Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Pamii18 spokojnie, jak od siebie chwilkę odpoczniecie to też dobrze dla związku. Wiesz niech zobaczy ile robisz w domu, jak nagle bez Was pusto będzie itd. Nie będzie miał poprane, ugotowane, posprzątane ani do kogo buzi otworzyć to szybko zmieni zdanie. Daj mu kilka dni, nich sam do tego dojdzie. Będzie dobrze 😘 😘 😘
Kruszyna ja rano wstałam i słabo mi się zrobiło. Przewijałam Emilkę to ją tylko mojemu do łóżka dałam i pognałam do wc. Nie wiem co to było, ale nie od cukru. Potem napiłam się soku, kawy, poleżałam i doszłam do siebie. Chyba bym musiała witaminy brać. Wczoraj mi się okres skończył więc w ciąży nie jestem 🙃
Ja już posprzątałam, pozmywałam podłogi. Teraz idę pranie powiesić a potem jeszcze mam łazienkę do posprzątania. Mój był w sklepie i zakupy zrobił a teraz się za obiad zabrał. A Emilka spała 🤪A popołudniu idziemy do znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja miałam dzisiaj sen że leciałam samolotem i byłam w 5 m-cu ciąży i mnie badali że dalej lecieć nie mogę bo nie mam już wód płodowych i że leciałam do szpitala do Łodzi na poród i tak płakałam i się bałam o dziecko 😞 masakra miałam wrażenie że całą noc mi się to śniło taki długi ten sen!!!! muszę uważać bo maj to dla mnie płodny miesiąc 😉 🙂 zawsze w maju zachodziłam w ciąże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga a mi się ostatnio śniło, że słoiczki dla małej robiłam. No ale Twój sen okropny.
Na razie nie zamierzam kupować kolejnej herbatki, mam dwie i jak Emilce się bardzo chce pić to tą owocową trochę pije.
Mój Kuba był nauczony do soczków, ale jak zachorował to nauczył się pić wodę mineralną niegazowaną, ja się przyznam, że sama nie lubię. Małej raz dałam. 😉

a co do witamin to przestałam brać, a jeść mi się też zbytnio nie chce. Sama wiem, że nie dbam o siebie wiec oszukałabym jeśli bym powiedziała, ze nie wiem dlaczego tak się stało. Owoce w domu leżą a ja nie jem, to skąd te witaminy mają się brać. Muszę się wziąć za siebie ale jakoś brak mi motywacji. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to Nikusia musisz uważać na siebie i zaczać dbać o siebie
Kasiulka też myslałam o Sinlac nawet czytałam że dodaje się go do owoców, zupek bo to działa jak zgęszczacz.
Używałyście już ten Sinlac dziewczyny?bo ja u Miłoszka nie używałam a teraz chyba spróbuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Wielka dzieki za informacje co do pietruszki 😉 to dzis tez dodam 😉 niech polubi jej smak 😉

Kruszynka no dzielna jest no ale Twoja Zoska tez przeszło 4 kg miała przeciez z tego co pamietam i rodziłas naturalnie 😉

Elka ja oliwkuje godzine przed kompaniem i po kompaniu wyczesuje a i po oliwkowaniu zakładam chustke zeby lepiej ta oliwka wsiakła noi praiwe nie mamy tej ciemieniuchy 😉

Nikusia no to jakis sp[osób na Emilke macie ona poprostu juz jest duza wiec po co jej butla lepiej łyzeczka 😉

Adzia przykro ze rodzice nie potrafia cie zrozumiec no ale niestety nie da sie zyc z kims nie powodujac jakis spiec...

Kinga no nakładki juz ma bo mały dostał pare razy butle na co jestem zła na połozne bo to one powinny jej pomuc a nie isc na łatwizne i juz nie chciał zassac brodawki i własnie mówiłam zeby sprobowała przez te nakładki bo jak mały poczuje coś w buzi to wtedy zacznie ssac no i wczoraj sie jej udało no zobaczymy na ile mojej siostrzyczce biedzie zalezało na karmieniu bo mleczko ma wiec mysle ze jak coś to przez te kaptórki bedzie dobrze na razie trzymam kciuki i jej nie namawiam bo to jej dziecko i jej decyzje 😉 ja jak cos to tylko moge pomuc tyle na ile umie 😉

Elka bo kaszki z glutenem sa po 6 miesiacu dlatego jest tak napisane bo nie dajesz dziecku całej porcji tej kaszki tylko dosypujesz do obiadku lub do kaszki 2-3 gramy dziennie na 100 gram zupki bądz kaszki 😉

Pami przykro mi musicie troszke ochłonac i na spokojnie porozmawiac bo nie mozecie sie tak wiecznie krzywdzic na wzajem...

Kinga dobrze ze z raczka juz lepeij ój Kubus pije i wode i soki i herbatki no i Kinie bede chciała tez tak nauczyc oczywiscie zaczniemy od wody to znaczu juz dostała i piła wiec mysle ze polubi 😉 😉
No sen z lekkka przerazajacy ...

Nikusia najlepsza motywacja sa Twoje dzieci to dla nij zacznij dbac bo siły bawic sie z nimi nie bedziesz miała...

Jeszcze napisze przelicznik produktów glutenowych dla tych mam które nie dostały poradnika z bobovity
2-3gram produktu glutenowego to jest tyle saco 1-1,5 łyzki stołowej kaszki ryzowo -przennej z jabłkami i groszkami Bobovita lub 1 łyzka stołowa mlecznej kaszki manny z bobovity lub 1 łyzka mlecznej owsianki z bobovity
Mam nadzieje ze komuś sie przyda 😉

Ja dzis jade najpiewr na działke troszke popraccowac a pózniej na jakis festym maz mnie zabiera a jeszcze jak by siostra chciała zebyym jej pomogła pierwszy dzien przy małym po podjade pokazac jej jak sie kompie takie malenstwo 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga a można takim 4 miesiecznym dzieciom podawać wodę niegazowaną??
Kinga no to uważaj jak ty masz takie swoje płodne miesiące 😉

Pamii głowa do góry nerwy puszczą i na pewno się dogadacie 🙂

Nikusia ja też nie mam motywacji dla siebie aby zgubić parę kg 🥴

Anabel ja miałam cesarkę 🙂 u mnie nie było żadnych oznak akcji porodowej 🤨
Ty podajesz już wodę Kini to powiedz jaka i czy ja przegotowujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyka wode zdazyło mi sie dac dwa razy jak byłam w miescie i byłaawaryjna sytuacja mała płakała a ja nie miała m jak jej nakarmic to była przegotowana woda a tak to nawet w goraczki raczej wystarczał jej cyc 😉 dwa razy dostała soczek Jabłkowy jak byłam na działce i jej smakował ale to tak po 20-40 ml dla smaczku 😉 bo herbatke mam rumiankowa i na razie nie kupuje innej bo i tak małej nie daje wiec po co 😉
No widzisz a mi sie wydawało ze ty naturalnie rodziłas ja to sie cały czas zastanawiam czy lepsza ta cesarka czy to vacum tylko jak na cesarka jest juz za pózno to co zrobic trzenba sie zgodzic na vacum chyba w niedziele bede w kosciele dziekowac ze mały zdrowy i siostra wyszła bez wiekszego szfanku z tego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna ja dawałam na początku do mleka Nikiemu wodę niegazowaną przegotowaną, a teraz od jakiegoś czasu gotuję wodę przefiltrowaną i taką dodaję ale myślałam żeby dać właśnie przegotowaną wodę.
Anabel to dobrze że siostra użyła kapturków to naprawdę pomaga przy takich brodawkach!Ja już kupiłam przed porodem bo to samo miałam z Miłoszkiem i wziełam do szpitala bardzo się przydały 🙂Co do snu to naprawdę okropny 🤨
My dzisiaj tez na działkę jedziemy na kawkę i grilla 🙂miłego dnia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam w piekny pogodny dzień
moj mały poszed spac o 18 wstał o 5

co do wody to jeszcze małemu nie dawalam ja dopiero wode zaczełam pic po porodzie i to mega litrami
my juz po zakupach maly spi ja gotuje obiad i czekam na mojego rybaka malo tego ze problemy z kregosupem to jeszcze wczoraj posliznoł sie na rybach i boli go ramie nie mam sił do tego chłopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga mam nadzieję że pęcherzyki szybko zejdą 🙂

Nikusia właśnie mam nadzieję że sam dojdzie do wniosku że to co robie jest m.in. dla niego.. i przeprosi... choć to do niego nie podobne ehh...

Kinga to jeżeli nie chcesz kolejnego to ci nie życzę... sen do bani... ja po takim obudziłabym się zlana potem...

Nikusia pamiętaj że dbając o siebie dbasz o rodzinę 🙂

KInga ja nie znam tego Sinlac...

Dzieki za dobre słowa, mam nadzieję że będzie tak jak mówicie... ile ja bym za to dała ... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Dziewczyny, proszę o uznanie - przeczytałam wszystkie Wasze wpisy od mojego ostatniego posta, a stron było tyle, że głowa mała 🤪 (policzyłam: 23 strony 😜 )

Pami ja też mam w planach zakup baseniku na działkę, żeby Mały miał gdzie się pluskać w lato 😆

Pami, Skoreczka, Nikusia, Elka, Adzia, Kruszyna, kasiulka, Kinga dziękuję za gratulacje, życzenia i buziaki dla Aleksia 😘


Dziewczyny, myślicie, że jak karmię tylko piersią i zacznę wprowadzać za jakiś tam czas kaszki, to mam kupić taki smoczek do butelki od razu do kaszki? 🤔

Adzia ja też tak lekko Aleksa ubierałam w te ciepłe dni – np. tylko samo body na krótki rękaw i nie uważam, że to za lekko, tym bardziej, że sprawdzałam i był cały spocony. A sprawdzam po karku i nosku 😉

Kinga no nie dziwne, że zmartwiłaś się tym serduszkiem, bo ja też bym się zmartwiła, ale zrobicie badania i wszystko się okaże 😘 A z tym mocnym zaciskaniem piąstek, to nie kierowała Was najpierw do neurologa, tylko od razu na rehabilitację? 😮 Mój wg mojej pediatry też miał „wzmożone napięcie mięśniowe”, ale powiedziała, że może się mylić i skierowała nad do neurologa z tym. I się okazało, że nie ma wzmożonego, tylko po prostu jak go rozebrała do badania, to w gabinecie było zimno i dlatego tak mocno zaciskał…

A ja jeszcze nie mam okresu i się z tego powodu cieszę 😜

Adzia ja nie czyszczę pępka i nie słyszałam o tym, że powinno się czyścić 🤔

Pami mój Aleks też coraz mniej jest chętny do leżenia w wózeczku. A to dlatego, że jak byliśmy na wyjeździe, to na dworze był trzymany na rękach i teraz w wózek już jest ble 🤨

Kruszyna masz ogromnego siostrzeńca 🤪

Adzia ja mam z łóżkowymi sprawami tak jak Ty – próbowaliśmy i skończyło się na niczym, mimo, że użyliśmy środka nawilżającego… Boli mnie 🤢 Chyba za bardzo się tym przejmuję i się za bardzo spinam i dlatego taki efekt 😞

Skoreczka ja miałam kiedyś depilator, ale nie wytrzymywałam bólu i teraz golę się jednorazówkami 😉

Anabel na wklęsłe brodawki są kapturki do karmienia, ale też są takie nakładki specjalne do wklęsłych brodawek, które się zakłada jakiś czas przed karmieniem i one wyciągają je trochę, wiem że Avent ma takie ( http://www.ceneo.pl/366638s?toSpec ). A położne chciały zassać, a nie użyć kapturka, bo po kapturku dzieci na ogół nie umieją jeść bez nich samej piersi.

Nikusia miło czytać, że Emilka z chęcią je 🤪

Wielka zdrówka dla męża 😘

Kinga biedny synek z tym oparzeniem 😘

Pami u nas też czasami są takie kłótnie i czasami też idzie ostro, a potem nie możemy bez siebie i się godzimy. U was tez tak będzie 😘

Kinga ja daję Małemu na spacerze w upały samą przegotowana wodę - coś tam mu poleci i jest zadowolony, ale nie żeby normalnie pił, bo nie umie pić z butelki 🙃

Kinga ja nie znam tego Sinlac... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat%20ml%20modyfiko.pdf

to stronka od kiedy co wprowadzac itp 🙂 pewnie ne jednej z nas sie przyda 🙂

Beata faktycznie odpowiedzialas na wszystko 🙂 wiem co to znaczy miec pelno stron do nadrobienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
a u nas masakra pizzer nie doswiadczony 1 pizze robil z 20 min 😮 🤢
wywalilismy go wczoraj, i od srody mamy nowego 🙂

to moge kupic kaszke po 4 miesiacu i juz mu dawac pomieszana ze zwyklym mlekiem?
i kupic ta po 6 miesiacu i dodawac po 2-3 mg do tej po 4 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
byliśmy u znajomych, a teraz wszyscy w domu śpią a ja mam chwilkę dla siebie. 😉
Kinga nie znam tej kaszki, widziałam ją tylko w sklepie. My nie mamy problemu z alergiami więc zostanę przy kleiku do zagęszczania.
Anabel dziś dwa razy próbowałam Emilce dać mleko z kleikiem łyżeczką i wrzeszczała jakbyśmy jej krzywdę robili.
A co do motywacji to staram się mieć motywację dla Emilki na karmienie, zabawę, dla Kuby na jedzenie, cukrzycę, alergię, lekcje,sprzątanie, dla męża, na gotowanie, obowiązku domowe a na zadbanie o siebie nie starcza.
Kruszyna możesz podawać dziecku wodę niegazowaną, albo przegotowaną. Przecież na takie wodzie robisz mleko więc i tak ją pije. 😉
Anabel a Emilka nie chce herbatki. Teraz mam jeszcze koperkową koleżanka mi dała bo jej mała nie chce a Emilka kiedyś piła. Jestem ciekawa czy teraz będzie chciała. A ja koleżance dałam trochę mojej owocowej, żeby swojej córce spróbowała dać.
A ja dziś nagotowałam Emilce zupki. Tyle mi wyszło, ze dla bliźniaków by starczyło. Jedną porcję zjadła a mam jeszcze trzy. No a trzy dni to trochę za długo, żeby przechowywać.
Wielka bo nieszczęścia chodzą parami. A faceci to czasem duże dzieci. Kasiulka super napisała - Kasiulka łap oklaska 😜
Pamii sam dojdzie. Daj mu czas niech sobie przemyśli. Ja bym nie dzwoniła, nie kontaktowała się i poczekała na ruch z jego strony. No, ale to Ty go znasz i wiesz jak się zachowa. Ja też mam dość wybuchowy charakter, lubię jak wszystko jest po mojemu. Kiedyś mąż mi ustępował ale potem nauczył się walczyć. I takie dwa charakterki to czasem musi dojść do zgrzytów, no ale 15lat już przetrwaliśmy. 🙃 🙃
Beata oklaski za te strony, podziwiam i mam nadzieję, że będziesz częściej pisała. 😜
Dobre chęci Emilki na kleik minęły. No, ale może jeszcze wrócą 😁 😁
Jak było tak ciepło to Emilka miała body, sukienkę i skarpetki. Body z krótkim a sukienkę na ramiączkach.
Co do spraw damsko-męskich to chyba problem jest trochę "w głowie", boisz się bólu więc się nie wyluzujesz, a jak się nie wyluzujesz to się nie podniecisz i będzie bolało. Może ginekolog coś poradzi?
Elka mam nadzieję, że ten który przyjdzie w środę będzie lepszy. 😉

A Kuba raczej znowu ma zapalnie oskrzeli. Kaszle jak gruźlik. Dziś miał stan podgorączkowy. Już nie wiem co mam robić, bo w poniedziałek mamy jechać do alergologa na drugą część testów to nie mogę mu żadnych inhalacji robić. No i wcześniej bym musiała iść z nim do pediatry. Teraz śpi mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeżyłam najgorszą burzę w moim życiu!!! 😮
O 18 się zaczęło i niedawno poszło. Andrzej musiał przekopywać drogę,bo bajoro się zrobiło i przez drzwi wejściowe i kilka okien leciała ciurkiem woda!!! 😲 😲
A Fabi tak krzyczał i piszczał ze strachu,że szok 🥴 Ma ten strach przed burzą po mamusi 😉
Jestem tak padnięta,że hej...
A jutro na 9 jedziemy na Komunię Andrzeja dwóch kuzynek 😠 nie chce mi się,ale to jak zwykle rozkaz teściowej!!! 😠 😠 😠
Dobranoooc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...