Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
yen----to najwzneijsze my zawsze pwoinnysmy sie czyc na 20lat;] to bedzie dobrze:]

a moj wogole niechce mwoic rozumie wsyztsko naprawde mowie podaj mi butelke klocki klucze itd to wiec o co chodzi i poda albo mowie idz wyrzuc do kosza to pojdzie wyrzuci o klucze wlasnei tez birze i probuje do drzwi wlozyc ...wogole no wedlug mnie rozumie 80% co sie do niego mowi wiec bardzo duzo ale mowic niechce mowi tylko tata ---nie---ja---baba i tyle i to tylko wtedy jak mu powiem maksiu powiedz tat to wtedy inaczej nie ale mamy jeszcze czas!!!! nie przejmue sie

mamusie a gdzie restz ahalo!!!!????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry w piękną słoneczną niedzielę 😉

Iza śpi na dworze, mąz poszedł zrobić niemiecki, a ja mam czas dla siebie i Was 😉

Robiłam dzisiaj na obiad ten makaron kluseczkowy i na mnie osobiście sząłu to nie zrobiło, nie powiem, że było nie dobre, ale nie jakie srewelacyjne... czegoś mi tak brakowało, takie mdłe trochę było, jak jajecznica, za którą nie przepadam.. 😉

W ogóle to Iza budzi się ostatnio często w nocy z płaczem.. dzisiaj to już przegięła, bo obudziłą się o 12:34... płacz i już nawet siedziałą w łózeczku więc ją położyłam, włączyłam karuzelę, pogłaskałam po główce i też się połozyłam, ale za kilak minut już stała z płączem w łóżeczku.. więc ją wzięłam na ręce, przytuliłam i tak się we mnie wtuliła, że mówie dobra śpisz z nami.. 😉 ale chwilkę poleżała między nami, za chwilę już kładła swoją głowę na mojej głowie, no tak to nie da się spać... co ją poprawiłąm by ładnie leżała, to zaraz znów na mnie wchodziła... położyłam ją znów do łóżeczka, podałam rękę i tak mnie długo za ręke trzymała, że aż zasnęłam, ale za chwilę znów płacz... nie mam pojęcia co jest przyczyną.. czy zęby, czy fakt, że od 2 dni lampy na ulicy nie świecą i ciemno w pokoju...
O widzę, że i u Wisienki i Lali podobnie... 😞


Wisienko i mi się takowy seksik przy kominku marzył.. ba nawet jeszcze do slubu.. bo po slubie już taki był.. ale od porodu i od codziennego obowiązku palenia w nim (to nasze źródło ogrzewania domu) to już nie jest taki romantyczny hi hi no może jakbysmy mieli rolety w domu to może bardziej i częściej człowiek odważyłby się poszalec w domu... no nic kiedyś się ich dorobię 😉

Póki co zamarzył mi się plac zabaw dla dziecka! I jakie ceny!!! Wczoraj troszkę pooglądałam na allegro i fajne sa niektóre. Podobał by mi się taki z domkiem, gdzie w razie deszczu, zimy mogłabym pochować Izy zabawki do środka... a latem i w domku mogłaby się bawić...
coś podobnego do tego.. 😉 http://allegro.pl/plac-zabaw-i3039605543.html no powiedzcie, że fajny jest!!! 😉 ale ta cena... 😞

Znalazłam tez taki domek http://allegro.pl/plac-zabaw-alina-niespodzianka-i3037818979.html a resztę w zasadzie można by dorobić samemu i taniej by wyszło... zobaczymy...
Ale tak się napaliłam na taki plac zabaw dla małej, że szok! Wygodnie by też było, bo nie musiałabym z nią na plac zabaw chodzić, tylko przed dom by wyszła, a ja z nią i np obierałabym sobie warzywa na obiadek, czy w ogródku peliła, a ona by sobie biegała na placu zabaw 😉

Jadwiga-roza u mnie nie ma problemów z wejściem na stronę.. 😉 tylko czasu brak chwilami 😉

aaa_aniusia o karpatka... że Ci się chce takie wynalazki piec... ja osobiście, za takimi masami nie przepadam.. 😞

Shelby w końcu BYdgoszcz od Poznania w mniej więcej tej samej strefie klimatycznej hi hi
A ze słodyczami serio nie jesz? Kurcze ja tez nie powinnam ale odmówić sobie nien mogę! 😞
właśnie piję kawkę i zajadam pyszne świżutkie pierniczki 😉 buahahaha

Zdrówka dla Maksia! Oby gorączka minęła!
Ja z katarem na dwór wychodzę, ale z gorączką to siedzimy w domu!

Yen Wy to macie dobrze z Teściową 😉 dzisiaj u rodziców, a jutro od teściówki obiadek... no żyć nie umierać 😉 o i imprezka się szykuje super! ale teraz to post jest... więc z tańcami tak średnio w zasadzie...

Ja we wrezśniu 32 urodzinki.. bleee a mąż w kwietniu ma 35!!! i zrobię mu imprezkę, bo dzień później ma imieniny 😉 zrobię taką dla całej naszej paczki znajomych i osobno dla rodzinki 😉

Fajny prezent dla mamci, skoro go lubi 😉 na pewno bardzo będzie szczęsliwa! 😉
NO no no i wakacje się super szykują... fajnie! Tylko się cieszyć Kochana!

Ojj to prawda, że każdemu co innego smakuje! Mi bardzo babki smakują, a nadziewanych, przekłądanych masami, kremami cioast nie lubię...

aaa_aniusia Heh tyle pracy z karpatką i w pól godzinky nie ma..
23.. jak ja bym chciała tyle mieć...

YEN prawdziwe zycie faceta podobno zaczyna się po 40!!! więc nie wymyslaj!!!

Oj to prawda, ja też zauwazyłam, że w ostatnim czasie Izunia bardzo dużo zaczęła rozumieć, kojarzyć i stała sie bardzoj wygadana no i jeszcze tylko, żeby zaczęła sama chodzić...

Jak mówię żeby mi coś dała, to poda, zaczęła misie karmic butelką i cmokac przy tym...










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, a ja własnie skończyłam oglądać komedię "Druhny". I chociaż za komediami romantycznymi nie przepadam, to ta była naprawdę fajna... uśmiałam się i nawet wzruszyłam 🙂 Małż na drugim laptopie ogląda nowego Bonda, a Oskar jak co niedziela buszuje u dziadków...blok dalej...dla tych co nie wiedzą, mieszkamy blok dalej od moich rodziców 🙂

McDusia na tańce się nie wybieramy...będziemy biesiadować w domku, oni maja trójkę dzieci, 3 letniego synka i prawie dwuletnie bliźniaczki, jak położą je spać, to będziemy mogli podrinkować, teście też będą. My Oskara nie bierzemy, bo chcemy posiedzieć dłużej...a oni wręcz nie mogą się doczekać, bo przy trójce dzieci , rzadko kiedy mogą sobie tak pofolgować...no a teraz jest okazja 🙂
A co do postu...to ja nie poszczę... 😜
Makaron wedle uznania, to nie miało być jakieś wymyślne danie...wręcz przeciwnie, nie każdemu musi smakować 😜 No i tez każdy doprawia po swojemu itd 🙂

Pomysł z placem zabaw super, ale faktycznie drogie...może najpierw zacznij od czegoś tańszego?

Ja zrobiłam dziś sałatkę z kurczakiem, ryżem, brokułami i słonecznikiem...będzie co podziubac na kolację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


YEN no wiedziałąm, że macie blisko rodziców, ale nie wiedziałam jak to dokładnie wygląda 😉 Fajnie, że tak możecie podrzucić synka! My z moimi rodzicami mamy wspólne podwórko i jesteśmy sąsiadami 😉 ale w tygodniu to moi rodzice pracują, a potem muszą naalić sobie w piecu i tak mama musi babcią się trochę zająć i czasami wpada do nas na godzinkę.. a w weekend to raczej jest tak, że mama stara sie posrzatać w domu, ogarnąc, upiec cosik... i na godzinkę weźmie Izę ale żeby tak na dłużej to nie bardzo ma czas, chociaż chcieć by chciała!

Aaaa to teraz rozumiem jaki to typ imprezki 😉

A z makaronem to własnei cosik mi tam brak, ale nie do końca wiem czego... makaron sam w sobie smaczny, zreszta ja tam makaroniara jestem więc wiesz 😉 ha ha

Wkurzyłam się dzisiaj bo kupiłam ostatnio frytki z Biedronki i były popsute! A już miałam je wiele razy...

musze kończyć bo Iza męzowi w kąpieli płacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry:]
u nas piekna wiosna
sloneczko siweci:]

mcdusia--place zabaw naprawde fajne:] tylko mysle zeto dla troszke starszych dzieci:]
moj maly cos marudzi nieiwem co mu jest chyba mu sie nidzu wczoraj bylo brzydko wiec siedzielsimy w domu ale za to dzis niedlugo zbieramy sie na spacerek:];]JUpi!!!

dzis na obiad makaron z warzywami na patelni ja uwielbiam a moj maz ubustwa hehe:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dla starszych? Przecież z huśtawek już teraz może korzystać a i ze zjeżdżalni też! W ub roku już u moich bratanków zjeżdżała tyle że musiałam ją trzymać a w tym roku już sama będzie zjeżdżała! Musze tylko kupic taki plac zabaw, gdzie bedzie fajne wejscie tak by mała sobie z tgym sama poradziła a jak nie bede ją tam wkładała 😉 Przecież nasze dzieci już za chwilkę 1,5 roku beda miały.. a bez sensu teraz kupowac mały plac zabaw by za rok duzy kupic.. dla mnie strata kasy to by była...

Nic zmykam na kawe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja.

Yenefer ja nie przeniosłam się na facebooka tylko cały tydzień byłam u mamy i tam tak jakoś szybciej czas leci, nie miałam kiedy wejść na forum. Ja cię tu samej nie zostawię o nie!!!!

Shelby urodzinki trochę smutne bo mąż wrócił z delegacji dopiero o 22. No ale nie nudziłam się bo musiałam obiad ugotować posprzątać, potem przyjechała kuzynka zaprosić nas na wesele, więc jakoś zleciało.

Mam ostatnio kiepski humor, mąż zaczął już podpalać papierosy (najpierw od kolegów brał macha, potem papieroska a za kilka dni już kupił sobie paczkę) Twierdzi że wypala kilka dziennie i paczka starcza mu na 3 dni. Jestem na niego mega zła, tyle starań, poświęceń, wytrzymał 1,5 miesiąca bez fajek i wszystko zaprzepaścił! Powiedziałam mu że się na nim zawiodłam. Jestem dla niego oschła i opryskliwa. Nie wiem czy dobrze robie ale wkurzyłam się na maxa.

Yen ja też oglądałam niedawno ten film Druhny. Ale się uśmiałam, szczególnie jak pani młoda przymierzając suknie ślubną miała zatrucie pokarmowe i wypróżniła się na środku drogi bo wszystkie kibelki były zajęte… 😁

Pozdrawiam dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór 🙂

McDusia - dzisiaj ponownie ogłaszam wspólnotę pogodową 😁 u mnie też było pięknie, a rano na termometrze -3 😁

aaa_aniusia - ja też miałam dziś makaron, u nas wszyscy go uwielbiają, Maksio też 😁

Zaniu - masz prawo być zła na męża, w końcu truje najbliższą Twemu sercu osobę i niszczy jej zdrowie, czyli samemu sobie

yen - aż chyba poproszę męża, byśmy też obejrzeli te druhny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, muszę Wam napisać, że mój małż z powiedzeniem mógłby kandydować na tatę roku 😁
Ostatnio nawet sam kąpie Oskara, ja przygotowywuje mu wodę i wszystko, a on robi resztę...do snu też go lula i ma jakiś magiczny dotyk, bo mały przy nim szybko usypia...a ostatnio nawet pierwszy raz mu przebrał pieluchę z kupką 😁 Ach bardzo mi pomaga odkąd wrócił 🙂
I muszę Wam się przyznać, że bałam się, że jak wróci, to będziemy się kłócić o byle co itd...po tak długiej przerwie nie mieszkania razem...ale normalnie sielanka jest...tylko nam pracy do szczęścia brakuje...ale mam nadzieję, że i to się niedługo zmieni 🙂

Zaniu ja też pękałam ze śmiechu na tej scenie i jeszcze jak ona na samym początku jechała autem i tak gadała sama do siebie , że po całej jezdni jeździła...a i jeszcze jak chciała zwrócić uwagę tego policjanta jak siedział w aucie...heheh, no było kilka zabawnych scen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

No musze Wam napisać, że nie mam sił. Nic a nic ! Jestem zmęczona po weekendzie.... Hahaha po zajęciach w weekend. Na starość intensywne myslenie przemęcza 😁 😁 😁 😁

Ciagle bym spała .... Juz od 21 walczę ze sobą a mam tyleeee do zrobienia....

U nas nic ciekawego szkoła szkoła szkoła.....

To tak w skrócie.

😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen zazdroszczę Ci... mój mąż ani razu nie wykąpał Emilki serio! Zawsze sama to robię, nie licząc pierwszej kąpieli w domu po porodzie, wtedy wykąpała ją teściowa, ale już następnego dnia przejęłam pałeczkę 😉 Kiedyś się bał, a teraz wie że ja to zrobię lepiej, zresztą nigdy go o to nie prosiłam, ale ja będąc na jego miejscu sama chciałabym to zrobić. Nie mówię, bo jest dobrym tatą, ale wszystkie obowiązki spoczywają na mnie od ubierania, zmiany pieluszki po karmienie. On sporadycznie tylko wysadzi ją na nocnik jak woła eee-eee albo uśpi. Ale nie mam mu tego za złe bo nie raz przyjedzie z pracy i padnie na łóżko by za kilka godzin znów wstać i harować.

Widzę że mogłybyśmy razem poogladać kilka filmów bo to samo nas śmieszy 🙂

A co do pracy w Rossmanie- masz jakieś doświadczenie w handlu, obsługiwałaś kiedyś kasę
fiskalną? Może oni potrzebowali kogoś od zaraz i dlatego nie mieli czasu na szkolenia tylko chcieli takich z doświadczeniem jako sprzedawca. Ale niech żałują, taka śliczna pracownica w białym fartuszku przyciągałaby tylu klientów, głównie płci męskiej hihi

Shelby a oglądnij sobie, oglądnij!! ja również polecam!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zapomniałam dodać, że u nas w mieście otwierają od września wieeelkie prywatne przedszkole z oddziałem żłobkowym...gdybyśmy mieli pracę , to pewnie próbowałabym zapisać Oskara, ale tak nawet nie mam jak wypełnić formularza, bo wymagają zarobków itd...a my niet 😞 Ale i tak się cieszę, bo wiadomo jak z tymi przedszkolami itd...u nas nawet do prywatnych trzeba czasem po znajomości...masakra...a tak powstanie więcej miejsc 🙂

Zaniu rozumiem, że wkurzyłaś się na męża z powodu fajek...skąd ja to znam...mój małż pali jak smok...nawet jego mama mu zafundowała elektronicznego papierosa, a ten dalej pali...chyba wcale nie ma ochoty rzucić...jak go poznałam to obiecywał, że przestanie, bo ja nienawidzę palących gości...i na gadaniu się skończyło...dlatego cały czas chodzę i go w żartach nazywam oszustem matrymonialnym...bo naobiecywał tyle żeby mnie złowić i nie spełnił żadnej obietnicy 😁 😁 😁:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!!! Jestem pełna pozytywnej energii przez to słoneczko! Wczoraj było tak pięknie że posiedziałyśmy na placu zabaw 1,5godziny!! Dziś też chcę Majusie zabrać na taki spacerek ale czekam na wóżek!!! tak się ciesze że dzis przyjdzie bo ten co mamy teraz jest strasznie ciężki, a przy maluszku który już troche drepta sam warto mieć coś co szybko się weźmie pod pache!
o taki: http://allegro.pl/wozek-mamaspapas-trek-marine-dots-wyprzedaz-i3065180739.html jest przy nim taka poręczna torba na zakupy. Koszyk też ma spory no i folie przeciwdeszczową. Można dokupić jeszcze pokrowiec na nóżki. Ale waga to jest poezja 5,9 kg!! a tego mojego sam stelaż waży 8! a siedzisko chyba z 5! :0 za to na śnieg jest super 🙂 No i gabaryty tego a tamtego.. z tego to siedzisko musieliśmy wkładać do środka bo stelaż zajmuje cały bagażnik peugota 206!

Szukam fajnego rekwerka naświęta dla Mai (Yen pamiętasz nazwe swojego) ale szukam też takiego który ma podpórke na nóżki.

Tak myśle co na obiadek zrobić i pojęcia nie mam! 🙂 może pieczone ziemniaki - dawno nie mieliśmy a mam maślanke więc do sklepu nie będe musiała iść!

No i biorę się za mycie okien bo i tak musze w domu czekać na kuriera

I przepraszam że tak mało piszę ale kurcze jakoś zajęta jestem! 😮

:* wysyłąm trochu tej pozytywnej energi do was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! Ja tylko na chwilę!
Co do rowerka - jeśli ma to być rowerek też do samodzielnego jezdzenia to warto pomyśleć o takim co ma pedały nie na przednim kole (dziecko długo nie sięgnie nogami żeby pedałować) tylko na łańcuchu "pod siodełkiem". Chyba, że tylko do pchania to wtedy nie ma zanaczenia.
McDusia plac zabaw fajny ale w tym roku to raczej spokojnie przy nim nie posiedzisz tylko będziesz asekurować Izę chyba ze akurat bedzie w piaskownicy.
Na razie tyle bo kiepsko mi się pisze bo Piotrek mi wyjął w laptopie 8 klawiszy literowych + spację a ja sama tego nie umiem naprawić,
Pozdrawiam,życzę pięknego słonecznego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martka dzięki za rade!

Swojego czasu też nie miałam kilku klawiszy, pomogła tylkoo nowa klawiatura 🙂

Czekam na kuriera - okno umyte.. jeszcze dwa. Ahh ten zapach firan po wypraniu! uwielbiam go.
Moje dziecie grzecznie siedzi i wcina pomarańczke więc wykorzystałąm moment 🙂

Jest taka piękna pogoda że chyba nie wyobrażam sobie teraz jakby miał spaść śnieg!! Wiosna wiosna! ja chce już!!!!

Yen no i ten makaron koniecznie musze zdobyć 🙂 Może jutro się przejdę już nowym wózkiem bo jednak jest kawałeczek (2km) Szynkę mam, ser też.. A wygląda to baardzo apetycznie! No i zdjęcie w Twoim wykonaniu super! Nie jeden kucharzyna by się ukłonił 🙂 Niby takie proste danie ale można podać elegancko! 🙂
z pracą to wiesz że trzymam kciuki.. Faceci są jak małe dzieci mój jak miał roznosić cv i pytać o prace to odniosłam wrażenie że się normalnie wstydzi! tak naciskałam że nie miał wyjścia.. no ale jak mówisz że Twój taki uparty to co zrobić 🙂

wgl to musze się wam wyżalić ale to wieczorkiem, teraz jestem pełna energii bo czekam na wózek który tak mi się podoba! (a wy co sądzicie?, myśle że na krótsze trasy i spacerki wózkowo-nóżkowe zda egzamin)

dobra lece bo okna czekają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , my własnie po spacerku i obiadku 🙂 Dziś poszliśmy na łatwiznę i wzięliśmy kebaby na wynos 😜 ostatnio jakoś gotować mi się nie chce!!! Pogoda cudna, aż żal siedzieć w domu. Wczoraj wzięliśmy młodego na plac zabaw, on boi się chodzić po trawie i piachu, wiec postanowiliśmy, że czas go przyzwyczaić...oj ile było płaczu i nerwów...non stop chciał do taty na rączki...ale my nieubłagani...tym sposobem naprawdę sporo pochodził 🙂

Ja jutro z rana do przyjaciółki, a chłopaki zostaną sami 🙂

lala89 uważam , że wózek super!!! Na dodatek jest bardzo ładny...moja przyjaciółka ma podobny z Mamas & Papas, ale nie wiem czy taki sam model i jest bardzo zadowolona!!! Na pewno starczy Ci na długo, dobry wybór!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala wózek superowy!! Masz ten kolor? Bo jest rewelacyjny!

Napiszę później bo Emilka zrobiła kupę na nocniku i piękny zapach tu do mnie dolatuje, aż idę bliżej sobie powąchać hihi 😉 żartuję oczywiście nie myślcie że jakaś psycholka ze mnie

A potem na pole po raz drugi dzisiaj! Pogoda piękna!!!! Aż chce się żyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala wózek sliczny koniecznie powiedz jakie jest oparcie w nim!
ja również zastanawiam się nad rowerkiem dla Wiktorka i myślę o takim http://allegro.pl/rower-rowerek-trojkolowy-panda-pozytywka-i3026586133.html z tym że z przodu jeszcze jeden koszyczek np. na picie oraz na miękkie oparcie z przodu które można ściągnąć Wiktorek już jeździł takim nasza sąsiadka ma dla córki i był zachwycony lekko się go prowadzi
u nas niestety pogoda naprzemienna raz slonko za chwile ostry zimny wiatr i zachmurzenie więc nie wiem jak się ubrać a co dopiero małego w taką pogodę łatwo się przeziębić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamcie!

Właśnie kończyłam trzecie okno kiedy kurier podjechał! Ale najpierw poszłam z Mają na spacer bo pogoda super więc szkoda.. A tak mnie korciło żeby ten karton otworzyć!

No ale już w domku jestem i wózek złożoni i jest extra!!! świetny wybór a kolor piękny!!! tak ten niebieski Zaniu 🙂no mega jestem zadowolona

!!! jupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...