Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka noc ok. Mała jadła o 3,6, 7:30, 9, w nosku nawet tak nie grało. Rano dałam jej wodę morską do nosa i trochę powyciągałam. A potem Nasivin
Beata moja mała też nie chce smoka. Już jej kilka razy próbowałam dać, szczególnie jak była bardzo marudna. Też nie chce. 😉
Kacha jeszcze kapie mleko 😮 🙃
WielkaB może warto ściągnąć mleko, zostawić z kimś Fabianką i wyjść gdzieś z mężem. Poza mami jesteśmy też żonami i jak będziecie mieli trochę czasu dla siebie, pogadacie to stosunki się poprawią. 😉
Anabel ja sobie nie wyobrażam takiego zaskoczenia, że na chrzciny mają być po mszy a on mi na. Jak teraz będę miała to mam zamiar mszę spędzić przed kościołem a dopiero potem wejść. Wiem jak Emilka potrafi krzyczeć.
Elka a ja dbałam o regularne jedzenia jak karmiłam a teraz ☺️ ☺️ ☺️

Co do chrzcin to u nas faktycznie jest co łaska i ile się da tyle jest. Nie lubię naszego proboszcza, ale nie słyszałam, żeby komuś powiedział, że dał za mało. Tak samo jak jest kolęda to nie daje się kasy, tylko potem jest msza i każdy wtedy wrzuca ile uważa.
Dziewczyny ceny za chrzciny u Was mnie powaliły. 😮 😮 😮 A ja myślałam, że z 50zł. 😁 🙃 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anabel na razie nie byłam z katarkiem u pediatry, wczoraj była położna środowiskowa i powiedziała, że iść jeśli mała zacznie jeszcze kaszleć, gorączkować, kupka będzie miała inny kolor itd. Mam nadzieję, że do środy jej przejdzie. Jeśli nie to odwołam.
W nocy było spoko, dopiero rano jak zaaplikowałam wodę morską to trochę wyjęłam.
Teraz ją obserwuję czy czasem nie kaszle bo wtedy zaraz idziemy do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek 🙂
U nas noc super,ale nie chcę zapeszyć 🙂 Fabiś jadł o 21 i potem dopiero o 2 i 7!!! 🤪 🙃 🙃 Teraz usnął ze zmęczenia,bo bawiłam się z nim zabawkami na pałąku 😁

Wielka Kochana ja mam podobnie. Też już mam dość mojego Andrzeja. Nic nie chce mi pomóc przy małym i w ogóle...

Andrzej chce jutro jechać do księdza umówić chrzest,a nawet nie spytał mojej kuzynki i swojego brata czy zostaną chrzestnymi 😠 Bez tego nie mamy po co jechać,bo trzeba od razu podać dane chrzestnych!!! Śmiech na sali,pewnie już coś jego mamusia mówiła!!!
A co lepsze: Andrzej wczoraj wyskoczył mi z tekstem,że może dawać mniej mleka Fabisiowi skoro zostaje w butelce. Ale nie pomyślał,że często nic nie zostaje,bo wypija wszystko...kolejny pewnie komentarz jego kochanej mamusi... dzwoniła niedawno do mnie,ale nie odbierałam! mam dość tego,że się wtrąca i każe mi po swojemu mojego synka wychowywać! 😠nie dam się !!!

Mam okropne nerwy 😞 mam okropny plan na ten semestr 😞 w niedzielę wracam już do ZG i będę widywać Fabisia tylko w weekend 😞 on zostaje z moją mamą. Będę ryczeć jak krowa za nim!!! 🥴 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka współczuję że musisz wracać na studia, może pomyśl o dziekance? Czy zmianie trybu na zaoczny? Bardzo ciężko Ci będzie zostawić Fabianka z mamą. A co do wtrącającej się teściowej to współczuje 😠. Jeśli chodzi o proszenie o chrzciny to ksiądz pyta kogo bierzecie za chrzestnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia U mnie dziekanka ani zmiana trybu nie wchodzi w grę 😞 dziekanki nie mogę wziąć,bo by mi cały semestr odpadł i bym musiała wszystko od nowa zaliczać,a nie mogę teraz pójść na zaoczne,bo nie mam prawa jazdy i nie miałabym jak dojeżdżać i gdzie spać 😞
Nie mam wyboru,muszę jakoś dać radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sama się zdziwiłam wczoraj, gdy zobaczyłam mleko 😮 Wspominali mi, że może tak być, ale miałam nadzieję, że jednak mnie to ominie. Wzięłam znów Bromergon na wszelki wypadek, gdyby w nocy miało się dziać coś gorszego. Spokój był. Dowalę szałwią i będzie dobrze 😁

Ciekawe ile u mnie proboszcz sobie zażyczy co łaska za chrzciny 😎 Muszę się koniecznie za to zabrać. Jeśli chodzi o gości to chcę minimum no i na pewno nie w domu bo bym zwariowała z gotowaniem i przygotowaniem.

Kasiulka
współczuję bo ja też bym wyła bez Natalki. Tak już się do niej przyzwyczaiłam! A Ty Kasia dziennie studiujesz? Bo rozumiem, że na studia wyjeżdżasz? Czy źle coś zrozumiałam 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiulka55544 napisał(a):
Kacha Dobrze zrozumiałaś 🙂 studiuję dziennie. Tak zaczynam kolejny semestr. Teraz zacznę 4 semestr.

Fabianek 😘 😘


Ojjj to ja Ci tylko współczuję 😞 Kilka miesięcy tak będziesz widywać dzidzię tylko w weekendy? Może da się ustawić np. indywidualny tok nauczania? Może spytaj w dziekanacie. Na pewno jest jakieś wyjście! Są jakieś stancje, akademik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fabian nie śpi od rana nawet łóżka nie pościelałam bo mały cały czas marudzi gdzieś ma zły dizeń tak jak ja

Nikusia
chetnie bym gdzieś wyszła moj Fabian jak pódzie spać o 20 to 24 spi wiec 4 godzinki mamy dla siebie ale oczywiscie moj M nie ma ochoty woli grać w pokera wiec na łóżku też zasypiam sama 😞 😞 😞 😞


co do chrzcin to nie wiem jak jest u nas ale jak zamawialiśmy ąlub to u nas sie płai u meza w parfi poł ślubu czyli 200zl + akt chrztu trzeba wyciognąć za to co łaska
😠 😠 😠
wiec ja poszlam zaplacic to pol slubu ( co dla mnie jest zbendne skoro nie biore slubu w tym kosciele) noi pytam go ile za akt chrztu on do mnie co łaska no patrze w portfel a tam same 100 zl i 50 zl i jedna 10 zl przeplatam w tym portwelu i spogladam na ksiedza i pytam się go a ma ksiądz wydać
- on ze niema
-wiec ja dalej siedze i sobie myśle dałam ci już 200zl wiec nie patrz ze ci dam jeszcze 50 zl za nic
-on w końcu do mnie mówi a widziałem tam 10 zł to wystarczy
- ja sobie mysle jak ci starczy to masz bo 50 napewno nie dostaniesz z 30 zl mogła bym ci jeszcze dać
wiec jak pójde zamawiać chrzest i powie mi co łaska to dam mu 50 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny kochane
Jestem na stancji. Nie da razy inaczej zrobić 😞próbowałam nawet ułożyć jakoś inaczej plan,żeby mieć chociaż pon. lub piątek wolny i nie da razy,bo tak poustawiane są zajęcia;( teraz zacznę 4 semestr i jeszcze dwa przede mną do końca licencjatu. Jeśli się uda to magistra chcę zaocznie zrobić,ale najpierw muszę zrobić prawko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia102 napisał(a):
Kasiulka ile masz tych semestrów?
Kacha z tego co ja zrozumiałam to właśnie Kasiula jest w akademiku.

Zarejestrowałam Emilkę do pediatry, tak mi jakoś kilka razy zakaszlała, do tego ten katar.
Wizyta na jutro na 9:45 😮, no ale na drugie się wyjaśni jak z kaszlem u niej.


Ja tak właśnie pod kątem weekendów pytałam o akademik. Może jest taka weekendowa możliwość? Kurczakos bo szkoda tak zostawiać dzieciaczka. Ja myślę, że warto spytać w dziekanacie o to indywidualne nauczanie.
Kasiulka ile semestrów Ci zostało??? Teraz doczytałam co napisałaś 🙂 Kiepsko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka współczuję, może się okaże, że jednak czasem w piątek czy poniedziałek możesz nie być. 😘 😘
Elka 400zł, jakbym miała tyle płacić to bym wolała nie chrzcić albo w innej parafii. 😠 😠

Ostatnio słyszałam taki komentarz że księża są dla nas, ale mam wątpliwość czy czasem nie my dla nich. Teraz to problem z chrztem jak rodzice nie mają ślubu kościelnego, jak za mało zapłacą itd. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
400 zł za chrzciny????? I to niby co łaska ma być??? 😠 Świat staje na głowie!!! W ogóle to, że za sakramenty trzeba płacić to chore jest!!!! A jak jest ktoś bardzo wierzący a nie ma kasy to co? Jak mnie to wkurza 😠 Pewnie też u mnie w parafii ksiądz walnie co łaska tak, że mi uszy odpadną... 😮 I trzeba będzie zapłacić, dla świętego spokoju 🤢 Gdyby mi nie zależało to pewnie bym ponegocjowała odpowiednio 🙃 Każdy by się postawił... a tu dupa 😞
Za ślub w parafii mojego męża nic nie płaciliśmy. Nie chcieli od nas ani grosza bo powiedzieli, że nam się bardziej te pieniążki przydadzą... serio 😆 No ale chrzcić będziemy w naszej nowej parafii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem, że za ślub nie dawaliśmy dużo. No, ale to było ponad 11lat temu 🙃. Mój mąż wprowadził się do mojej miejscowości tak na 2 lata przed ślubem i już nie musiał żadnych papierów ze swojej byłej parafii wyciągać. Nie pamiętam ile dawaliśmy za chrzciny Kuby, to w sumie też ponad 8 lat temu. 🙃
Kacha jakby mi ksiądz wyskoczył, że 400zł to na 100% bym negocjowała. Ja z tych wrednych jestem 😁 😁 😁
Pocieszające jest to, że płaci się po. 🤪
A moja Emilka śpi i śpi. Nie wiem czy się cieszyć, bo to może oznaczać że chora będzie. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to chore jest ale moze temu mu dala tyle ze chciala na mszy w niedziele, a nie ma slubu i jej dal kasa wszystko załatwi.

my jak do slubu poszli to nam powiedzial na ile cenimy nasze małżeństwo ???????? 😮 😮 😮

to my mu dali 300 zł...a mogłam powiedziec ze dla mnie jest ono bezcenne 🙃
u nas placisz przed....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Ale jestem spóźniona hehhe
U nas nocka tylko z pobudkami do karmienia a potem spanie 🙂
Teraz wrócilićmy ze szczepienia. Błażejek waży 4890g 🤪 i został zaszczepiony. Był dzielny, rozpłakał sie przy ukłuciach - 2 szczepionki: żółtaczka i ta 5 w 1. Ale w momencie zapomnial i usmiechał sie. Pielęgniarka tez mi powiedziala ze jesli dziecko domaga się jesc tak jak moj syn w wiekszych ilościach to nie mozna meczyc go cycem tylko dac butlę. Podniosła mnie na duchu 🙂 Mój synek potrafi wolac co 2 godziny o jedzonko z butli 🙃 A i tak przybrał nie za duzo jak na takie ilości jedzonka 😉
Dostałam tez skierowanie do poradni audiologicznej bo w ciazy miałam opryszczkę i trzeba dokładnie zbadać słuch maleństwa.

Wrócę do waszych postów i poczytam jak tylko usiądę przy kawce. A dzis mąż w domku 🤪 Błażej załatwił mu urlop 😁 😁 😁

A ja wygladam jak kobieta: makijaż i sukienka 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Błażej załatwił urlop - dobre 😁 😁 😁
Kawka powiadasz??? To może i ja sobie zrobię zanim zając się obudzi 🤪

Nikusia
400 zł to i ja bym na pewno nie dała. To jakieś nieporozumienie, tyle kasy 😠 Liczę, że będzie to dużo mniej 🙃 ale ogólnie tekst "co łaska..." mnie rozwala 😁 co łaska z cennikiem 😁

Zapomniałam Wam napisać, że Natalka waży 3780 g 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was 🙂

Wielka może faktycznie, ściągnij mleko, weź chłopa pod rękę (bez gadania, że gra w pokera!) i idźcie na randkę 😉 Może to Was odpręży i porozmawiacie sobie spokojnie o Was i o tym co jest nie tak.

Kasiulka – współczuję! 😠 Moja teściowa też próbowała się wtrącać, z tym, że ja od razu to mężowi wygarnęłam i on poparł mnie i pogadał ze swoją mamą, żeby się nie wtrącała – zasunął nawet tekst jak się wkurzył „zróbcie sobie dziecko i wtedy zróbcie po swojemu!” – teściowej zrobiło się głupio, a teściu obrócił to w żart „to może i dobry pomysł”. 😜 Ale to nie zmieniło tego, że wydzwaniała codziennie, albo pisała sms-y o takiej samej treści, czyli „Jak minęła noc” i w końcu mąż sam do mnie powiedział, jak mu narzekałam, żebym jej nie odpisywała i nie odbierała telefonu, to się może ogarnie. A jak coś, to miałam później powiedzieć, że nic nie miałam na koncie żeby odpisać na sms ani oddzwonić 😜

Co do studiów - a Andrzej w weekendy nie mógłby Cię zawozić? Albo mama, siostra – ktokolwiek? Weekend to w końcu tylko 2 dni... Albo tak jak pisze Kacha akademik na weekend... Pomyśl jeszcze troszkę o tym, bo to szkoda Waszych relacji z Fabiankiem 😞

Chrzest – tak, ja też mam wrażenie, że to my jesteśmy dla księży, a nie oni dla nas 🤨 I się dziwią, że coraz mniej osób do kościoła chodzi 🤢 Jestem wierząca, ale co do księży to nie mam o nich dobrego zdania! A nie będę więcej pisać, żeby nikogo nie urazić.

Skoreczka super, że mąż w domu 🙂 Ja uwielbiam jak mój jest 😉 A jak się ma makijaż i sukienkę, to kobieta zupełnie inaczej się czuje 🙂 I racja, że lepiej, żeby maluszek się najadał buteleczką!

Nikusia trzymam kciuki, żeby na jutrzejszej wizycie wszystko okazało się okej z Emilką.

Boże, Wasze dzieci dochodzą do 4 kg, a mój do 5 kg powoli 😁

I bym zapomniała - Aleksowi odpadła dzisiaj pępowinka! 🤪 🙃 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...