Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
Dziś słonko z samego rana tak świetnie już zagląda 🙂 Ciekawe czy prognoza pogody sprawdzi się na weekend majowy 🙂

Adzia ja tez mam zamiar sama gotować obiadki dla Zosi 🙂 Ja się nie znam jak wprowadzać posiłki małym dzieciom więc czekam na rady od doświadczonych koleżanek 🙂

Nikusia ja mam blender i tym będę miksować obiadki 🙂 A tak ogólnie to do wszystkiego innego też można go używać 🙂 wiec zakup udany 🙂 Wierzę,że taki zakupy sprawiły ci ogromną radość 🙂 Nikusia ja polecam metalową końcówkę droższe pewnie będą ,ale za to nie pęknie(przy innych rzeczach niż rozdrabnianie dziecku jedzonka)

Beata ja mam w piątek szczepienie Zosi i tez się już stresuję więc trzymam kciuki 🙂

A jak wasze dzieciaczki reagowały po 2 szczepieniu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kruszyna moja po drugim szczepieniu normalnie, tak jakby nie była szczepiona. Była trochę marudną, ale u nas to normalne. Zabrałam ją na ławkę przed dom i sobie spała a ja rozmawiałam z mężem.
No właśnie te końcówki z blendera mnie interesowały. Na aukcjach widziałam że są różne. Dzięki za radę, łap oklaska.
Adzia przychodzi dzień, że chce coś wprowadzać. Postanowiłam, że będzie to marchewka i na karmienie w okolicy obiaduj daję łyżeczką ugotowaną, zmiksowaną marchewkę. Mała będzie miała problem z jedzeniem łyżeczką, więc będziesz łapała co wypluje i znowu. Zobaczysz ile zje, ale raczej nie licz na dużą porcję. To jest coś nowego. Przez trzy dni dajesz tą marchewkę na obiad i obserwujesz czy nie ma jakiejś reakcji uczuleniowej. Po trzech dniach możesz coś dołożyć do marchewki. Czy zrobisz marchewkę z pietruszką, czy marchewkę z ziemniaczkiem czy jeszcze coś innego. I tak kolejno. Jakby coś uczuliło to odstawiasz. Jak dasz gotową zupkę i uczuli to nie będziesz wiedziała jaki produkt uczulił. Poza obiadkami można zacząć podawać owoce, soczki, kaszki, kleik ryżowy do mleka. Tylko kolejno.
A ja chyba zacznę od kleiku, bo dziś Emilka jadła o 20, 22, 24, 2, 3, 4 nie wiem bo nie miałam siły wstać. O 4 to już i tak mąż wstał. Masakra i jeszcze jadła sobie po 40-60 😠
Beata pamiętam jak pisałyście. Tylko pretensje miała siostra, która nie chce domu. 🙃 zresztą ma o wszystko pretensje. Jak dla mnie to stanę z boku na fotce i niech mnie opierdzielą z tej rodzinki 🙃
Wczoraj jeszcze pokłóciłam się z mężem. On chyba myśli, że ja powinnam być pełna, werwy, entuzjazmu itd. No cóż nie jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry tak w ogóle 😆
A moja Nati zaczyna się wdawać w Emilkę 🙂 Bo cyrki przy jedzeniu mi robi 😞 Główką kręci, wścieka się... ech. Położyłam ją do łóżeczka i zasnęła 😮 na głodomora 😮 Modlę się żeby obudziła się w lepszym humorze 🤢 i zjadła 🤢 Ją wciąż katarek męczy 😞 😞 😞 😞

Słyszałyście kiedyś żeby krople zapisane do oczu i uszu, nadawały się do noska 😮??? A konkretniej Dicortineff??? HELP 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wczoraj kupiłam kleik i dziś na noc jej chyba dam. 5 dni nie zrobi różnicy a ja nie wiem czy dożyje do 1 maja jak tak dalej pójdzie.
Kacha ja nie słyszałam o tych kroplach, ale dzwne to dla mnie ze do wszystkiego

dziewczyny czy blendery miksuja na gładka mase? bo kolezanka mi napisała, ze nie? 😮 a ja nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
Nikusia ja mam blender firmy Adler i jest ok tylko głosno chodzi mysle ze najlepiej sugerowac sie cena no i jak masz ulubiona firme to moze tym bo wiadomo bleder to bleder nie ma co wymyslac jakis super wielofunkcyjntch bo z zycia wiec ze sie uztwa w koncu tylko tych podstawowych 😉A koncówne juz dziewczyny napisały 😉

Adzie Nikusia ładnie coi opisała wprowadzanie nowych posiłków 😉
Adzia to ale wy macie goraco skoro mała moze spac w krutkim rekawku 😉

Kruszynka Kinia po szczepieniu tak jak by go nie byo 😉

Nikusia no maz moze miał gorszy dzien ... no a ty z kąz masz czerpac ta energie jak wcale w nocy nie spisz...
A dałas małej wczoraj to mleczko z kleikiem???
Moze warto by było zrobic usg brzuszka zeby sprawdzic czy wszystko jest ok moze mała ma jkaies problemy ze nie moze zjesc wiecej jedzonka ...
Mój sie wczoraj pytał co tja tam o nim pisze na tym forum 😉 a ja mu powiedziałam ze wszystkie zale na niego wylewam 😉 ...

Kacha u nas Jakubowi niedawno zapisali krople do oczu i kazali do ucha wkraplach to jakies krople z antybiotykiem chyba tylko Kubuś miał przeszło 3 latka wtedy...

Nikusia juz doczytałam ze nie dałas tego kleiku.
A mój blender miksuje na super gładka mase 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel po cichu liczyłam, że będziesz wiedzieć 😆 i się nie pomyliłam 😆 Zapytałam jeszcze na FB bo może coś ktoś jeszcze będzie wiedzieć. Te krople właśnie mają w składzie antybiotyk ale widocznie u Natalki inaczej się już nie da z tym katarem 😞
Nikusia mój blender także miksuje na masę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂
Ja już byłam na jednych zajęciach,teraz mam okienko 🙂
Mój Fabi po 2 szczepieniu trochę marudziła,ale nie było źle 🙂
My nie mamy blendera,ale chyba będziemy musieli zainwestować w niego 😁
W piątek jadę do domku i mam tydzień wolnego,bo weekend majowy nam zrobili na cały tydzień 🤪 jak superrrr 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia mój blender miksuje na super gładko 🙂 5 dniu to na pewno różnicy nie zrobi 🙂
Kacha wiesz ja nie wiem jak to jest z kroplami dla dzieci,ale wiem,ze mój tato używał kiedyś takich,że były do wszystkiego
Anabel no to teraz mąż pewnie będzie chodził i głowił się co ty tam na niego wypisujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello dziewczynki.

Nikusia, może miała tylko gorsza noc i dzisiaj juz nie bedzie tak szalec z tym nocnym podjadaniem bo moja Ania dzisiaj w nocy tez jakos czesto chciala jesc a od ana je sobie po 50 / 60 ml. Za to w nocy jak sie przyssie to zjada 100ml. Ona chyba traktuje noc jako dojadanie po dziennej zabawie bo w dzien przy jedzeniu tez mamy cyrki, tzn wierci sie strasznie i tak jakby nie mogla sie juz doczekac i isc sie dalej bawić.

W ogole to jak ją przewijam na przewijaku to malo mi z niego nie zleci tak na nim skacze i sie obraca. A dzisiaj rano jak ją połozyłam na macie to fik i na brzuszek sie sama obruciła 🙂 jej pierwszy obrót 😜
Teraz to juz jej nie dam rady 😉

Moj blender tez na gładko miksuje i jest cichy,tzn wiadomo ze cos słychac ale nie nalezy do tych głosnych.

Nikusia ja tez sie zastanawialam na zageszczaniu jej mleka ale gdzies wyczytałam ze wtedy dzieci mniej tego mleka potrzebuja a mi zalezy na tym zeby wiecej go jadla no i zrezygnowalam.
W dzien moja tez jada co 2 godziny,masakra.

Teraz grzecznie spi to mam chwilke wiec ide cos poczytac o tych produktach bo poniedzialek sie zbliza.
Ale ciesze sie ze 4 miesiace skonczy w pon bo akurat maz ma tydzien wolnego to mi pomoze przy jej fochach podczas jedzenia 😉 bo nie spodziewam sie ze polubi cos innego niz mleko.

Jak mi Ania pozwoli to potem tu jeszcze wpadne a jakby nie to milego dnia wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉

u mnie noc straszna nie wiem co sie dzieje jas zasnął ok 22 i obudził sie ok 2 zjadł i na spadniu sie wiercił ruszał nogami recami, smoczek mu wypsadał talk ze od 2 mialam tylko drzemki 😠 😠 😠

nie wiem co jest grane przeciez tak ładnie spał 😞


my tez mamy blender

taki
http://allegro.pl/ekskluzywny-blender-eldom-bk2s-inox-szklany-dzban-i2272011425.html

i taki

http://allegro.pl/blender-mikser-zelmer-491-6-super-model-i2272019677.html.


ja wlasnie dzwonie umowic Jasia na usg brzuszka, ale ja to juz wiedzialam ze mu zrobie zanim sie narodził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde, przyszedl listonosz i mi obudzil dziecko 😠 ale za to przyniosl pieniazki z ZUS'u i próbki z nestle 🙂 no i miedzy innymi byla tam ksiazeczka jak wprowadzac jedzonko 🙂 i próbka mleka nastepnego gerber i kaszka owsiano-oszenna ze sliwka z nestle 🙂 hihi lubie gratisiki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia hehe jestem boska to ja o tym wiem. Ja tak samo jestem taka naiwna


Kasiulka tak jak Nikusia napisała powiedz mu raz a dobitnie umnie to pomogło i chłop nie do poznania

Anabel ja szpinaku nigdy nie jadłam bo jakos nie miałam okazji

Nikusia ja też mam bledera. Dlaczego ciebie majka odciac ty stan w srodku ich się upierdzieli :P
Co do jedzenia mam ten sam problem bo mlody je co 2 godziny i tylko po 90 wysika i znowu chce wiec musze pomyśleć o jakis kaszkach

Ile razy dzienie można podawac kaszke

Kacha mój mlody wyprawia to samo nie mogę nic przyniż zrobic a taki mam bałagan w pokoju ze masakra wszystko jest w nim wozek lezak hustawka mata ubrania do prasowania suszarka z praniem jednym slowem wielki cyrk

Nikusia ja mam z Brauna i mój robi ciape robiłam nim kremy nie jest on z najwyższej półki bo dałam za niego 120 zl czy cos kolo tego


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wam troszkę mnie tu nei było... cóż kryzys małżeński zmusza do poświęceń 🙂 na szczęście jest już ok 🙂... i oby tak zostało...

Kasiulka widzę kwestia rodziców u was też na pierwszej stronie... u mnie na szczęście wszystko ok już i mam nadzieję że tak zostanie a wam życzę tego samego 🙂

Skoreczka cieszę się że przynajmniej w taki sposób mogłąm pomoc 🙂

Kasiiulka u mnie pomogło to że na spokojnie powiedziałam jakie ja mam oczekiwania wobec niego i jakie on ma wobec mnie i moich rodzicow... oczywiscie ja wobec swoich musialam podjac pewne kroki mimo ze to moglo ich troszke zranic,.. ale jak to sie mowi? albo zycie rodzinne we 3 albo we 3 plus tesciowie...

Anabel zycze szybkiego zakonczenia budowy 🙂

Beata aaa teraz dopiero zrozumialam :P...

Anabel mi zaś podoba się to jak połoze małą na brzuszku i ślinka jej cieknie i taka kałuża się robi... to mąż chodzi i jej buzie zamyka heheheh 🙂

Kasiulka teraz tak sobie myślę że Nikusia ma rację z tą kłótnią i jej źródłem..

Kruszyna fajnie że dobrze się bawiliście 🙂

Elka masz dwóch elegantów w domu 🙂

KingaS mojej tylko czasem się zdarzy że się obróci z brzuszka na plecki...

Kruszyna wiatraczki... czemu ja o tym nie pomyślałam... będę musiała spróbować 🙂

Adzia ja ćwiczę właśnie po to żeby ten brzuch,piersi i uda jakoś wyglądały 😉

Kasiulka super że się pogodziliście 🙂

Nikusia roztocza? no to moge mu 5 przybić 🙂... stad pewnie te ciagle choroby oskrzelowe...

Kruszyna heheh ja też 1 maja rok temu byłam w Skalnym miasteczku :P...

KachA a próbowałaś namydlić mocno palec?? aaa doczytałam że próbowałaś już wszystkiego...


Pranie dziewczyny u mnie to samo 🙂 wiec obawiam sie ze to norma 😜...


Adzia pięknie razem wyglądacie 🙂

Nikusia nie martw się wynikiem testów... to nic strasznego. ewentualnie będzie odczulany 🙂 i będzie lepiej 🙂 a no i jak masz dywany to usuń je czym prędzej 🙂 a raz na pół roku/rok wyczyść materac, tzn daj do czyszczenia 🙂

Wielka 1000zł zwrotu ahh jak fajnie ehhehe

Nikusia niestety też zayuważyłam że jeżeli chodzi o kasę to zawsze jest coś nie halo ;/ a kluczyki całe szczescie ze sie znalazly 🙂

Adzia ja mam zamiar sama gotować, ew. kupować to czego sama nie zrobie i na wyjazdy 🙂

Nikusia ja na początek właśnie blenderem, później widelcem 🙂

Nikusia a jak ten kleik ryżowy trzeba go podawać? od kiedy??

Nikusia ja polecam boscha blender plus rozdrabniacz... jest genialny 🙂

Szczepienie ja idę 2.05 🙂 więc się okazę cóż to będzie :P

Kacha moja jak tak robi to biore ją do odbicia.. czasem sie nie odbije ale ułozy w zoladku i je dalej 🙂

Nikusia moj miksuje na gladko 🙂

a teraz idę się zbierać i uciekam na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Pami szalejesz z odpisywaniem nam 🙂 Miło, że mimo, że długo Cię nie było tak każdemu odpisujesz 😘
I też tak robię, że jak się Mały wierci przy jedzeniu, to biorę do odbicia i karmię dalej i już spokój 🙂

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu i wiecie co? Zapytałam jeszcze pediatrę o to siadanie i miała zdanie takie, że dziecko jak się wyrywa, to niech sobie usiądzie tak na chwilkę, bo w ten sposób się gimnastykuje. Nie wolno samemu sadzać i przytrzymywać, ale jak samo się zegnie, to się nic nie stanie - czyli znowu odmienne zdanie 😮 Ciekawe jak wypowie się ortopeda, bo jak będę na USG bioderek, to zapytam jeszcze 😉

Zapomniałam Wam napisać, że mojej siostrze już przeszło obrażanie się i jest już wszystko okej 🙂

Na fb napisałam o słoiczkach, żebyście uważały na Gerbery i produkty Nestle, bo moja szwagierka już 2 razy znalazła w nich mola spożywczego, zrobiła zdjęcie i napisała reklamację i w ramach przeprosin dostała 3 słoiczki i jakąś czapeczkę Gerbera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamii a miała dziś pytać, gdzie się podziewasz 🙃 U mojej problem jest taki.... że ona zrobi jeden łyk 🤨 albo nawet pół 🤔 i zaczyna się darcie, więc trzymanie do odbicia nie ma sensu 😞 ale jak sobie przyśnie na chwilę to już spokojniejsza jest i czasem nawet humor wraca 😁

Skoreczko
gdzie Ty jesteś??? Wróć 😆

Mata edukacyjna
to był świetny pomysł 😆

Beata
😮 😮 😮 mole spożywcze 😮 😮 😮 Jejuuuuuuuuuuuuuu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha Nie mam pojęcia,co Ci poradzić 😞 Jak Fabiś tak robił wcześniej to chodziło o gazy,które nie mogły wyjść z niego i pomagałam mu termometrem. Gazy zeszły,często od razu kupkę robił i już było ok i zjadał normalnie 🙂

Chyba,że jest jakaś inna przyczyna niż gazy w brzuszku Natalki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dzisiaj byliśmy na długim spacerku 🙂 choć dopiero po 15ej fajnie się zrobiło bo tak to wiatr szalał 😠
Beata z tymi słoiczkami z gerbera to masakra 😮 a zbytnio to się nie zrewanżowali za taką niespodziankę
Kacha nie mam pojęcia co może być twojej Natalce 🤨 Raz mieliśmy podobny cyrk jak zmieniliśmy wodę bo pani alergolog kazała dawać mleko na wodzie niegazowanej i ona wyczuł i nie chciała w ogóle jeść tego i tak strasznie się darła a jak zrobiliśmy na kranówce to o mało co butelki nie połknęła w całości 🤨 A ty coś zmieniałaś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata staram się odpisać na posty które były jakoś interesujące...nie typu,, byłam na spacerze i było fajnie" bo jak wiadomo tu nie ma na co odpisać 🙂 ale wiele rzeczy też mnie ciekawi hehe 🙂... i cieszę się jak mogę was poczytać, choć czasem to niemożliwe...co do pediatry to ja mam to samo zdanie.. w końcu to tak natura stworzyła... że dziecko jak chce siadac to to cwiczy... w afryce nie bada nikogo ortopeda i dzieci jakos chodzą i mają się dobrze 🙂 a co do moli spożywczych to mnie zaskoczyłaś...
dobrze ze z siostra juz ok :P

Kacha może sprawdź czy mleczko leci wtedy bo u mnie czasem jest ze się dziurka zatka i nie chce puścić mleczka 🙂 i mała się złości 🙂

my juz tez po spacerku, czekamy na naszego meza/tatuska 🙂 a ja mialam straszna ochote na piwo, kupilam sobie jedno i sobie smakuje 🙂 a mala siedzi na rekach i patrzy co robie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...