Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Pamii mój nic nie powie, że jest nieposprzątane ale zabiera się za np zamiatanie. I wtedy czuję się głupio więc wolę sama zrobić. A jak ma pretensje to powiedź, że jak mu brudno to niech posprząta.
a kto jak kto ale Ty dużo na forum nie siedzisz.
Wielka i Anabel mój się nie interesuje ani sportem ani rybami. Tego drugiego żałuję, bo ja miałam tatę wędkarza i bym połowiła. 🙃
Wielka moja sąsiadka taka jest. Ona żyje takimi zdarzeniami, przykrymi słowami itd.
A Ty ubieraj się ładnie, zabieraj Fabianka na spacer i od razy poczujesz się lepiej.
Elka ja nienawidzę kolędy. To czekanie mnie dobija, moje drzwi są pierwsze a u nas trzeba zostawić uchylone to zawsze mam całe mieszkanie przewietrzone. I do tego takie wypytywanie potem 😠
Uciekam bo zaraz będzie mój mąż a nie musi wiedzieć, że tyle po necie buszuję 🙃 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka tak, ja kupiłam album w Empiku – radzę nie kupować przez Internet, tylko iść i sobie zobaczyć co ma w środku, bo różne albumy mają różnie, jedne mają mało kartek do uzupełniania 😉

Nikusia widzę, że Ty masz podobne w środku to dla Emilki co ja dla Aleksa, bo dokładnie tak samo sformułowane zwroty 😜

Pami nie sądzę, żeby Laurę szczypała kropelka z kąpieli – Aleksowi nie raz chlapnęłam i nic mu nie było, czyli wydaje mi się, że Laura się raczej przestraszyła niż coś ją szczypało 😉

Kacha to Ty budzisz małą na jedzenie? Dlaczego? I co ile tak?

Wielka nie smutaj się 😘

Nikusia Elce chyba chodziło o śpiewanie kolęd, a nie chodzenie księdza po kolędzie 😁

A ja nie wiem kiedy będę wprowadzać jedzenie, bo wg Światowej Organizacji Zdrowia najlepiej jest karmić tylko piersią do 6 miesiąca... Będę musiała przemyśleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata nie budzę Natalki ale chodzi o to, że ona domaga się jedzenia co 3 godziny i miała mieć karmienie ok 10 a obudziła się o 12 i się martwiłam 🙂

Wróciłam ze spacerku na karmienie o 15 i cały ceremoniał inhalacyjno-zdrowotny przede mną 🙂
Byłam na zakupach i kupiłam Natalce 2 pary spodenek, 2 czapeczki i inne pierdółki.
A najlepsze to, że kupiłam ciasto na muffinki i byłam pewna, że w środku będą do tego papierki do tego a tu dupa 😁 Myślicie, że mogę bezpośrednio na papier do pieczenia położyć kupki ciasta? 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehheh ksiądz w tym roku byłam w szpitalu a w tamtym miałam kabaret bo umnie zawsze jak ksiądz chodzi to chłopy wszsytkie uciekaja z domu wiec Paulina mądra pani żeby faceci jej nie ucielkli czyli moj M i szwagier pozamykałam wszsytkie dzwi na klucz ksiądz w furtkę a oni choda za klamke od klatki schodowej a tu nie traw dzwi zamkniete darły się na mnie jak nie wiem a ja a kysz w zmory nie czyste widok ich twarzy bez cenne 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

humor mi się poprawił bo posprzątałam sobei w domu chłopaki na spacerze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha aha, bo się trochę zdziwiłam, bo ja nie budzę na karmienie, tylko karmię na żądanie 😉 I jak śpi długo, to dopiero jak się obudzi i upomni, to dostaje 🙂
Fajnie, że zakupki udane 😜 A co do babeczek, to nie mam pojęcia, taka ze mnie kucharka 😁 Nikusia lubi piec ciasta, więc może coś podpowie...?

Wielka wyobrażam sobie miny facetów 😁 Dobrze, że humor lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wielka 😁 jak Ci sprzątanie humor poprawia to wpadnij do mnie u mnie jest mnóstwo sprzątania więc humor będziesz mieć poprawiony na miesiąc w przód 😁

A tak na serio odnośnie porządków w domu to ja sprzątam na miarę możliwości przy Natalce. A w soboty (o ile nie wyjeżdżamy) to staram się robić takie ogromniaste porządki. A gdyby mój mąż tak mi dawał do zrozumienia, że bałagan jest tak jak ma to miejsce u Pamii to zrobiłabym to co Nikusia czyli powiedziała, że ma sam sobie posprzątać 🙃
Ale do jednego muszę się przyznać... Przyzwyczaiłam męża, że ma wszystko wyprasowane i poukładane w szafie 😮 Ostatnio była taka sytuacja, że naszykowałam mu do schowania do szafy kilka rzeczy, nie były wyprasowane... i co? I się oburzył 🙃 😁 Ale zrobił to w taki słodki sposób, że się nawet nie wpieniłam na niego 😆 i dodał, że on bardzo lubi, gdy mu naszykuję ładnie rzeczy bo on wie, że o niego dbam itd 😆 i mnie się miło zrobiło, więc prasuję wszystko 😠 chociaż nie lubię 😠 Ale czego się nie robi z miłości 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiem Beata bo piersią się karmi na żądanie a butlą już nie.

Kurde nakarmiłam Natalkę, inhalację zrobiłam, nocek przeczyściłam, pokrzątałam się po domu iii...... i już nie pójdę na drugi spacer 😞 Poczułam, że opadam z sił 🥴 to mi zimno, to gorąco, głowa mi pęka itd... Coś czuję, że ta wczorajsza moja (zupełnie niepotrzebna) gonitwa do lekarza, daje mi się we znaki 😮 ojjj źle, źle się dzieje. Muszę jakiś lek zastosować bo inaczej będzie kiepsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aż z tego wszystkiego zajrzałam do książeczki lekarskiej Natalki bo tam jest schemat karmienia.
I przy piersi jest opis:
1 - 6 m-cy karmienie piersią na żądanie oraz nie wcześniej niż w 5tym i nie później niż 6tym miesiącu życia stopniowo wprowadzać niewielkie ilości glutenu 1 x dziennie czyli 1-2 łyżeczki rozgotowanej kaszy manny w połączeniu z pokarmem kobiecym i stopniowo zwiększać porcję lub przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml) 1 x dziennie

A karmienie sztuczne:
1-4 m-cy mleko początkowe
a potem w 5tym miesiącu jest taki opis: mleko początkowe + 1 x dziennie zupa przecier jarzynowy z dodatkiem glutenu (pół łyżeczki na 100ml) z dodatkiem gotowanego mięsa lub ryby (1-2 razy w tygodniu) oraz przecier owocowy lub sok, nie więcej niż 150 g

Od razu chcę podkreślić, że mniej więcej przepisałam to co mam w książeczce i nie jest to moja opinia bo ja się jeszcze nie znam na tym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my po spacerku i coś się chmurzy 🥴
Mój wyniósł naszykowane śmieci 🙃
To tylko ja nie wpadłam na pomysł albumu 🥴
Dziewczyny Zosia dzisiaj zrobila już 3 kupki 😮 😮 zawsze była jedna mam się już cos martwić 🤨 No i oczko zaczyna jej ropieć jak myślicie mogę to przemyć rumiankiem
Beata twój album jest śliczny tylko szkoda,że już niedostępny
Nikusia super,ale narobiłyście mi ochoty na taka pamiątkę 🙂ja tez chcę!!!
Wielka ty to i tak jeszcze jesteś cierpliwa 😲
Elka w kwietniu kolędy ci się chce 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elka144 napisał(a):
nie koledy ze koledy tylko spiewac koledy 😁 😁 😁 😁

😁 😁 😁
Kacha Beata ja też karmię na żądanie, czasem to jest faktycznie co 3 godziny, czasem częściej a je mniej a czasem prześpi karmienie.
Wielka mój też na początku próbował uciekać na kolędę. Z tym, że wtedy nie mieliśmy jeszcze Kuby i stwierdziłam, że nawet ma nie próbować bo ja sama kolędy przyjmować nie będę 😜 Wtedy pracował na zmiany i jak mu popołudniówka trafiła to się cieszył jak dziecko. 🙃
Kacha jak tak Cię mąż motywuje do prasowania koszul to się nie dziwię, że ma wyprasowane. Sama bym prasowała. 😜 A Ty zrób sobie herbatki z cytrynką i odpocznij.
Kruszyna dlatego napisałam, że album kupiłam i dałam Wam fotki. To super pamięta jest.

Kuba położył się na macie Emilki i stwierdził, że się odmładza. 🤪 Uciekam bo zaraz szwagier na kawkę przyjedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...