Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej bylismy dzisiaj u lekarza z tym 5-min jedzeniem, obadal brzuszek powiedzial ze duzo ma gazow, pelen poqietrza, i ze dlatego tak ma bo od jakism wlasnie ok 3 tyg nie robi kupy tak jak wczesniej (4-5 razy ) tylko raz albo i wcale. Dostal laktoze, ma pomoc mu sie wyprozniac i unormowac, oby bo juz wczoraj zalewalam sie lzami razem z nim, straszne. Zobaczymy dosta juz pierwsza dawke i poki co sadzi baki wiec moze to w koncu podziala ?
Aleksandra witaj z powrotem, Szymus duzy chlopak, Ty tez ladnie wygladaasz.
Moj Synek tez mial ropiejace oczko pierwsze 2 tyg zycia ale dostal kropelki i pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja oczko mojej córci przemywam solą fizjologiczną i pomaga,narazie staram się unikać leków jakichkolwiek,zobaczymy

wczoraj znowu byłam w kinie,ale tym razem z kumpelą na LADIES NIGHT w Cinema City,zostawiłam córę pod opieką męża na ponad 4h, wracam,a w domu cisza jak makiem zasiał, cała moja kochana trójca spała, Nina u siebie w łóżku,a Paweł i psiak Milo u nas 🙂 dobrze,że ten chłop tak sobie radzi,bo ja potrzebuję bardzo takich wypadów 🙂

to monia i Ciebie dopadły uroki kolki niestety 😞 oby małemu szybko przeszło, moja nie ma już kolek bardzo długo i oby tak zostało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze naprawde nie wiedzialam ze te kolki sa az tak straszne, masakra. Nprawde wczoraj razem z synkiem, lzy jak grochy, no szok. I nie wiedzialam ze to dokucza przy jedzeniu 😮 ehh'

na nasze oczko sol fizjologiczna nie pomagala, wiec poszly 😮w ruch kropelki ale to nie byl antybiotyk, poki co nie zgadzam sie na zaden antybiotyk, wasnie dlatego tez zmienilam lekarza rodzinnego, bo jak Aziz mial rowno miesiac to ten debil na katar wypisal mu antybiotyk 😠 ktorego oczywiscie nie wzielam, wyrzucilam od razu do kosza, debil, nawet dzisiaj (nowy) lekarz mi powiedzial ze dobrze zrobilam.

wiecie co sie dowiedzialam? tutaj lekarz rodzinny to jest specjalista w wielu dziedzinach, nawet badanie ginekologiczne wykonuje, dlatego z infekcja na koniec ciazy do rodzinnego mnie polozna oddelegowala ku mojemu wielkiemu zdziwieniu. Oni sa od tyego zeby zbadac, co i jak zobaczyc i wtedy do konkretnego specjalisty od razu bezposrednio kieruja i umawiaja na spotkanie nawet, dlatego tu nie ma mega kolejek do specjalistow i jest lepsza organizacja. No ale moja wizyta po pologu u gina i mina podczas spotkania - bezcenna. Rodzinny pewnie lepiej by mnie zbadal. Nie chca tutaj w psiochy zagladac, ginekolodzy sie nie przepracowuja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja z solą już trochę walczę,ale katar też zwalczyłam bez leków tylko maścią majerankową i wodą morską i trochę to trwało,więc tu też daję sobie czas,jeśli nie pomoże to się przejdę do pediatry

kolejki są straszne, ja mam chorą tarczycę i w szpitalu mi napisali,żeby skontrolować małą w tym kierunku w poradni endokrynologicznej, zadzwoniłam w lutym,a tam odpowiedź,że na ten rok nie ma terminów!!! normalnie jak stałam tak padłam, zrobiłam badani krwi i się okazało,że tarczycę ma zdrową,więc nie musimy iść,ale jakby wyszło inaczej to w przyszłym roku no masakra !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuski 🙂
Monia mojemu tez oczko ropieje lewe caly czas i w sumie dalas mi do zastanowienia czy nie isc z nim do lekarza a jakie te kropelki mialas? j mu przemywam rumiankiem. od urodzenia tak ma ciekawe czemu.. 🤢 moj maly czasem tez placze i sie prezy i strasznie nozkami rusza do momentu kiedy nie popryka sobie potem jest ok. ostatnio chce zasypiac tylko na naszym lozku. cos w lozeczku znow mu nie pasi. fakt spi w nim pol nocy bo go przekladam jak zasnie u nas ale tak ok 3-4 rano ja wymiekam i zostawiam go u nas w lozku. a w dzien tylko w naszym lozku chce spac w swoim odrazu sie budzi 😮 nie mam pojecia czemu tak jest. zazdroszcze tym mamuska ktorych szkraby w nocy spia ciagiem po 4-5 godzin ja moge pomarzyc jak moj pospi 3 godziny to jest dobrze. choc dzis o 6 rano zjadl i dopiero o 9 sie obudzil az go mocno wysciskalam za to bo caly tydz od 7 nie spalismy. 🙂 z kupkami tez jest inaczej niz jakies 2 tyg temu w nocy nie ma zadnej. z rana jest mega kupsztal i w ciagu dnia moze jeszcze ze 2. mleko pije to samo wiec nie wiem czemu tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pozwalam bąblowi spać u nas, po pierwsze ma swoje łóżko, czyściutkie, u nas czasem psiak się wprosi, poza tym mąż śpi tak,że już parę razy oberwałam w oko 🙂, poza tym jak mała skończy 3 miesiące to chcemy ją do jej pokoju przenieść z naszej sypialni, więc szok czy zmiana będzie dla niej mniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania nam na oczko przepisal chlooramfenicol i po 2 dniach
(1 kropelkaq 3x dziennie) juz byl spokoj, a 3 dnia juz tylko profilaktycznie, z tymi oczkasmi to norm bo czesto sie niemowletom kanaliki zatykaja, u nas ropialo coraz gorzej sol nie pomagala, nawet na przescieradle ropka byla 😞
sprobuj po co ma sie Babel meczyc, moze lekarz cos zaradzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja na początku przemywałam rumiankiem - nie pomogło, potem solą fizjologiczna - zrobiło się gorzej, potem dostał jakeis kropelki - nie antybiotyk i troszke było lepiej teraz antybiotyk w kroplach i tez jest lepiej ale ciagle mu ropieje.... :/
My juz wszystkie mozliwosci wykorzystalsmy dlatego poszed antybiotyk bo nieleczone oczko moze potem sie dugo paprac i miec konsekwencje w widzeniu potem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a tak sie zastanawiam co sie dzieje ze Snakerką?wszystko u niej ok?macie z nią jakis kontakt?Monia na przykładzie mojego szkraba wiem że na kolkę mało co pomaga, trzeba się przemęczyc trochę i samo przejdzie, tak jak ktoś pisal wcześniej pomaga suszarka, mój sie przy niej uspokajał, ja czasami miał takie napady płaczy że ryczałam razem z nim aż sie serce krajało, może spróbuj mu dawać tez espumisan, może mu ruszy trochę te gazy i popierdzi po nim. Aleksandra śliczy Twój Szymonek, duży chłopak już 🙂 Tynka a jakie masz to mleko do sprzedania? Nan Pro?nie wiedziałam że Ha jest aż tyle droższe, ja kupuję Nan puszkę 800g za 40zł i małemu wystarcza to na jakieś 2 tygodnie bo w dzień karmie go swoim odciągniętym mlekiem a to drugie strasznie drogie, eh dziecko to taka skarbonka że szok 🙂sama nie pamiętam kiedy sobie cos ostatnio kupiłam ale w przyszłym tygodniu nadrobię, wiosna idzie trzeba odświezyc garderobę, jadę z kumpelą na mega zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do spania lozku z nami to nie ma takiej opcji juz, Aziz zresztaa nie lubi czasamiw nocy jak mamrocze to probuje go ze mna polozyc, ale wierci sie jeszcze gorzej, ale samo sie tak nie zadzialo walczylam z nim jakies 3 dni, w koncu sieudalo 😉
trzeba cierpliwosci i wytrwalosci Ania, powodzenia.
Tusiek, podziwiam, u mnie w planach dopiero jak Mloddy skonczy roczek przeniesc go do swojego pokoju ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wlasnie jestesmy po karmieniu, nie wiem czy to chwilowe czy jak ale na poczatku possal 2 min, wrzask, potem po jakis 5 min polozyam sie z nim i on z usmiechem na ustach popija mnleczko i zagadywal, jak dawno tak ladnie nie jadl 🙂 prezyl sie troszke ale to nie z bolem i grymasem na twarzy bardziej ze zdziwieniem, wiec juz tak chyba nie bolalo 😉 trwalo to jakies 10 min wiec MAMY MALY sukces 😉jej, nie ma to jak usmiech Babla do mamusi 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bylam zapisac malego do zlobka. planuje go zaczac odprowadzac 14 maja i nie bylo zadnego problemu. manager ma do mnie adzwonic aby sie umowic na podpisanie umowy. a slyszalam ze takie problemy sa tu ze zlobkami.
Monia ja w nocy nie mam z bardzo cierpliwosci. w ciagu dnia jade po ciezkiej nocce mam tu na mysli spanie po 1 godz i przerwa bo maly sie budzi, na kawach i energy drinkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam ze Snakerką stały kontakt...Miała sporo problemów i leżała z małym w szpitalu...Z tego co wiem to nie zagląda do nas,bo skupiła się na swoim blogu no i mnie w blogowanie też wciagnęła...My kontrolę u ortopedy mamy kolejną za 6 tygodni niby wszystko ok ale jest jakaś niedojrzałość i kazał pieluchować"na żabę"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziewczyny miałyście u ortopedy tylko badanie czy też usg? jeśli samo badanie to proście o usg, moja mała miała dokładne usg i wszystko miała prawidłowo, nie kazał pieluchować tylko tą żabę robić,ale to w ramach treningu

monia,powiem Ci że u mnie już na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby,żeby mała spała u nas w sypialni w swoim łóżeczku, karmimy ją z mężem na zmianę i to i tak w jeszcze w innym pokoju,żeby drugiego nie budzić, a pokoik na nią czeka, więc niech się tam już zadomawia powoli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zawsze unosze do odbicia, na poczatku jak sie urodzil to nie robilam tego bo mu sie nie ulewalo, ale teraz za kazdym razem. Zapeszylam, drugie karmienie znowu placz, kupy tez dalej nie ma dzisiaj 😞

kurcze ja ze Snakerka pisalam jakis tydz temu i wsio ok bylo, nie wiedzialam o szpitalu. Poza tym nie moge wejsc na fb od kilku dni tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi fb działa,ale żadnej z was nie mam w znajomych muszę was namierzyć 🙂 mi po akcji z wirusem kiedyś pousuwało znajomych i ten nasz wspólny profil widzę,że też 🙂

monia spróbuj inną przeglądarką niż ta co masz dotychczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śliczny Szymonek 🙂 Trzymam kciuki żeby z oczkiem było wszytko oki 🙂
My Ola idziemy podobnymi terminami najpierw poród a teraz szczepienie też mam na 9 maja kolejne 🙂
Tusiek ale Ci zazdroszczę z tym kinem ja miała bym z kim zostawić Amelkę ale przez to karmienie piersią nie mam jak bo ona w dzień je bardzo często nawet co godzinę i chciała bym sobie coś do ubrania kupic nowego i nie mam nawet jak pojechać 😞
Ja też nie biorę Amelki do naszego łóżka ale kiedyś jak padałam ze zmęczenia a ona nie chciała spać to ją wzięłam do siebie ale nie pomogło i od tego czasu stwierdziłam że nie próbuje bo się nauczy a też bym chciała tak jak Tusiek od 3miesiąca dać ją do swojego pokoiku. No ale w nocy śpi ślicznie więc myślę że będzie można ją przenieść 🙂
Mi też fb działa bez problemu.
Też myślałam o pisaniu bloga ale jakoś nie mogę się zabrać za to może jak Amisia podrośnie teraz muszę się bardzo spinać żeby tutaj pisać 🙂
Konefka nawet mi nie wspominaj o pitach bo ja mam 700 zł dopłaty masakra!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...