Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No właśnie spóźnione życzenia dla 4 miesięcznych wszystkich jubilatów i dzisiejszych jubilatów 🙂 🙂 🙂 🙂

A ja trochę zmartwiłam się byliśmy u szczepienia Niko był tak dzielny że nie zapłakał nawet, ale pani dr skierowała nas do kardiologa bo ma jakiś szmer w serduszku, a nie miał tego 😞 mam nadzieję że to nic groźnego, jeszcze ma morfologię zrobić żeby wykluczyć że te szmery od krwi, no i na rehabilitację musimy się zapisać bo wg niej za mocno zaciska piąstki, ma masaż i ćwiczenia mieć, to na pewno minie, ale tym serduszkiem się zmartwiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
byłam na zakupach i na spacerku. Dom już posprzątałam a obiad się gotuje.
Ugotowałam Emilce marchewkę, zmiksowałam ją i okazało się, że są takie drobne kawałeczki. Jak jej próbowałam dać to tak się darła, że nas cały blok słyszał. Potem nawet butli z mlekiem nie chciała. Dopiero jak się uspokoiła to zjadała butelkę tzn 70.
A ja jeszcze raz wrzuciłam tą marchewkę do blendera, dolałam więcej przegotowanej wody i tak długi miksowałam aż się gładka masa zrobiła. Spróbuję na kolejny posiłek jej dać. No, ale chyba się przejdę jeszcze raz do sklepu i coś kupię, bo jak nie zje to choć na dziś i jutro będę miała. Herbatki też nie chce pić. Już nie wspomnę jak wszystko po tym jedzeniu wyglądała. Marchewkę wszędzie, Emilka próbowała ściągnąć z siebie śliniak.
A teraz leży i piszczy-zadowolona.
Elka ja body z krótkim rękawem i koszulkę traktuję jak zamienniki. Ubieram albo to albo to. No, ale każda robi po swojemu.
Skoreczka teraz Twoja kolej na okres. U mnie jeszcze jest, ale już spokojnie.
Adzia moja jak śpi to się nie obraca na boczki. Nawet się nie rozkopuje, ale jak się obudzi to zaraz nogi idą w ruch. A co do basenu to ja nie mam balkonu 🙂. Ja wczoraj znalazłam moje klapki i dziś już mam odciski.
Ja z glutenem czekam do przyszłego miesiąca. A jeśli chodzi o pytanie do Anebel to raczej to sformowanie mnie zaskoczyło.
Kruszyna to u mnie też tak jest, że jak mąż w domu to ciężej przy komputerze usiąść. Teraz właśnie przyjechał. Jeszcze mówi, że szef chciał, żeby jeszcze jutro do pracy przyszedł 😠
Adzia moja nie zjada aż tyle, teraz tak po 70-80 jednorazowo więcej.
Kinga może to nic groźnego, a wiadomo, że lekarz dmuchają na zimne. Trzymam za Was kciuki i napisz co i jak.
Pamii jak wylicytujesz to się pochwal.
Uciekam bo Emilki dobry humor już minął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS wiem ze trudno sie nie martwic ale poki nie masz badan zrobionych to nie zamartwiaj sie tym az tak bo mała to wyczuje i moze miec gorszy humor i żadnej z was to nie pomoze.
Trzymam za nia kciuki zeby wszystko bylo ok.
A dodam jeszcze ze mojego meża chrześniak też miał szmery i na dodatek dziury w serduszku i samo sie to naprawiło.

Dziewczyny mam pytanka dwa

1- czyścicie dzieciom pępek? jak tak to czym i jak głeboko?
2- Ania własnie zjadła cały słoczek marchewki z ziemniaczkiem i chce jeszcze, czy mam jej dać wicej czy takiemu małemu dziecku nie mozna dawac na raz aż tyle? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc u nas znó goraczka...

Pami no własnie nie jestem pewna bo ja mam alergie na słonce i jak przesadze to mam wysypke a to pierwsze słonce jest najgorsze a i mój tata tez nie moze na sloncu duzo siedziec on całe lato chodzi na dłogi rekaw a Jakub do tego ma taka blada cere co sie zna rózowo opala

Kasiulka ekspozycja na gluten to jest dawanie dziecki karmionemu piersia przez 2 miesiace a mlekiem modyfikowanym 4 miesiace małych ilosci produktów glutenowych codziennie rzeby organizm nauczył sie trawicte białka z glutenuy... zreszta poszukam jakiejs stroby bo nie chce coś pokrecic...
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/1304-ekspozycja-na-gluten.html

Nikusia Kiniusia nie podnosi jeztczka i az sie trzesie jak widzi łyzeczke tylko jeszcze nie do konca opanowała to zeby jezyczkem tak pracowac zeby leciało do srodka a nie na zewnatrz 😉 ale wczoraj tez zjadła juz wiecej a dzisiaj była juz inna kupka 😉 ja tez nastepna podam marcheweczke z pietruszka nastepnie por a na koniecd seler bo moze uczulac no a potem ziemniaczek ino i juz po kolei troszke szpinaczki itd szkoda tylko ze nie zostawiłam sobie troche dyni jak ciocia miała bo teraz by sie przydała 😉

U nas tez dzis nie bylo spania na spacerze chyba za goraco teraz mała spi w lózeczku a Jakub maluje porecze na balkonie heheheh ale woda 😉 bo tesciowie malowali kotłownie i on chciał im pomuc no a wiadomo jak to z farba i dzieckiem wiec nalałam mu wody dałam pedzel i kazałam porecz pomalowac zeby ładnie wygladała 😉 zabawa na całego a i powietrza przy tym łapnie 😉

Gratulacje dla cczteromiesięczniaków 😉

Nikusia u nas Kinia przez jakis czas budziła sie o 2 teraz spowrotem o 4-5 ale pamietam ze Jakub budził sie czesciej
No szkoda ze Emilce smoczki nie przypasowały ;( jadla by szybciej mniej by sie meczyła i moze wiecej zjadała a tak to nici z tego...

Nikusia taki mały basenik to mozna nawet na balkonie postawic oczywiscie z mniejksza iloscia wody zeby sasiada nie zalac 😉 aaaaaa masz balkon???
My mamy basenik p[o Jakubie wytrzymał juz 3 lata 😉 Jakub ma nowy duzy wiec ten bedzie dla Kini ale mysle ze to dopiero za rok bo teraz jak nasze dzoeci nie siedza to tak troche mało przyjemne to kompanie 😉
a juz wiem ze nie masz balkonu...

Kinga ja tez mam nadzieje ze ten szmer to tylko chwilowy daj znac kiedy masz ta wizyte...


Adzia Kinia za to macha raczkami i noga,mi ta ze jak by miała zeby to bym jej je mogla łyzeczka wybic 😉
A Twój maz to tak jak mój jak juz ma Kinie to nic innego nie da rady zrbic i co chwile o coś prosi...
Pepen normalnie myje przy kompieli 😉
A co do obiadków jesli mleka moze wypic 150 to i obiadku pewnie tyle sie zmiesci a jak ma apetyt to czemu nie dac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia tylko ty zauważyłaś ze mi dzis źle 😞 😉 Za to oklask 😘
Wiesz już jakoś sie pozbierałam i powoli odżywam.
KingaS Adzia ma rację spokojniutko, bo może ta pani doktór cos usłyszała co nie jest groźne, a poto wysłała Was na dodatkowe badania aby wszystko sprawdzić. Bądź dobrej myśli 😘
Adzia chyba tobie musze podziękowac za oklaska bo mam o jednego wiecej 😘 Oklask for you 😉

Anabel, Nikusia, KingaS
- do was mam pytanie bo macie starsze dzieci i to akurat chłopców. Macie moze jakiś tanich sprzedawców na allegro u których kupujecie podkoszulki do zabawy? Chodzi mi o takie, zwykłe, bawełniane, wygodne i głównie na podwórko. Nie musza to być jakieś wypasione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel ta gorączka to może od tego ciepła? Zdrówka!!!

Adzia ja myję tylko pępuszek, mój ma wypchniety na zewnątrz i nie mam co czyścić.
O Ania ma apetyt, myślę ze jak troszkę więcej jej dasz to nic sie nie stanie.
I wszystkiego dobrego dla Ani z okazji 4 miesiecy 😘

Nikusia Emilka szcześliwa i piszcząca bo udało jej się umeczyc mamę przy jedzeniu 🙃 😁

O jak ja się pojawiłam to już zadna nie chce pisac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka Anabel dała fajny link, zacytuje ci tu fragment:
Ekspozycja na gluten wg polskiego schematu żywienia

Według najnowszych zaleceń żywieniowych opracowanych w naszym kraju: ekspozycja na gluten przedstawia się następująco:

u dzieci karmionych piersią, gluten wprowadzamy od 5 miesiąca (po ukończeniu 4)
u dzieci karmionych sztucznie w 6 miesiącu (po ukończeniu 5)


Wydaje mi sie ze nie musisz szukać bezglutenowych kaszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka, wiem co to za motylek... u kolezanki w ogrodzie jest, z tym ze ona zrobila basen suchy i piaskownice... 🙂

Nikusia u nas w ogóle takie zamieszanie w tej przychodni ze szok... juz mnie chyba nic nie zdziwi...

Kinga wiesci nieciekawe, mam jednak nadzieje ze to nic groznego

Anabel, kurcze to nie ciekawie u was z tą alergią...


a ja się dziś zdziwiłam, byłam u szwagierki i ona wziela Laure na rece i poszła na miasto... pozniej do wozka ja włozyla to sie rozdarla na calego, wiec ja do domu szybciorem... ale mloda wyla bez przerwy... nawet w domu... i w ogole cos nie chce spac... przed chwila zjadla, w trakcie zrobila big kupe i zadowolona :P...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
Elka Anabel dała fajny link, zacytuje ci tu fragment:
Ekspozycja na gluten wg polskiego schematu żywienia

Według najnowszych zaleceń żywieniowych opracowanych w naszym kraju: ekspozycja na gluten przedstawia się następująco:

u dzieci karmionych piersią, gluten wprowadzamy od 5 miesiąca (po ukończeniu 4)
u dzieci karmionych sztucznie w 6 miesiącu (po ukończeniu 5)


Wydaje mi sie ze nie musisz szukać bezglutenowych kaszek.



skoreczka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 Kocham Cię 🙂

mam taki zajeb ze szokkkk 😞


szukalam kaszki z glutenem ale na wszystkich pisało bez 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
próbowałam Was przedtem poczytać, ale nie zdążyłam. Byliśmy po tapetę, bo nam brakło ostatnio do przedpokoju. Przy okazji wykupiłam kupony rabatowe w Rosmanie (bo dziś dostałam paczkę z Nestle). Emilka mam marchewkę (gratis), potem zupkę jarzynową, cielęcinkę z warzywami (nie pamiętam dokładnie z jakimi), soczek klarowny z jabłka winogrona i czegoś tam jeszcze 125g, kolejny soczek duży, kleik kukurydziany, kaszkę mleczno-ryżową z malinami i jeden deserek mus z jabłuszka i jagód. 🤪 Nie kupowałam mleka, bo jest kupon na Nan2 a do czerwca to jeszcze kupię. Powiem Wam, że jestem zadowolona, chociaż ostatnio w Realu kupiłam Emilce dwupak kaszek mleczno-ryżowych za 7zł.
Elka mi się wydaję, że wystarczy samo body, ale Ty mieszkasz w innej części Polski niż ja więc musisz sama ocenić. Z tym, że ja Emilce samych koszulek praktycznie nie zakładam teraz, bo jak ma body lub rumpersa to wtedy wiem, że plecki są zakryte.
Może dziewczyny napiszą jak ubierają.
Adzia wcale nie czyszczę pępka, moja ma już dawno normalny zagojony i nie ma potrzeby. Jeśli chodzi o słoiczek to Twoja też jest niejadkiem, wiec przypuszczam, że jakby Emilka chciała więcej to bym jej dała, z racji tego, że chcę żeby przybrała na wadze. Niebezpieczeństwo jest takie, że jak jakiś składnik uczuli to będzie większe nasilenie np wysypki.
Anabel może jeszcze w tym roku się załapią na kąpiel. W sierpniu będą miały po 8 m-cy to już chyba będą siedziały, chociaż nie pamiętam na ile pewnie. No, ale tak czy tak siedzieć obok musisz.
A kto ma gorączkę? Kurcze niedawno byliście chorzy.
Skoreczka dzięki za oklaska. A co do podkoszulek to ostatnio mój Kuba dostał od koleżanki po jej synku, do tego od mojej cioci nowe (są jeszcze za duże). Teraz nie muszę kupić a poprzednie kiedyś w Biedronce kupiłam, tanie, 100% bawełny i miał je bardzo długo. A na jaki rozmiar teraz potrzebujesz?
Adzia u nas zaczęło grzmieć, pojechaliśmy do Opola, tam nas deszcz złapał, wróciliśmy do domu a u nas deszczu ani śladu. 😜 Wszystkiego 😘 😘 😘 😘 dla Ani.
Pamii może Laura chce być noszona?
Skoreczka aż tak źle?? trzymaj oklaska na pocieszenie 🙂

Emilka się zbuntowała i teraz z mamusia pisze, a tatuś tapetę kładzie. bo najpierw miała być do pół potem stwierdził, ze starczy na całość a na koniec się okazało, ze trzeba do wzoru i zabrakło. no, ale dzięki temu wstąpiłam do Rosmana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój spi od 18 😁

znalazłam takie cos

Jeśli karmisz piersią

... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze przeciery owocowe i warzywne oraz zupkę jarzynową, w ilości 100 ml jeden raz dziennie. Dodawaj do niej 2-3 g produktu glutenowego – czyli np. ok. 1,5 łyżki stołowej kaszki ryżowo-pszennej z jabłkami i gruszkami BoboVita (1,5 łyżki odpowiada 2-3g produktu glutegowego, gdyż kaszka zawiera także bezglutegowy ryż) albo 1 łyżkę stołową wieloowocowej bezmlecznej kaszki manny BoboVita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka, zwykła kaszka manna, i ją mozesz dodawac praktycznie do wszystkiego bez kombinowania 🙂

A poza tym sa w bobovicie dobre kaszki. Takze ty masz sie fajnie bo mozesz podac z glutenem lub bez, byle dziennie bedziesz podawac ten gluten bo to wazne by dziennie dziecku go podac a nie przerywać ten cykl. No i 2 miesiace równe.
A gdzie pisze ze dziecko karmione mlekiem modyfikowanym musi przez 4 miesiące dostawac ekspozyce na gluten? z tego co ja wie to tez 2 miesiace tylko ze o miesiac później się go wprowadza.

A mysmy dzisiaj byli na zakupach bo mała nie pospała przez tą burzę no i spała non stop, nic jej nie przeszkadzało a bylismy w 3 sklepach hehe
Ale powiem wam ze masakra jest w tych sklepach, człowiek idzie z wózeczkiem a na nim nosidelko a ludzie maja to dupie i sie pchaja i o mało by nie zrzucili nosidełka 😠 bydło

Nikusia dzieki za zyczonka 🙂
A z tym niejedzeniem od Ani to chyba troche lepiej jest bo mleczko wypija ładnie a i słoiczki wcina az miło patrzec, moze w koncu polubiła jedzonko? 😉

Skoreczka a ty co taka jakas załamana dzisiaj? tulam cie na odległość 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka posprawdzaj co ma gluten, zastanów się ile go będziesz dziennie potrzebowała i wprowadź jakiś produkt, Będziesz widziała czy małemu zasmakuje. I potem codziennie. Ja bym popatrzyła za kaszką lub kaszą manna. Może nawet zamiennie, żeby codziennie to samo nie było.
Adzia ja muszę zobaczyć kaszki które kupiłam. Kiedyś wszystkie były bez glutenu i nie zwracałam dziś na to uwagi.
Jak idę do sklepu to nosidełko wkładam do wózka. Trochę to nieporęcznie, bo brak miejsca na zakupy i nie do każdego się mieści, ale zawsze bezpieczniej.
Co do jedzenia Emilki to doszłam do wniosku, że skoro nie chce kleiku w butelce to jej dam łyżeczką. Mąż stwierdził, że zabiera się za tapetowanie i ja sama kąpiel szykowałam. Jak ją wykapałam to kleik nie był gotowy. Mąż się dopiero zabierał a Emilka już krzyczała. Jak dostała klei łyżeczką, to był ryk jakbyśmy ją ze skóry obdzierali. Mąż szybko butelkę zrobił, najpierw nie chciała a potem dopiero się "przyssała" i zjadła 80. Teraz śpi już, a ja jeszcze naczynia myłam itd.
Spadam zrobić kolację, ogarnąć trochę, łóżko, umyć się i spać.
Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia zalezy w jakim sklepie jestsmy bo w realu to rbimy tak jak wy, ze do duzego wózka ja wkladamy a w innych sklepach które maja te małe wózki na dwa koszyki to zamiast tego koszyka na górze dajemy nosidłko i wygodnie się wtedy z nią jeździ po sklepie.

Ciekawe czemu Emilka tak ciagle krzyczy 🙂 ale podobno dzieci po roczku sie zmieniaja wiec jest szansa ze wyrosnie z tych krzyków 🙂

JJa tez ide na kolacje i spac.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak wyglada moja dzidzia w te upały 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/811/67370328.jpg/][IMG]http://img811.imageshack.us/img811/9038/67370328.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, no to dziś moja kolej na złe samopoczucie... okres i kłotnia z mężem ;/... ostatnio coraz częściej się kłócimy ;/ i mimo że już długo ze sobą jesteśmy zaczynamy się zastanawiać czy to był dobry pomysł bo jesteśmy od siebie tak różni ehh...

Nikusia też wywnioskowałam że chce na ręce ale nie chce żeby się przyzwyczaiła...

uciekam coś porobić w domku :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...