Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u nas tez przeważnie mąż myje, ale teraz ma nocki, w dzień zajmuje sie małą, jakoś nie mam sumienia, na szczęście moich firan nie trzeba prasowć 🤪
muszę zabrać się za robotę ☺️ zmotywowałaś mnie Ewka, trza ruszyć tyłek 🙂
Emilka właśnie dorwała się do drukarki i wyciąga kartki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aja wysprzątałam łazienkę na dole na błysk łącznie z odkręcanie tych całych rurek przy kranach i mam dość a niedługo będę miała do mycia dwie łazienki... :/
Ale Wam fajnie mój Kuba nie umie za bardzo myc okien albo nie chce umieć 🙂 🙂 🙂 a firanek praktycznie nie mam jedynie u Amelki sa "bąbelkowe" i w sypialni i kuchni makarony więc jedna czynność mniej 🙂 a okna swoją drogą to aż się proszą o umycie no ale co tam za zimno :P:P:P (muszę mieć jakieś wytłumaczenie) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja okna myje jak jest w miare cieplo, a tak to od wewnatrz przecieram raz na 2 miesiace.
Dziewczyny chyba tata do mnie przyjedzie na swieta, nie moge sie juz doczekac, jedna osoba wiecej na Wigilii 😉 maja byc tezznajomi z dziecmi, ciesze sie bo tata mnie odciazy, przypilnuje Azizka a ja bede mogla spokojnie wylizac mieszkanie! maz nie zrobi NIC W DOMU jedynie obiad upichci albo kolacje, ja musze sprzatac, jak bylam w ciazy to pomagal z odkurzaniem i tyle, zreszta juz dlugo sie meczyc ze soba nie bedziemy 😉 ale o tym pozniej jak jzu bede miala najwazniejszy krok za soba 😉 trzymajcie kciuki ! Azizkowi chyba jedynki gorne wychodza bo dziwne ma tam dziaselko i jest strasznie marudny od wczoraj, wieczorem mial nawet lekki stan podgoraczkowy. Wpn ide na usg mam nadzieje ze torbielki nie sa duze i dziab dziab nie beda mi robic :P
a pod koniec grudnia bedziemy chodzic na spotkNIA do zlobka zeby Azizek sie oswoil, ciekawa jestm jak sie tam odnajdzie! nie wiem czy pisalam ale w kocncu oddzwonili i powiedzieli ze maja miejsce na 3 dni w tyg to sie poryczalam do sluchawki i wygarnelam ze juz zklepalam to miejsce w sierpniu ale jakas nieodpowiedzialna paniusia olala moje papiery i nie przeslala ich dalej, ze mialam prace od 1 grudnia potenm od 16 i teraz jak mam powiedziec ze od 1 stycznia moge pracowac ale tylko 3 dni w tyg?!?! wiec powiedziala ze oddzwoni i oddzwonila i sie znalazlo miejsce 5 dni w tyg 🙃 🙃 🙃 teraz tylko prace zalatwic, dzieki ojcu sie udalo bo nam kase pozyczy na ten zlobek, na start musimy zaplacic z gory 1300 euro 😞 o tyle dobrze ze panstwo zwraca spora czesc wiec tragicznie nie jest. no ale sie rozpisalam
forum faktycznie zamiera, pisze tylko Ewa Ola Malwina Kamila i Agnes1978 a reszta to sporadycznie, z jednej strony mozna tu mowic o pracy ale patrzac na inne fora to duzo dziewczyn tez pracuje a na niektorych to az wrze. Agnes wrocila juz do domu, ale nie moze sie zalogowac, sa zdrowi a Riccardo broi jak na prawdziwego chlopca przystalo 😉
wczoraj soprzatalam a dzisiaj nie mam co robic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
poszukaj na necie 🙂)
ale sie wkurwiłam !!! dzis zamawialismy sanki dla Ady na allegro, wszystko ladnie pięknie, zamowione, a tu facet pisze, ze te sanki nie maja pchacza!!!!! z pchaczem kosztuje 269 :/, wkurwilam sie strasznie, ale co zrobic, juz zaplacone bylo :/ i myslalam doplacic 50 zl za pchacza... ;xx a fajne sa bo one maja inne oparcie, nie jakis pasek czy rurke po srodku, a takie cos 🙂 http://allegro.pl/sanki-spiworek-babyactive-wintertech-50-kol-24h-i2860126750.html to te bez pchacza..ale tak perfidne na samym dole napisane ze bez..

bylam dzis w szkole 🙂 ostatni raz w ym oku ;p potem dopiero 4.01, a caly prawie styczen mam egzaminy 😞 4,5,11,12,19.01 :/ ajaja, masakra, szczegolnie historia, wogle pamieci do dat nie mam, a musze znac od 1914 do 1945, KAZDA BITWE kto dowodzil poszczegolnym wojskiem, skutki kazdej z bitw, przyczyny etc!! cala wojne swiatowa i i II :/ polegne jak nic!! :/

dla mnie takie sprzetanie w swieta to to chore jest. dzis tesciowa sciany i sufity myła 😁 😁 bo maly jezusek przyjdzie z biala rekawiczka i niczym perfekcyjna pani domu bedzie sprawdzal sufity 😉) rozumiem sporztac etc, ale bez przesady 😁 😁 przeciez caly rok sie sprzata, wiec chata brudem nie zarasta :PP

ps. w weekend zawsze wieksze pustki sa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa niestety nie piekłam nigdy pierniczków i nie pomogę.
Kamila faktycznie dom brudem nie zarasta ale takie są starsze pokolenia,że na święta są generalne porządki.A ja np. lubię takie porządki bo czuję wtedy,że coraz bliżej są święta 🙂
Ja jeszcze mam tylko 2 egzaminy w styczniu i jedno wpisanie oceny do indeksu 🙂
2 miesiące nauki,egzaminy i matura 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wiadomo, ale mnie smieszy takie cos 😁D caly rok tak bylo, a tu nagle szafy sie odsuwa, sciany, sufity myje, no kurwa paranoja :PP u mnie w domu tak napewno nie bedzie, generalne porzadki bedzie sie robic latem ! 🙂 a jak one chca specjalnie na swieta sprztac 'bo sie swieta i co ludzie powiedzia!' to niech se sporzataja, bez mojej pomocy 🙂 szczegolnie, ze wszkole byłam :PP Adi tez tylko u nas w pokojach starl kurz, zmyl podloge i odkrzuyl 🙂 jak co sobote 🙂 starczy.

ja mam 4.01 matma pisemna
05.01 agnielski, polski
11.01 chyba nic
12.01 histroia
19,01 matma ustny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas dzisiaj jakaś gorsza noc :/ nie wiem czemu już nie ma katarku ale w nocy miała zatkany nosek i źle się jej oddychało i co chwilka bidulka się budziła 😞
Monia to super że będziesz miała towarzystwo na wigilię a już ktoś bliski a nie tylko zaznajomi naprawdę super sprawa a tata sam czy z kobietą?? 🙂 Aha no i trzymamy kciuki za Twoje decyzje odnośnie męża jakie by one nie były i tak jesteśmy z Tobą 😉 🙂 No i super że udało się z tym żłobkiem bo pewnie zaczniemy prace w tym samym czasie mniej więcej 🙂 a jeszcze tak sobie myślę ciekawe co z tym Twoim avatarkiem bo dalej nie ma zdjęcia 😞
moja siostra piekła super pierniczki ale kurcze nie wiem z jakiego przepisu 😞 😞; nawet Amelce posmakował 🙂 🙂 🙂
kurcze Kamila no to ładnie z tymi sankami ja nawet bym nie pomyślała że prowadnica to pchacz:/ ale z tym pchaczem naprawdę super sprawa u nas sprawdza się w 100% ale wiesz strasznie drogie wybrałaś te saneczki trzeba było tańsze poszukać :P:P:P a zresztą mówiłaś że masz od koleżanki i nie będziesz kupowała!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
ja nie piekłam jeszcze nigdy pierników ☺️ także nie pomogę
mam pytanie do Ciebie, Ola, czy jak Amelka miała katar to po nim pojawił sie kaszel?
Emilka miała katar który minął, ale za to zaczęła kaszleć 😞 w środe jak był u nas lekarz to była czysta osłuchowo, dostawała syrop prawoslazowy, wapno, cebion i wiadomo woda do noska i frida, sama nie wiem co o tym myśleć, nie gorączkuje...w niedzielę lekarz nie przyjedzie do domu zastanawiam się czy iść jeszcze dziś do przychodni czy poczekać do jutra i zamówić wizytę do domu 🥴

super Monia że będziesz miała tatę na święta 🙂 🙂
przyłaczam się do Oli i również trzymam kciuki, oby wszystko potoczyło sie po Twojej myśli 🙂 🙂

my w tym roku w ogóle nie kupujemy sanek, ale na drugi rok się zaopatrzymy 🙂
trzymam kciuki za powodzenie na egzaminach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i jeszcze odnośnie naszego pana doktora, ostatnio stwierdził, że takie chorowanie jakie teraz przechodzi Emilka to bardzo dobre chorowanie, gdyż ono uodparnia malucha 😆, w ogóle to taki starej daty lekarz, na jego zalecenie smarujemy Emilkę gęsim smalcem, wg niego to bardzo dobrze robi 🤪 fakt niezbyt ładnie pachnie ale co tam 😜 jak ma pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia to fajnie, że nie będziecie sami na święta zawsze to milej jak jest więcej osób przy stole. U nas będzie 16 osób na świątecznej kolacji a u teściów 11 osób.
Agnes jak nie ma temperatury to może poczekaj z tym lekarzem.
Dziś zabieramy się za pierniczki jak się sprawdzą to podam Wam przepis. dziś biegałam po mieście w poszukiwaniu białych body normalnie kosmos wszystkie z jakimiś dodatkami 🥴 wiec czeka nas wyjazd do tesco 🥴
Dziewczyny muszę Wam powiedzieć, że złamałam się podałam Hani nasz obiad tzn ziemniaczki, bitki i buraczki wszystko delikatnie doprawione i ona jadła z takim zapałem i taka radością 😆 myślałam, że te krzesełko rozwali i ciągle domagała się jedzonka. Dziś też dostała pulpecika z ryżem.
Wczoraj pierwszy raz poszła spać bez cycusia bo ugryzła mnie 3 razy pod rząd i powiedziałam dość! Więc mąż ją nakarmił a noc i położył ją spać. W nocy jadła ładnie ale u mnie pokarm zanika i powiem szczerze, że cieszę się. Wiem, ze będzie mi tego brakowało bo to magiczny czas dla matki i dziecka 😆
Dziś kupiłam kaszę jaglaną i będę próbowała coś Hani z nią stworzyć do jedzonka. Wczoraj znalazłam mnóstwo przepisów na ciasta i ciastka bez jajek i mleka krowiego i aż się z radości poryczałam, że będziemy mogły z córcią w święta zjeść jakieś ciacho 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oto nasze pierniczki jedyne niepowtarzalne 😉 [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/607/img0658wh.jpg/][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/4661/img0658wh.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Jeszcze będą ozdabiane lukrem o ile nie zostaną pochłonięte 😁
Przepis: http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/id,3953968,title,Pierniczki-swiateczne,index.html?ticaid=6fb6d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój mały godzinę temu usnął babci na kolanach ze smokiem w rączce 🙂
Śmiać mi się chciało bo kurcze poszłam się kąpać wyszłam a on na siedząco śpi.
A no i strajkuję z jedzeniem mleka.Dziś tylko zjadł o 4 rano mleko a tak to albo kanapeczkę albo obiadek i chrupki i daję radę 🙂
Dostanie teraz mleczko jak ja będę się kładła 🙂
Ewa pierniczki pierwsza klasa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes no nie u Amelki po katarku nie było kaszlu tylko ten katar ją wymęczył strasznie długo bo ponad dwa tygodnie już myślałam że nigdy jej nie przejdzie ale nie kaszlała ani nie miała temperatury czasami tylko kichała!! Ale tak teraz sobie myślę że może ten katar to na ząbek nowy bo któraś pisała że przy ząbkowaniu może być katar a zaraz potem jak jej przeszedł to wyszła dwójeczka 🙂 no ale nie wiem najważniejsze że już go nie ma 🙂
ewka ja tez szukałam zwykłego białego bodziaka na święta pod sukienki i też było ciężko znalazłam w 5-10-15 co prawda nie do końca biały bo ma lekko szary napisik z przodu ale pod sukieneczka nie będzie widać 😉 🙂
U nas na wigilii tzn. u mojej mamy jest nas 12 osób ale za to u teściowej 20 ale w tym roku jest u Kuby siostry wigilia bo się przeprowadziła do nowego domu i oprócz 20 osób z naszej strony jeszcze będą następni ze strony jej męża masakra nie wiem jak sie pomieścimy ale będzie wesoło 🙂 🙂 🙂
Kurcze ja tez bym chciała żeby mi zanikła ale niestety póki co nic takiego nie ma miejsca i coś czuję że jeszcze długo pociągniemy z tym cyckiem... :/

Ewka cudne pierniczki ja poproszę bałwanka 🙂 🙂 🙂 a jak w smaku?? u mojej siostry tez czekają na ozdobienie lukrem ale co przyjdziemy z Amelką to zjadamy po jednym chociaż jeszcze sa twarde 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny. 🙂 🙂
Dawno nas tu nie bylo, bylismy w Polsce. Brak czasu na wszystko. Nie bylo dnia by ktos nie przyszedl z wizyta, by zobaczyc Riccarda.
Mlody od 2 dni sam stoi i robi trzy kroki.
Nie wzielam inhalatora do pl, a synek dostal katar. Dostalam w herbapolu masc majerankowa o slabym dzialanu, jednak pomaga, zabija zarazki.
Konefka pierniczki sa sliczne, na pewno pomagala Haneczka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 🙂
Witaj Agnese 🙂 🙂
my tez używamy maści majerankowej, nie miałam pojęcia że ma również właściwości bakteriobójcze 😮, wyczytałam i faktycznie, co prawda słabe ale zawsze, u nas ułatwia oddychanie i nosek mniej podrażniony 🙂
gratulujemy pierwszych kroczków 🙂
pierniczki jak najbardziej udane 🙂 🙂 oby doczekały świąt 😉

my również planujemy na wiosne sprzedać naszego xlandera, już pomałau rozglądam się za fajną spacerówką, podobaja mi się wózki ABC design
czyli Amelka przekonała się do jazdy w wózku, z tego co pamiętam to ona najlepiej czuła się u mamy na rękach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie mamusie
mało pisze bo moje dziecko zalało mi kawą klawiature i nie mam jak, ratuje mnie klawiatura ekranowa.
Riccardo pewnie na dniach zacznie chodzic.
Mis staje przy wszystkim, chodzi wzdłóż mebki, ale jest bardzo ostrozny.
gratuluje zabkow i pieknych piernikow.
Czyli jednak Hania potrafi z butli pic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...