Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anabel ja słyszałam o mamach co karmią jedną piersią, bo dziecko nie chce drugiej. Tylko nie wiem jak te piersi wyglądają po np pół roku takiego karmienia.
Beata dzięki za oklaska 😉
Skoreczka ja sprawdzam czy się poci, ale też mam tendencję do zbyt ciepłego ubierania. Z tym, że ja ubieram na cebulkę i jak przegnę to rozbieram.
A Emilka na razie w bodziakach i bawełnianym pajacyku. Do tego czapka i tak z nią chodziłam po dworze. Jak się zrobi cieplej, bo na pewno się zrobi to zobaczymy za czymś lżejszym.
Kacha to udanego wypoczynku, na ile jedziesz?
a mnie żołądek boli. Już w nocy mi było niedobrze a teraz mnie boli. Kropli w domu brak. Nie wiem czy to ten wczorajszy grill czy co.
No i dzwonił kurier, za ok godzinę będę miała blender. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia, to taki wirus, on sie tak zaczyna a potem jest biegunka i wymioty - super. U mnie juz wszyscy to przeszli a teaz mnie dopada ,i tylko czkam kiedy mała coś załapie 😞

Z tym przgrzewaniem to ja przesadzałam w zime, ale szybko mi przeszło bo Ania sama mi daje znac jak jej za cieplo. A teraz śpi w samym bodziaku na krótki rekaw i ma cieple i nozie i raczki wiec jest jej dobrze. A czapka w taki upal to chyba troche za duzo, wystarczy chustka lub opaska przynajmniej glówka ma przewiew 🙂

A ja sie wieczorem pokłocilam z moim i nad ranem tez. Ech za stara juz jestem na takie coś.
Fajnie sie zaczyna majówka.

A z tym pytaniem jak karmic to mnie źle zrozumiałyscie. Ale nie mam sil na tłumaczenie. Na razie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia ja Cię zrozumiałam że wprowadziłaś zagęszczenie mleka kaszką, dwa razy dziennie. I teraz byś chciała wprowadzić jakiś posiłek w porze obiadku a do tego trzeba też pomyśleć o soczku czy deserku i jak się to ma wszystko do siebie. Tak?
Ja wprowadziłam kleik (no ale mała go nie chce, więc na razie odpuściłam czekam na nowe smoczki) dziś wprowadzam marchewkę, potem inne obiadki. Jak już trochę zróżnicujemy obiadki to zacznę wprowadzać deserki. Zastanawiam się nad piciem. Soczki też już mam, mówiąc szczerze chciałabym dać bo jest dość ciepło. I chyba jak zaakceptuje marchewkę połączoną z jakimiś dwoma innymi składnikami to podam soczek czyli myślę, że za ok 10dni mi to wypadnie. Dziewczyny napiszcie jak zamierzacie to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka ja czekam wciąż na okres i boję się iść po test... xD wątpię żebym była bo się zabezpieczałam cały czas... ale ehhh obawy są bo okresu wciąż brak ;/- to tak apropo snu 🙂

Kruszyna moja na działce była w samych bodach, plus wysmarowana kremem z filtrem 30...

Skoreczka Błażejek i Mikołajek to super chłopaki, są bardzo pocieszni na tych zdjątkach 🙂...

Kruszyna ja kupiłam taką cieniutką w Pepko tj do po kąpieli ale z materiałem dodatkowym na uszka 🙂...

Adzia to zdaj relacje jak tam próba sloiczków 🙂

Adzia ja słyszałam że raz dziennie powinno się... chyba że jest bezglutenowa...

Adzia ja poczekam aż młoda skończy 4 miesiące i dam jabłuszko 🙂 po 3-4 dniach marcheweczkę po kolejnych 3-4 ziemniaczka i tak po kolei 🙂 a kaszkę ewentualnie tą bezglutenową jako jedna porcja lub mleko z kleikiem ryżowym...

Adzia hehehe widać właśnie ze smakowało 🙂!!

Kruszyna czekam na wieści co na to powiedzieli lekarze...

Skoreczka mój mąż też nie ma długiego weekendu 😞

Beata moja wczoraj była ubrana w body rajstopy i sukienie... zadowolona była, tyle że u nas bardzo mocno wiało 🙂

Kacha miłego wypadu zycze !! 🙂

Nikusia czekam na wieści jak Emilka zareagowała na marcheweczkę 🙂

tymczasem uciekam się zbierać bo chce isc na spacer a nie mam nic porobionego w domu procz zmytych naczyń i prania xD... całuje !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pami ja też smaruję kremem z filtrem - w sobotę kupiłam taki dla niemowląt.

Adzia ja nie pomogę, bo nie mam o tym zielonego pojęcia 🙃

A powiedzcie mi jeszcze czym czyścicie dzieciom uszka? Bo wiem, że patyczki nie wskazane, bo można zatkać ucho i słyszałam o jakichś kropelkach specjalnych? Wiecie może coś o tym i możecie doradzić? 😉

Ja czekam na koleżankę i też na spacerek ruszamy 🙂
A na Majówkę to będziemy jeździć to tu, to tam 🙂 Kacha zazdroszczę Bieszczad 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek
Nie było mnie dwa dni 😮 Wczoraj zrobiliśmy grilla u nas i teściów Andrzej przywiózł,ale było ok 🙂
Beata Ja czasem czyszczę patyczkiem tym z grubą końcówką,a wyczytałam w necie,że warto spróbować gruszką wyssać trochę tego brudu i powiem szczerze,że pomogło 🙂
Teraz Fabi usnął a ja musiałam zrobić przelew na czynsz na stancję.
Mam cały tydzień wolnegoooo 🤪 trochę czasu z synusiem spędzę 🙂
Właśnie przykleiłam drugi plaster antykoncepcyjny 🙂
Dziękuję za oklaska 😘
Zmykam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czekam na męża bo chce być przy tym jak będę Emilce marchewkę dawała. A pojechał mi po kroplę żołądkowe.
Emilka sobie śpi.
Beata ja mam zwykłe patyczki, ale jak czyszczę uszko do na zewnątrz i tylko przy wejściu do wewnątrz. Nie wkładam patyczka do środka, a woskowina ze środka sama wylatuje. Tak mi kiedyś poradziła laryngolog jak byłam z Kubą. Jemy czyściliśmy wkładając do środka i woskowina się tam gdzieś przykleiła.
Kasiulka i jak się czujesz używając te plastry?
Kacha Bieszczady, super
Adzia ja nie mam ani opaski, ani chustki więc zostaje czapeczka. Dobrze, że ma dziurki.
Pamii18 moja też wczoraj miała sukienkę. Z tym, że dziś tak nie wieje i jest zdecydowanie cieplej. Już małą rozebrałam bo w bawełnianym pajacyku by się zaparzyła.
To ile już nie masz okresu? Bo może być jeszcze nieregularny po porodzie.
Skoreczka wczoraj na fb widziałam Twoje ślubne zdjęcie i od razu widać, że chłopcy do tatusia podobni.
lecę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamii to życzę ci abys lada chwila dostała okres, ja chyba dostane bo źle sie czuje.
Dziekuje za miłe słowa 🙂
Beata ja czyszcze patyczkami dla dzieci, ich nie włozysz głeboko, no i czyszcze tak samo jak Nikusia.
Nikusia i ja smakowała marchewka?
Tak, podobno Mikołaj to kopia mojego meza, a Błazejek okaze sie jak rysy sie wyostrza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka marchewka smakowała, zjadła ok 1/3 słoiczka. Potem już nie chciała. Jak najpierw był krzyk bo chciała marchewkę tak potem już nie chciała i był płacz za butelką. Dostała mleczka i jeszcze wypiła ok 60. 😉

tylko podczas jedzenia próbowała mi dwa razy ręce do buzi włożyć a potem mnie za bluzkę złapała. Dobrze, że czarna bo nie będzie plam. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Nikusia mysle ze jak na pierwszy raz to duzo zjadła 🤪


też tak myślę, byłam miło zaskoczona jak widziałam, ze buzię otwiera i jak dość szybko nie dostała to zaczynała krzyczeć. Nawet od razu załapała jak się je łyżeczką, z czym u Kuby był problem, bo wszystko wypluwał. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatka dlatego ja walcze zeby piła z obu bo jak bede wygladała....czasem to wymaga niezzłej gimnastylki przy karmieniu...

Kinia dostała dzisiaj pierwsza marcheweczke i jej smakowało az wyciagała raczki jak widziała łyzeczke tylko jak wkładałam do buzy to nie wuiedziała jak pracowac jezyczkiem i jej wylatywało ale powiem wam ze kupiłam marchewke z biedronki i jest super ugotowałam bez zadnych przypraw i dodałam troszke mleczka mojego do tego no i poracje to moze dwie -trzy łyzeczki były ale to na poczatek jeszcze mi zostało na jutro i pojutrze potem ugotuje z pietruszeczka 😉

Nikusia i skoreczku u mnie wczoraj tez przerazliwie wiało tak jak by sie na buze miałao ale w kocnu nie popadało./..

Nie szłam dzis siostrzyczki odwiedzic bo cała noc miała skurcze co 6 minut a pózniej ustały wiec niech sie wyspi

Kacha miłego wypadu w bieszczady 😉

Elka pwenie walczy w pizzeri ciekawe jak otwarcie ;0

Nikusia mnie tez dzis zoładk pobiolewa a raczej czuje jak byy to nazwac ze mam zamulony ale u mnie to tak zazwyczaj jest jak robi sie goraca to mi cisnienie leci w dół i jestem do tego słaba dzie po raz chyba 2 połozyłam sie po połodni troche zdzemnac bo nie miałam sił tylko tesciu wyskoczył z kosiarka pod okno i mnie obudził po 10 minutach .... na szczescie Kini nie obudził

Nikusia jak urodziłam Kubusia bo byłam na forum z dziewczyna której córeczka tez nie chciała pic z jednej piersi i rzeczywiscie te piersi sie ruzniły wielkoscia nie wiem jak teraz jak juz nie karmi

No ja sie przyznaje ze nie wytrzymałam i kini dałam przez dwa dni dsoczek jabłkowy ale w pierwszy dzien 20 ml w drógi 40 ml dzis nie bo dostała te marchewke no mi dalej bedzie tak ze jeszcze w2 dni marchewka pózniej do marchewki pietruszke po 3 dniach por....itd a deserki to jeszcze nie wiem czy na jakis czas poprostu zamiast zupek czy dawac jak w południe zupke a wieczorem deserek zobaczymy na razie musimy dojsc do tego zeby jadła pełen posiłek obiadkowy a nie po 2-3 łyzeczki i bede myslała co dalej ;0

I mój maz nie ma dłogiego weekendu...ma miec tylko piatek wolny...

Beatka uszka czyyscisz wacikiem i nie wkłada sie nic do uszka no i jesli chodzi o kropelki to tez juz lekarze od nich odchodza uszko powinno sie oczyszczac samo i tak jest najlepiej mi lekarz powiedział ze te kropelki to wielka sciema i tak naprawde to daja tyle co nic

Nikusia ja polecam karmienie w lezaczku oczywiscie po poprzednim okryciu go pielucha bo ja tego nie zrobilam i oczywiscie juz jest marchewkowy 😉 no i musze o cos go oprzec zeby mała sie nie bujała 😉 wygodna pozycja dla dziecka i dla nas 😉

A ja czekam zeby Kiniuchna sie obudziła bo Jakub ma kolege na podwórku a ja połozyłam sie w domu z kinia bo chciałam sie zdzamnac i wyszło ze ona spi a ja siedze na forum ;') a odbiegłam od tematu jak Kinia sie obudzi to ide do Kubusia popilnowac łobuzów a Daniem usi skoczyc do apteki bo Jakub ma katar a to chyba moja wina bo juz pare dni pociągał noskiem a ja mu pozwoliłam dzis do basenu wskkoczyc no i choc woda była ugrzana ( dolewałam mu z czajnika) to chyba jednak zazimna 🥴



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
W końcu mam chwile aby poczytać i napisać co nieco 🙂
Okazało się,że stópki dla Pani doktor już są ok,ale nie na tyle aby juz nie zakładać gipsu 🤨 Mamy gipsik na 2 tygodnie a póżniej kolejna wizyta i zaś się okaże czy to wystarczy czy dalej wkładaja w gips 🤨 A te dziwne kolory nóżek to ponoć normalne 😮 Dziś przed nami był 13 miesięczny chłopczyk z taka samą wadą jak nasza i jak rodzice opowiedzieli swoją historie i droge do gipsu to się cieszyłam,że Zosia ma to właśnie teraz robione . Ten chłopczyk miał buty za 400zł a wada wróciła i teraz go meczą gipsami 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka to się pochwal ile złapałaś biedronek i motyli 🙂
Pamii jaki używasz krem z filtrem i czy twoja ma jakąś reakcję alergiczna ??
Nikusia pierwsze koty za płoty 😉 A to fajnie,że Emilka troszke tej marchewki pojadła 🙂
Anabel a dodawałaś jakieś masełko czy taką samą 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki ja na chwilkę 😉 ostatnio Niki mało śpi jak jest taki upał i jest marudny 🥴

Pamii ja używam też krem z filtrem 30 Perfecta od 1 dnia życia
Nikusia fajnie że Emilka marchewkę spróbowała, oby dalej jej smakowała
Anabel no i Kinia też popróbowała i dobrze że jej smakowała, ja nie mogę się doczekać kiedy dam Nikiemu i zobaczę reakcję 😉
Kruszyna to miejmy nadzieję że ten gips ostatni ale lepiej tak niż jak ten chłopiec i tak musi mieć gips pomimo tych butów, dobrze że z krążeniem sie wyjasniło i jest ok
Elka no na pewno na otwarciu 😉 może pizzę zajada? 😉
Muszę kończyć bo Niko marudzi może potem cos skrobnę jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga ja na macie zabawki zmieniam. I wtedy znowu jest atrakcyjna.
Też mam nadzieję, że Emilka polubi marchewkę i inne jedzonko.
Kruszyna tak myślałam, że z tym krążeniem to normalne, tak jakoś już ktoś kiedyś coś takiego mówił tzn "obiło mi się o uszy". A taką miałam nadzieję, że to już był ostatnio gips. To teraz mocno trzymam kciuki, żeby ten było ostatni. A z tym chłopczykiem to straszne, bo takie dziecko chce biegać a tu nogi w gipsie. 😮
Anabel to właśnie Emilka nie miała problemu z jedzeniem łyżeczką. Raz czy dwa razy tylko podniosła język i nie umiałam łyżeczki włożyć. Jak uczyłam Kubę to tak jak Twoja Kinia, że wszystko mu wylatywało.
Tak się zastanawiałam czy ją na leżaczek nie dać. I chyba tak zrobię bo potem patrzyłam, że spodnie też miałam brudne. A mam takie leżaczek, że mogę go do siedzenia podnieść (jest kilka pozycji, ciocia mi go ostatnio przywiozła, bo powiedziała, że jest rewelacyjny do karmienia).
Mi tak o 16 przestał boleć żołądek. Kurcze dawno tak nie miałam, od nocy aż do popołudnia. Nawet krople nie pomogły.
Jeśli chodzi o karmienie z jednej piersi to powiedzmy, że te kilka m-cy bym przeżyła, ale na pewno po skończeniu karmienia zostanie różnica. I potem masz do końca życia, czy bluzeczka z dekoltem, czy w stroju kąpielowym. Ja mam niewielka różnicę po karmieniu Kuby a nie wyobrażam sobie duże. Każda z nas chce być atrakcyjna.
Kasiulka przy pierwszym plastrze to pewnie hormony a organizm nie był przyzwyczajony.
Skoreczka już wieki galaretki nie jadłam, ale mi się taka "wytrawna" marzy. Z jajaczkiem, groszkiem, mięskiem mniam mniam 🙃

a my byliśmy u znajomych, potem na spacerze na placu zabaw itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS moj mały marudny, ale głównie na dworze, w domu nawet spokojny. Co do maty to tez nam jakoś nie słuzy za specjalnie 😉
Nikusia ale ja wiśniową galaretkę zrobiłam dla Mikołaja 😁
A takie wytrawne o jakich piszesz to moja mama czesto robi, bo ja nie za bardzo kucharka jestem. Zreszta juz wiesz 😉
Kruszyna najwazniejsze ze powiedziała "ok". A wiadomo lepiej teraz niz poźniej jak u tego chłopca. I wazne ze te zmiany zabarwienia skóry na nozkach sa w normie.
No nic nie znalazłam dziś, bo musiałam Błazejka husiać i Mikołaja obserwować, i szybko do domku. Ale samolot udało sie uchwycić z balkonu 😉
Anabel to sama gotujesz marcheweczki i przyrz adzasz. Chyba wtedy człowiek najbardziej jest pewien co daję 😉 U nas tez zamierzam trzec jabłuszka, gotowac marchewki ale pewnie i słoiczki bede dawać.

Zaraz dostanę okres, boli mnie brzuch i w ogóle kregosłup i dopadło zmeczenie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejooooooooooooooooooo 🤪 🤪 🤪

Kinia Anabel 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

No my wczoraj otwarcie mielismy tyle ludzi ze szok 🤪 🤪 🤪

dzis tez mamy otwarte i juz codziennie 🙂
nawet jest ok , juz 2 zjadłam ale tylko po kawałeczku ☺️ 😜 😜 😜

ale naskrobałyście 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...