Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no rzeczywiście Nikoś ma konkretne posiłki 😉
Monia u mnie to wygląda tak:
8.00 210ml mleka
11.00 sinlack
14.00 obiad
17.00 180ml mleka
20.00 210ml kaszki
zawsze tak samo, już nawet Miś nie domaga się jedzenia bo wie kiedy dostanie 🙂
Aziz zjada to co mu dajesz? Bo jak tak to myśle że jest ok i postawiłabym na to że dużo się rusza. Jak ja karmiłam piersią to cały czas martwiłam sie o to jedzenie i wydaje mi sie że przysłaniało mi to cieszenie się dzieckiem. Bo cały czas tylko temat jedzenia był na tapecie. Tyle ze u mnie była sytuacja odwrotna bo dużo ważył 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
a u nas jadłospis podobny jak u Ani tyle tylko że o 17 zamiast mleka ma deserek owocowy taki kupny lub robię jej sama ostatnio starłam jabłko i dałam 3 łyżki jogurtu naturalnego, ponoc od 10 miesiącu można podawać już jogurty naturalne i twarożki 🙂
my również staramy się przestrzegać stałych pór karmienia 🙂
7.00 mleko z kleikiem 180 ml
11.00 kaszka 150 ml
14.00 obiad 190 g
17.00 deserek (albo ze słoiczka albo jakiś owoc podany przez nas)
20.00 mleko z kleikiem 180 ml
podgryza chrupki kukurydziane 🙂
w nocy nie je 🙂
myślę Monia że najważniejsze że Aziz przybiera a nie chudnie 🙂 ja wiem że jedzenie zawsze punkt honorowy u mam 🙂 ja tak miałam przy Oli, ciągle się martwiłam że mało je 🙂 a ona była drobna i jest nadal szczupła, a co najważniejsze zdrowa jak ryba 🙂 😉 Aziz wesoły bystry chłopczyk, więc nie ma co się za bardzo spinać, zwłaszcza że on cycowy, jemu mleko mamusi najbardziej smakuje 🙂 🙂 przyjdzie czas że zacznie więcej jeść 🙂 🙂 Nikoś fakt lubi sobie zjeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes też chce zamiast mleka o 17 wprowadzić jakiś lepszy i sycący deserek ale nie wiem jak 🤨 bo nie chce kupywać kolejnych słoiczków. Teraz szukam przepisów jak coś łatwego i sycącego.
Od jogurciku kiedyś dostał wysypke, nie wiem czy od białka krowiego czy banana, bo banan zdecydowanie go uczula.

Milena jaką kasze jaglaną kupujesz, jest specjalna dla dzieci? Bo chce na niej robić czasem zupki a nie wiem jaką wybrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!! u nas kolejna wspaniała noc.... :/ szkoda gadać...:/ a jeszcze do tego od rana jest gość od płytek z jednej strony się ciesze bo już niedługo poleżę w wannie ale z drugiej masakra wszędzie syf tylko chodzę i ścieram a Amelka za mną na czworakach no i huk jak cholera ale na szczęście jakoś mi się udało ja uśpić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tak wygląda dzień :
-ok.8:30-9 mała kanapeczka ,60 ml kaszki na gęsto lub paróweczka(ja drobię widelcem)
-10:30-11 dajemy 180 ml mleka z kaszką
-drzemka-1-2 godzinki
-14 obiadek(zupka albo II danie)
-drzemka 1-2 godzinki
-17:30-18 180 ml mleka
-21:30-22 180 ml mleka
-w nocy Gabryś je ok. 4-6
W międzyczasie je chrupki i biszkopty.
U nas już wyszła prawie lewa jedyneczka .
W nocy Gabryś ostatnio bardzo się budzi 😞 I ciągle płacze.Wczoraj cały dzień płakał.
Mój szwagier wczoraj był św. Mikołajem w przedszkolu u swojego syna,dzieciom bardzo się podobało i tylko 2 dziewczynki płakały.
Jestem ciekawa jak Gabryś zareaguję na Mikołaja w tym roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny za te rozpiski dnia wiem ze to jest walkowane przeze mnie juz ktorys raz ale ja ciagle niepewna co do jedzenia jestem.
Uspokoilam sie, ze moj Azizek nie jada jakos nadzwyczajnie
dzisiaj zjadl kaszke o 9.30 i jak sie obudzi ok 13 dam mu obiadek, bo wlasnie zasnal sam, zostawilam go w pokoju i plakal troszke ALE SZYBKO ZASNAL 😉 odzwyczajam od usypiania przy cycku. Wczoraj na wieczor plakal 20 min i usnal a dzisiaj juz niecale 10 i to tak poplakiwal raczej niz plakal 😉 u nas musi byc przerwa conjmniej 3 godz , musi byc bardzo glodny zeby tknac obiad! dzisiaj ide do pl sklepu kupic paroweczki cielece, jak nie bedzie swinki w nich to bedziemy je jesc!
aha i u nas bialo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiec spacerek bedzie dzisiaj dluzszy a nie tylko do sklepu i z powrotem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzisiaj wybierzemy się saneczkami na krótką przejażdżkę 🙂
Bo wózkiem ostatnio wyjechałam i było 10 cm śniegu to myślałam,że ducha wyzionę...
Dla następnego bobaska kupię wózek na 4 dużych kołach bo te skrętne jak są zabezpieczone to mało co się nie wyłamią a jak są odblokowane to śnieg się w nie wbija i tez hamują.
No ja właśnie mam zamiar przynieść łóżeczko turystyczne i zaczął małego usypiać w łóżeczku bo mam dość spania z nim z reszta jak B. przyjedzie to będzie musiał na materacu spać a ja wolałabym spać razem a synek jest na tyle duży,że może spać u siebie w łóżeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my nie mieliśmy monitora oddechu 😆
u nas podobnie biało, na sanki nie pójdziemy bo jeszcze nie mamy, ale mam nadzieję że dorobimy się w niedługim czasie 😉
Monika, Ty to dopiero szczęśliwa, doczekałaś się upragnionego śniegu 🤪
a zapomniałam dopisać, że Emilka, co jakiś czas, wcina chlebek z masełkiem 🙂 bardzo lubi 🙂
u nas nadal tylko dwie dolne jedynki, coś nie chcą się przebić następne zębole, Wasze maluchy to już mogą pochwalić się licznym uzębieniem, 🙂 nam pozostaje czekać...oby nie wszystkie naraz chciały wyłazić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez monitoru nie mielismy 🙂

byłysmy na sankach! od kolezanki wzielam bo ona stara krowa jest i juz nie jezdzi 😉) ale Adusia miala frajde!! 😁DD smiala sie w glos 🙂 bardzo ladnie siedziala, troche sie balam ze spadnie bo to zwykle drewniane z oparciem :P ale bardzo ladnie jechala 🙂) potuptala troche na sniegu bo zalozylam jej kozaczki na grubej podeszwie 🙂
potem relacja foto^^ bo zaraz uciekam na zajecia:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znowu sie udalo! od 10 albo 11 do teraz bez cycka 😆 ryk byl ale juz niedlugo, bo jakies 5 min, oby tak dalej, no Olcia powiem Ci ze trzeba miec mocne nerwy, ale mowie kilka dni i bedzie z gorki 😉 jeszcze noc przed nami zobaczymy jak pojdzie, pewnie wymiekne ☺️ grunt zeby w dzien szlo bez cyca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tylko pozazdrościć udanej wyprawy na sanki 🙂 🙂 szczerze mówiąc to ja nie kupowałam Emilce żadnych kozaczków na zimę ona ma kombinezon zakończony takimi ciepłymi "buciczkami", po śniegu to raczej ona nie pochodzi 😉 a tak w ogóle to ta moja Emilka dla mnie to taki jeszcze niemowlak, nie wyobrażam jej sobie śmigającej po śniegu, ale to pewnie dlatego że ona dopiero niedawno zaczeła raczkować 🙂
my tez spacer zaliczyliśmy ale z Emilką w wózku 🙂 mam nadzieję że w święta coś pojeździmy na sankach 🙂
a ja od dwóch tygodni na diecie, już czas schudnąc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aHA dzisiaj zrobilismy wymiane w H&M. Mialam z tamtego roku kombinezon bialy Azizka ANI RAZU NIE UZYWANY, i jak kilka dni temu zobczylam ze sa takie same,, to namowilam meza na przekret maly ☺️, i dzisiaj poszlismy do H&m i powiedzielismy ze dostalismy prezent ale za maly i czy mozna wymienic. babeczka sie zgodzila mimo ze pargonu oczywiscie nie bylo, z bialeggo rozm nie znalezlismy juz ale za to wzielismy inny, w kratke. I na koniec stwierdzilam ze i tak dobrze wyszlo bo bialy mialbyb na sobie zaraz wszystkie odcienie ciastek i chrupek pozeranych przez Azizka na spacerkach :P
nocne usypianie nie bylo przyjemne za bardzo ale za to od powiedzmy 11 do 21.30 nie bylo cyca !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia ja tez wweszlam zeby sie pochwalic ze Azizek tylko 2 pobudki!!!!!!!!! 2 i 6 😜 miodzio!spacerek zaliczony obiadzik zjedzony swoj robiony Azizek ledwo ale wcisnall 2/3 200g sloiczka( w taki zawsze wsadzam zeby sie orientowac ile zjada) karmie co 3 godz i niestety ale u nas nie przechodzi obiadek o 13 zaciska buzie, jak zobaczy ze dostaje jogurcik to otwiera od razu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale jestem wkurwiona! tyle czasu poswieconego na nauke usypiania Azizka a ten moj glupi maz jak go bujal nad lozeczkiem wydarl sie na mnie i huja Aziz sie rozhisteryzoiwal i nie szlo go uspokoic, teraz dlugi czas pewnie bedzie to kurwa pamietal!!!!!!!!! wiec skonczylo sie cycem ja pierdole jak ja go mam dosc! na rekach Aziz mi histeryzowal nawet no masakra!!!!!!!! co za niedziela :/ od samego rana jakies debilne przepychanki!!!!! do dupy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...