Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja już z kawką siedzę, naczynia pomyte, dom trochę ogarnięty, reszta potem.
Emilka nie mam ochoty na drzemkę więc sobie kawy zrobiłam.
Anabel Emilka już dawno robi bąbelki ze śliny, ale zaraz je połyka i dalej się nie ślini. Pewnie późno żeby będzie miała. Patrzyłam ostatnio od koleżanki córeczce do buźki to widać takie rozpulchnione dziąsełka a u nas nic. No, ale Kuba miał pierwszego ząbka jak miał 7,5 m-ca więc Emilka pewnie też.
I wszystkiego naj z okazji 4 m-cy 😘 😘 😘
Kruszyna super, że wesele się udało a każdemu się należy trochę wyjść z domu i się pobawić.
Elka Jasio już taki kawaler 😁
Adzia jak moja miała czas, że zaczęła po 100ml wypijać to teraz znowu pije mniej. No i już ma dużą niedowagę. A mój mąż wstaje do Emilki tylko z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, wtedy jak następnego dnia nie idzie do pracy. Z tym, że nasz łobuz potrafi w nocy co 2 godziny wstawać, to jakbym nie odespała to pewnie padnę.
Posiłki zacznę wprowadzać jak Emilka skończy 4 m-ca a zacznie 5.
Zacznę od marchewki przez ok 3 dni i obserwuję czy nie uczula, potem dodaję np ziemniaczka i też przez trzy dni obserwuję czy nie uczula i tak kolejną. Wiem, że czasem mamy nie przestrzegają tego bardzo rygorystycznie ale ja będę bo Emilka już miała dwa razy chrosteczki więc lepiej sprawdzić czy jakiejś alergii pokarmowej też nie ma. Zresztą z Kubą miałam podobne problemy.
Jeśli chodzi o Kasiulkę to nie zgadzam się z wszystkim co napisałaś. Nawet jak parą się rozchodzi (i tu nie mam na myśli Kasiulki tylko hipotetycznie) to tato ma takie same prawa do dziecka jak mama. Najczęściej sąd przyznaje mamie prawo opieki, ale ojciec może zabierać dziecko itd. I ja uważam, że jeśli dwoje się nie dogaduje to nie powinni swojej kłótni na dziecko przenosić. Ono nie jest kartą przetargowa. To, że facet jest do bani mężem to nie znaczy, że jest złym ojcem. Tak samo dziecko ma prawo do dziadków z obu stron.
Jakby mi facet wyskoczył, że on popołudniu zabiera małego do swoich rodziców to zaraz bym spakowała. Nie ma lepszego sposoby, że się dowiedział ile dziecko uwagi wymaga jak to, że będzie z nim sam. Pewnie bym paznokcie zjadła do końca ale w końcu nie zrobi dziecku krzywdy a może zmieni punkt widzenia.
Beata moja z brzuszka na plecki się przewraca ale z plecków na brzuszek jej rączka przeszkadza i tylko na bok potrafi.
Kinga nie martw się, że Nikuś nie nie obraca. Mój Kuba się pierwszy raz obrócił jak miał 4,5 m-ca i też było dobrze. To tak jest, że w jednym dziecko przoduje a w innym nie. Moja jest dość sprawna, ale problem z jedzeniem, tyciem itd.
Beata też mi się marzy się trochę opalić, bo jestem bladzioch.

lece bo krzyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS napisał(a):
A co do przewracania się dzieciaczków na plecki czy odwrotnie to mój Niko nie zabiera się do tego 😞 choć wiem że to indywidualna sprawa u dzieci i każde w swoim czasie się rozwija.


Moja Natalka z brzuszka na plecki się nie odwraca także, ale się tym nie przejmuję. Bo tak jak napisałaś - to sprawa indywidualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamuśki 😉

U nas niedziela była bardzo miła ;0 bylismy z Jakubem z mini zoo hehe fajnie było tylko takie Ścieszki porobione ze problem wózkiem przejechać... Jakub mi sie zapytał dlaczego Daniel (jeleń) nie ma światełek na porożu 😉

Elka ja mysle ze teraz to juz nawet trzeba jesc wszystko bo przeciez za chwile nasze dzieci beda juz jadły same a lepiej jak poczuja ten smaczek najpierw w mleczku 😉

Kinga budujemi sie na osiedlu krepa z naszej działki widac galerie zreszta jak staniesz kolo obi to widac budowe 😉 ale na szczescie maja sie budowac obok nas nastepni sasiedzi wiec galerie zasłonia 😉

Adzia rozmiar 34 ty szczypiorku ;0
A co do marudnych mezów to mój tez starszny maruda i w nocy nie wstaje on to wogole myslał ze Kinia nie budzi sie w nocy wcale i zdziwony był jak mu ostatnio powiedziałam ze jadła chyba 2 razy ...no a mnie wkuza najbardziej jak przychodzi z pracy i mówi ze musi sie 10 minut zdzemnac normalnie mam wtedy takie cisnienie ze szob bo ja to w nocy wstaje i nie mam kiedy odpoczqac a on biedaczek taki zmeczony....

Kinia dziekuje za zyczenia dla Kiniusi 😉

Adzia ja jeszcze czekam z 2 tygodnie moze 3 do wprowadzania zupek i jabłuszek ;0

Beatka Nikusia Kinia i Tobie dziekuje za zyczonka ;0


Pewnie ze nie ma co porównywac dzieci 😉 ja sie tego boje bo ludzie tto robia odruchowo a Kinia ma kuzyna o 9 dni starszego i teraz ma jej si urodzic drógi kuzyn wiec nie unikniemy tych porównac grrrrr

Nikusia u nas tez te zeby tak jak by sie zatrzymały i mala sie uspokoiła troche widze na dziasełkach kreseczki ale tak jak by to napisac nie robia dsie bardziej szkliste ale dziasełka sa rozpulchnione no nie wiem poczekamy zobaczymy co z tego bedzie ;0
ale slini sie strasznie Jakub nie pamietam zeby robił te banki zze sliny 😉 a Kinie wczoraj do 14 przebierałam 3 razy ...

Kacha daj znac jak po wizycie i powiem c ze u nas katra był odstatnio 2 tygodnie...







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Wczoraj Zosia dostała 2 wiatraczki jeden do łóżeczka i taki malutki który dołączyliśmy do wózka 🙂 nie pytajcie jaką Zosia ma frajdę. Ten na dworze to się kręci a w tego w domu trzeba jej dmuchać 🙃
Obracanie się Zosia próbuje,ale gipsowe buty są za ciężkie 🤨
Elkai i jak tam po filmie?? Jasio to uroczy chłopak 🙂
Adzia mnie tez często swędzi rana,ale mówią,że jak swędzi to się goi 🙂
Beata już załapałaś się na kilka promieni słoneczka i opalenizna jest 🙂super ja to muszę cały dzień plackiem leżeć póżniej mam czerwoną skórę a dopiero po paru dniach brązowieje 🙂
Kacha twoja Natalka ma już 3 miesiące 🙂 🙂 🙂 Gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie, że wszystkim się weekend udał.
Emilka marudzi chyba idziemy na spacer i na zakupy. Muszę się pośpieszyć bo dziś do alergologa z Kubą jedziemy i obiad muszę szybciej zrobić. Przypuszczam, że od razu mu testy zrobią. Powiem szczerzę, że się stresuję.
No i muszę iść na pocztę 🤪
Kacha może na wyleczenie katarku potrzeba więcej czas, napisz co powiedziała lekarka.

dzięki komuś za oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha napisał(a):
Nikusia ja wysłałam męża dziś na pocztę bo ja się martwię Natalką i nie mam siły na pocztę. A udało mi się sprzedać 4 rzeczy... 2 odpadły... zostały jeszcze 3 z zakończeniem na dziś. Ale nie wróżę sobie z nich sprzedaży 🙂


Mi się dziś kończy 9 aukcji. Z tym, że to bajki i książki. 3 ktoś obserwuje, ale nie wiem czy kupi. A sprzedałam bluzę z pumy i to w bardzo szybkim tempie bo ja jestem sierota i nie wiem ile takie rzeczy kosztują i chyba za niską cenę dałam 🙃. Bo była licytacja i kup teraz no i poszła na kup teraz.
I tak się cieszę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry.
U nas noc ok. Jadla o północy, 4:30 a potem to juz o 7:30 🙂
A teraz spi.
Pogoda sliczna ale jeszcze nie wiem czy z nia wyjde na dwor bo oczko ciagle ropieje,nawet dzisiaj troche bardziej mimo lekow 🤔
Kawka zaliczona to jakos przezyje kolejny dzien 🙂

Wpadne potem bo chce skorzystac poki spi. Buziaczki 😘

Aha, Nikusia, ja nigdy bym dziecka nie traktowala jako karte przetargowa, i tak jak powiedzialas, ojciec przeciez krzywdy dziecku nie zrobi, a tym bardziej dziadkowie.

Nikusia,a twoja Emilka nie wyglada na to zeby malo jadla, bardzo ladnie wyglada,tak w sam raz 🙂

Ok uciekam bo mały żarłoczek sie rozbudza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dodam jeszcze ze wczoraj wlazlam sobie na brzuszek.net i zaczelam czytac od poczatku nasze wpisy i az mi sie tak sentymentalnie zrobilo, a widzialam ze Nikusia to weteranka, ona od samgo poczatku tam siedziala 🙂

No, poklaskalam troche to teraz juz na serio ide sobie stad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Kacha napisał(a):
Nikusia ja wysłałam męża dziś na pocztę bo ja się martwię Natalką i nie mam siły na pocztę. A udało mi się sprzedać 4 rzeczy... 2 odpadły... zostały jeszcze 3 z zakończeniem na dziś. Ale nie wróżę sobie z nich sprzedaży 🙂


Mi się dziś kończy 9 aukcji. Z tym, że to bajki i książki. 3 ktoś obserwuje, ale nie wiem czy kupi. A sprzedałam bluzę z pumy i to w bardzo szybkim tempie bo ja jestem sierota i nie wiem ile takie rzeczy kosztują i chyba za niską cenę dałam 🙃. Bo była licytacja i kup teraz no i poszła na kup teraz.
I tak się cieszę 😜


No zdarza się 🙃 Ja też nie jestem mistrzem w podawaniu cen 🙃
Przywiozłam od teściowej wór ciuchów, które miały trafić do kontenerów z PCK... Pamiętacie jak o tym pisałam? I mi odradziłyście bo takie ciuszki nie trafiają do potrzebujących ale do ciucheksów? No i teściowa nie pozbyła się ich jeszcze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia tez zagladam sentymentalnie na brzuszek 🙂 A ja już dwie ciąże tak pisałam i Anabel też, więc tych weteranek jest więcej 🙂
Kacha mój mały tez ma ten katar....nadal...powodzonka u lekarza!
Elka fajne rodzinne fotki 🙂
Kacha i Nikusia szalejecie na allegro, a ja sprzedaję FiataCC 🙃 na allegro.
Kruszyna weekend fajny 🙂 I zyczonka dla Zosi....zdrówka i szczęścia 😘
Anabel a ja dam jabłuszko jak skończy mały 4 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia ja nie mówię, że Ty traktujesz dziecko jako kartę przetargową. Nie. To z moich obserwacji czasem tak ludzie którzy się rozchodzą robią. Ja wiem że Emilka dobrze wygląda. Jeszcze dwie tetrowe pieluszki poprawiają jej wizerunek (bo wygląda na grubszą 😁 😁 ) a co do różowej landrynki to mi się też skojarzyło, ale nie napisałam bo kiedyś był taki program erotyczny o tej samej nazwie 😁 😁 😁
A co do brzuszka to masz rację, bo to ja założyłam wątek. Kiedy to było 🙃
Kacha powodzenia u lekarza. Pamiętam jak pisałaś o tych ubraniach do PCK. To teraz tylko wystawiaj i dużej sprzedaży Ci życzę.
Żeby jeszcze to wystawianie nie zajmowało tyle czasu.
Skoreczka auto na allegro to też sprzedaż. 😁

Uciekam na zakupy, pocztę itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja juz drugie auto na allegro sprzedaję 🙂 Też uważam ze to sprzedaż bo licytuje już kilka osób. Chyba komis otworzę 😉
Anabel zaległe ale szczere zyczenia dla Kingi, zdrówka i szczęścia 😘

Też uciekam, słonko wychodzi 🙂

Zauważyłam juz jakiś czas temu nowy oklask u mnie, więc tez dziękuję ale nie wiem komu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna gratulacje dla Zośki 😉jej ona jest o miesiąc młodsza do Kiniusi ;0
Odpowiedziałam mu ze tylko renifer Rudolf ma swiatełka na porozu a takie daniele nie maja bo by im sie w lesie o gałazki chaczyły 😉
Wogole to mój synek przechodzi teraz okrec a dlaczego? 😉 czasem jest to zabawne ale czasem mozna miec dosc a ja w kółko odpowiadam no i jescze co chwile powtarzam bo mały co chwile pyta co? i ja tak z trzy razy to samo musze mówic hehehe juz sie zastanawiałam czy czasem problemów ze słuchem nie ma ale to co chce to słyszy od razu wiec to nie to pewnie mu sie spodobało ze tak mu powtarzamy łobóz mały 😉

Tak ja jestem bardzo sentymentalna ja szukałam na brzuszku ostatnio naszych porodów ale znalesc nie moglam 😉

Skoereczko w imieniu Kini dziekuje 😉
Jak tam grill?

Skoreczko ja sie nie szpiesze z dawaniem jabłuszka ale mała jest na piersi wiec mozna zaczac troszke pózniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

u nas raz pochmurie raz słonecznie 😞
A wczoraj super było w kinie romantycznie z mezusiem 🤪 ☺️ ☺️ ☺️

Anabel wszystkiego naj dla twojej pociechy 😘 😘

Kacha spoznione ale szczere Życzonka 😘 😘 😘

a my za tydzien mamy 4 mies 🙂 🤪 🤪 🤪
Jak ten czas szybko leci 😠 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...