Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ja delikatnie sciagam Azizkowi skorke z ptaszka, doslownie minimalnie, przy kazdej kapieli

a koalcja szybka to chyba spagetti. Ale bez przypraw gotowych, tylko pieprz ziolowy, sol i to wszystko. ja jak nie mam pomyslu ani czasu to zawsze robie spabgetti, jem od samoego pozatku jak wyszlam z Azzizkiem ze szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Boże a mi Młody dopiero usnął ! Rano pospał 40 min i dopiero teraz. Pogoda do dupy,teraz pada a cały dzien było mega duszno 🤢
Ja uwielbiam makaron z tuńczykiem.gotuje makaron,odcedzam dodaję do garnka puszkę tuńczyka, puszkę kukurydzy,przyprawy sól,pieprz zioła prowansalskie czasem,albo koperku bardzo dużo,oraz przysmazony wczesniej mrożony szpinak(moze być bez).mieszam i dodaje starty żółty ser. Sycące -jadłam gdy karmiłąm też a duży plus,że można zrobić dużo i zjeść następnego dnia na śnaidanie (odsmażyć lekko na patelni).Mąż też lubi i je 😉

odwracanie z pleców na brzuszek to tak naprawdę późniejszy etap rozwoju,teraz jak się to uda dziecku to ma bardzo duże szczęście 🙂 znajomej córka 6 mies. dopiero teraz to zaczęła robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny

Nina od miesiąca się przekręca z pleców na brzuch, bardzo to lubi, ale w druga stronę tak łatwo jej nie idzie 😜
Tynka jak tam sprawy okresowe? :P
Jeśli chodzi o ubranka na chrzest to już kiedyś pisałam,że wszystkie świecące materiały mi osobiście się nie podobają, ten garniturek, co wkleiła karolka jest bardzo fajny, ale tak jak pisała Tynka, nie ubierajcie dzieci za ciepło

co do chrzcin ja płaciłam 80zł za osobę - w tym było wszystko tj, I i II danie z tym,że ja nie miałam porcji, a półmiski z rożnymi mięsami, surówki, warzywa na parze,a później było ciasto i tort, do tego napoje, kawa, herbata i wino, sporo zostało i miałam potem obiady na 3 dni i jeszcze trochę rozdałam 🙂 jestem bardzo zadowolona, bo nie narobiłam się absolutnie nic i mogłam sobie posiedzieć spokojnie ze wszystkimi przy stole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tusiek- nic nie ma 🥴 😞 ku*wa jak dzieci....
co do chrzcin ja sie cholera narobiłam i tez była trzeba zrobic w lokalu. a tak byłam nie dosc że zmęczona przygotowaniami to później sprzataniem 😠
za 40zł w lokalu jak pisze Malwina to bym nawet zastawy z szafy nie wyciągała tylko robiła w lokalu. wstrzymam się jeszcze z testem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe a robiłaś test? po co się dręczyć?

no dokładnie, a w mniejszych miejscowościach uważam,że ceny są na serio bardzo przystępne, moja jak na Toruń jest git

zobaczcie to Nina padła wczoraj na krzesełku 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/585/dsc02985d.jpg/][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/3484/dsc02985d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka to pewnie przez tą pogodę Alek taki marudny i mało śpi. U nas pada od rana i Amelce służy spanie bo już śpi 4raz. a po 13 mi też tak się chciało spać że poszłam z małą do sypialni i nakarmiłam ją drugi raz w życiu (!!!!) na leżąco i obydwie zasnęłyśmy na 2godzinki super się spało nie dziwie się dziewczynom które śpią z dziećmi bo to super sprawa taki mały, pachnący skarb wtulony w Ciebie 🙂
a co do przewracania się to Amelce nie udaje się to czasami tylko robi to świadomie cały czas, zatrzymać na pleckach jej nie mogę i muszę podstawiać czymś jak chcę żeby leżała 🙂 no ale to wiadomo indywidualna sprawa każdego dziecka jak wszystkie inne umiejętności. Czytałam o rozwoju ruchowym Vojty i tam pisze że w 6 miesiącu dziecko się powinno przewracać poczytajcie sobie co w którym miesiącu 🙂 http://vojta.com.pl/index.php?Itemid=2&id=8&option=com_content&task=view
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy swój dom ale ja i tak chciałam robić w lokalu tylko wszyscy mnie namawiali zrób w domu bo co będą dzieci w lokalu robiły i w sumie miałam katering zamówiony na dania gorące i ciastka a sałatki i przystawki w domu i niby się nie orobiłam bo wszyscy pomogli ale sprzątanie w domu i ogólnie usługiwanie wszystkim masakra zmęczona byłam jak cholera i nawet dla Amelki nie miałam czasu, a już nie wspomnę o brudnych ścianach itp dlatego następnym razem jak będą takie większe imprezy to na pewno w lokalu i nikt mnie nie namówi na imprezy w domu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde lato się zbliża, w tym wyjazdy nad jeziorka itp a jak ja mam do cholery strój kapielowy założyc jak wygladam jak krowa 😠 mam takie kompleksy ze szok chyba będę musiała zrezygnować z dwuczesciowego I kupic jednoczesciowy, młoda jeszcze jestem a juz musze sie zasłaniac eh... Myslalam o czyms takim
http://moda.allegro.pl/mewa-styl-shila-stroj-kapielowy-na-basen-l-40-i2347868968.html
na modelce wyglada super, pewnie ja bede wygladała tragicznie ale szkoda mi zrezygnować z takich wyjazdów tym bardziej że mieszkam niedaleko pojezierza łeczyńsko- włodawskiego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola,nie przejmuj się.
Byleby twój facet je zaakceptował to będzie ok.Tak naprawdę jest dzisiaj tyle ładnych strojów jednoczęściowych,że nie ma co płakać.Nie raz bardziej mi się podobają takie niż bikini 😉
Ja mam ten sam problem,też mega rozstępy na brzuchu i wiew,że już nigdy nie założę publicznie bikini-nie ma szans. Tomek obiecał mi dać na plastykę brzucha.Nie zlikwiduje mi to rozstępów,ale jak schudnę to się wytnie tą wiszącą skórę,bo już się robi taka zwisająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dziś powróciłam na rowerek stacjonarny, ja się w diety nie bawię, bo lubię jedzenie i szkoda mi odmawiać sobie różności, słodyczy nie jem prawie wcale, a z dietami często jest tak,że jak już się schudnie to potem wraca się do starych nawyków i waga znowu do góry, mój brzuszek już się ładnie wciągnął,a teraz chcę uelastycznić skórę,a rozstępy dużo się zmniejszyły jak poćwiczyłam brzuchola, al na tez sezon chyba sobie zafunduję takie monokini z łączeniem właśnie na środku, bo nie chcę tych rozstępów na słońce za szybko wywalać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem kochane,że w lokalu jest fajniej.Koleżanka tam robiła chrzciny i mówiła,że jedzonko super....No ale u mnie będzie dużo dzieci a ten lokal jest nad jeziorem i nie chcę rodzinie fundować biegania za dziećmi...A u moich rodziców jest wielkie podwórko ogrodzone i tam mogą biegać ile chcą i jest bezpiecznie...Z resztą pracowałam jako kelnerka i na kelnerkę się uczyłam więc mi odpowiada bieganie przy gościach...Z resztą będzie robione wszystko w domu z jedzonka i będę pewniejsza...Sama pracowałam w restauracji i wiem co czasami lądowało na talerzach...U mnie będzie rosołek,zrazy wieprzowe,ćwiartki z kurczaka,ziemniaczki,surówka z kapusty pekińskiej i kukurydzy,surówka z młodej kapusty,ogórki kiszone,konserwowe i papryka konserwowa.Z ciast będzie kokosowe i sernik i może 3 bit,lody po obiadku,kawa i herbata....Może jeszcze zrobimy grilla.Bo chrzciny będziemy mieć w sobotę 🙂
A ja dostałam ten komplet do chrztu po siostrzeńcu.Jak dla mnie jest fajny i nie jest aż tak mocno świecący no i za ciepły...A to tylko do kościoła,później małego w coś przebiorę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja do chrztu kupiłam małemu zwykły biały polarkowy dresik, i teraz w nim na codzień chodzi, rożek koronkowy miałam więc ładnie wyglądało, a tak ubranko wykorzystuje.
Właśnie zrobiłam małemu SAMA kąpiel, zawsze robiliśmy z mężem razem a dziś postanowiłam że zrobie sama bo mąż jeszcze w pracy, nie powiem nie obyło się bez placzu, z tego wszystkiego nie wiem czy woda nie była ciut za zimna bo długi mi zajęło rozbieranie małego 😞 ile stresu, musze wejść we wprawe bo tkie samotne kąpiele będą częściej bo musimy zacisnąć pasa żeby ruszyć z budową, mąż postanowił robić nadgodziny przez lato. Żeby tylko malutkiem po tej mojej dzisiejszej kąpieli nic nie było....... krzyczał jak cholera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania krzyczAL BO PEWNIE CZUL ZE STRESA MIALAS. JA SZKOLE ZYCIA PRZEZYLAM JAK ZOSTALAM SAMA Z 9-CIO DNIOWYM AZIZKIEM, MAZ W SZPITALU A OPIEKA TEZ JUZ SIE SKONCZYLA I TAK MUSIALAM 4 DNI KAPAC, ZAJMOWAC DZIEN I NOC, DO TEGO ROBIC SOBIE OBIADY, JEDZONKO ITP A BYLAM PO CESARCE. NIKT NAM NIE POMAGAL. jeszcze meza odiedzilam z Azizkiem 2 razy. SORY Za capsa 😉 od tamtej pory nie mam stracha z zostaniem z Azizkiem dzien i noc sama.

u nas temp wlasnie skoczyla do 38,5 paracetamol podany ale Aziz marudzic teraz dopiero zaczal tak to smial sie non stop tyle ze momze wiecej spal. za pol godz spr znowu temp mam nadzieje ze mniejsza juz bedzie, nocka juz zarwana na bank, wiedzialam jak bedzie i kimnelam sie 2 razy z Azizkiem w dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniko spokojnej nocy 🙂

A co do lekarza mojego to wiem ze zdrowie ważniejsze moje ale sądze ze nic sie nie stanie jeszcze przez 2 miesiące jak bede łykac słabsza dawke a dopiero jak młody skończy 6 miesięcy to zaczą łykać normalna..... ehhhh zobaczymy to pokazą wyniki za 3 tygodnie.....

Tusiek ja bym juz dawno po test poszła 🙂 dla świetego spokoju i zdrowia psychiznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle mam wrażenie,że będę mieć ten okres.Nie było opcji żebym znowu "zaskoczyła"
poczekam jeszcze chwilę 😉
Alek sam zasypia w łóżeczku,nawet specjalnie się nie męczyliśmy. Wieczorem trochę popłakał,ale weszłąm dałąm mu smoczek powiedziałam,że pora spać i wyszłam. Tak kilka razy i ja przychodzę za 5 minut a dziecko słodko śpi 😎 W nocy po karmieniu też g)o odłożyłam do łóżeczka.zjadł ok 3 i spał do 7.45 🙂później leżał w łóżeczku i oglądał ochraniacz na łóżku i gadał sobie. w wózku by już nerwicy dostał. Teraz ogląda baby tv 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...