Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nikusia ja właśnie tylko raz miałam okres więc czekam na drugi żeby wiedzieć jaki mam cykl... teraz mi leci już 34 dzień...ale zrobiłam test i jest negatywny 🙂 Emilka przeslodko ubrudzona marchewką 🙂

Kruszyna no to dobrze że Zosia teraz ma gips 🙂 może tym sposobem uda się wam ominąć wiele innych niedogodności 🙂

Kruszyna ja kupiłam ten z ziajki 30 filtr, Pani farmaceutka powiedziała że nie powinien uczulić ze względu na to że ma on bardzo mało chemii w sobie bo jest robiony nawet pod noworodki... i powiedziała że 30 w zupełności wystarczy... tym bardziej że takich maluszków nie daje się długo na otwarte słońce...

Anabel fajnie że mała dobrze przyjęła nowy pokarm 🙂

Nikusia moja mama zrobiła 3 dni temu galaretę więc miałam okazję się nią rozkoszować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Skoreczka marzy mi się taka galaretka bo jeszcze nigdy nie robiłam. Może kiedyś spróbuję, ale ja też nie jestem dobra kucharką a po drugie nie mam serca do tego.
A taka słodką galaretkę to ja tylko na cieście jem. 😉
Pamii18 ostatnio miałam przerwę 29 dni a teraz 31 pomiędzy okresami. Z tym, że 2-3 dzień mam bardzo intensywny. No, ale koleżanka jak dostała drugi okres po porodzie to 2 tyg trwał, dopiero tabletami zatrzymała.
Elka tak myślałam, że doglądasz pizzerii
Skoreczka ja nie wiem czy jak robisz jedzenie sama to możesz być go pewna. Chyba że masz warzywa z własnego ogródka. No, ale ja też będę robić sama i u nas w warzywniaku kupować. Lepsze to niż wielkie markety.
Kończą się moje aukcje i nic... 🥴
Emilka wykąpana, krzyczała jakbym ją ze skóry obdzierała. Zjadała 130 co jak na nią to bardzo dużo, z tym że przespała ok 4 godzin.
Przed kąpielą położyłam ją na macie na brzuchu a ona cyk i na plecki. To ja ją znowu na brzuszek a ona znowu na plecki. I tak chyba z 6 razy to jej dałam spokój.
Z tym, że z plecków na brzuszek się jeszcze nie umie obrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna to dobrze, że z nóżkami lepiej i oby to był ostatni gipsik! I Zosia będzie mogła sobie machać swobodnie nóżkami 🙂

Nikusia ja to myślę, że jak Emilce tak się podobało nowe jedzonko, to zacznie przybierać na wadze 🙂
A obracanie się widocznie spodobało 🙃

Anabel no proszę, to kolejne dzieciątko już nowych smaków próbuje 😆

Co do czyszczenia uszu, to już sobie przeczytałam, że najlepiej patyczkami (nie krople), tylko żeby koniecznie uważać, żeby nie wsadzać do środka ucha.

Skoreczka przyjedz do mnie, to będziesz miała dosyć samolotów po paru godzinach, bo mieszkam niedaleko lotniska i to dziadostwo jak ląduje to taki jest hałas, że nie słyszę momentami telewizora 🤢

Elka dzięki za wirtualną pizzę - pyszna była 😘 😉
I nie masz się co wstydzić, że jadłaś pizze, ja też jadłam i tam nie wstyd mi 😜

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Dzień pracy rozpoczełam o 6 rano 😎
Pięknie się zapowiada za oknem.
U nas na wsi szczepienie psów jak co roku, tylko nie wiem o ktorej godzinie na mojej ulicy, musze byc czujna.

Beata współczuje lotniska. My mieszkamy raczej w miejscowości gdzie przybywa dużo turystów i lataja po niebie małe, prywatne samolociki, nie robiace zbytnio hałasu 😉

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂

Elka Leżę w łóżku i chce mi się tej pizzy! Wredotko 🙂

Muszę się pochwalić 🙃 🙃 Wczoraj położyłam Fabiego na tapczanie a on obrócił się na boczek i za chwilkę na brzuszek 🙂) 🤪 🤪 i jak załapał,że się nauczył to potem już chyba z 10 razy tak zrobił 🤪 🤪 byliśmy mega dumni z niego 🙂

Zmykam:*
Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka to czekam na wirtualny kawałek pizzy 🙂 No i się doczekałam 🙂 Pysznie wygląda 🙂

Nikusia Emilka faktycznie dużo zjadła i trzymam kciuki oby tak dalej 🙂
Twoja Emilka się już obraca super 🙂

Beata ja mam te patyczki dla dzieci wy też je używacie ??

Kasiulka brawa dla Fabiana za jego wyczyny 🙂

Skoreczka a jak tam Błażej podjada sobie w upały bo moja wczoraj podczas wczorajszego zabieganego i upalnego dnia zjadła tylko 4 razy i przespała całą noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna mleko musi być, czasem przegapi porę jedzenia ale to zawoła wieczorem wiecej 😉

Wziełam małego na rece i poszłam na krótki spacer, poszliśmy zobaczyć o ktorej to szczepienie. Ale był szczesliwy ze na rekach a nie w wózku. On tak nie lubi tego wózka 🤢 Wydaje mi sie ze mało widzi świata i może dlatego nie chce w nim leżeć. Juz sama nie wiem, wszyscy opowiadaja jak ich dzieci kochaja spacery a ja mam chyba domatora.
Dodam ze nie jest to przyzwyczajenie bo pierwszy raz wziełam go na rece na spacer.
Kasiulka u was juz lepiej? Pytam o stosunki damsko-meskie 😉
Brawo dla Fabisia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja mam nadzieję że pojawi się na dniach ten okres 😉 bo już mi go brakuje :P

Skoreczka no właśnie całe szczęście że sen się na odwrót sprawdza hehehe

Kasiulka super że Fabiś już tak robi 🙂 moja póki co to odwraca sie na plecki

Kruszyna ja używam tych patyczków z ogranicznikiem 🙂

Skoreczka a może ustaw mu wózek troszkę wyżej tj jak masz poziomy do spacerówki to na 1 poziom wyżej... ja tak zrobiłam i moja przeszczęśliwa, a jak piszczy jak widzi samochód duży hehehe

Posiłki u nas wyglądają tak jak zwykle czyli 3x120 i 2x150 ml 😉


U nas noc ok, mąż pojechał mojemu tacie auto robić ja się zbieram i pewnie wybędziemy na dwór 🙂... u nas już zaczęła się impreza majowa 😉 już gra muza na rynku a że mieszkam niedaleko to wszytsko słyszę 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJKA
Beata nie wydaje mi się, żeby zaczęła przybierać. Myślę, że przez cały czas będzie na 3/10 centylu.
Współczuję lotniska. To macie hałas a jak Aleks śpi nie budzi go to?
Elka to dobrze, że się na dwa kawałki pizzy załapałaś bo "szewc bez butów chodzi" 😁
Skoreczka u nas też słoneczko świeci, nie wiem co będziemy dziś robić, ale jakiś spacer by się przydał.
Kasiulka Emilka tylko z brzucha na plecki, a jak jest na pleckach to na boczki. Na brzuszek nie umie.
Kruszyna Emilka się pierwszy raz obróciła jak miała 2,5 m-ca. A teraz to już ją ciężko na brzuszek położyć. Dziś chociaż pomogły zabawki i inna perspektywa, bo wczoraj to wcale nie chciała leżeć.
A z jedzeniem to było jednorazowe, bo miała dłuższą przerwę. No i oczywiście nie przesypia nocy, ale teraz ostatnie 3 noce mąż wstawał. Dziś będę ja wstawała bo mąż jutro do pracy.
Skoreczka Emilka śpi na spacerach. Na początku zaraz zasypiała, a teraz czasem jak nie śpi to jej podnoszę oparcie trochę wyżej i wtedy więcej widzi (tylko nie za wysoko, żeby mi się nie podniosła). A na rękach też już kilka razy z Emilka wyszłam koło bloku. To jej się podobało.
Pamii18 to fajnie, bo u nas nic nie ma. Zawsze jakaś imprezka, a w tym roku nic. A do sąsiedniej miejscowości raczej mi się nie chce jechać. Chociaż jeszcze nie rozmawiałam z mężem o naszych planach na dziś więc wiesz.
A ja Ci chętnie oddam mój okres, bo już mam dość. Teraz już będzie spokojnie, ale 2-3 dzień to potrafi lecie z takim impetem, że zaraz mnie przelewa. A najgorzej w nocy. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki, my już po śniadanku, mąż musiał pojechać do wuja na chwilę,niby na chwilę 😮 a potem przyjedzie o 12 i bedzie trzeba już jechać na obiad do mojego Taty, a on oczywiście stwierdził że do wyjścia przecież nie będę się szykowała 2 godziny, taki mądry myśli że z 2 dzieci to tak idzie wyjść szybko z domu, jednego i drugiego ubrać i siebie, nakarmić przed wyjściem, wszystko spakować a to Miłoszek jeszcze siku albo kupa a potem jeszcze Nikodem kupa i przebieranie i 2 godziny czasem miną szybko, a jemu się wydaje że tylko rzeczy spakować i wyjść 😲 jak on idzie z dziećmi na spacer to ja wszystko naszykuję poubieram a on wychodzi na gotowo to pewnie że krócej takie wyjście trwa, ale tak to już jest że faceci myślą że wszystko to takie proste.
Powiem Wam dziewczynki że Niko ostatnio słabo pije z piersi, nie wiem czy to jakiś kryzys?mam nadzieję że wróci wszystko do normy bo jeśli nie to ta moja laktacja będzie się pogarszać.
Dobra uciekam sie powoli szykować 😉 miłego dnia dziewczyny, a u na scieplutko 🙂 więc pewnie zapowiada się ładny dzień 🙂 🙂pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
Kruszynka wczoraj nic nie dodawałam bo na taka ilosc co zjadła to pewnie kropelke bym musiała dac 😉 ale za pade dni jak juz zacznie jesc wieksze porcje to bede dodawała oliwe z oliwek na razie a jak bedzie wieksza to moze masełko teraz jeszcze nie bo po masełku dzidzia moze miec uczulenie 😉

Kinga u nas lezaczek zdaje egzamin a mata tez mało atrakcyjna i tylko na chwilke 😉

Nikusia no ja tez nie chce miec róznych piersi wiec kombinuje na razie sie udaje bo to jest tak ze mała pare dni waklczy a pónziej pije z obu za jakis czas znów zaczyna cyrki i znów pare dni i tak w kółko....
Kinia az sie trzesła jak widziała ze kieruje jej łyzeczke w strone buzi tylko jak juz włozyłam to nie wiedziała jak zobic tym jeszyczkiem zeby do brzuszka wpadło 😉 mysle ze pare dni i opanuje to 😉

Dziewczyny mam pytanie bedziecie robic ekspozycje na gluten???

Ja u Jakuba robilam i teraz tez bede bo mam kolezanke a nawet dwie których dzieci maja celiakie wiec jak jest szansa to chce zmniejszyc ryzyko powstania jej...

Galaretka hmmm ji z owocami i z jajeczkiem i mieskiem bym wciągła 😉

Skoreczka sama gotuje ale to maprawdze szybko idzie i to przyjemnosc no i te marchewe czki które kupiam sa super w smaku i nadaja sie bo maja prawdziwy smak marchewki sa słodziutkie no nie maja koloru takiego mocnego jak te słoiczkowe ale to nie o to chodzi przeciez 😉
Nikusia wiem ze w Lidli idzie kupic wazywa bio z -ekologicznych upraw nie wiem tylko ile kosztuja ale nie oszukujmy sie ile tej marcheweczki potrzeba na zupke ja teraz kupiłam w biedronce i jestem zadowolona ale mysle ze jak coś to bede jezdziła po te bio bo zanim moje na ogrudku wyrosna to troche potrwa 😉


Elka super ze otwarcie sie udało 😉

Pami ja wysmarowałam wczoraj synka ziajka 50 i wyszło mu uczulenie no i teraz pytanie na krem czy na słonce...

Nikusia Kinia wczoraj tez fikała koziołki z brzuszka na plecki a na odwórt nie ale mysle ze jeszcze na to czas 😉

Elka ale mi ochoty narobiłas....a zakopane tak daleko...

Kasiulka no to gratulacje dla małego 😉

głowa mnie boli i cisnienie słabe...zmowu...

Skoreczka ja mało na podwórku tez na rekach nosze albo siadamy na chustawce i sie hustamy podoba jej sie 😉 aje jak gdzies dalej to w wózku i nie protestuje ale ma kolorowe wnetrze wózka to sie troche nim zajmuje zanim zasnie no i maskotke uwieszona 😉

Konga cieplo jest wiec moze nie che mu sie tyle pic no i wygodniej mu z butli...

Uciekam bo jedziemy po meza nad jezioro i na jakis plac zabaw na chwile wskoczymy choc nie mam ochoty bo mi cicnienie daje popalic;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia z okresami to tak jest jak nie ma to źle jak są to też nie dobrze heh 😉

Kinga faceci mają właśnie dziwne wyobrażenie o wyjściu z domu 🙂

Anabel pewnie na krem bo na słońce to raczej rzadko się zdarza 🙂 tym bardziej że pewnie nie pierwszy raz już na słoneczku był 🙂

a ja miałam wyjść, ale mąż przyjechał o 12 więc zjedliśmy obiad i on poszedł spać ;/ więc czekam aż wstanie bo nie chce mi się samej leźć... ech... cóż taka ładna pogoda... dziś na grila jedziemy do szwagierki... mąż będzie pił więc pewnie znów nie za fajnie spędzę wieczór...ehhh dobrze że Laura jest więc jak coś to się i tak szybko zwiniemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia Właśnie zobaczyłam,że Emilka ma dzisiaj 4 miesiące 😘 Najlepszego dla niej 🙃 🙃 🙃

Anabel A jak wygląda taka ekspozycja na gluten?? Nie mam pojęcia czy będziemy to robić... wolę spytać najpierw lekarza 🙂

Dostałam próbkę Sinlacu dla alergików i wczoraj dałam Fabiemu łyżeczkę do butli 🙂 i chyba mu smakowało,bo jadł aż mu się uszy trzęsły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Aleks ładnie ostatnio śpi, od 20 do 5, zje i dalej śpi. Oby tak dalej! 🙃

Kruszyna tak, mam takie patyczki do uszu ze zgrubieniem (ogranicznikiem), żeby za głęboko nie wsadzić i ich używałam, ale pomyślałam, że może Wy inaczej to robicie, dlatego Was pytałam 😉

Skoreczka mój na spacerze w wózku zawsze od razu zasypiał, ale podczas tych upałów ciężko mu spać i też nie podoba mu się leżenie w wózku (mimo odsłoniętej budki), więc czasami jak siedzimy na ławce, to biorę go, żeby popatrzył sobie z innej perspektywy 🙂

Kasiulka super, że Fabi się już tak obraca. Nie mogę się doczekać kiedy mój tak zacznie...

Nikusia na szczęście Aleksa samoloty nie ruszają 😁

Kinga tak, faceci zawsze myślą, że ze wszystkim jest tak łatwo – następnym razem daj jemu do wyszykowania dzieci, to się podda, a my to robić musimy 🤔

Anabel co to znaczy robić ekspozycje na gluten? 🙃
Jak robisz sama potrawy dla Małej, to nawet jak nie kupisz z ekologicznej żywności, to myślę, że warto wybierać takie mniej dorodne i np. poskręcane – wtedy wiadomo, że nie sztuczne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...