Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A gdzie Kruszyna??? 😎
Adzia o mnie to się nigdy nikt nie pyta w weekendy bo ja bardzo rzadko tu siedzę 😎 i chyba każda się przyzwyczaiła. Ten weekend był wyjątkiem 😆 ale też wyjątkowo tak późno w nocy tu siedziałam z kilkoma dziewczynami 🙃 raczej to nam się nie zdarza, co? A nocne rozmowy są fajne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kacha nocne rozmowy sa najlepsze bo wtedy każdy ma czas, dzieci spią i nikt nas nie pogania i nic od nas nie chce 🙂
A mnie nie bylo dluzej niz weekend dlatego sie 'oburzylam' 😜 😉

No z tym karmieniem piersia to powiem wam ze całkiem inaczej to sobie wyobrazalam, i jak dla mnie, to wcale to nie jest tak piękne jak to przedstawiają. 😉Przy drugim dziecku tez bede karmic piersia ile sie da ale na pewno nie wyobrazam sobie karmic dluzej niz rok maksymalnie.
I np na placu zabaw podleci mi dziecko i zacznie wyciagac cyca 😮 no szok totalny. Jak ktoś widzi matkę karmiącą niemowlaka to wyglada to naturalnie i tak słodko ze każdy tylko patrzy i podziwia (bo coraz mniej jest matek ktore karmia piersia jak ja urodzilam to byla nas garstka 🤢 ) no a jak matka karmi juz dziecko ktore samo biega to juz nie tak fajnie na to patrzec. No i gdzies wyczytalam ze podobno do pol roku jak sie karmi to jest wystarczająca ochrona dla dziecka i potem to juz niby nie ma znaczenia ale nie wiem jak to z tym jest tak naprawde.

Moja nie reaguje na imie albo po prostu ma mnie gdzieś i sie nie słucha 😜 jeszcze nie wiem hehe
Za to jak tylko wejde do pokoju to od razu wyciaga rączki do mnie a wczoraj to juz w ogole bylo slodkie bo jak wychodzilam z pokoju i Ariel się z nią bawil to zrobila zwisa i ryk i jak podeszlam toznowu usmiech

Wieka,ja zawsze uzywam smietan-fix ale w twoim przepisie nie bylo mowy zeby go uzyc i myslalam z musi byc ta zelatyna no ae tak czy siak ciasta juz nie ma 🙂

ok lece bo kuzyn do ani przyjechal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej melduje się na chwilę bo Niki zaraz bedzie jadł, a Miłoszek już je.
Jak tak Was czytam to narazie odpukać nie mogę narzekać, Niki zasypia po 20 i śpi do 6 rana, rano wypije mleko i śpi dalej do 9, a ja z nim 😉zobaczymy jak długo.Za to w dzień jest marudny a na macie to już dopiero cyrki, przerwóci się na brzuch i stęka i płacze bo nie umie już na plecy się przewrócić a jak go spowrotem na plecy obrócę to sekunda i jest na brzuchu i znowu płacz i stękanie 😮 Wczoraj w dzień spał może z 2,5godz a tak wojował.

Co do karmienia piersią to też tak podchodzę jak Wy nie popieram takiego późnego karmienia do 2 lat np.Moja znajoma tak karmiła i synek podchodził nawet w kościele mama cyca wołał i jej wyciągał przy wszystkich 😮 jak dla mnie to niesmaczne 🥴

Adzia myślę tak jak pozostałe dziewczyny że to od ząbkowania dzieci takie marudne są

dobra potem dokończe bo Niki marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie deszcz pada, więc raczej nie idziemy na spacerek.
Musiałabym lodówkę umyć, planowałam też okna ale sobie odpuszczę. Teraz chwilkę usiadłam z kawką bo znowu zapomnę wypić. 🙂
Beata to Emilka jakiś czas temu tez pierwszy raz wyciągnęła do mnie ręce. Teściowa ją wzięła i ona przestraszona, już ma płakać a mnie zauważyła to wyciągnęła ręce. I teściowa mówi to mojemu a on, że Emilka nie wyciąga jeszcze rączek. A teściowa, że tak, że właśnie wyciągnęła do mnie. I też reaguje na swoje imię.
Kacha to ja odwrotnie lubię piec a nie lubię gotować. Z tym, że nigdy nie robiłam tortów. Może na Kuby urodziny pomyślę 🙃
Żółtko dajesz po 6 m-cu, pól co drugi dzień. Ja dodałam do zupki, miały wyjść 2 a wyszło 5 więc ilość tego żółtka tam i tak jest zła. I dodawałam ugotowane. ja pierwszy raz dałam bo najpierw wczasy a potem zapomniałam.
Adzia ja już wiedziałam tym razem, że karmienie piersią nie jest takie idealne. To co przeszłam przy Kubie to była masakra więc teraz byłam przygotowana. Kubę karmiłam 5 m-cy a Emilka w sumie miesiąc. szkoda, ale siła wyższa.
Kinga napisałaś dokładnie to co mi się nie podoba jak się karmi starsze dziecko, że one podchodzi i próbuje wyciągnąć pierś bez względu na miejcie i porę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jestem 🙂
Chyba już się odzwyczaiłam od większej ilości ludzi w domu i na dłuższą metę to raczej bym nie wytrzymała 😮 . Przed przyjazdem gości się sprząta i po ich wyjeździe tez sie sprząta 😁 Ale już cisza Zosia śpi i 2,5latek nie zadaje pytań i nie jest zazdrosny o małe dziecko 🙂
Dzięki za oklaski 🙂
Dziewczyny a wy jakoś sadzacie swoje dzieci ??
Kurde a ja jestem zła bo jak jest pogoda to prania nie mam a jak tylko pogoda się psuje to od razu robi mi się sterta i nie mam gdzie teraz tego suszyć 🤨
Jutro wizyta u ortopedy wiec proszę i przypominam o trzymaniu kciuków 🙂
Jak mnie nie mam to dużo piszecie i nie wiem czy uda mi się was nadrobić 😮

Kacha mam już parasolkę kolor prawie idealny 🙂 🙂 🙂
Zamówiłam ostatnio również krzesło do karmienia i już mam 🙂

Nikusia a ja miałam cichą nadzieję,że spacerówka będzie lżejsza,ale niestety się pomyliłam 🤨

Beata ja mogę spacerówkę rozłożyć do pozycji leżącej wiec tak jeżdzimy 🙂
Beata moja reaguje już na swoje imię 🙂 i wyciąga już ręce jak się ją bierze na ręce 🙂

Mam nadzieję,że od dziś będe już na bieżąco z postami 🙂 sorki,że do wszystkich sie nie odniosłam,ale Zosia już wstała. Kurde w nocy nie mam problemu aby usneła,ale za to w dzień jest koszmar na dworze w wózku sama od razu zasypia a w dzień w łóżeczku to nie chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna będę trzymać mocno kciuki za wizytę Zosi 🙂Ja nie sadzam tak żeby siedział normalnie Niki czasem na kolanach jak go trzymam to tak jakby siedział ale na chwilkę, wszyscy odradzają wymuszane sadzanie dziecka bo bardzo obciaża kręgosłup, kiedyś Miłoszek miał problem z kręgosłupem i jak poszliśmy na fizjoterapię to pierwsze co się pytali czy nie był na siłę sadzany.Myślę że każde dziecko ma swój czas i samo zacznie siedzieć.

Kacha ja też nie piekę placków, bardzo rzadko mi się to zdarza, choć nie powiem że nie lubię, a gotować też lubię ale tak chciałabym pogotować od święta 😉 a to codzienne gotowanie i wymyślanie to mnie chwilami denerwuje.Jeszcze gotować takie rzeczy które lubi Miłoszek 🙃

Wielka Ty to masz dar do placków 🙂ja śmietn fix też czasem używałam ale tak mocno nie utwardzi śmietany jak żelatyna tak mi się wydaje, może się mylę 🥴 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Nikusia mój wczoraj bardzo marudził, szukałam nowego przebijajacego sie ząbka ale nie chciał pokazać. A dziś śpi. Nie wiem czemu takie nastroje 🤢
Napisałam Ci ze głosowałam bo wyszło na to ze nie głosowałam, a przeciez to nie boli oddac głos 😉 😘

Nie okładam małego poduszkami, ale czasami sadzam go na chwilke w huśtawce, bo jest najszczesliwszy wtedy na swiecie. Widze ze pieknie siedzi wyprostowany, trzyma raczkami sznurki ale boje sie i szybko go wyciagam 😎

Beata nie ma za co 😘
A jak to jest teraz z twoim karmieniem? Czy piersi tak samo reaguja jak na poczatku? To znaczy ze np. po 3 godzinach leci pokarm i jest ból jak dziecko nie zje? Bardzo mnie to ciekawi bo ja nie dotrwałam nigdy az do 6 miesiaca z karmieniem.

Kruszyna i KingaS u nas jest okropny wiatr, az strach 😮
Kruszyna udanej wizyty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna będę trzymała kciuki, my jutro mamy szczepienie. Jestem ciekawa co powie lekarka, na to że Emilka nie gaworzy. 😮 Bo ona tylko piszczy albo pojedyncze dźwięki wydaje. Wagi urodzeniowej też nie podwoiła, ale tym się nie przejmuje. Tylko jestem ciekawa ile waży i mierzy bo po ubranka widzę, że dużo za małych mam. Jest dłuższa niż Kuba w tym wieku.
Ja mam wrażenie, że spacerówkę łatwiej mi do auta zapakować, że lżejsza to raczej złudzenie. Muszę zajrzeć na stronę producenta. Z tym, że dzieci rosną i dlatego też może być cięższa. 😜
Czasem sadzam Emilkę i a za nią daję rogal do karmienia. Z tym, że ona się nie przewraca. Jednak wolę jak leży. chociaż Emilka woli siedzieć. No, ale sama nie potrafi jeszcze usiąść. Za to ja siebie to pochyla się do zabawek i potem potrafi wrócić do pozycji siedzącej.
Kinga na dziś okna na pewno odpuszczam.
Skoreczka moja marudna, ale ząbków nie widać.
I tak mi się nic nie chce.
Mam jakoś doła od wczoraj, Wy wrócicie do pracy a ja dalej w domu. Wiem, że powrót do pracy też jest niełatwy, ale mnie już dobija to siedzenie w domu, ciągłe sprzątanie. Wszystkie dni podobne do siebie a ja się czuję taka bezproduktywna. Sorry, że marudzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
skoreczka napisał(a):
A ja nie mam doła 🙃


to prześlij trochę pozytywnej energii dla mnie i Kruszyny .
i jak któraś ma słoneczko to też trochę poprosimy 🙂


A na doła polecam link http://www.clipmix.pl/dzieci-wiedza-lepiej/co-to-jest-slub-video_891fb27a7.html#.UARc8N-xu7I.facebook 🤪 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁 😁

Słonka nie mam ale jakiś pozytywny fluid mam i moge sie podzielic 😉

A teraz robię obiadek dla małego z ogródkowych warzyw 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia karmienie piersią do 6 miesięcy zalecają, żeby minimum. A najlepiej do 2 lat. Ale tak jak piszecie, to nie ładnie wygląda jak tak dziecko potrafi podejść i bluzkę podciągnąć, bo chce cyca. No i jak pisałam wcześniej, trochę jest to męczące, ja tak szczerze mam już powoli dość 🤨
Kruszyna będę trzymała kciuki niezwykle mocno! 😘
Aleksa nie sadzam, jedynie w baseniku na trochę posadziłam i czasami jak trzymam go na kolanach, ale nie za długo, żeby się kręgosłup nie męczył. Z tym, że jak mam go na kolanach, to on sam "siada", ale utrzymać się sam w tej pozycji nie potrafi, więc ja go opuszczam, a on się podnosi i tak w kółko.
Kacha dzięki za miłe słowo o avatarku 😘
Ja też lubię nocne rozmowy, bo tak jak Adzia napisała dzieci nam śpią i nikt od nas nic nie chce (poza mężami może) 🙃
Kinga och, zazdroszczę, zazdroszczę i jeszcze raz zazdroszczę takich przespanych nocek! 🤪
Jak napisałaś o fizjoterapeutach, to zachciało mi się śmiać, bo jedna mądra fizjoterapeutka kazała naszej koleżance nie dawać dziecku nic trzymać w rączkach 😁 Ale z sadzaniem na siłę to racja 😉
Nikusia ja też miałam dziś okna myć, a tu pada 🤢
Mój Aleks też nie gaworzy, tylko piszczy i bawi się głosem. Wydaje najróżniejsze dźwięki, potrafi robić jak tarzan (krzyczeć, przykładać rączkę i odkładać), ale nie mówi np. mamama, tatata, bababa itp. 🤔
Moja spacerówka jest lżejsza od gondoli, tak jest napisane na stronie producenta i się czuje jak się bez dziecka podniesie 😉
Skoreczka tak, jest tak samo z karmieniem piersią. Jak teść weźmie Aleksa na 2 godzinki na spacer, a przedtem też nie karmiłam, to już czuję jak nabrzemiewają i pobolewają, no i leci mleczko, dlatego ciągle noszę w biustonoszu wkładki laktacyjne.
Jaką głupotę palnęłaś? 😁 🙃 Napisz do pośmiania się 😜 Ja też nie raz walnęłam taką głupotę, że aż żal Ale sama z siebie się śmieję 😁
Ja doła nie mam, ale nic mi się nie chce przez tą pogodę. A mój mąż ciągle mnie pyta "Co dziś robimy?" Tak w kółko, bo mu się nudzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się dołuję, bo jak jest ładnie to codziennie wychodzimy na dwór. No, ale dziś chociaż lodówkę wymyłam a że mąż dłużnej w pracy to zaraz coś na obiad podszykuje a potem się dalej za porządki zabiorę. U mnie w szafkach gdzie papiery to ciągły nieporządek. Więc mam co robić. 🙃
Kruszyna ja lubię jak jest ciepło i nie pada. Nawet może być chłodniej, ale bylebym umiała z domu wyjść. Jak było ciepło to też mi pasowało, ale jak w domu zaczęłam mieć po 27 stopni to już nie. No i Emilka w nocy lepiej śpi jak jest chłodniej.
Skoreczka posłucham jak mała wstanie, bo teraz tylko cicho muzykę mam. 😜
Beata dzięki za słoneczko 😉 Trochę mnie pocieszyłaś, jak powiedziałaś że Aleks piszczy i bawi się głosem., bo Emilka też. No, ale zobaczę co jutro powie lekarka.
Ja mam ciężki wózek i nawet go nie podnoszę. 🙃 no, ale mieszkam na parterze. 😁 😁
Chyba zrobię na obiad makaron zapiekany, w lodówce mam paprykę, marchewkę, kiełbaskę, pomidorka do tego cebulkę i trochę sera. Będzie pycha. A Wy co gotujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje sie dzis wściekaja znowu 🙂

Nikusia to jest cichsze niż muzyka 😜 Bo to jest wypowiedź dzieci.
Beata a ja myslałam ze te piersi to nabieraja jakiejś kontroli 😉
Nie napisze co powiedzialam bo wyjde na bezmózg 😮

Błazejek zjadł obiadek: marchewka, ziemniaki, pietruszka: korzeń i zieleń i zółtko 🙂
Gaworzy i reaguje na imię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Byłam na szczepieniu i znów niezaszczepiona mamy przyjechac za tydzien onbejzała wyniki moczu i mamy dawac furagine nurofen poza tym oscillococillum i jeszcze jakies homeopatyczne kuleczki mam nadzieje ze to od tego mała jeste taka marudna bo ja nie mam pomysły...
a i za tydzien dostane skierowanie do alergologa dla Jakubka

Nikusia Kinia tez zrobiła sie nieufna a na niektórych reaguje nawet płaczem

Kacha dzieki dla ciebie olkask ;')

Kinia reaguje na Kinie i na lale -laleczke 😉 no i raczki juz wyciaga tak z 2 tygodnie 😉 ale nadal nie siedzi sama

Ja wstawałam o 00.30 mleko i koło 3 marudzenie i mleko wiec dzis było ciut lepiej

Kruszynka Kinia nie umie sama jeszcze usiedzic jak siedzi to na moich kolanach albo jak jade gdzies i krzyczy to w gondoli tak to jeszcze nie saddzam

Skoreczko pozniej jest lepiej z piersiami ja Jakuba karmiłam 8.5 miesiaca i chodziłam do pracy juz wtedy pił 2 razy dziennie piersi szybko sie przystosowuja do ilosci mleka którego potrzebuje dziecko ;0
Oh widze ze Beatka napisała cosinnego wiec widac ze roznie to moze byc 😉

A Kinia miezy 70 cm a wazy 7600

Nikusia a ja bym chciala zostac dłuzej w domu a nie isc do pracy ale wiem ze siedzenie moze dobijac...

No to trzymamy kciuki za Emilke i Zośke

Lece bo jeszcze obiadu nie zaczełam robic...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleeeeeeeeeee leje deszcz 😮

Nikusia nie wiem za bardzo co ci powiedziec o gaworzeniu, piszczeniu...wiem tylko ze mój starszy to mało gadał ( upodobał sobie gi a gi ) a Błazej to nadaje jak radio wolna europa 🙃 Znów wniosek ten sam: dzieci są rozne i nie wydaje mi sie ze jak teraz mało mówi Emilka czy tylko piszczy to ze coś jest nie tak 😉

Anabel to chyba roznie jest z tymi piersiami 😉
Ładnie mierzy i wazy Kinia, szkoda tylko ze to szczepienie tak sie odwleka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel no i właśnie, że ja mam tak z tymi piersiami, to dlatego mam już powoli dość karmienia. Bo one nabrzmiewają mi i czasami nawet przytulić się z mężem nie mogę, albo na brzuchu położyć, bo bolą. Na szczęście mniej mleczka wycieka niż kiedyś, ale zawsze wycieka i w nocy potrafi mi koszulę nocną zamoczyć 🤢
Szkoda, że musicie tak odwlekać z tym szczepieniem, ale najważniejsze, żeby Kinia wyzdrowiała 😘
Nikusia ja Cię rozumiem z tą pracą, bo tak siedzieć ciągle w domu to można psychicznie się podłamać. Ale zapewne niedługo za tym zatęsknię 🥴
Skoreczka słuchałam kiedyś tych wypowiedzi dzieci, śmieszne są też wypowiedzi "Co to jest miłość" 😁 W ogóle różne są "Co to jest..." i wszystkie są śmieszne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata to i tak jestes dzielna pół roku wali z piersiami to duzo 🙂 No i nadal karmisz - oklask!!!
A co do tych wypowiedzi to najbardziej podoba mi sie ze kobieta i męzczyzna biora slub dlatego ze sa "oczadziali tą miłością " 😁 😁 😁 i ze facet po ślubie to jarosz bo zona nie bedzie nic gotowała a on bedzie jadł warzywa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...