Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja jeszcze wyparzam, ale juz niedługo mam zamiar tylko zalewać gorącą wodą 🙂

widzisz Tusiek Tobie lekarz powiedział że mała ma czas na raczkowanie do 10 miesiąca a moja rehabilitantka ostatnio wyskoczyła że Emilka powinna zacząć raczkować do 8 miesiąca co mnie bardzo zdziwiło 😮 dobrze usłyszeć że do 10 miesiąca spokojnie mogę poczekać 🙂 🙂
na ostatniej wizycie mała ważyła 6400 g a długa na 69 cm, długa a chuda ta nasza panna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, na razie daję mu 1 a rano po obudzeniu 2R (z kleikiem). Dzisiaj otworzyłam nowe opakowanie 1 i otworzę pewnie 2 i jedną porcję będę podawać dwójki. Następne opakowanie kupię już tylko 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sprawdz sobie bo u mnie 2 ma inną miarkę, trochę większa.
Ja dziś zauważyłam ze Miś miał twardzą kupkę po nowym mleczku, pewnie dlatego że miarka większa. Sprawdzałam skład i niewiele się różni, składniki te same tylko proporcje troszkę różne, czegoś wiecej a czegoś mniej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ciekawe z tym raczkowanie bo przecież niektóre dzieciaki wogóle nie raczkują i co trzeba je rehabilitować wtedy???
Ja mam Kuby siostry dzieci na głowie Kornelia ma 5 lat a Emilka 3 i jeszcze ten mój dzik i istny kosmos!!!!
A wiecie co Amelka wczoraj spała przez cały dzień RAZ!!!!!! Myślałam że oszaleję i pomyślałam może chociaż w nocy pośpi ale gdzie tam 3 pobudki były, a dzisiaj w dzień spała dwa razy:/ ale chociaż tyle że prawie po 2 godziny ale masakra jak tak 5 godzin ciągiem nie śpi to padam, mam nadzieję że to chwilowe i że już tak nie zostanie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wyparzam,ale przelewam wrzątkiem,ale chce i to już przestać robić, młoda i tak dotyka wszystkiego, potem pcha ręce do buzi i nic jej nie jest,a u nas jest pies to tym bardziej

dla mnie lekarze przesadzają z tą rehabilitacją, nakręcając klientów im, kiedyś nie było tego a każdy z nas wszystko umiał, jeden szybciej, drugi później i było ok, a jeśli dziecko jest rehabilitowane tzn że potrzebuje pomocy w rozwoju, więc nie sądzę,żeby miało coś szybciej osiągnąć i mieć przez to zaniżone granice do wykonania jakiś czynności, ale to moje zdanie, ja tam jak pisałam kiedyś ćwiczę sama z Niną codziennie, może przez to tak idzie do przodu,a może tak po prostu ma, nie wiem 🤢

No i od dziś mam w do mu półroczniaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę,ale skwar ! byłam z Alkiem w sklepie i myślałam,że umrę. Tomek jeszcze wymyślił dzisiaj wycieczkę po Roztoczu.W zasadzie ok,tylko kuźwa jak myślę o tym że trzebaq dziecko zapakować z tymi wszystkimi klamotami to mi się odechciewa 🥴 No,ale rozumiem go,bo konczy mu sie 1 tydzien urlopu,w nastepnym sie kładzie na szpital a reszta dni to będzie zapieprz przed weselem 🤢 🤢
Z tą rehabilitacją to jest bardziej złożona sprawa.Nie oszukujmy się,nasze dzieci wożone na rehabilitacje to mają małe defekty. Wiadomo asymetrię trzeba wyćwiczyć,ale nie jest to coś na miarę opóźnienia w rozwoju. Widzę jakie dzieci się przyprowadza tam na rehab i nieraz gardło zaciska i ryczeć się chce po kątach. Więc możliwe jest to,że takie dzieci robią coś szybciej niż "zdrowi" rówieśnicy,bo tak naprawdę asymetria to nei chrooba czy opóźnienie. Ja widzę po Alku,że dużo szybciej zaczął wszystko łapać odkąd chodzimy na cwiczenia. Już 2 tyg pełza jak szalony. Coś w tym jest. osobiście wydaje mi się,że chodzi tu o fachową pomoc i wskazówki rehabilitanta,ćwiczenia na piłce,specjalnych wałkach czy stymulacja metodą vojty. To wspomaga mięśnie. No,ale jak wiadomo- zawsze znajdą się dzieci, które są nadprzeciętne i rozwijają się bardzo szybko 🙂
stówka dla Ninki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to ja taką samą odkupiłam rok temu i mogę ci powiedzieć, jak my to musieliśmy załatwić, razem z obecnym właścicielem poszliśmy do prezesa. Oni się tam zrzekli członkostwa i uregulowali wszystkie płatności,a my zapisaliśmy się jako nowi członkowie i wnieśliśmy opłaty. bez żadnych umów, bo to de facto nie jest własność.

właśnie poszła pierwsza flaszka z NAN 2r wciągnęła ino myk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto latek i zdrówka dla Ninki
Tusiek dałaś całą butle z nowym mlekiem czy mieszasz? całkiem przejdziesz bez mieszania na 2r?
ja chyba na razie zrezygnuje z 2 bo Miś ma jakieś delikatne krosteczki między brwiami i w brwiach, zakładam że od nowego mleka, 2 dni tylko wprowadzane, odczekam jeszcze miesiąc chyba z tą 2 🥴 albo od wczorajszej dynii z ziemniakiem (choć to mniej prawdopodobne bo ziemniaki już jadł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania może to potówki? Nie zakładaj,że to od mleka. Zwłaszcza,że składniki mleko 2 ma takie same jak 1 tylko proporcje różne. Może to od dynii? Alek właśnie wciągnął cały słoiczek deseru jogurt&owoce z hippa. obrzydlistwo,ale Tatuś kupił :P Młodemu chyba smakowało,bo musiałąm dokładać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu mi wczoraj lekarka na bilansie powiedziała,że mam teraz jeden mleczny posiłek zamiast 1 dać 2 i obserwować, była promocja na te 2r i nakupowałam tego,samej 2 nie mam, ale kit 2r też może jeść

Może faktycznie to potówki, moja kiedyś miała krostki od własnej śliny, jak tak zaczęła się ślinić mocno,a może to faktycznie dynia?
A ile taki deserek Tynka kosztuje? ja mam teraz dawać 3 mleczne posiłki i 2 inne czyli obiad i deser owocowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzwoniłam do lekarki i też mówiła że to potówka 🤔 możliwe bo wczoraj tak się biedak napocił od tej jazdy godzinnej do lekarza że szok. Więc dalej podaje mleczko i nie dam już dynii 🙂
dziekuje ze tak szybko zareagowałyście 😆 jestem wdzięczna
i cieszę sie ze jesteście 🙂

mi lekarka mówiła ze książkowo podawałam nowe mleczko, czyli w kazdym posiłku dodawałam nowe mleko na rzecz starego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ale Ci zazdroszczę przespanych nocy!!! To już chyba tylko ja zostałam sama jako wstająca po 2-5 razy na noc:/:/ kurcze żeby Amelka chciała złapać smoka, albo flaszeczkę to bym chociaż sprawdziła czy to to a tak.... :/ no nic najważniejsze że jest zdrowa 🙂 🙂 🙂 🙂

U nas dynia z ziemniaczkiem z koleji robi furorę i tego i deserki z owocami leśnymi bądź jagodami potrafi zjeść cały słoiczek a resztę dzielimy na dwa razy 🙂

Dzieciaki przespały fajnie noc ( te od kuby siostry oczywiście nie moje 🙂) i teraz biegają po podwórku a mój skarb śpi na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam 🙂
Olcia z wstawaniem sama nie jesteś,ja wstaję w nocy 2 razy...Myślałam,że sie nie najada i zaczęłam dawać kaszkę ale śpi po niej tyle samo co po cycu...
A my na 22 czerwca zarezerwowaliśmy salę na wesele....Troszkę mieliśmy załatwiania no ale już do przodu...
Dzisiaj lece poszaleć i coś Gabciowi kupić bo Bartek dostał wypłatę z nowej pracy....
Kamila gratuluję...
A mój Gabryś zaczyna sam siadać i dużo się z nim bawimy i pokazujemy mu głupotki no ale ja uważam,że każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma co się przejmować jeśli czegoś nie robi...
A no i moja koleżanka urodziła syna 3840 kg i 60 cm 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze dziewczyny no mam nadzieje że to kolejny skok ale dzisiaj będę próbowała też z kaszką chyba że to tak jak u Malwiny nic nie da to się poddaję i nic nie kombinuje może kiedyś jej przejdzie i zanim będę miała drugie dziecko to Amelce uda się przespać całą noc 🙂 🙂 ale wiecie co przy następnym będę mądrzejsza i na pewno nauczę na smoczku bo może i to jest złe na zęby i ciężko później oduczyć ale zawsze to jakiś uspokajacz a teraz tylko cycuś:/:/:/

Malwinka to gratulacje z okazji zaklepania daty 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...