tak, że ona ma twarz w stronę tv i patrzy sobie na ekran i zaczynam tańczyć...wtedy wystarczy 10-15 minut i Gabrysia śpi 🙂 A im szybsza nuta, tym bardziej jej psuje...tylko tego raczej w nocy sie nie zastosuje, ale na dzień polecam-u mnie naprawdę skutkuje,a przy okazji trochę się poruszam 🤪 🤪 🤪 🤪


fajnie, rozrywkowa dziewczyna 🤪
😁 😁 😁 moja tez przy muzie sie uspajkaja 🙂hehe w sobote byl moj brat i sobie z Andru wkoncu pepkowe zrobili(bo jak uroidzilam to on wypil tylko po piwie z sasiadem hehee) wodeczka ,zakaska,muzyczka ,jeden przez drugiego gandalapil ,a dziecię jak aniolek spalo w bujaku jak cza! 🤪
dostalysmy podgrzewacz ze sterylizatorem i powiem Wam ,ze podgrzewac -podgrzewam,ale szybciej jednak na gazie we wrzatku...
mamy taki o http://allegro.pl/prezent-podgrzewacz-do-butelek-sterylizator-i1879247007.html i buteleczka Tommie Tippyy za free 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Hey u nas kiepsko. Mała ma zapalenie ucha i znowu antybiotyk bierze 😞(( Śpi bardzo dużo bo ma czopki na gorączkę i uspokojenie. Narazie nawet zaszczepić jej nie mogę i jak przez dwa tygodnie nie zwalczy organizm infekcji to wgl nie będę mogła jej szczepić. 😞 Bardzo mi małej szkoda. Do tego wszystkiego mała ma jeszcze problemy z tarczycą i to od tego te zapalenie ucha. Ehhh.. Tak mi ciężko, że nie mogę jej pomóc. A jak pytam się lekarzy o wszystko to mi każą czekać i czekać.

biedne maleństwo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
Landusia napisał(a):
sto lat haneczko!
agus juz czytam 🙂 i trzeba brac wypis do gina 🙂


a po co im wypis ? 🤔 mój grzmotnął mega kupe heh od poniedziałku mamy co dziennie 😁 🙃

nie wiem moja brala kazdy wypis ze szpitala i wpinala do karty u nich zalozonej.
mariola 60ml pije i ja 60ml odciagam z cyca drugiego jak wypije 100ml dwa razy sie zdarzylo to 100ml odciagnelam na takiej zasadzie moje cycki pracuja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
Hey u nas kiepsko. Mała ma zapalenie ucha i znowu antybiotyk bierze 😞(( Śpi bardzo dużo bo ma czopki na gorączkę i uspokojenie. Narazie nawet zaszczepić jej nie mogę i jak przez dwa tygodnie nie zwalczy organizm infekcji to wgl nie będę mogła jej szczepić. 😞 Bardzo mi małej szkoda. Do tego wszystkiego mała ma jeszcze problemy z tarczycą i to od tego te zapalenie ucha. Ehhh.. Tak mi ciężko, że nie mogę jej pomóc. A jak pytam się lekarzy o wszystko to mi każą czekać i czekać.


biedactwo 😞 kużwa jak nie urok to sraczka ... zawsze coś 🤢

Racja. Ale gorączka już spadła. Na szczęście. Tak mi jej szkoda. Taka mała a już tak cierpi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
asia19874 napisał(a):
Landusia napisał(a):
sto lat haneczko!
agus juz czytam 🙂 i trzeba brac wypis do gina 🙂


a po co im wypis ? 🤔 mój grzmotnął mega kupe heh od poniedziałku mamy co dziennie 😁 🙃

nie wiem moja brala kazdy wypis ze szpitala i wpinala do karty u nich zalozonej.
mariola 60ml pije i ja 60ml odciagam z cyca drugiego jak wypije 100ml dwa razy sie zdarzylo to 100ml odciagnelam na takiej zasadzie moje cycki pracuja 😁

dzięki, przynajmniej wiem ile orientacyjnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Opiszę Wam historię tego biednego dzieciaczka, nie po to, żeby wystraszyć, ale ku przestrodze, by nie ufać do końca lekarzom i zawsze się poradzić co najmniej dwóch.
Malutka urodziła się w pępowiną na szyi i zauważono, że jak się zmęczy, np. ssaniem piersi, płaczem, to charczy i świszczy. Najpierw myślano, że to przez tę pepowinę, że uszkodziła jej tchawicę, ale zbadali ją w szpitalu i nic tam nie wykryli. Małą w inkubatorze przewieziono do Prokocimia. Tam rodzice usłyszeli, że to nic takiego i że do roku z tego wyrośnie. Mijały dni i okazało się, że mała jak płacze to się dusi i z czasem jest coraz gorzej, więc znowu wycieczka do lekarza. I tu się zaczyna dramat 😞 Lekarz powiedział im, że dziecko w każdej chwili mogło umrzeć przez uduszenie i że nie miało prawa wyjść z Prokocimia. Swoją drogą też brak wyczucia, gdyby mi ktoś coś takiego powiedział miałabym koszmary do końca życia... Mała miała oskrzele owinięte tętnicą i z upływem czasu, kiedy rosła ten węzeł się coraz bardziej zaciskał. Już jest 7 tyg. w szpitalu, zostanie jeszcze 8 tyg, o ile będzie dobrze. Wszystko ma pokłute, na domiar złego jedna nóżka jest chłodniejsza od drugiej i nie wiadomo, czy od tych kłuć nie zrobił się zator. Ma już za sobą 4 narkozy i nie wiedzieć czemu jedno oczko zrobiło się jej mniejsze 😞 😞 Ciągle jest na tlenie, bo jak jej odłączają, to leci saturacja.

Także mamusie, jak coś was niepokoi to nie krygujcie się tylko sprawdzajcie i jak jeden lekarz Was zbędzie to idźcie do drugiego. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić dramatu jaki przeżywają teraz rodzice 😞 😞 😞 😞

Biedne Maleństwo i biedni ci Rodzice...nawet sobie nie wyobrażam co muszą przeżywać....


to musi byc dla nich koszmar... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
Landusia napisał(a):
sto lat haneczko!
agus juz czytam 🙂 i trzeba brac wypis do gina 🙂


a po co im wypis ? 🤔 mój grzmotnął mega kupe heh od poniedziałku mamy co dziennie 😁 🙃


jaacie.. my tez tak chcemy!! U nas nawet po czopkach czasem nie ma 😞 moze debridat cos da?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
agamu napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny orientujecie sie jaki poziom bilirubiny jest dopuszczalny u maluszków ?


nie wiem, Moja miała 13,5 w szpitalu, a później spadło do 10 i wtedy nas wypuścili.

bo w 3 dobie zycia- przed wyjscie dom do domu- norma jest 10

15,z krwi do 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Hey u nas kiepsko. Mała ma zapalenie ucha i znowu antybiotyk bierze 😞(( Śpi bardzo dużo bo ma czopki na gorączkę i uspokojenie. Narazie nawet zaszczepić jej nie mogę i jak przez dwa tygodnie nie zwalczy organizm infekcji to wgl nie będę mogła jej szczepić. 😞 Bardzo mi małej szkoda. Do tego wszystkiego mała ma jeszcze problemy z tarczycą i to od tego te zapalenie ucha. Ehhh.. Tak mi ciężko, że nie mogę jej pomóc. A jak pytam się lekarzy o wszystko to mi każą czekać i czekać.


biedna 😞 co to za problemy z tarczyca? cos dlugoterminowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
po wczorajszym aktywnym dniu Szymek zasnął o 23 i spał do 5.30!!! jak nigdy, ale jak się przyssał do piersi to ciągnął 40 min. z drugiej ściągnęłam przy okazji 50 ml, bo nabrzmiały przez noc. może tym sposobem uda mi się do 6 listopada uzbierać mleka i nie będzie potrzeby sztucznego podawać 🤪 ile Wasze dzieci piją Waszego mleka na raz? pyt. do tych co odciągają 🙂


120, 150, 180 🤪, 230 😮 nie ma reguly 😁 Ale norma to chyba 150 🙂
mojj spal od 20 do 2 🤪 my z mezem za to zasnac nie moglismy 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szakirka nie chciala nigdy smoczka,Ola tak samo ,a wczoraj moja starsza dama nauczyla siostre ssac smoka .ogromna przeciwniczka bylam smokow ,ale poniekad zycie mi to uratowalo,bo moge wszystko porobic ,gotuje ,sprzatam,prasuje ,mam cisze i spokoj eureko! 🤪 🤪 🤪 🤪
hehe ,teraz spi sobie Gwiazda w bujaku i smoka siupie 🙂
a ja serwuje za chwilke serduszka w sosie wlasnym,kasze i buraczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
matko ile ten antek pije! moja nadii w jego wieku a 60ml to norma max 100ml to ulewa po tym hehe 😁 gdzie ty kobito to mleko chowasz? ja mam cyce twarde jak 100ml jest w jednym a co dopiero 230! 😁 🤪
a moja po szczepieniu i bioderkach spala od 18 z przerwa na kapanie i kolacje o 21 do 4 rana! 😁 i pozniej od 4 10 do 7 30 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny fajny
http://allegro.pl/68-disney-kombinezon-myszka-minnie-fuksja-3-6mce-i1888492530.html
albo ten
http://allegro.pl/aga-sliczny-kombinezon-dwuczesciowy-68-i1880485570.html
'
moja szwagierka wyhaczyla w lumpku zajebiaszczy z uszami taki koloru bzu-lila i krolikiem -za jedyne 8zl 😉 😎
a drugi kombinezonik ma Niunia po siostrzyczce -same firmowki i to bez wydawania kasy hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Hey u nas kiepsko. Mała ma zapalenie ucha i znowu antybiotyk bierze 😞(( Śpi bardzo dużo bo ma czopki na gorączkę i uspokojenie. Narazie nawet zaszczepić jej nie mogę i jak przez dwa tygodnie nie zwalczy organizm infekcji to wgl nie będę mogła jej szczepić. 😞 Bardzo mi małej szkoda. Do tego wszystkiego mała ma jeszcze problemy z tarczycą i to od tego te zapalenie ucha. Ehhh.. Tak mi ciężko, że nie mogę jej pomóc. A jak pytam się lekarzy o wszystko to mi każą czekać i czekać.
ojejej..biedne malenstwo..wspolczuje strasznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
agamu napisał(a):
agata82 napisał(a):
a my tradycyjnie nie śpimy tylko zwiedzamy 😮 Młoda się najadła, ja ściągnełam mleczko i nie powiem, fajnie by było sie kimnąć ale Hrabina ma inny plan na te część nocy 🤢 leży sobie, gada cos pod nosem 🤨
buuuuu 🙃
ma ktos patent na uśpienie dziecka??? 🥴 🥴

Moja zasypia ostatnio tak: biorę ją na ramię, włączam w tv program muzyczny, robię dość głośno,staję tak, że ona ma twarz w stronę tv i patrzy sobie na ekran i zaczynam tańczyć...wtedy wystarczy 10-15 minut i Gabrysia śpi 🙂 A im szybsza nuta, tym bardziej jej psuje...tylko tego raczej w nocy sie nie zastosuje, ale na dzień polecam-u mnie naprawdę skutkuje,a przy okazji trochę się poruszam 🤪 🤪 🤪 🤪


fajnie, rozrywkowa dziewczyna 🤪
😁 😁 😁 moja tez przy muzie sie uspajkaja 🙂hehe w sobote byl moj brat i sobie z Andru wkoncu pepkowe zrobili(bo jak uroidzilam to on wypil tylko po piwie z sasiadem hehee) wodeczka ,zakaska,muzyczka ,jeden przez drugiego gandalapil ,a dziecię jak aniolek spalo w bujaku jak cza! 🤪
dostalysmy podgrzewacz ze sterylizatorem i powiem Wam ,ze podgrzewac -podgrzewam,ale szybciej jednak na gazie we wrzatku...
mamy taki o http://allegro.pl/prezent-podgrzewacz-do-butelek-sterylizator-i1879247007.html i buteleczka Tommie Tippyy za free 🙂


fajny 😉 mielismy kupowac, alre skoro we wrzatkyu szybciej to chyba nie ma sensu 🙃
Asia a Ty karmisz piersia czy odciagasz? ja za dnia piersia a w nocy odxciagamy 😁 wiadomo- wiecej na raz dluzej spi 🤪 🤪 🤪
my tez musimy ze znajomymi w koncu uczcic młodego 🙃
za to ja wczoraj z kolezaka na piwku bylam 🙃 😎 kocham tgo mojego meza 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
mariola-s napisał(a):
izarybka napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Nasza mała Królewna kończy dzisiaj miesiąc 🙃


NAJLEPSZEGO!!!

100lat 😘 😘 😘

zdrówka!!! 😘

Zdrówka i sto lat 🙂
kiedy to zlecialo Leginsiku nas????Leginsiareczke mala nam wycaluj tam mocniusiooo!!!!zdrowiutka Pannica niech nam pieknie rosnie 🤪 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
a nam bujaczek nie pomaga na kupe wiec jem sliwki a raczej staram sie jesc bo sa obrzydliwe 🤢 i ja juz 2 raz w kibleku po nich a nadia tylko pierdzi 😠 jak tak dalje pojdzie to z kibla wyjde jak szczypiorek zgine w tle firanek a mam makarony haha 😁


sliwki nic nie daja, tez jadlam 🙃 co najwyzej my po nich latamy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
asiu moja tez ja lubi! zreszta ja jej podpijam troche ☺️ moja nadii polubiła lezaczek!
zasypia przy wibracjach i bujaniu a jak tylko wibracje wylacze to z krzykiem na mnie hehe 😁
powiedzcie mi co ja mam podkladac nadii pod głowke aby nie obracala jej na prawa strone? poduszka ruloniki nic nie dziala bo obraca i tak glowe 🥴
hehe moja tez uwielbia bujaka i nie zaluje -trafny zakup 🙂a z ta glowka ,moja tez non stop na prawo łypie i spoziera 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...