Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie Gabryś to niezły pulpecik 🙂
Ślicznie wygląda na tym zdjęciu w czapeczce z daszkiem.Nasz Alek tez taką ma i uważam,że dla chłopców to najładniejszy typ nakrycia 😉
Jak wyjeżdżałam z garażu to zamknęły mi się drzwi na samochodzie i obrysowany :/ Cholera jak nic tysiak pójdzie na lakiernika 😞 Oczywiście Mąż mnie ochrzanił-fakt mogłam bardziej uważać,ale też nie moja wina,ze się drzwi pod wpływem wiatru zamykały.Dobrze,że mamy lusterka chowane to nam nie połamało tylko się do środka zamknęły..ehh podle się czuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Pójdę z nim w piątek do pediatry to go zważę 🙂
24 kwietnia ważył 5840 🙂Teraz pewnie coś koło 7 kg...
Ogólnie tak popatrzyłam ostatnio w sklepie dziecięcym i zauważyłam,że dla chłopców są ładniejsze kolory czapeczek niż dla dziewczynek 🙂Bo dla dziewczynek większość różowych i tyle.Tak Evelcia czuprynkę ma bujną i na czubku mega długie włosy 🙂On zawsze jak się bawi a chcę mu pstryknąć fotkę to patrzy się prosto w aparat...
Ogólnie to moje dziecko jest nauczone,że ciągle jestem przy nim tzn.zostawiam go samego czasami w pokoju ale jak ma z tatą zostać to jest krzyk.Teraz robiłam kolację to musiał do mnie przylecieć z nim na dół bo płakał jak szalony 😞Nie wiem jak to będzie jak będzie musiał zostawać z babcią bo ja do szkoły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pierdziele tynka dobra jestes 😁 ja to mezowi przeczytalam a on do mnie " co sie cieszysz tak samo zrobilas" 😠
moj marcel odkryl ze ma ptaszka!! jak lezy bez pampersa to zaczyna sie nim bawic 😁 nawet w pampersie go szuka 😮
tusiek puki co kupuje bo jeden deserek na dwa dni potem bede sama gotowac < chyba 😉 > bo u nas dosc tanie sloiczki i nie wiem czy bedzie mi sie oplacalo robic 🙂 😉
malwina piekny tygrysek !!!
ja nie wiem czy te wasze dzieeciaczki takie grube moj tydz temu mial 7200 i 64 cm moim zdaniem chudzinka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej nadrobilam was ledwo ledwo.
Malwina, Gabrys boski, Tusiek Ninka roniez przeurocza, Mala Bystrzacha. Alek zrobil megasna minke.
Ja uzywam Sudocremu jak pojawia sie zaczerwienienie, u nas mialo to miejsce 2 razy jak Azizek goraczkowal po szczepionkach. IJeden dzien i szybko pupcia wracala do normy. Na codzien mam bdb krem wiec nie narzekamy na pupciowe sprawy.
Evelcia nono Marcel to niezly Gagatek jak on juz sie ptaszkiem swoim interesuje 🤪 🤪 🤪
My wrocilismy gruuubo po 19. A wyszlismy z domu o 13. Maz po operacji, przezylam chwile grozy bo mieli go przywiezc planowo z operacji o 14,30 a przywiezli przed 16 wiec godzine czasu mialam metlik w glowie i oczy pelne lez. Ale juz dobrze, prfzeciagnelo sie bo i ta torbiel byla wieksza niz mysleli, zostal dzisiaj w szpitalu bo mam dren, jutro jak bedzie dobrze to wroci do domu. Na szczescie juz po wszystkim. Dziekujemy za trzymanie kciukow.
Musze pochwalic Azizka! W szpitalu 2 razy zjadl bardzo ladnie, mimo ze w pozycji na siedzaco nie karmilam go juz prawie miesiac czasu. Bawil sie troszke w wozeczku, obserwowal wszystko dookola, chwile ponosilam go na raczkach a tak to slicznie grzeczniutko spal sobie w tym wozku. Wiec moglismy nasze odwiedziny przedluzyc do 18.30 🤪 Ale teraz lezy w swoim lozeczku i zasnac nie moze, steka non stop i wedruje w gore lozeczka, przed chwila znalazlam go z glowa centralnie przy scianie lozeczka 🤢 no masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia co do palmienia to nnie pomoge ja nie kkarmie piersia i biore juz od 3 msc table u mnie wszytko ok ,moze to wynik dni plodnych ? 🤢
czyli twoj azizek raczkuje na pleckach 😁 moj wedruje w lozeczku odwrotnie do wskazowek zegara 🙃 boje sie czasami bo ledwo co siemiesci w poprzek 🤢 my juz od 2 tyg w spacerowce bo wroslismy z gondoli 😁
ania no rzeczywiście kluseczka z niego ale nie ma tego zlego ... moja nataliazawsze mial wiecej niz normalne dzieci i jest zdrowa jak ryba 🙂 z tego co pamietam to tez dajesz hippa`a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie moj tez ledwo sie miesci w wozku, a Drobniaczek jest (61 cm i 6 kg), wozek zreszta do wielkich nie nalezy, a nie wiem od kiedy mozna sie przerzucic w spacerowke. A Dziewczyny czy Wy sadzacie juz Wasze Maluszki? bo mi ciotka ost na skypie zasugerowala ze juz mozna ale ja przekonana nie jestem a glupia dupa sie pediatry nie spytalam 😠
Evelcia nie strasz Dni plodnych?!?!?! nie ma prawa ich byc przy tych glupich tabsach. ehh.
Aha Konefka kiedys pisalas ze Twoja Haneczka przybrala 500 g w5 tyg. Kluska sie nie robi ale u nas jest tak ze dzieko powinno przybierac min 100 g na tydzien, wiec nie jest zle moim zdaniem. Jak przyggoda z karmieniem piersia? udalo sie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,powiem Ci jak ja to widzę (jak się uczyłam na studiach,czy pytałam dzisiaj rehabilitantkę)
TNie słuchaj się ciotki,wybacz ale widać,że raczej się nie zna. Dziecko powinno trzymać sztywno głowę i wtedy siadanie ma sens.
Nie ruszaj Azizka,niech się rozwija sam we własnym tempie
Pochwaliłam sie dzisiaj rehabilitantce,że podciągam Alka do siadu to zrobiła oczy 😮 i zabroniła.Powiedziała,że tak małego dziecka nie wolno podciągać bo zniszczy sobie biodra.
Jeśli dziecko samo rwie się do siadu to dobrze,znaczy jego pora. Mój leży momentami jak cielątko i nie będę go na siłę rozwijać,zwłaszcza że mamy problemy z tułowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas noc oki 🙂Gabryś jak zasnął o 20 to obudził się o 1,później o 4:30 i o 6 🙂Teraz właśnie pożegnał tatę bo wychodził do pracy i fika...Pewnie za jakieś pół godzinki pójdziemy spać...
Ja również uważam,że każde dziecko rozwija się we własnym tempie.Mój próbuję się podnosić ale jakoś specjalnie mu nie pomagam niech się sam pogimnastykuje 🙂My jeszcze się mieścimy w gondoli ale jak byłam u rodziców kilka tygodni temu to już Gabryś jeździł w spacerówce bo nie mieliśmy miejsca w aucie żeby zabrać gondolę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka ja moje dziecko tez kilka razy za rączki podnosiłam do pozycji siedzącej i bardzo to lubi, jak nie chce go tak podnisc to sie zlosci, ale jak ma mu to zaszkodzic to podaruje sobie to.
Monia ciesze sie ze wszytsko dobrze z mężem, widać nie taki wilk straszny jak go malują 🙂
Evelcia tak daje Hipp'a
Michałek dziś cycał tylko o 3, ale wczoraj wieczorem miał ataki kolki wiec zobacze jak dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka z tego wszystkiego zaczełam szperać po necie jeśli chodzi o siadanie i znalazłam wypowiedź dziewczyny:
U nas to samo a Gabrysia skonczyla dopiero 3 mc. Chce siedzac za wszelka cene. Chwyta sie wszystkiego, nawet sadzi ze grzechotka jest ja w stanie podciagnac 🙂 Czasm to mamy ubaw z niej, ale zazwyczaj drze sie niemilosiernie jak jej nic z tego nie wychodzi.
Wystarczy ja chycic za place a ona juz w gore sie pnie.
Lekarka mowila, ze mozna z nia cwiczyc podciaganie ale jeszcze jej nie zadzac. Ale czasem posiedzi z 20 sek.

Jak bede zab tydz robic USG bioder to zapytam o to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😉
Piękne te Wasze dzieciaczki 😆 Szkoda, że my tak daleko wszystkie od siebie mieszkamy 🥴 pomyślcie jaka była by impreza jakbyśmy się wszystkie z dzieciakami spotkały 🤪 Tynka domyślam się co czułaś jak pocałowałaś się z drzwiami 🥴 Ja jak kupiliśmy pierwszy samochód i jechaliśmy pokazać go teściom to ja chciałam się przejechać kawałeczek i pocałowałam się po 20m ze znakiem 😁 na szczęście pogniotłam tylko tablice rejestracyjną 😁
Monia wyjazd nad jeziorko pomógł mi się wyciszyć i karmić małą dosłownie co chwila ciumciała te moje cycochy i pomogło mam pokarm w lewej piersi ale córcia się poprzestawiała i teraz co 2 godziny chce cycusia. W nocy też budziła się o 12 i 4 ale z tego to akurat się cieszę 😉 Bo nocne karmienie jest najważniejsze dla utrzymania pokarmu. W czwartek mamy wizytę u lekarza zobaczymy co on powie na wagę. Mnie uspokoiła moja mama i powiedziała, że ze mną było identycznie, że byłam od początku strasznym niejadkiem i tak już zostało 😆
Co do siadania to moja Hania łapie się za swoje śpioszki i próbuje się podnieść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Moj maly dzis dal czadu co 2 h w nocy sie budzi na jedzenie, a o 4 rano po jedzeniu oczy jak 5 zlotych, wyspany i chetny do zabawy. Nie moglam go ululac, maz wstal i mu usnal na rekach. Mimo, ze do polnocy siedzial na internecie i co 2 h mi mlodego przymosil do karmienia. Riccardo glowe mocno trzyma do gory jak go poloze na brzuszku. Jak lezy na pleckach i podaje mu palce, chwyta je ale siezko mu podniesc glowe. Zrobi to raz na jakis czas. Na szczescie teraz spi. Ide zjesc spokojnie sniadanie, mam nadzieje, ze sie tak szybko nie rozbudzi. wczoraj spal 2 razy po 50 minut.
Monisia dobrze, ze wszystko ok z mezem.
Ja bede gotowac ziemniaczki i marchewke ale mrozic w woreczkach. Mi tak doradzila siostra i tak sloiczka calego na poczatku dziecko nie zje, tylko 2 lyzeczki. Wiec ja takie malutkie porcje porobie do woreczkow i do lodowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do wędrówek w łożku Szymon robi tak już od 1,5 miesiąca....
;/
Zwariować mozna bo kłąde go normalnie a on w poprzek głowa uderza jdne barierki albo nogi wystają za barierki....
Ale znalazłam na to sposób
Ja swojego nie przykrywałam w ogóle kołdrą wie jest ona złozona w pól u niego w nogach no i musiałam kupic ochraniach na całe łożeczko i teraz i głowa bezpieczna i nogi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do przybrania na wadze to mój 2 tyg temu miał 6,4 a teraz ma 6,8 wiec 400 g w ciągu 2 tyg (w tamtym miesiącu przybral tylko 400 g wiec teraz chce to nadrobić)

Co do siadania to mój też jak czego sie złape to sie podciąga nawet jak palcde kogos chwyci ale my nie ciągniemy rąk tylko one sa na jednej pozycji a on sam sie podciąga..

Dzis mamy o 13.00 usg bioderek wiec jak nie zapomne spytam się o to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do sudocremu jestem zdania takiego jak Tusiek.Nie da się skleić jeśli przy każdej zmianie pieluszki się wyciera chusteczką 🙂

Zgadzam się z Wami i dlatego byłam w szoku jak usłyszałam że dziewczynka miała przeprowadzony zabieg właśnie z powodu sudocremu. ja praktycznie wcale go nie stosuje ale wiem ze sa dziewczyny które nagminnie smaruja nim swoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania-55 patrze, ze urodzilismy w tym samym dniu, i anwet blisko siebie mieszkamy 😉) - ja w Sulejówku :P.

Wlasnie ogladalam pytanie na sniadanie - wycofuja ochraniacze do lozeczek bo dzieci sie dusza przez nie.. bo sie przekrecaja i nie maja czym oddychac 😞( niedawno tak wlasnie zmarlo 7 tygodniowe dziecko :/. w Stanach juz wycofali. Babka mówi, ze lepiej jak sobie nabije guza niz by sie udusilo.
Moja tez sie strasznie wierci, poloze ją do lozeczka, 10 minut i juz w poprzek

ja sudocremu wogle nie uzywam bo nie dziala , kupilam duze opakowanie i kilka razy uzylam tylko ;/. Uzywam alantanu i linomagu 🙂 ewentualnie z nivea baby ochronny krem przeciw odparzeniom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...