Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak bylam w Pl pozyczylam wozek od kuzynki corki, ktorej dzidzia miala sie urodzic 30 listopada. Urodzil sie 10 grudnia, nie uwierzycie wazyl 4,500 kg i 60 cm. Robili jej cesarke bo by nie urodzila sama takiego smoka. To jej drugi syn. Lozeczko pozyczylam od drugiej kuzynki, ktora ma wnuczke w wieku Riccarda tylko o 20 dni mlodsza. Dostali lozeczko od znajomej i uzywaja tylko co drugi weekend jak wnuczka przyjezdza. I wlasnie tej kuzynki syn/5 lat mlodszy od mnie/ byl z ta swoja corcia na chrzcinach. Mala nie chce jesc, maja z nia straszne problemy. Mala ma lekkie odwodnienie. Co miesiac jezdza z nia do lekarza i to wszystko prywatnie. Tak samo jak jego zona byla w ciazy tez co 2 tygodnie jezdzili do lekarza. Dziewczynka jest malutka i drobniutka. Dogadzaja jej jak moga a tu zero poprawy.
Ja bylam pod wrazenie w Kosciele, bo w mojej parafii tak dzieci na chrzcie nigdy nie wprowadzali. Moze dlatego, ze 10 lat temu wiecej dzieci sie rodzilo albo zalezy od Kosciola.
Riccardo wstaje codziennie o 5 lub 5,30 h i nie daje rady ale o 18 juz spi. W dzien to roznie 2 razy po 50 minut z zegarkiem w reku. Robi po 3 kupy dzinnie. By przebrac pampka graniczy z cudem. Przebieram go na podlodze, trzymam nogami a on mi wygibasy robi i ucieka. Jest strasznie silny i uwielbia na golo latac bo przez 5 miesiecy w nic go nie ubieralam tylko lekki bodziak, a tez czesto lezal tylko w samym pampku. W PL jak mialam mu ubrac kurtke to tez ryk byl niesamowity. Najgorzej bylo z bucikami. Tak nienawidzi sie ubierac jakby to cos zlego bylo. Ja na pecha mam wszedzie firany do ziemi bo mam okna wszedzie balkonowe, jedynie u mlodego mam normalne okno ale tez firana jest do ziemi. Dzis w kuchi i u niego w pokoju podpielam. Choinke ubralam ale nie zawiesilam bombek ze szkla tylko aniolki i renifery ze szmaty. Choinke wstawilam miedzy dwie kanapy chyba jak monisia. Tylko, ze wczoraj rozwalil bariere jaka zrobilam z drugiej strony i za kanapa do choinki dobiegl. Zobaczymy jak to bedzie dalej. Ok zmykam bo mi pralka piszczy.
Zycze milej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUstyna, ja tez mam pierdolca na punkcie koł :P, musi byc terenówa na moje chodniki :P. Ja mam xlandera i Ada juz 'dorosła' do niego 🙂 i siedzi normalnie, bo wczesniej jak była mniejsza to zeby cos zobaczyc to non stop opierała sie na łokciach zeby cos zobaczyc przez ta pieprzona barierke i wygladała jak 7 nieszczesc.
Ten wózek co Agnes pokazała to Monia ma 😉 ten hhttp://www.bobowozki.com.pl/product_info.php? products_id=882& albo bardzo podobny :P. tez chciałam kupic jakas spacerówke, ale skoro Ada juz ok siedzi w tym wozku to narazie sie wstrzymam 🙂 dobrze, ze mieszkam w domu to wozek stoi na dole w pomieszczeniu gdzie jest wyjazd na podworko bezposredni wiec waga nie gra roli 🙂

Aha! na bioderkach spoko 🙂
u mnie mloda tez nie lubi sie ubierac.
ja choinke dopiero wczoraj na allegro zamowiłam ☺️ Adi dzis po bombki jezdzil bo ja nie lubie takiego pierdolnika na choince, musi byc w jednym/dwoch kolorach ;p a tu sie ubiera ją roznokolorowo, wiec ja robie po swojemu, ladnie schludnie 🙂

Monia, do odwaznych swiat nalezy! dawaj do grona 'odmienionych' !
Jutyna, bardzo ladna masz fryzure 🙂 pokaz sie w niej dokladnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Prawda Kamila ja mam podobny tylko uszczuplona wersja kupilam przez internet i z gondola i fotelikiem wyszo nas 219 euro czyli niecale 900 zl :P z dostawa pod drzwi 😉 gondola byla juz w sumie niepotrzebna ale jak bedziemy chcieli sprzedac to lepiej pojdzie 😉
Fajny fim leci na tvn7 PIEKNY UMYSL polecam!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monisiaj22 napisał(a):
Agnese zazdroszcze jak Riccardo od 18 juz tnie komara!!!!!!!!!

a ja nie zazdroszczę. Od 5.30 wstawać razem z dzieckiem i tylko dwie drzemki w ciągu dnia -ja bym padła !!
Alek wstaje o 7,następnie o 9-10 kima póżniej ok 13-14 znowu drzemka i ok 17. Później tak ok 19.30-20 Dla mnie bomba 🙂 W nocy jedna pobudka obecnie z wielkim rykiem,bo jedynka mu wyłazi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja mam na to z deczka inne spojrzenie. U nas z kolei 9-9.30 pobudka, 2 drzemki 13 i 14 i teraz ok 21 dopiero do spania. I dla mnie czas jest pozno w nocy. a teraz sobie wyobrazilam ze od samego ranca na nogach, 18 spanie Azizka i do 22 jestem wyrobiona ze sprzataniem, gotowaniem i czasem dla siebie (seriale 😉 ) mioodzio. Co innego jak pojde do pracy to nie byloby to mile jakby Azizek szedl spac o 18 😞
zreszta jak wroce do pracy to czasami bede wstawac nawet przed 5 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olcia obiecuję,że zrobię zdjęcie i się pokażę 🙂
Ja teraz jak Gabryś się urodził wolę mieć krótsze włosy chociaż 2 lata temu były do pasa 🙂
Ja też zamierzam kupić wózek ale dopiero po roczku.Mi się podoba Chicco 🙂
Mój mały dzisiaj cały dzień płakał całe szczęście że już śpi.
Gabryś wstaję ok. 9 zazwyczaj tak o 8:30,idzie spać 10-10:30,śpi do 13-13:30,później idzie spać tak o 16 i na noc idzie spać 21-21:30 🙂
A ja dzisiaj dowiedziałam się,że mój wujek ma raka w cewce moczowej i mu go wypalają,na razie daję się to robić ale w końcu zaatakuję na amen,lekarze mówili,że 1-2 lata i po nim 😞
Jutro będę się z nim widziała bo jest po operacji tętnic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ada dopiero przed chwila zasneła !!! :/
bo kimałysmy od 17 do 21 ☺️ migrena mnie dopadła i zasnełysmy obie, to buszowała :/
u mnie Ada zawyczaj spi juz n noc ok. 20 i wstaje 7/8 rano 🙂 jak zasnie pozniej to i o 10 potrafi wstac dopiero :PP ona malo spi w dzien, ale za to w nocy sie nie budzi, wiec dla mnie ok! 🙂 nie ma konkretnych godzin jak lapie drzemki, czasem o 11 czasem dopiero o 15 😉 i spi max po 1 h 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzis pobudka 5. Riccardo tak zawsze wstaje. Tak dla mnie bylo dobrze jak byly upaly bo raniutko o 5 bylo chlodno i tak siedzielismy na tarasie do 8,30. Juz sie przyzwyczailam ale za to od 18 mam juz luz tak jak Monia napisala. 🙂
Moze ja tak sama synka przyzwyczailam bo ja sama lubie wczesnie wstawac i tez wczesnie sie klade.
Malwina wrzucaj fotke. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Hania też wstawała o 5:30 ale dzięki Bogu od piątku wstaje o 7 raz spała nawet do 8:20 🤪 Na noc szykujemy się od 19 kąpiele smarowania itd. i ok 20 Hania zasypia. Gdy wstawała o 5 to czasem do tej 20 to myślałam, że padnę (ja uwielbiam spać a 5 rano to noc) terazz jest cudownie 😆
W dzień Hania spała wcześniej 3 razy a po tej zmianie 2 zasypia ok 10 i potem ok 14 czasem nawet 16. Choć staram się aby spała po 14 to ja mam czas na spokojne przygotowanie obiadu a ona może potem bawić się z tatą a nie spać 😆
Wczoraj w biedronie kupiłam chodniczek pod okno balkonowe bo Hanka dużo czasu spędza przy oknie i dziś jest mega szczęśliwa bo nic jej się pod nogami nie zsuwa 😆 Hania od 2 dni sama śmiga z pchaczem i nie ucieka jej już to diabelstwo jak wcześniej 😁 nawet na panelach je okiełznała 🤪
Kurcze dziewczyny mam dylemat z choinką czy brać malutka żywą w doniczce jak co roku czy postawić większą sztuczną?
U nas tyle śniegu że masakra 🥴 i ciągle pada. Najgorsze jest to że strasznie wieje i nie ma jak na spacer wyjść z Hania już kolejny dzień będziemy się werandować 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EWa nic nie mow o sniegu bo u mnie tez non stop pada :/ grrr. Ada kaszle, wiec nawet na spacery ostatnio nie chodzimy 😞 a mialam isc dzis kupic prezent dla ADriana :/ chyba pojde jak tesciowa z pracy rzyjdzie to z Ada zostanie na godzinke 🙂
u mnie mloda za raczki chodzi 🙂 pchacz jej ucieka, bo on straasznie sliskie kola ma :/ a u mnie wszedzie parkiet :x

Ewa, moja tez non stop do balkonu idzie i staje, a ja sie boje, ze jej sie noa omckie i upadnie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
u nas podobnie jak u Ewki, mała wstaje 7-8,a w ciągu dnia ma dwie drzemki, bez nich byłaby nie do wytrzymania 🥴 pamiętam że moja starsza córka do trzech lat spała w ciągu dnia 🙂
ten wózek który podoba się Tobie Ewka bardzo często spotykam na mieście 🙂 są dość popularne 🙂
u nas kaszel jakby mija, mam nadzieję że do niedzieli całkiem sie go pozbędziemy, wtedy właśnie wyjeżdżamy już się nie mogę doczekać 🤪 cała rodzinka w komplecie i od groma maluszków, w wieku Emilka czwórka 🙂 będzie wesoło 🙂
ja z choinką to bym raczej uważała, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe, zwłaszcza że dzieci w tym wieku to wszystko pchaja do buzi, na pewno lepiej zrezygnować ze szklanych bombek, wg mnie Ewka lepiej małą żywą 🙂 na drugi rok jak Hania będzie rozumniejsza to można postawić większą 🙂
jeszcze raz gratulacje dla chodzącego Riccardo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u Misia od niedzieli zauważyłam drobną wysypke na brzuszku i czasem jest na plecach, pojawia się i znikam, do tego ma jakies suche plamki na lewym udzie 🤢 nic nowego do diety nie wprowadzałam i kompletnie nie wiem co może być powodem 😞 w przychodni babka mowiła ze mam na chore przyjsc 😮 a przeciez nie ma gorączki, to raczej jakies uczulenie chyba.
Miś przejdzie kilka krokow trzymany za jedna rączke, ale ja staram sie tak nie prowadzic bo musi sam sie uczyc. Stanie przy meblach i rozwala pólki 🥴
Ricardo pewnie na dniach bedzie śmigał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...