Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Chloe pamietasz Armiatkę z marcówek? Ma niepełnosprawną córeczkę i tą ciążę na marzec straciła....No więc pojawiła sie w czerwcówkach, jest w 9 tyg i póki co wszystko ok. Kliknełam na link w profilu o jej córeczce i się jak bóbr zryczałam 🤨

to super 🙂)) oby do 12tego tygodnia do badania prenatalnego, zeby bylo wszystko ok. Masz racje, czytajac o Poli mozna sie poryczec, ale oni daja rade!!! i chca jeszcze drugie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Dzien dobry 🙂

meliska napisał(a):
wanilia napisał(a):
Meliska co to jest nadwzroczność? 😮

po prostu dalekowzroczność 😉 pewnie wszystkie nasze dzieciaki ją mają w jakimś stopniu, w tym wieku jest to fizjologiczne i związane jest ze wzrostem gałki ocznej

Ja do dzis mam nadwzrocznosc 🙂 Zawsze sie smialam ze to oznacza ze wiecej widze niz powinnam 😉

Aniqa1111 napisał(a):
a my bylysmy dzisiaj u lekarza znowu...mala wczoraj dostala kaszel i cala noc miala goraczke 🤢 wiec dzisiaj lekarz, 3 rodzaje syropow, plus inhalacje plus krople do noska plus pulmex...no masakra, ponad pol godziny zajmuje podanie jej tego wszytskiego. ale na szczescie bez antybiotyku.

My tez dzis do lekarza 😞 Florek dostal wczoraj wieczorem goraczki. Zobaczymy czy dostanie antybiotyk czy nie.

aaagaaa napisał(a):
dzięki za troskę dziewczęta 😘

mąż miał dzisiaj zadzwonić w sprawie pracy do przyszłego pracodawcy. bo ten chciał mu coś przekazać. u nas w połowie stycznia otwierają baseny takie z wodą siarkową, z wodą gorącą. takie lecznicze baseny. i to duża inwestycja. no i mąż miał tam dostać pracę. i byliśmy nastawieni dobrze, ale po usłyszeniu dzisiaj jakie stanowisko mu zaproponował dyrektor to wkurzyłam się masakrycznie, zezłościłam, a potem to już wyłam

do tego za kominek policzyli więcej niż wstępnie kiedyś się ugadywaliśmy. i jeszcze robią go 3 miesiące, co jakiś czas przychodzą. a zrobiliby go w tydzień. a pieniądze chcieli od razu dzisiaj. powiedziałam że musze jechać do banku i do kantoru. i pytanie: to jutro będą?' powiedziałam, że nie... a potem poszłam do domu i zobaczyłam że i tak jeszcze nie założyli jednej kratki o którą proszę się od miesiąca 😠 😠 😠

ale tak najbardziej to się zezłościłam na tą pracę. bo teraz musimy szukać czegoś. i to nie chodzi o to, że mamy jakieś wygórowane ambicje i aspiracje, mąż skończył administrację, pracował jako przedstawiciel handlowy dość długo, był trochę ochroniarzem w swoim życiu, no teraz ta budowlanka, pracował też na myjni samochodowej. i ogólnie nie wymagamy żadnego stanowiska nie wiadomo jakiego. praca miała być dla niego i miało być jakieś fajne stanowisko. mąż to na początek nawet ochroniarzem chciał zostać, żeby się tam po prostu wkręcić, potem może awansować na szefa ochrony etc. naprawdę bez wygórowanych ambicji aczkolwiek z jakąś przyszłością. a stanowisko jakie mu zaproponował dzisiaj to - UWAGA - pomoc kucharza... no to jakaś kpina, on nie ma 20 lat, żeby brać się za byle co.... 😠 😠 😠 no i zaczyna być pod górkę... 🥴 bo ja powiedziałam, że po moim trupie pójdzie tam pracować...
no ale przecież gdzieś musi...
oj, i zbiło mnie to wszystko... 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

jedyne pocieszenie na to wszystko to to, że jak tak siedziałam i ryczałam to synuś cały czas podchodził i mnie całował (a on ogólnie nie bardzo chce dawać buzi), i przytulał mnie i całował i tak cały czas. pozytywny aspekt sytuacji 😉

To faktycznie nie fajnie. Ale co sie przejmujesz.... do stycznia jeszcze troche czasu jest 🙂 Glowa do gory i brawa dla Maciusia za pocieszenie Mamusi 🙂 Dacie rade...
A takie pytanie jak szef mu zaproponowal to stanowisko mowil jakie sa dalsze perspektywy? Co bedzie robil i jak to wyglada pod wzgledem awansu itp.?


no mówił niby, że wyślą go na jakieś szkolenie i potem kucharzem zostanie. no i potem będą premie jakieś, podwyżka...

To skoro sa perspektywy moze jednak warto wziasc ta robote, a w miedzy czasie szukac czegos lepszego jesli sie okaze ze perspektywa szkolenia jest dluga i zle sie czuje w roli kucharza. Z drugiej strony skoro mowisz ze jest to dopiero otwierane pewnie bedzie sie rozrastalo wiec zaczepiajac sie tam na pewno bedzie mial wiecej mozliwosci pojscia na inne stanowisko niz ludzie z zewnatrz.
Przemyslcie to na spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wiecie co, M wczoraj powiedział że w przyszły piątek pracuje do 20 i w sobote tez musi jechać wiec wróci kolo 14.... I jak ja mam przygotować roczek na niedzielę? 🤔 🤨


mówiłaś że 6 osobowa impreza ....to jakoś rozpalnuj na raty i musisz dać radę kochana ciekawa jestem jak z ta masą cukrową Ci pójdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Wiecie co, M wczoraj powiedział że w przyszły piątek pracuje do 20 i w sobote tez musi jechać wiec wróci kolo 14.... I jak ja mam przygotować roczek na niedzielę? 🤔 🤨


mówiłaś że 6 osobowa impreza ....to jakoś rozpalnuj na raty i musisz dać radę kochana ciekawa jestem jak z ta masą cukrową Ci pójdzie 🙂

No no, pdziwiam pamięć 🤪 A wiesz może ile szybciej można upiec biszkopt zeby się nie zestarzał? 🤔 MOja masa cukrowa nadal na poczcie bo nie chciałam z Werką w kolejce po nia stać. Generalnie w tym tygodniu staram się z nią nie łazić po sklepach itp żeby jej na zmiany temperatur nie narażać. Wyjątkiem była Biedronka wczoraj no ale wiadomo - klocki ważna rzecz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.dusiowakuchnia.pl/2012/07/slimaczki-z-tortilli.html

polecam taką przekąskę robi się ją błyskawicznie a moi znajomi wcinają że aż się im uszy trzęsą 😉

wygląda ładnie i naprawdę apetycznie i smakuje super 😉 ja robię podobnie daję jeszcze plaster sera żółtego i zwijając wbijam co jakieś 3 cm wykałaczkę i tenę po skosie -ładnie wyglądają( ostatnio robiłam z pekińską, może być sałata lodowa co w sklepie znajdziesz )
a aaaaai przed przygotowaniem podgzrewam tortille 10 sek w mikrofali łatwiej sie zwija i nie pęknie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Muffiny marchewkowe 😜

2 szklanki startej marchewki
1,5 szklanki mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
pół łyżeczki sody oczyszczonej
pół łyżeczki soli
łyżeczka cynamonu
3/4 szklanki oleju
3 duże jajka
szklanka trzcinowego cukru
łyżeczka ekstraktu z wanilii

Marchew zetrzeć na tarce o grubych oczkach.
Składniki suche wymieszać-mąkę, proszek, sodę, sól, cynamon, cukier.
Mokre w oddzielnej misce-olej, jajka, ekstrakt i dodać marchew.
Całość połączyć mieszając łyżką.
Przelać do foremek i piec przez 25min. w 180st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Wyprowadziła mnie dziś z równowagi moja córka 🤨

Moja zasnęła - mogę wieszać firanki chociaż tak naprawdę odechciało mi się wszystkiego 🥴


Moja też od pół godziny śpi, ale ile było przy tym zachodu, ile płaczu, a oczy jak królik czerwone od zmęczenia...do tego mnie dziś coś niedobrze, brak światła tyle chmur na niebie i jeszcze okres się zbliża. 🤨
Ja już kurze wytarłam, poodkurzałam - oczywiście z Jaśminą na rękach!!!!!!! - teraz łazienka, ubikacja i kuchnia, ale nic mi się też nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq mnie tez się róż podoba w umiarze i odpowiednio zestawiony 😉 Pokoiki ładne, ja nawet nie marze o czyms tak dopracowanym, póki co przynajmniej 😉
Zamówiłam właśnie prezent dla Werki a w sobote M kupi w Ikei tunel 🙂:
T zamówiłam:
http://allegro.pl/smily-lusterko-zawieszka-swaitlo-dzwieki-0790-i2792856941.html
Weronika ma ostatnia fazę na oglądnie siebie a lustro w korytarzu duze, ciężkie i wysoko - generalnie odpada.
A to tunel:
http://allegro.pl/ikea-busa-tunel-dzieciecy-do-czolgania-zabawka-i2745134523.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wczoraj nie miałam czasu wejść a dzisiaj tylko na chwilę idę z mężem na kolację o 18 bo ją wygrałam .. nie wiem jakim cudem ale ok.. jeszcze dzwoniłam do restauracji spytać czy to prawda i tak .. i ktoś podał moje dane jakieś firmie i w tym jest kolacja dzisiaj i wyjazd w góry lub nad jezioro na tydzień 😮 szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
hej wczoraj nie miałam czasu wejść a dzisiaj tylko na chwilę idę z mężem na kolację o 18 bo ją wygrałam .. nie wiem jakim cudem ale ok.. jeszcze dzwoniłam do restauracji spytać czy to prawda i tak .. i ktoś podał moje dane jakieś firmie i w tym jest kolacja dzisiaj i wyjazd w góry lub nad jezioro na tydzień 😮 szok


O nieźle Pammat 😆 to chybar z nieba, żeby z mężem się pogodzić i dogadać 🙃 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
hej wczoraj nie miałam czasu wejść a dzisiaj tylko na chwilę idę z mężem na kolację o 18 bo ją wygrałam .. nie wiem jakim cudem ale ok.. jeszcze dzwoniłam do restauracji spytać czy to prawda i tak .. i ktoś podał moje dane jakieś firmie i w tym jest kolacja dzisiaj i wyjazd w góry lub nad jezioro na tydzień 😮 szok[/quote

O nieźle Pammat 😆 to chybar z nieba, żeby z mężem się pogodzić i dogadać 🙃 🙂



niech nie liczy tylko że mu się rzucę na szyje 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mojej dzisiaj zrobiłam naleśniki na masełku i nie chciała jeść więc dałam jej obiadek jej a ja jadłam naleśniki myślałam że bedzie jadła bo jak miałam przedwczoraj pomidorową to sępiła i jadła ze mną wczoraj sos pieczarkowy z klopsami i ziemniakami sępiła i też jadła a dzisiaj nie chciała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...