Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny wróciłam z działki 🙂 wybrałam się Zosią ona pospała w słonku a ja wypiłam kawe na tarasie 🙂 Już nie umiem się doczekać cieplejszych dni 🙂
A widzę porządki wiosenne panują 🙂
Adzia ja tez jestem po cesarce i tradycyjna pozycja u mnie odpada bo boli mnie brzuch i radzimy sobie inaczej 😉 Pochwal się jaki króliczek będzie?? Bo my bardzo chcieliśmy zawsze takie ubranko dla dziecka,ale okazało sie,że są bardzo drogie
http://allegro.pl/kostium-przebranie-zajaczek-rozowy-sprzedaz-12-18m-i2212887807.html
i zdecydowaliśmy się na kupno tego
http://allegro.pl/body-czapeczka-z-uszkami-lampart-zebra-zyrafa-86-i2206328660.html
Ela to jak chcesz aby spełnił się twój sen to wiesz ja trzymam kciuki 🙂
Nikusia seksowna bielizna to pewnie coś mąż ma w planach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i jesli jakies dziecko nie obraca sie na boki lub nie podnosi głowki do tej pory to nie oznacza ze coś jest nie tak 😉
No mężowie pokazuja klasę 🤪



dlatego napisała, że Kuba w tym czasie to ledwo głowę podnosił. 😜
poluję na matę, trzymajcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pytanko mam 🙂
Dziewczyny uważacie, że wolno czy nie wolno już z pozycji leżącej podnosić do pozycji siedzącej dziecka? Jeśli ostro podkurcza rączki by je podnieść i trzyma główkę (nie opada)???
Bo czytałam tu na mamusiach, żeby zacząć... a moja mama się na mnie drze, co ja wyprawiam 🤢

Ooo znalazłam, 2 miesiąc 4 tydzień:

"Innym ćwiczeniem, które rozwija także mięśnie szyi, jest położenie dziecka na plecach - chwytając je za rączki powoli przyciągamy malucha do pozycji siedzącej. (Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, by nie wyrwać rąk z barków!). Gdy usiądzie, powoli opuszczamy je do pozycji leżącej, nadal trzymając za rączki. Dziecko powinno być w stanie utrzymać głowę w jednej linii z resztą swojego ciała.
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha napisał(a):
Pytanko mam 🙂
Dziewczyny uważacie, że wolno czy nie wolno już z pozycji leżącej podnosić do pozycji siedzącej dziecka? Jeśli ostro podkurcza rączki by je podnieść i trzyma główkę (nie opada)???
Bo czytałam tu na mamusiach, żeby zacząć... a moja mama się na mnie drze, co ja wyprawiam 🤢


Pamiętam jak poszłam z Mikołajem na pierwsze szczepienie czyli miał 7 tyg i lekarka tak zrobiła to byłam przerażona. Nie jestem zwolenniczką przyspieszania sadzania dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszynka sliczne te kostiumy, ale ja nie planuje poki co, kupywac kostiumu tylko wysylam zdjecie a oni mi robia fotomontaz i przysylaja kartkę swiąteczną na wielkanoc taką 🙂)
Szukalam koszulki albo bodziaka z kroliczkiem cos w czym ladnie by wygladala na wielkanoc ale niestety nic nie znalazlam. Polaze po miescie moze cos znajde, chciaz jak nie ma na allegro to nigdzie nie ma heh
W weekend jest u nas na mescie bazarek dzieciecy, musze sie tam wybrac i nakupic Ani zabawek, ostatnio kupilam jej szmacianą lalke taka duza jak ona i uwielbia ją 🙂 pogaduje sobie z nia i ciagnie za warkoczyki hehe i ciagle jej malo i malo szybko jej sie nudza zabawki.
A co wy robicie ze szkrabami? Jakos je stymuljecie?Bo czasami mam wyrzuty ze malo się z nią bawie no ale z drugiej strony wiecej sie juz chyba nie da 😮
Mężuś kupil dzisiaj malej dwie kolejne ksiazeczki wiec bedziemy czytac po kąpanku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha ja gdzies czytalam ze chyba w 3cim misiacu mozna juz zaczac to robic. Ja mojej daje palc i tez ją dźwigam bo sama tego chce. Oczywiscie powolutku to robie i jak widze ze nie ma juz sil to jej nie pozwalam zeb dalej probowala. Ale moja ma tyle energii ze wrecz sie tego domaga na rozładowanie jej i musze jej dac te palce i sama sie podnosi. Podobno jesli dziecko samo to robi to jest w porzadku, ne mozna jej w tym pomagac musi sama to robic. Nic na silę 🙂

Dziękuje za oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka mata poszła wysoko, nie mam tyle kasy. Będę polowała na kolejną 😁 😁 😁 w końcu któraś pójdzie taniej 😁 😁 😁 mam w obserwowanych jeszcze z 8 takich mat 🙃 😁 😁 😁
Kruszyna śliczne te stroje. A mąż dość często ma co w planach. 🙃
Skoreczka nie kracz 😮, no ale żebym była na 100% zabezpieczona to "szklanka wody zamiast ..."
Uciakam bo krzyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia82 napisał(a):
Kacha ja gdzies czytalam ze chyba w 3cim misiacu mozna juz zaczac to robic. Ja mojej daje palc i tez ją dźwigam bo sama tego chce. Oczywiscie powolutku to robie i jak widze ze nie ma juz sil to jej nie pozwalam zeb dalej probowala. Ale moja ma tyle energii ze wrecz sie tego domaga na rozładowanie jej i musze jej dac te palce i sama sie podnosi. Podobno jesli dziecko samo to robi to jest w porzadku, ne mozna jej w tym pomagac musi sama to robic. Nic na silę 🙂

Dziękuje za oklaska 🙂


Nooo właśnie, że dla mojej Natalki to super zabawa i jak tylko wezmę ją za ręce to ona myśli, że chcę ją podnieść i sama mocno ręce trzyma i głowę podnosi by jej pomóc. Ubaw z tego mam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mnie się wypad zakupowy udał bo kupiłam fajne spodnie (mnie się bardzo podobają i mają nogawki takie jak chciałam, czyli rozszerzane a nie jakieś rurki-srurki 🤢) i dałam za nie 26 zł w ciuchu 🙃 😁 a założone to one były może z 2 razy przez kogoś, bo nawet po metce widać że stare i schodzone to one nie są. Tylko zadowolona z ich wielkości to nie jestem, niestety do chudych to ja nie należę już 🤨
A Natalce w normalnym sklepie kupiłam 2 rajtuzki 😆 Takie słodkie bo jedne mają dużego kwiatka na dupce 😁 a na drugich na dupce jest serduszko przebite strzałą 😁
Zmęczona jestem - spacerkowałam 4 godziny 😮 ale fajnie się czuję 😆
Męża wysłałam po duże zakupy spożywcze. Za godzinę będziemy kąpać Natalkę i potem mamy czas dla siebie 😉 ale nic nie zdziałamy bo ja okres mam 😎 😁

Ooo dostałam oklaska ☺️ Dziękuję ☺️ 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie byli goście, potem kąpiel, potem krzyk a na razie przysnęła, mam nadzieję, że się nie rozkrzyczy.
Kacha super, że zakupy udane.
Skoreczka ja pomyślała to samo co Ty o sadzaniu, ale to chyba tylko o podciąganie chodzi. 😜
Adzia książeczek mam dużo, jeszcze po Kubie, ale na razie jej nie czytałam. Po kąpaniu to ona krzyczy 🙃
podsunęłyście mi pomysł na podciąganie, bo ja jakoś na to nie wpadłam. 🙃
Elka ja bez to bym nie spróbowała.
U mnie dziś na pewno nic nie będzie, bo ja jestem nawiedzona. Jutro mam ginekologa i głupio bym się czuła jakby widział, że coś było. Wiem, że to głupie, ale tak mam. A Wam to przeszkadza czy bez znaczenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka jakbym była w twoim wieku i ktoś powiedziałby mi o emeryturze to pewnie zaczełabym sie smiać 😁 Przywilej młodości 🙂
Kacha ja to chyba staroświecka jestem z tym podnoszeniem za rączki 😮 bo ja nie praktykuję takich ćwiczeń 😮 a moze powinnam? hmmm
Kruszyna fajne te przebranka ale cena kosmiczna jak dla mnie 🙃
Nikusia mi nie przeszkadza, bez znaczenia 😉 😉 😉

A ja znalazłam fajne spodnio-legginsy na allegro. Moze kupie. Zobacze jeszcze.
Tez buszuje po allegro bo musze kupic kilka drobiazgów dla maluszka.

DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...